Házipatika fórum: Felső-Szabolcsi Kórház (Kisvárda) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Felső-Szabolcsi Kórház (Kisvárda)

#1 makrancoskata 2015. 12. 22. - 09:02:53

Kedves Timi! Te most biztos nagyon okosnak gondolod magad. Csóka akkor is egy nagy nulla!!!! Saját tapasztalat! Le is írom. Először is a megbeszélt időpont helyett egy órát vártam rá, elmondtam a problémámat és ő kinevetett. Meg sem vizsgált, elküldött. Nagyon megalázó volt számomra ahogy viselkedett velem. Nem csak én vagyok aki ezt gondolja róla. Sajnos mint kiderült és ő a szarban hagyott( pedig én bizalommal fordultam hozzá) méhnyakrákom van. Kívánom, hogy te soha ne tudd meg milyen érzés ez. Hozzá teszem még, hogy te a képmutatásából nem vettél észre semmit, attól még másnak lehet negatív véleménye. Üdv Kata

#2 makrancoskata 2015. 12. 22. - 08:54:36

Üzenet megtekintéseIdézve: timi8813 - Dátum: 2015. szeptember 05. - 12:37:36

Nem tudom mi alapján írtad meg a véleményedet Kata. Mi nagyon elégedettek voltunk a teljes várandósság alatt Csóka doktor úrral. Konkrétan a fiam se foganhatott volna meg nélküle. Mindig elérhető volt, ha valamiert nem, akkor visszahívott. Nekünk pont Pénteken jött a babánk, amikor magánrendelése van. Úgy álltunk délután, hogy vagy elmegy rendelni, és visszaér mire beindul a szülés, vagy beadja az oxitocint, de akkor bőven abban az időben szülünk amikor rendelne. Ő döntött úgy, hogy akkor beadja az oxit. Teszem hozzá előző este ügyeletes volt. És akkor ő lenne a kapzsi orvos? Elrakta a borítékot? Két kérdés, melyik orvos nem rakja el, illetve ha elégedetlen voltál vele, akkor miért adtál neki pénzt? Legalább négyszer volt ugy, hogy nem kért pénzt a vizsgálatért, hanem közölte, hogy hagyják már, csak beszélgettünk egy jót. A töredékét adtuk a szülés után, mint amennyit idehaza Nyíregyházán KÉRNEK az orvosok. Azóta is három-négy hetente megyek hozzá endokrinológiai probléma miatt, és nem tűnik úgy, mintha kevesellte volna. A férjemmel elég jó viszonyt alakított ki a várandósság alatt, szülés előtt a férjem megkérdezte, hogy ha a kollégalitásuk engedi, mondja már meg, hogy mennyit szokott kapni egy szülésért. Közölte, hogy ő ilyet soha nem mond, mindenki adjon annyit, amennyit jónak lát.
Én nem tudom, hogy szültel-e nála (mert ugye nem írod le, csak osztod), vagy valami más, de egyszerűen nem tudom róla elképzelni, hogy fogadott orvosként bunkó lett volna veled. A stílusa az mindenkinek olyan amilyen. Inkább legyen egyenes, mint neki, semmint mézes mázos, aztán meg szülés után derüljön ki, hogy a gyermek az intenzíven kezdi az életet cukor sokk miatt, mint az megesett egy barátunkkal Nyíregyházán. A férjem az egész vajúdás alatt eldumálgatott (csakúgy, mint a várandósság alatt egyébként) vele, a kitolási szakaszt konkrétan végig poénkodták, egyszer még en is nevettem valamin. Nekünk jobb érzés volt így szülni.
Azt, hogy szakmailag nulla, azt miből szűrted le? Orvos vagy? Mert én laikusként nem tudtam neki eddig olyan kérdést feltenni (1,5 éve járok hozza) amire ne tudott volna válaszolni, akar a nőgyógyászat, akár a szülészet, akár az endokrinológia területén.
A páromat nem mondanám laikusnak, vagy túlságosan barátkozós típusnak.. Nyíregyházán lakunk, ide jártunk hozzá magánrendelésre, már a várandósság előtt is. Azt hiszem másodjára, vagy harmadjára voltunk nála amikor a párom közölte, hogy "Kicsim, ha nem putri a kisvardai kórház, akkor nála szülünk." Ennyit erről a "bunkó" "szakmailag nulla" "modortalan" "kapzsi" orvosról.
Tényleg nem tudom elképzelni, hogyan jutottál erre a véleményre. Nem tudom, lehet, csak egyszer talakoztal vele? Merthogy rossz napja bárkinek lehet, csak az orvosok nem mondhatják azt, hogy bocs most nagyon görcsöl az epém, majd megműtöm holnap, vagy hogy ne haragudjon már, de lebetegedett a sógorom, nem tetszene inkább holnap szülni?
Beszélj le mindekit nyugodtan, konkrétumok nélkül, két sorban megfogalmazott véleménnyel egy lelkiismeretes, többszörösen elismert, emberséges főorvosról! Én csak ajánlani tudom (és szoktam) mindenkinek!
Timi

#3 annaleba 2015. 10. 25. - 16:00:02

Sziasztok! Nekem csak a Szülészet-nőgyógyászati osztállyal kapcsolatban van tapasztalatom. Én meg voltam elégedve mind az orvosok, mind a szülésznők és osztályos nővérek munkájával, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. Ugyanezt sajnos nem mondhatom el a csecsemős nővérek többségéről. Borzasztó, hogy némelyik milyen stílusban és hangnemben beszél a neki nem szimpatikus vagy éppen több segítséget igénylő kismamával. A legotrombább nő, akivel életemben találkoztam az idősebb, hosszú hajú csecsemős nővér, a nevére sajnos nem emlékszem. Nem igazán értem, mit keres újszülött babák között. Üvöltözni merészelt velem kora hajnalban, mert átázott a kisbabám angolpólyája és kérni szerettem volna egy másikat. Édesanyámnak köszönje, hogy nem tettem panaszt ellene, ő beszélt le róla, aznap már úgyis mentünk haza. De engem a mai napig bánt a dolog.

#4 timi8813 2015. 09. 05. - 12:37:36

Üzenet megtekintéseIdézve: makrancoskata - Dátum: 2015. július 17. - 18:30:07

Sziasztok!! Kata vagyok. Nekem Csóka Miklósról lenne elég negatív véleményem. Ha a világon egyetlen orvos lenne inkább meghalnék, de még egyszer nem mennék hozzá A stílusa a modora hagy maga után kivetni valót. Bunkó volt, de a a borítékot elrakta...... Mindenkit lebeszélek, hogy hozzá menjen. Szakmailag is nulla.

Nem tudom mi alapján írtad meg a véleményedet Kata. Mi nagyon elégedettek voltunk a teljes várandósság alatt Csóka doktor úrral. Konkrétan a fiam se foganhatott volna meg nélküle. Mindig elérhető volt, ha valamiert nem, akkor visszahívott. Nekünk pont Pénteken jött a babánk, amikor magánrendelése van. Úgy álltunk délután, hogy vagy elmegy rendelni, és visszaér mire beindul a szülés, vagy beadja az oxitocint, de akkor bőven abban az időben szülünk amikor rendelne. Ő döntött úgy, hogy akkor beadja az oxit. Teszem hozzá előző este ügyeletes volt. És akkor ő lenne a kapzsi orvos? Elrakta a borítékot? Két kérdés, melyik orvos nem rakja el, illetve ha elégedetlen voltál vele, akkor miért adtál neki pénzt? Legalább négyszer volt ugy, hogy nem kért pénzt a vizsgálatért, hanem közölte, hogy hagyják már, csak beszélgettünk egy jót. A töredékét adtuk a szülés után, mint amennyit idehaza Nyíregyházán KÉRNEK az orvosok. Azóta is három-négy hetente megyek hozzá endokrinológiai probléma miatt, és nem tűnik úgy, mintha kevesellte volna. A férjemmel elég jó viszonyt alakított ki a várandósság alatt, szülés előtt a férjem megkérdezte, hogy ha a kollégalitásuk engedi, mondja már meg, hogy mennyit szokott kapni egy szülésért. Közölte, hogy ő ilyet soha nem mond, mindenki adjon annyit, amennyit jónak lát.
Én nem tudom, hogy szültel-e nála (mert ugye nem írod le, csak osztod), vagy valami más, de egyszerűen nem tudom róla elképzelni, hogy fogadott orvosként bunkó lett volna veled. A stílusa az mindenkinek olyan amilyen. Inkább legyen egyenes, mint neki, semmint mézes mázos, aztán meg szülés után derüljön ki, hogy a gyermek az intenzíven kezdi az életet cukor sokk miatt, mint az megesett egy barátunkkal Nyíregyházán. A férjem az egész vajúdás alatt eldumálgatott (csakúgy, mint a várandósság alatt egyébként) vele, a kitolási szakaszt konkrétan végig poénkodták, egyszer még en is nevettem valamin. Nekünk jobb érzés volt így szülni.
Azt, hogy szakmailag nulla, azt miből szűrted le? Orvos vagy? Mert én laikusként nem tudtam neki eddig olyan kérdést feltenni (1,5 éve járok hozza) amire ne tudott volna válaszolni, akar a nőgyógyászat, akár a szülészet, akár az endokrinológia területén.
A páromat nem mondanám laikusnak, vagy túlságosan barátkozós típusnak.. Nyíregyházán lakunk, ide jártunk hozzá magánrendelésre, már a várandósság előtt is. Azt hiszem másodjára, vagy harmadjára voltunk nála amikor a párom közölte, hogy "Kicsim, ha nem putri a kisvardai kórház, akkor nála szülünk." Ennyit erről a "bunkó" "szakmailag nulla" "modortalan" "kapzsi" orvosról.
Tényleg nem tudom elképzelni, hogyan jutottál erre a véleményre. Nem tudom, lehet, csak egyszer talakoztal vele? Merthogy rossz napja bárkinek lehet, csak az orvosok nem mondhatják azt, hogy bocs most nagyon görcsöl az epém, majd megműtöm holnap, vagy hogy ne haragudjon már, de lebetegedett a sógorom, nem tetszene inkább holnap szülni?
Beszélj le mindekit nyugodtan, konkrétumok nélkül, két sorban megfogalmazott véleménnyel egy lelkiismeretes, többszörösen elismert, emberséges főorvosról! Én csak ajánlani tudom (és szoktam) mindenkinek!
Timi

#5 makrancoskata 2015. 07. 17. - 18:30:07

Sziasztok!! Kata vagyok. Nekem Csóka Miklósról lenne elég negatív véleményem. Ha a világon egyetlen orvos lenne inkább meghalnék, de még egyszer nem mennék hozzá A stílusa a modora hagy maga után kivetni valót. Bunkó volt, de a a borítékot elrakta...... Mindenkit lebeszélek, hogy hozzá menjen. Szakmailag is nulla.

#6 nanita23 2015. 05. 17. - 20:25:23

Sziasztok!! Még új vagyok itt!! Érdeklődnék, hogy az ortopédiai szakrendelésen kik rendelnek?
A választ előre is köszönöm!

#7 botosne 2014. 03. 03. - 16:17:10

sziasztok!!!!nekem egy pozitiv esetem történt a múlthéten a kisvárdai sbo-on,férjem vitt erős migrénes fejgörccsel amihez társult a hányás is,kb.5-10 percet vártunk és már vizsgáltak is EKG,RR mérés ,reflex vizsgálatok,befektettek egy sötét szobába mivel ilyenkor az jó és a csend,infúziók,fájdalomcsillapitók,Dr.Pikó főorvos Úr látot el és a kedves nővérkék amit ezúton köszönök,rám néztek többször van e panaszom stb. és a főorvos úr is,közben hallottam ha jöttak új betegek és mindenkivel szépen beszéltek és nem órákat vártak az ellátásra,nekem hála még ennyi élményem volt,remélem több nem lesz,viszont látom sokan dícséritek dr.Novák főorvos úrat nőgyógyászt,tényleg olyan jó mert sajnos nőgyógyászati problémám is van több mint 1 éve és orvostól orvosig jártam már de mind egy nulla csak a pénz lenne jó de honnan???

#8 berbooo 2012. 06. 19. - 08:23:02

hello valaki meg tudja nekem mondai hogy mi a telefonszáma annak a magán rendelőnek ahol dr lőrinczi nőgyógyász fogad ?

#9 manka83 2012. 01. 19. - 13:29:56

A kisvárdai kórház gyerekolsztálya = a 0-al! Az én 3 hónapos gyerekemnek most jöttek rá,hogy Hirsprung betegsée van 02.07-re kaptunk időpontot műtétre,amit Miskolcon fognak végezni,mert időközönként oda jutottunk,hogy ott szóba áltak az emberrel és kivizsgálták normálisan a gyerekemet! Röviden leirom így kezdödött: megszületett a gyerekem 2011.10.12 én rá 10.25-e körül bekerűltünk a kisvárdai gyerekosztályra,1 hétig feküdttünk bent azzal a cimszóval,hogy KÓLIKÁS a gyerek,mivel nem volt széklete csak hőmérzésse és szélcsővezéssel! Haza engedttek! Nem javult a helyzet! Saját szakállunkra elmentünk a debreceni gyerekklinikára ahol 12 napot töltöttünk,vizsgálat szinte semmi egy pár uh volt,és közölték velem,hogy reflux van a gyereknek ,erre irtak neki FELNÖTTEKNEK való gyógyszert,Losec és Ulkogant nevű gyógyszert kellett adnom neki,semmit nem ért és le s áltunk vele! Haza kerűltünk,de megint nem javult a helyzet és vissza Kisvárdára,itt már a FŐORVOS úr sem tudott velünk mit kezdeni és hajnal 00:30or beküldött minkett Nyíregyházára! Itt úgye VIP es szobába voltunk 10 napot-semmi A gastroenterólogus doktornőnek a javaslatára kaptunk fehérjementes tápszert+refluxra gyógyszert,de még itt sem tünt fel,hogy nem tud kakilni agyerek,szó szerint haza küldttek,MERT EZ EGY JÓ BABA! Tovább nem csinálom irány MISKOLC hála DR: Réti és DR.Poremba doktoroknak hogy rájöttek mi is a baja a picinek! NEM KÍVÁNOM SENKINEK,OGY EZEKET ÁTÉLJE,de azt nagyon remélem,hogy ezzel a műtéttel minden rendeződni fog!! ÚGYHOGY HA A GYEREKEM MEGFÁZIK AKKOR BIZTOS,HOGY IRÁNY MISKOLC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

#10 izszs59 2011. 11. 24. - 19:47:10

Sajnos a közelmúltban nagyon rossz tapasztalatokat szereztem a kórház SBO-ján. Egyik ismerősömet magasvérnyomással, valamint szívpanaszokkal kísértem az osztályra kb. 23 órakor, de még 23 óra 45 perckor sem egy ekg. sem egy vérnyomásmérés nem történt, pedig a 45 perces várakozás alatt két ízben szóltunk az ügyeletes nővéreknek, -kb. 5-6 nővér dolgozott - de a válasz az volt, hogy most vacsoráznak egy kis türelmet kérnek. A majdnem egy órás várakozás után készítettek ekg-t, vérnyomást mértek, majd az ügyeletben lévő doktornőt telefonon tájékoztatták az eredményekről, aki azt az utasítást adta, hogy fektessék le a beteget és kapcsolják rá a monitort. Ez volt a beteg vizsgálata és felvétele ( telefonon keresztül ). A beteget hajnali 4 órakor látta az ügyeletes orvos. A betegnek ritmuszavara és magasvérnyomásbetegsége van.

#11 gyongyike36 2011. 10. 20. - 13:07:11

Szia! Köszi, hogy felvilágosítottál. Nem veszem rossz néven, hiszen igazad van!! - és még mennyire! Így utólag bár - de nagyon megköszönöm a kedves Nővérkéknek is az odaadó, hálás munkájukat ! - és ha hiszed, hanem, én valóban Nővérkéknek hívom őket mai napig is, és hála Istennek, hogy ők is vannak!

#12 fb_szilvi 2011. 10. 02. - 08:59:56

Szia. Tudod itt jön le,hogy sajnos mindenki csak azoknak mond köszönetet. aki neve előtt a DR.van. Gondolom a testvéredet is csak a dr. betűsök látták el.Ők voltak mellette folyton a kórházban. Gondolom amikor látogatni voltatok soha nem hangzott el a szátokból:nővérke ez kellene.

#13 gyongyike36 2011. 07. 25. - 12:30:24

A kisvárdai Kórház intenzív osztályát is ismerem, valamint a baleseti sebészeti, általános sebészeti valamint a lapos épület rehabilitációs "egykor utókezelőnek hívták" részlegét is. Volt egy nagyon kedves testvérem, bátyám. Sajnos ő már nincs közöttünk. 2003-ban májcirózis miatt nem volt bélműködése, puffadt és bekerült sürgősségivel a kisvárdi kórház belgyógyászatára Dr. Farkas Margit adjontusnő keze alá. Doktronő nagyon kedves, aranyos volt, mindent megtett, hogy testvérem életbe maradjon. Újabb és újabb gondok, betegségek derültek ki, testvéremet 4-szer műteni kellett, így az intenzív osztályon ápolták gyógyították. Ahhoz, hogy haza engedjék fel kellett, hogy erősödjön a sebészeti osztály után a rehabra került, akkor még Szodorai Főorvos Úr keze alá. Ez úton szeretném megköszönni az INTENZÍV OSZTÁLY FŐORVOSÁNAK DR. PIKÓ KLÁRÁNAK, DR. BORSI ATTILA ALTATÓORVOS - ADJONTOS ÚR, A BELGYÓGYÁSZATON DOLGOZÓ FARKAS MARGIT ADJONTUSNŐNEK, A SEBÉSZETI BEAVATKOZÁST VÉGZÓ ORVOSOKNAK: MEZEI FŐORVOSÚRNAK, AJTNER GÉZA DOKTOR ÚRNAK, A REHAB. OSZTÁLYVEZETŐJÉNEK SZODORAI FŐORVOS URNAK AZ ODAADÓ , EMBERSÉGES MUNKÁJÁT. Köszönöm, hogy akkor még testvérem megmenekült - felépült-és még élt 4 évet! Ez Önök nélkül nem sikerült volna ! Áldja meg a Jó Isten Önöket az áldozatos , odaadó munkájukért!!

#14 gyongyike36 2011. 07. 25. - 12:09:05

Mindazoknak írom e pár sort, akik jó és rossz tapasztalatokat szereztek a kisvárdai kórház szülészet- és nőgyógyászati osztályán. Tavalyi év tavaszán Novák Főorvos Urat kértem meg, hogy legyen a kezelőorvosom. Sajnos rossz indulatú méhnyálkahártya daganatot diagnosztizáltak nálam a kisműtét urán, ezért teljes eltávolítást végzett Főorvos Úr, mert csak így voltam menthető. HÁLA ŐNEKI, A NAGY SZAKTUDÁSÁNAK- ÉS A JÓ ISTENNEK TÜNETMENTES VAGYOK!!! Remélem ha vissza kell mennem kontrollra, akkor sem lesz semmi bajom. Az osztálydolgozói beleértve orvosokat, nővéreket nagyon kedvesek, segítőkészek, és hogy megcáfoljam néhány embertársam véleményét, egyáltalán nem a pénz dominál egyiknél sem. ŐK azért vannak, hogy segítsenek a beteg embereken, és nem azon van a hangsúly, hogy kapnap-e pénzt, vagy sem a betegtől??!! Mindenki aranyos, kedves, csakis a jót tudom róluk mindannyiójukról írni.

#15 saci63 2011. 06. 12. - 04:46:57

Hát igen én is így jártam a beteg nagymamámal, bevittem szombaton a sürgőségire mert 220 volt a vérnyomása és a kedves doktor úr közölte velem hogy nem ért volna rá hétfőig mert biztos máskor is volt már magas vérnyomása.Hozzá teszem hogy a nagymama a második agy vérzésen volt túl a második után tudat vesztése volt amiből eredően soha nem tudta hol van vagy mit csinál és megkérdezte tőlem a nővér hogy mitől alakult ki de a doktor úr olyan finom hangnembe beszélt velem hogy a sírás fojtogatott szó szerint mint a kutyával.Majd később felküldte a belgyógyászatra.Olyan finom hangnembe megjegyezte a drága doktor úr hogy teljesen le van döbbenve azon hogy mit meg nem engednek ma maguknak Magyarországon az emberek még ilyet szombaton orvoshoz menni.Egyszerű a tanulság ha nem bírod hétfőig dögölj meg mindegy csak ne neki kelljen megvizsgálni a betegeket a pénz az persze mehetne dögivel a zsebbe.Sajnos már az én nagymamám is meghalt azóta de ez örökké az emlékeimbe vésődött hogy ilyen emberek is vannak sajnos.Az biztos én páros lábbal rúgnám ki.

#16 ktibor42 2011. 03. 07. - 15:25:28

Pár hete jártam fizikoterápiás kezelésre.Az asszisztensek nagyon figyelmesek,és kedvesek voltak. Ugyanakkor az adminisztrátor hölgynek(sajnos nem tudom a nevét - magas,vörös hajú) a stílusán lehetne mit javítani. Annak is szem-,és fül tanúja voltam,hogy egy idősebb asszisztenssel hogy beszél. Tisztában vagyok vele,hogy munkahelyen adódhatnak problémák,de ugyanakkor azt gondolom,hogy nem a betegek előtt illik ezeket megbeszélni ráadásul durva hangnemben. K Tibor

#17 soska71 2011. 02. 24. - 08:30:57

Idő közben, ma, a kórház orvos-igazgatója felhívott. Rendkívül korrekt volt. Részvétét fejezte ki a család felé és megígérte, hogy kivizsgálja az esetet. Szerintem csak az ellenőrizhető, hogy a beteg időben felkerült-e az intenzívre. A lezajlott méltánytalan beszélgetés ellenőrzhetetlen, hiszen ott tanúk nem voltak jelen. De értékelendő, hogy javítani akarnak a helyzeten.

#18 soska71 2011. 02. 16. - 12:02:35

E héten tapasztaltuk meg a kórház sürgősségi ellátását, íme: Párom nagymamájáról van szó. Mivel az egész család padlón van a történtek miatt én írok. Nevem Soós János, telefonszámom: 70/5168287. Csak arra az esetre, ha bocsánatot akarna kérni a kórház, esetleg perelnének, vállalom a leírtakat. A nagymama 2011. február 13-án este rosszul lett Várdától nem messze, ahol lakik. Hívták az ügyeletet, ahol az elmondottak alapján azonnal mentőt küldtek. Éjjel ért be a mentő a várdai kórházba párom anyukájával és nagymamaájával. Az ügyeletes orvos KIKELT MAGÁBÓL, kikérte magának, hogy ezzel az esettel hozzá fordulnak, hogy egyébként is miért nem ment ki az ügyelet és ő most mit kezdjen vele. Csak egy töredékét írtam le annak a mocsoknak, amit megengedett magának és ami elhagyta a száját. Végül is befektette a nagymamát az osztályra, de EL NEM LÁTTA. Egy trombózisos beteget ... Reggel került fel másnap a nagymama az intenzívre. Ott az orvos, sajnos a nevét nem tudom, de egy színesbőrü doki rendkívül készséges, segítőkész volt és értetlenségét fejezte ki, hogy miért nem került fel hozzá a nagymama még aznap este, hiszen az lett volna a rendes eljárás és amúgy is ügyelt az intenzíven. Az intenzíven a nagymama már lélegeztető gépre került, mert addigra a vérrög a tüdejénél volt. A szíve miatt nem lehetett operálni. Csütörtökön temetik. 88 éves volt. Természetesen a kórház aláíratott anyósommal egy papírt, hogy nem támaszt semmilyen igényt feléjük. De ez nem zárja ki, hogy az ügyeletes orvost felelősségre vonják kórházon belül, vagy tőlük független rendőrségi/bírósági eljárásban. Ez így minimum gondatlanság, amit tett. A nagymama nagyon beteg volt és gyenge. Sajnos csodák nincsenek, de hogy a felelőtlen viselkedése jelentősen rosszabb irányba tolta el az állapotát, az biztos. A várdai kórháznak elég rossz a híre. Ott is dolgoznak becsületes orvosok, de az eset után az ember inkább azt gondolja, hogy az ilyen helyeket sóval kéne felszórni és inkább utazik az ember több km-t egy normális kórházba.

#19 betti182 2011. 02. 14. - 21:54:13

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni,hogy milyen nőgyógyász Dr. Csóka Miklós(megbízhatósága,szülés alatt és utánna való hozzáállása).

#20 marina11 2011. 01. 29. - 20:07:51

Sziasztok! Dr. Mezey Adriánával kapcsolatos "élményemet" írnám le. Mindezt azért, hogy esetleges reagálásotokkal, tisztázzam magamban: csak velem viselkedett érthetetlen okokból durván, vagy másoknak is volt hasonló tapsztalata. Megjelentem a nőgyógyászati szakrendelésen. Arra voltam kíváncsi, valóban terhes vagyok-e? A teszt pozitív volt. Riadt voltam, de azért boldog is. Férjnél vagyok,pedagógusként dolgozó, tisztességesen élő, fiatal nő vagyok. Kicsit féltem és izgultam is egyben. Bár már voltam nőgyógyászati vizsgálaton, de még soha nem egy leendő kis élet miatt. Szóval féltem, izgultam és már nagyon kíváncsi voltam. 2 órás várakozás után került rám a sor. Már eleve úgy fogadott a doktornő, hogy miért türelmetlenkedtem, nézzem meg milyen hosszú sor végén vagyok, mit képzelek magamról.( 1,5 óra után ugyanis bátorkodtam megkérdezni a kilépő asszisztenstől (tisztelettudóan) hogy nézze meg rajta vagyok-e a listán, nem történt-e adminisztrációs hiba a bejelentkezésnél. És tényleg kedvesen, nem türelmetlenül kérdeztem) Szóval elkezdődött a vizsgálat. De nem gondoltam volna hogy a horror is. Először közölte, hogy ne beszéljek, csak akkor, ha engem kérdez. Konkrétan így. Ugyanis feltett egy kérdést (pl. szültem-e már) és válaszoltam. Valamint mondani akartam neki, hogy 3 hónapja nem szedek már fogamzásgátlót. Mindezt azért közöltem, mert úgy véltem fontos lehet, hogy kiürültek-e úgy a különböző hatóanyagok, hogy ne befolyásoljanak semmit. Mire ő nagyon durván és valami utánozhatatlan grimasszal válaszolt. "cö!!! Egyértelmű hogy nem szedi a fogamzásgátlót, hisz azt mondta terhes. Vagy maga hogy gondolja?!" Majd megkérdezte, elvetetem, vagy megtartom? Bár tudom, hogy ez náluk egy teljesen átlagos kérdés, de mindezt hidegen, durván kérdezte, a "gratulálok, maga várandós!" kijelentés helyett. Ezt követően jött a vizsgálat. ott is voltak kellemetlen megjegyzései, de amikor egy durvább mozdulatára önkéntelenül odakaptam a kezem, ismét rámförmedt. "Maga meg mit csinál?!?! Mit gondol mit akarok csinálni? Nyugodjon meg nem tapogatni akarom. Te jó ég, volt már maga egyáltalán nőgyógyásznál, csak meg akarom vizsgálni a méhét!!! " Hát mit ne mondjak. tartottam magam.de mikor kijöttem tőle, életem egyik legszebb pillanatában sírni tudtam volna, de nem az örömtől. Szégyelltem magam. Úgy beszélt velem, mintha a szombat esti diszkóban véletlenül megesett tini lennék. Míg az ultrahangra vártam sírni tudtam volna. Alig bírtam visszatartani a könnyeimet. Szerencsére Dr. Csóka Miklós végezte az UH-t, aki üdítően kedves volt a doktornő után. Aranyos és figyelmes volt. Egy picit helyrerázódtam, de még napokig bár oknélküli, szégyenérzet ült rajtam és nem tudtam felhőtlenül örülni. :(

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: