Házipatika fórum: Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet (Budapest) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet (Budapest)

#21 erzsebet200 2008. 11. 09. - 15:00:06

Jól választott. A MÁV kh-ban kitünő sebészek dolgoznak, a Jahn-ba nem igazán.

#22 kemenylala 2008. 11. 04. - 10:56:32

Kedves fórumozók! Ildi vagyok.Végigolvastam a véleményeket,és nekem is naggyából ez az álláspontom.Én is ebbe a kh-ba tartozom,eddig csak a fül-orr-gégészetet ismerem,ott jó tapasztalataim voltak,de akivel beszélgetek a kh-ról mindenki csak szídja.A napokban megállapították nálam,hogy van egy 1cm-es epekövem,amit sürgősen operálni kell.Bevallom nem szivesen megyek a dél pestibe,ezért fölkerestem egy sebészt a Máv kórházban.Reménykedek benne,hogy jól döntök.Ha valakinek vannak tapasztalatai a Máv sebészetével kapcsolatban,kérem írja ide a fórumba. Előre is köszönöm.

#23 ZsuzsaTf 2008. 10. 30. - 21:54:32

Szomorúan olvasom az előttem szólók igazán megoszló véleményét. Azoknak az olvasóknak, akik a Jahn Ferenc Kórházról sajnos elmarasztaló véleménnyel vannak, ahhoz, hogy némileg megértsék miért ítélném az év kórháza díjat a Jahn F. Kórháznak, történetünkből egy kis előzményt is rögzítenék, mivel anyukám betegsége miatt kerültünk el a kórház fül- orr-gége osztályára, de addig sajnos több kórház ellátását meg kellett tapasztalnia anyukámnak. Súlyos szívműtétje miatt légcsőmetszést végeztek a debreceni Klinikán. Onnan úgymond utókezelésre küldték át a (körzeti) karcagi kórházba, viszont a légcsövén a várt javulás helyett szűkület keletkezett, így onnan visszaszállították a debreceni Klinika fül-orr-gége osztályára, ahol azt bevarrták, majd egy újabb légcsőmetszést végeztek, mondván, nem megfelelően végezték el a szívsebészet intenzív osztályán az első beavatkozást. Ezt ugyanazon klinika alkalmazottja közölte velünk, csak már a gégész. Végül több heti ottani kezelés után két hónap eltelte után kerülhetett csak haza anyukám. Egy éven keresztül jártunk vissza a debreceni Klinika fül-orr-gége osztályára ugyanazon kezelő orvosunkhoz, aki mindig, mindent rendben talált, inkább azt gyanította, hogy anyukám csak beképzeli magának, hogy kevés az a levegő amit a canülön keresztül kap. Következtek ilyen-olyan próbálkozások, de a végső megoldást annak kockázatával már nem javasolta az orvosunk, mondván, így - fém canül használatával, melyet reggel és este cserélnünk kellett - 100 éves koráig is elélhet, míg a végső megoldás bonyolult lézerrel történő beavatkozás lenne. Környezetünkben hallottunk Strausz Professzor Úrról (Korányi Kórház) aki készséggel fogadott minket annak ellenére, hogy tiszafüreden lakunk. A vizsgálat után közölte, sajnos nem vállalja a műtétet, viszont javasolta (amiért örökké hálásak leszünk) Z. Szabó Professzor Urat, aki akkor a Szabolcs utcában fogadta anyukámat, és a Korányi Kórházban elkészített CT vizsgálat alapján elvállalta a műtétet, amire végül is a Jahn Ferenc Kórházban kerülhetett sor, mert "hála" dicső honatyáinknak, a Szabolcs utcán megszünt a Fül-Orr-Gége Osztály. A Jahn Ferenc fül-orr-gége osztályán Dr. Tamás László Úr főorvos fogadta anyukámat, és így kerülhetett sor arra, hogy a fém canült "eldobhattuk" és Z. Szabó Professzor Úr, egy "T" canülnek köszönhetően, már elviselhetőbbé tette anyukám hétköznapjait. Egy év eltelte után most (reméljük) a végső cél felé araszol anyukám ott az Osztályon, ahol sajnos volt olyan időszak mikor az úgynevezett vadhús kinövések miatt havonta legalább 1 hetet ott kellett töltenie. Sajnos az így ott töltött több hetes kezelések miatt nyílt alkalmunk megismerni az Osztályon dolgozó orvosokat, nővéreket, a teljes személyzetet, akikről - összehasonlítva a többi kórházban eltöltött nem kevés idő alatt szerzett tapasztalatoknak köszönhetően - csak jó véleményt tudunk anyukámmal együtt alkotni. Külön köszöntet tudunk csak mondani Dr. Tamás Főorvos Úrnak, Dr. Pál Főorvos Úrnak de még sorolhatnánk a teljes személyzetet, az utolsó nővérig. Tehát: ha anyukám és az én szavazatom lenne a döntő mindenképpen megszavaznánk az év kórházának! Köszönünk mindent, és köszönöm, hogy megtudhattuk, hogy vannak!

#24 ordike-1 2008. 10. 26. - 16:56:02

Én 1984ben betegedtem meg és azóta is ehhez a kórházhoz ragaszkodom pedig már 11 éve Érden lakom. Sajnos olyan betegségem van / SM, keringési problémák, valamint komoly gerinc betegségek/. Akkor egy baleset miatt vittek be az akkor még Organikus Ideg-nek nevezett osztályra ahol a csodálatos Dr.Proff. Szobor Albert volt az osztályvezető és Dr. Fornádi László lett a kezelő orvosom. Azóta sajnos a professzor Úr már nyugdíjban van a dr. Fornádi László főorvos lett de ugyanolyan csodálatosan jó orvos mint amilyen jó EMBER is. A mi betegségünknek Ő az ORVOS de egyébként is. Az biztos, hogy számtalan betegtársammal együtt ragaszkodunk hozzá és semmilyen körülmények között nem mennénk máshoz! Ő az az ORVOS akihez feltétlen bizalmunk van és biztosak lehetünk benne, hogy mindíg számíthatunk Rá! Egyébként évente van fenntartó kezelésem és a tapasztalatom csak a legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) Kővér Lászlóné 2030 Érd Erzsébet u 3/b

#25 pointer1 2008. 10. 23. - 13:16:56

Én szeptember elején szültem ebben a korházban és tisztelettel szeretnék köszönetet mondani, dr.Kerényi Jánosnak és a szülésznőmnek Praudáné Manyikának, valamint a csecsemősőknek, hogy ilyen körülmények mellett, türelmesek és figyelmesek voltak hozzánk. Olvasva az előző hozzászólásokat,aki pálcát tör a korház dolgozói felett,csak azt tudom mondani, hogy Ők is emberek, a sorsunk a kezükben van és nem mosolyoghatnak a nap 24 órájában, és gondolom senki nem cserélne velük, mert igen felelősség teljes munkát végeznek, nem túl fényes körülmények között. Nekem csak pozitív tapasztalatom volt, a csecsemősöknek külön csodálom az idegzetüket, amikor kb. 30 csecsemő egyszerre üvölt, nekem a korház elhagyása után is csengett a fülem a sok oááááá-tól :d Mindenkinek ajánlanám, hogy egy kicsit türelmesebb legyen velük, és ők is humánusabb lesznek velünk...

#26 tzfgv 2008. 09. 26. - 14:26:26

T.Olvasok!akiknek volt dolguk eme kkh-ban.Hamarossan egy szép nagy össze foglalot fogok irni ,bár nem hiszem uj dolgok lenének!-ellenben uj !!Már elsem látják a vissza térö beteget,aki a sürgöségre kerül.4Vagy bele a számito gépbe s az elözmények alapján ,"ellátásnak nem nevezhetö,a növér nézi ,az orvos meg jová hagyja,a sztori s talán alakul!aki itt már szenvedett az néha kukantson be !A takarito néni " szegény infarkuts kapott!Meg uszta "muter !hm.Szomoru ez az egész ugy ahogy van.T. :o

#27 gabree 2008. 09. 15. - 17:32:45

Kedves Honeybunny! Tanácsolom, hogy amíg tudod vidd el onnan a mamádat, mert olyan sorsra jut, mint az én apukám! 4 napig feküdt a III-as belen a dél-pestiben. Iszonyatos körülmények, csak a zsebbe csúszott pénz miatt dolgozó nővérek, ápolók. Úgy engedték ki aput, hogy hogy a zárójelentésen szerepelt, hogy jó általános állapotban van, a fogazata ép. Hordágyon jött ki, úgy hogy nem ismert meg minket, azt sem tudta,h mi történik vele. Foga 2 saját volt... no comment... Arról már nem is beszélek, hogy tüdőrákkal kezelték (amire sima sóoldatos infuziót kapott 4 napig) és nem vették észre, hogy nem daganata van, hanem szívburok gyulladása. Sajnos ezt már csak a boncolás után tudtuk meg. Ennyit az általános kivizsgálásról és a betegellátásról Magyarországon...

#28 erzsebet200 2008. 09. 13. - 17:54:43

I.sz. Sebészeti Kl. Üllői út 78.

#29 honeybunny 2008. 09. 11. - 15:05:11

Hello Mindenkinek Azért írok, hogy ha teheti az én tanácsom KERÜLJE EL mindenki a dél-pesti kórházat. Egy hónapja temettük el a papámat, aki korábban ott feküdt a fő épületben majd a csepeli részlegen. A lábán ment be kb 5 hónappal ezelőtt agyérgörcs és ennek következtében jobb oldali bénulással. A sürgősséginek nem nevezhető teremben kb. 4 órát várakoztunk mire sikerült bejutnunk. Nonsense. Örültünk h bekerül, de az állapota fokozatosan leromlott, többször leesett az ágyról, ennek következtében beütötte a karját ami haláláig be volt dagadva és igy persze használni sem tudta, így már eleve rossz esélyekkel lehetett volna rehabilitálni. Úgy kellett könyörögni hogy adjanak ágyrácsot nehogy leessen megint, sajnos ilyan a felszereltsége a "súlyponti" kórháznak Mo-on. Fürdetni alig voltak hajlandóak, az orvos órákat váratott minket, ágyneműt nem tudnak cserélni, halálra nyugtatózzák a beteget csak hogy ne kelljen vele foglalkozniuk. Egyszer még le is kötözték az ágyhoz! Felháborítónak tartom a dolgot. Az éjszakás nővéreknek ugyanezt a sorsot kívánom ha egyszer megöregszenek... Papám miatti sok aggodalom következtében most a mamám fekszik ugyanott, mivel sajnos oda tartozunk és sürgősségi vitte be oda. Szent Lászlóban egy hónapja végeztek el rajta gyomortükrözést és szövettant ami gyomorfekélyt állapitott meg, a szövettan pozitiv volt. Most egy hete van a III. bel-en, mivel az állapota annyira leromlott h mindent kihányt amit evett vagy inni próbált. Hat napig szinte semmit nem csináltak csak infuzióra tették! Csak most hat nap után voltak hajlandók újabb gyomortükrözést csinálni nála ami már gyomorrákot állapított meg. Az orvosok egyenlőre elég megértőek és normálisnak bizonyulnak de amiket itt olvastam a műhibaperekről és a sebészetről ott én nagyon félek hogy a lehető legrosszabb helyre juttattuk szegényt :( Kérem aki tud egy jó sebész orvost ott az informáljon róla! Jó egéssséget!

#30 cedes 2008. 04. 10. - 09:01:55

Sziasztok. Csörikének igaza van de sajnos mult idöben, ugyanis Április 1-je óta szörnyen rossz a büfé.Nem tudom,hogy mi történt de már nem olyan finomak a szendvicsek,emeletes tükörtojásos szendvicsük meg már egyáltalán nincs pedig én azért jártam be a büfébe.Sokszor mentünkbe csak ugy reggelizni de most már inkább kikerüljük mert egyszerüen szörnyen rossz lett ott minden.Remélem hamarosan vissza áll minden a régi kerékvágásba mert ha nem akkor nagyon hamar tönkre megy a büFÉ. :@ CEDES

#31 tzfgv 2008. 03. 04. - 18:22:12

T.ancsa!Köszönöm azt hogy hozzá szolt ,vagy is kis" szabad idejében irt ,egy félre értés történt, nem azt irtam hogy nem kapnak enni a betegek,egy pohár viz az akad.Én azt szeretném kifejteni ha már az ember olyan álla potban hogy 200 a vérnyomása s be kerül ne keljen várnia " ájuldozva orákat.Igaz az ü gyelet az elsö lépés, amig bir az ember.ott kap rögtön a 200 ra egy dabletátt,vagy fujnak,ez természetessen le viszi,de amikor ilyen makacs s ujra felugrik,függetlenül attol hogy az ügyeletöl a kh,ig, be érve lemegy,kb 140-150 re,ez csak tüz oltás.de amikor ott kinlodik az ember s szolnikell hogy megint rosszul van s tényleg 180 ,s +majd 2 orát ültetik az embert ,szét megy a feje,stb akkor mit lehet erre szolni.Én mindentöl függetlenül s nem csak én tudjuk azt hogy nincs könnyü hejzetben az egészségügy!!!De maga is tudja hogy aki beteg az beteg,vannak ott olyan kollegái akiketa saját fülemmel halottam hogy haza akarta küldeni az ügyeletes igazgato azért mert nem végezte el az általa kért vizsgálatott a betegen,minden esetre,van jo s becsületes orvos a jahn.ferencz kh ban,remélhetöleg változik a helyzet az egészségügyben,s talán egyszer megérjük hogy a dolgozokat s fizetésüket jol,(jobban megfizetik!Ez fontos lenne,s nem lenénk ilyen áldatlan állapotok.T.s minden jot.!

#32 incandensenss 2008. 02. 16. - 12:13:35

Sziasztok! Én is megfordultam egy párszor a Dél-pestiben. Legtöbbször a gégészeten voltam, volt több műtétem is. Mindegyik altatásban volt. Bár mostanában nem voltam a kórházban, de nagyon jó véleményem van a gégészeten dolgozó orvosokról. Kiemelném Dr. Móri Istvánt, dr. Tamás Lászlót, dr. Brajnovits Tamást, dr. Házman Istvánt, dr. Fürszt Ágnest. Az ott tartózkodásom alatt mindenki nagyon rendes volt- elismerésem az ott dolgozó orvosok előtt, mind szakmailag, mind emberileg. Sajnos már területileg nem ebbe a kórházba tartozom- költözés miatt - de a gégészetet tudom ajánlani másnak is. üdv nikol

#33 Ditti01 2008. 02. 04. - 09:54:53

T. Gy. Anna! Nekem Önhöz lenne kérdésem, van önökhöz felvétel? Jelenleg egy alternatív mentőszolgálatnál dolgozomde váltani szeretnék. Érdekelne még esetleg más osztályos munka is. Szíves válaszát köszönöm előre is. Ditti01 f.janosne@monornet.hu

#34 ancsa.gy. 2008. 02. 01. - 10:20:05

Tisztelt tzfgv! Így kis betűvel, mert hogy Ön is kisbetűvel írta... No comment... Vállalom magam, s azt is, hogy a sürgősségin dolgozom. Lenne Önhöz több kérdésem: 1. Mikor járt utoljára a háziorvosánál? 2. Próbálkozott-e beutalót kérni bármilyen szakrendelői vizsgálatra? 3. Kapott- e a szakrendelőben előjegyzési időpontot, bármilyen vizsgálatra? 4. Tud-e a fővárosban olyan kórházat, -kifejezetten közkórházat-, ahová nem kell magával vinnie a gyógyszereit? Valóban várakozni kell a sürgősségin, mivel a betegellátásnak prioritása van. A magasvérnyomás, mint betegség nem igényel azonnali ellátást, míg a vérnyomáskiugrás, -hirtelen vérnyomásemelkedés- igen. Valóban beutalót kérünk a betegektől beérkezéskor, hiszen ez törvény, s ez bennünket is szabályokhoz köt. Szeretném, ha végiggondolná, hogy míg a sürgősségin sokallja a vizsgálatokra való 5-7 órás várakozást, akkor mit szólna a rendelőintézeti, ugyanezen kaliberű kivizsgálások több hetes intervallumához! Ugyanis: Vérvételi előjegyzés:minimum 1 hét, EKG-ra előjegyzés: 1 hónap, ultrahang és egyéb képalkotó vizsgálatokra előjegyzés:~ 2 hónap, szakorvosi vizsgálatra előjegyzés:~ 2 hónap. Ez így van, pontosan tudom, tapasztalat!! Így valóban "sok" az 5-7 órás várakozás, mely alatt gyakorlatilag teljes kivizsgálást megkap. Kollégáim nevében is kikérem magamnak, hogy azt feltételezi, mi több, fórumon leírja, hogy az Ön szavaival élve:"a sürgősségin akár meg is...". Először is, a váróinkban összesen 3, a földszinten még 4 italautomata található, emellett ott a büfé is. Valamint bizton állítom Önnek, hogy bármelyikünket megszólítja bárki, hogy szomjas, vagy éhes, garantálom, hogy adunk enni is és inni is!! Napi szinten gyakorlom a dolgot, így mégegyszer kikérem a gyanúsítást! Mintmár előző levelemben is írtam, még mindig nem értem, hogy a bankban, postán, s egyéb közintézetben miért nem viselkednek így az emberek?? Miért gondolják minden egészségügyi dolgozóról, hogy a kapcarongyuk? Pedig mi a kollégáimmal együtt csak segíteni szeretnénk, igen-igen mostoha körülmények között... Üdvözlettel: Gy. Anna SBO

#35 tzfgv 2008. 01. 13. - 22:57:43

Éedekes téma! Neurologia.Porckorong sérv a nyakban s lent is.a fájdalmak pokoliak,majd az ájulás szélén.Amikor ujabb felvételre került volna a sor,dr,....azt mondta az ö szavaival hogy a kollegái azt gondolják semmi bajom,(Ct,alá támasztotta)igy nem igénylem a kezelést v is a fájdalom csillapitást,ha netán bármelyik neurologushoz kerülnék akkor is nem választ fogok kapni.Na ez már sok volt,ennek következménye lesz.T.Neurologia,ja meg hogY értsem meg fogadjam el,nem kezelnek,ha megtudnám szüntetni a betegségemet nem is lenne.!Ez már sok volt,ki csordult a pohár!Dél-pesti kerülendö!T.Mercédesz

#36 tzfgv 2008. 01. 11. - 22:44:31

T."sors társak!Akik a dél -pesti kh ba v is a jahn f.kh ba tartoznak.Lehetne egy regényt irni erröl a kh rol.azzal kezdeném hogy aki teheti KERÜLJE!!1 helyen a sürgösségi,ezek a "halál brigád!az ügyelet az már csak szerencse kérdése.!Azért szolok hozzá ehhez a kh hoz mert nem is tudom miért nem zárják be ezt amit kh nak neveznek,!Itt nincs gyogykezelés.Bejutni a sürgösségiröl osztályra,az kész öngyilkosság.!Ha oda kell menned vagy tul éled vagy .........ki tudja .5-7 o a várakozás 200-210 vérnyomással,ja s közben elmehetsz az ügyeletre ,esetleg a 2házi orvoshoz hogy megne dögölj,akinek betegsége vissza térö,pld,magas vérnyomás.Vagy ér beteg vagy bár mi más.az jo ha tart egy olyan orvost aki becsületes,és esetenként hétvégén is elérhetö hogy ÉLETBE MARaDJ:!jo ha trtasz "egy jo pár 10 e ft,mert ha be is jutsz ki lehetsz száradva vagy ami ezzel jár nem tuti hogy adnak infulziot.a neurologia katasztrofa,nincs gyogyszer,az alap sem egy 2fájdalom csillapit.hm az minek .ne foglalkozzon vele majd elmullik.stb.ha ide kényszerülsz vidd a gyogyszereidet,ugy is azt kell szedned,ami jo s hosszan tarto azt nem kapod mert az neked drága.Szoval az orvosok(vannak kivételek kb.2..)akik becsületesek s érted vannak.egy nem magyar,s a szemészet.Tragédia az egész,ugy beszélnek mintha nemis ember lennél.közli a neurologus a betegségre,ha beteg vagy s a "halál brigádhoz kerülnél ne is vitatkozz ne is kérj ,fogadd el hogy nem nézz rád nem hogy meg vizsgál csak közli,ugyan semmi bajod,nem oda valo vagy .ere a halál brigád,teljen az éjjszaka küldjük a pszihiátriára,aztán hajanalba 5 kor rugjuk ki.!s irhatnék ,csak azt hogy kisérö vagy hozzá tartozo nélkül oda be ne tedd a lábad,még mentövel se! :p

#37 botlikzsuzs 2008. 01. 03. - 18:07:35

Kedves Olvasók!Mi tagadás a kórház állapota és felszereltsége hagy némi kivánni valót magaután,de mentségére legyen irva,hogy éppen felújitás alatt áll.Én ebben a kórházban adtam életet második kisfiamnak egy szeptemberi éjszakán.......eltekintve attól,hogy pont a kórház főbejárata volt zárva,igy nehezen jutottunk be minden rendben volt.A biztonsági szolgálat a késő éjszakai óra ellenére is készséggelirányitott minket az éppen működő lift felé.Mind a szülőszobában mind az osztályon nagyon kedvesek,készségesek és segitőkészek voltk velem.Az ujszülött osztályon dolgozóknak is külön köszönet a segitőkészségükért és a sok sok jótanácsért.A kórházban töltött 3 nap bebizonyitotta számomra hogy nem minden a pénz,hanem nagyon sok mindent meg lehet oldani EMPÁTIÁVAL!eGYSZER TALÁN EZ A KH.is elnyeri méltó külsejét és belsejét,remélem addig kitartanak a kh.ban dolgozók akik mind a betegekért vannak (érezhetően)a takaritó személyzettől az orvosokig.(az utóbbi sorokat kiegésziteném még annyival,hogy azért a rengeteg jóért amit én és a pici fiam kaptunk senki,de senki nem fogadott el 1ft paraszolvenciát sem,pedig ugye az éjszaka az éjszaka!)

#38 lombard 2007. 12. 22. - 12:35:39

Sziasztok! az előbbi témámhoz nem fért a második mondani valom, de muszáj leirjam.Nagyon női dolog de sebaj. A kis menyem kétcsaládos anyuka, de két hete vérzik, beutalták rögtöni eü, küretre,felutazott, mondván estére érte megyünk, a gyerekek meg majd tudják, hogy orvosnál volt Pesten,de estére megjön. De nem ez történt, felutazott, étlen szomjan várja a beavatkozás kezdetét,du, 3 óra már csak egy valaki van előtte,de behoznak egy császárost, ővé az elsőbbség, később megint egy császáros jön, a kis menyem az éhségtől, idegtől már elképzelhető milyen állapotban van, megkérdezi az orvost, du.5-6 körül ??amikor kiderül, már nem találnak altató orvost a beavatkozás elmarad, mi telefonon tartjuk a kapcsolatot/,mert nem pesten lakunk, Ő sem,/ hogy nézze meg a büfében tud-e valami ennivalot venni, ha nem,hát felutazunk viszünk, Neki,Ő azt mo ndta tudott venni ételt, evett. most jött a nehezebb a kisfiunak aki azért nem olyan picike de nagyon anyás, el kell magyarázni, hogy az anyának fennt kellett maradni, az orvos-orvosovicsnál,de mivel beszélt az anyával telefonon, megnyugszik.reggel 10 órakor a kismenyem még mindig várakozik, az orvos nem található,a telefonja lemerülőben van ,itthon aggodunk a szülei is végül 1 órakor felhivjuk a korházat,hogy mi a helyzet, rengetegk sikertelen telefon után hát az osztályon a növérkére várás után 1/2 1 kor közlik, most hozták ki a mütőböl, nem mondom gyönyőrü a magyar egészségügy. más korháznál is ez van vagy csaK A dÉL-pESTIBEN?Reméljük nem lessz semmi rossdz következménye ?! SaJNÁLOM AZ UNOKÁIMAT, HOGY ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NŐNEK FEL TELJES LÉTBIZONYTALANSÁG URALKODIK MINDENÜT.!

#39 lombard 2007. 12. 22. - 11:54:53

két témát szeretnék a korházzal kapcsolatban feltenni, ami mélységesen felháborit. Az első biopszió végzésére küldtek be, elsdő alkalommal fél napi várakozás után közölték, hogy már reggel vért kellett volna vegyenek a szövettan vétel végett, de a nővérek sajna nem figyeltek, elfelejtették, étlen szomjan 8 óras várakozás után elküldtek, kaptam másik időpontot, egy hét után megint mentem utaztam 3 órát, vártam4 órát már majdnem hozzákeztek a minta vételhez, mikor közölték, ja véralvadást gátlot szedek akkor nem végezhezik el,ujabb 8 nap várakozás után, megint utazás várakozásreggel 7 órátol fél kettőre sorra is kerültem, de nem volt meg a véreredmény, mivel a nejem is állandóan kisért, szerencsére ő fénymásolatot kért az eredményről amit az osztály végzett sz á m i t ó g épben benne szerepelt, de ugylátszik kéthét a gépnek hosszu idő nem mutatta kis, de a n ejemnél volt, megcsinálták a szövettan vételt, vártam l órácskát, mondták hazamehetek, de jöjjek vissza 5 nap mulva, mert ezt a vizsgálatot ugy végzik, mintha bent feküdnék az osztályon, 6 napmulva ujra felutazásbent nem töltött 5 nap utáni fizetés, ujabb lo nap mulva szövettani eredményért bemenni,mindez a 15-20 perces vizsgálat 5 x-i utazást 2.5ooFt/ut egyenlő 12,5oo.-Ft, vérvétel 300.-Ft benfekvés???egy percig sem de 5x300-=l.500.Ftez elvitte a nyugdijam nagy részét, de sebaj 16 éves korom ota fizettem az SZTK.a nyőgdijambol futotta, igaz hust a vizsgálat ota csak a boltban láttam, és ha még valami vizsgálat vár rám ezután csak ott is fogom látni a hust, nem az asztalunkon. Amásik témát külön kell irjam, mert kevés a hely.Ennyit a Dél-Pesti korházról.

#40 1unoka 2007. 12. 14. - 00:39:56

Sziasztok! A kórház III-as belgyógyászatával kapcsolatban az én tapasztalatom is pocsék. Nagyapám idén nyáron került be a kórházba. Az osztályon 3 órás várakozás után kapott ágyat. A felvétel késő délután történt, az "orvosa" másnap telefonos megkeresésünkre közölte,hogy őt ez az egész dolog ( mármint a nagyapám és betegsége ) nem érdekli és nem is akar a hozzátartozókkal személyesen találkozni. Vajon hogy kommunikált egy nagyothalló idős emberrel? A szobában a betegek meztelenül feküdtek, a wc-re nem segítették ki őket a nővérek ( még pénz ellenében sem ), pelenkát is csak 3 nap múlva kaptak. Ezen a napon közölte az orvos, hogy akár el is lehet vinni a papát, mert már mindent megtettek, amit kellett. Ekkor rákérdeztünk, hogy egy pajzsmirigy-vizsgálatot nem végeznének-e el a kórházban amíg bent van, mert korábban is ott kezelték az adott betegségével kapcsolatban és hátha már másképp kellene szednie a gyógyszert. Az orvos ekkor ( amikor már 4 napja kezelte! ) még nem tudott a pajzsmirigy betegségről, majd még ki is kelt magából, hogy miért szedett a szívére is gyógyszert a papa, mikor a szívének semmi baja ( ha megnézte volna a leadott 2db korábbi zárójelentést, láthatta volna, hogy az adott gyógyszert egy másik kórházban írták fel két éve). A "gondos" kórházi kezelés következtében a papám másnap reggel meghalt, nem egész 12 órával azután, hogy az orvos azt mondta, hogy elhagyhatja az osztályt. Érdekesség, hogy ezen a reggelen a lázlap alapján az ügyeletes orvos azt mondta, hogy kezdetektől fogva az infúzióban kapta nagypapám a pajzsmirigyére és a szívére is a szükséges gyógyszert. Hogy kaphatta, ha előző nap délután a "kezelő orvosa " nem is tudott a betegségéről ? A kórbonctani vizsgálat alapján a halál oka szívelégtelenség volt ( az itteni orvos szerint semmi baja nem volt a szívének!!!! ). Miután ilyen hirtelenséggel halt meg nagyapám és mert hirtelenjében minden korábbi betegségére papíron kapott gyógyszert, ezért szerettem volna látni, hogy mégis milyen kezelésben részesült, ha csak papíron is.Ekkor ért a következő pofon, a kartonozóban közölte a hölgy, hogy arról nem adhat felvilágosítást, sőt még csak bele se lehet nézni a papírokba! Kértem ugyan miért, majd elém rakott egy utasítást, amit 2005 decemberében a kórházigazgató írt alá. Ez arról szólt, hogy halálozás esetén, ha tudni szeretnénk, hogy mégis milyen vizsgálatokat végeztek, akkor külön kérvényben forduljunk a kórház igazgató főorvoshoz, és akkor pénz ellenében kaphatunk a dokumentációról másolatot. Hát köszönöm, már ekkor elkezdik az egymás tisztára mosását. Az orvossal kapcsolatban még egy megjegyzés: még nagypapám halálakor sem tudta a neve alapján beazonosítani, hogy melyik betegéről van szó. Az étkezéssel kapcsolatban: a betegek reggel 9 óra tájban kaptak reggelit, a vacsorát pedig még este fél nyolckor sem hozták ki. A bevitt romlandó élelmiszereket ( tejtermékeket )a nővérek nem rakták feliratozva hűtőbe, hanem úgy adták a betegeknek, hogy előtte akkár 12 órát is hűtetlenül tárolták a 40 fokos melegben a beteg saját asztalán. Az én nagypapám utolsó ebédje sima főtt krumpli volt, minden feltét, vagy akár egy kis szaft nélkül. Úgyhogy aki tehet meneküljön, vagy akár a közelébe se menjen az adott intézménynek!!!!

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: