Házipatika fórum: Uzsoki utcai Kórház (Budapest) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Uzsoki utcai Kórház (Budapest)

#41 2006. 12. 28. - 15:48:08

Én augusztusban szültem a kislányomat az uzsokiban. Szinte az utolso pillanatban érkeztünk az orvosok és szülésznö( dr Sztakoné) nagyon segitő kész volt. Az orvosom (dr Kalocsai Géza) is azonnal ott volt .Én ha broblémám van csakis is a korházhoz ragaszkodOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

#42 2006. 12. 22. - 21:12:16

Strummával mütőttek 2 hete az Uzsoki korházban,és meg kell mondjam nagyon jó ellátásban volt részem. Ez köszönhető sebészemnek,és az ápolószemélyzetnek, akik segitettek. Az ebéd is jó volt. Köszönet Az osztályos orvosoknak,nővérkéknek. A mütét utáni képem 6 nappal.

#43 angakisb 2006. 12. 12. - 16:36:23

Kedves Mindenki! 6 hete operálták a perforált vakbelemet a Sebészeti Osztályon, elég annyit mondanom, hogy már 3. hete dolgozom. Csak köszönettel tartozom az egész osztály minden dolgozójának, külön dr Baranyai Zsolt Főorvos Úrnak, és minden kedves nővérkének az ápolásért a nehéz napokban :) :) :) Mindig azon csodálkozom,hogy még mindig működik az a sokat szidott,és éppen szétverni kezdett magyar egészségügyi rendszer! :( Minden leendő betegnek ilyen ellátást , és körülményeket kívánok, mint amilyen az Uzsoki új szárnyában fogadott engem, és betegtársaimat is ! :o dr Anga-Kis Balázs főorvos,Péterfy Kh.

#44 beikata 2006. 12. 02. - 19:46:48

2007. március 22-re vagyok kiírva a kisfiammal és szeretném megtudni, hogy lesz-e addig szülésfelkészítő tanfolyam az Uzsokiban. Kérem, ha valaki tudja, segítsen! Köszönöm!

#45 2006. 11. 25. - 16:40:15

Nekünk is volt tapasztalatunk ehhez a helyhez és elég érdekes dolgok történtek velünk!!!Édesapám sugárkezelés kapot,az még rendben is votl egészen addig amig ráfél évre v talán egy évre meg nem kellett újra az Uzsokiba mennunk mrt ujra kiujjult a dagant csak éppen most már a jobb oldalon helyezkedett el,nem tudom kinek a figyelmetlenségének ksözönhetöen de de ujra a baloldalt sugározták mi reménykedtünk h csak lesz hatása a sugárkezelésnek,de várhatuk....

#46 2006. 11. 16. - 19:53:33

Én a Mexikói úti épületben feküdtem. Az épület bizony már nagyon felújításra szorulna. A betegszobák viszont megfelelően felszereltek. Az orvosok és ápolók emberségesek, szakmailag felkészültek. Udvarhelyi Iván dokror úr operálta a csípőmet (TEP). ami azóta is remekül szuperál. Az ő munkájára 5-ös minősítést adnék. Rengeteget dolgozik sokan szeretik. A betegekkek kedves, figyelmes segítőkész. Esetleg ismét ortopédiai, beavatkozásra kerülne sor nálam, csakis az Uzsokit választanám, mégha nem is esik a 3 kötelező kórházhoz, amit az új törvényben hoznak a "nagyjaink". További jó munkát, sok sikert kívánok a kórház minden dolgozójának!! Egy elégedett gyógyult asszony.

#47 2006. 11. 16. - 01:32:11

Szép az új épülete a kórháznak, de őszintén akkor lett volna igazán értelme az egésznek ha minden részlegét újá építik! Együttesen egy helyre egyfajta centrum kórházat létesitve igy.( hely az meglenne utt az Uzsoki utca részénél) Szükség is lenne rá ugyanis a lentebb emlitett Mexikói és a Hungária rehab szörnyű állapotba vannak! Nemcsak kinézetileg ,de felszereltségügyileg is! Ilyenkor érti meg az ember ,hogy Magyarországra miért mondják hogy mih is balkán vagyunk.. Nem szándékozom sérteni az ottani osztályokat ,mert biztosan a körülményekhez képest jól végzik a munkájukat,de az ismeretségi köröm,meg magam is azt észletlem ,hogy inkáb öregek otthonára hasonlitt az egész mint igazi rehab-nak.. Ezt ugy értem ,hogy pátyolgatás megy és semmi komolyabb dolog ( bár ez a költségvetésre is vissza vezethető sajnos gondolom :(

#48 2006. 11. 07. - 18:21:49

2006-ban 25 sugárkezelést kaptam az Onkoradiológiai osztályon az én a kezelőorvosommal Dr Patyánik Mihállyal főorvossal maximálisan meg vagyok elégedve, úgy gondolom személyében a legjobb orvoshoz kerültem. Az egyetlen gond, hogy a betegséggel kapcsolatban felmerült kérdésekre idő semmi. Nagyon jó lenne, ha legalább betegenként 10 perc lenne, így az ember összeírná a felmerűlt kérdéseit erre nagy szükség lenne, ha ezekre választ kaphatna. Maga sugárkezelés egy tortúra nagyon sokan várnak kezelésre órákat kell várni, és rengeteg protekciós soronkívül oson be a hátsó ajtón / igaz Ildikó/

#49 carpatiane 2006. 11. 07. - 14:22:26

Múlt héten bent feküdtem, nővérek és orvosok kedvesek voltak hozzám!! Meg vagyok elégedve.

#50 2006. 11. 06. - 16:24:39

Sajnos a fizetés nagyon is MAGYAR!!! De itt a munka elsősorban nem a pénzről szól!!! Egy növérke :@

#51 harom_nover 2006. 11. 03. - 06:13:17

Mint Istenekhez szólunk hozzátok politikai mindenhatók. Nézzetek le ránk, Egészségügyi szakdolgozókra. Lássátok meg nehézségeink, lássátok meg értékeink. Ne sújtsatok, reformoknak nevezett megszorításokkal. A betegellátás veszélyben van. A betegeinknek nem tudunk enni adni... A betegeinknek nem tudunk gyógyszert adni... A betegeinknek nem tudunk jó szót adni... A nővérek munkája, értéke, becsülete elveszik. Visszaélnek az elhivatottságunkkal. A Szakdolgozói Kamara: Vak, Süket, Néma!

#52 2006. 11. 02. - 13:11:36

Én ugyan a Maxikói úti Ortopéd osztályon feküdtem, de maixmális megelégedéssel tudok szólni az ott dolgozókról. Bár maga az épület nem olyan korszerű és szép (de ez nem az Ő hibájuk!!!!!!), de tiszta és rendezett. Az orvosok lelkiismeretesek, az ápolók szintén. Hangody professzor úr pedig egyszerűen zseniális, nagyszerű orvos. (ezt nem azért mondom, mert Ő operált engem, hanem láttam és látom, hogy mennyit dolgozik, iszonyú sok ember fordul meg nála. Egyszóval megérdemli a kórház az elismerést. Én rájuk szavazok.

#53 Bunny50 2006. 10. 25. - 15:55:23

;) T Uzsoki Korhaz!A kozelmultban fekudtem az Uzsoki korhaz Urologiai Osztalyan es bizony , ha ertekelni lehet azt es annam a lemagasabb fokozatat adnam/pl az 5-os de ha lehetne akkor a 10 est is megadnam neki.Nagyon jo banas modba reszesultem, ugy az Orvosok, , mint a Noverek kezsegesek es oda adoak ,udvariasak elozekenyek es mindent meg tesznek az elesett betegekert.Gondolom ez a dolguk, de azon felul is amit eron felul meg tesznek a betegekert.Kulon koszonet Dr,Banyai foorvos Urnak, hogy reszemre hozza jarult, hogy oda kerulhessek az Urologiai Osztalyra, de az Tobbi orvosokrol ugyanaz a velemenyem;Sara Forvos Ur /dr Salamon doktor is aki szinten a lelkiiismeretes munkajaert dicsertet erdemelKoszonet a lekiismeretes munkajukert.A korhazrol csak annyit, hogy az uj szarnya a Rona utcai oldalarol, valoban olyan , mintha nem is ebben az orszagban mukodne,tiszta es kulturalt korulmenyek kozott funkcional, de viszont egy kis retorikat erdemel, a sok kis zeg-zugos folyosoirol ami egy kicsit felelmetes volt szamomra es tobbi beteg tarsaimnak is, na de szerncsere a gyogyitasban nem hatraltat senkit..... ez a zeg-zugos sikatopraival.Sajnos eleg sokat jarok a korhazba es a tobbi reszlegeinel es aldopzatos munkat vegesznek az orvosok, az egy dolog, hogy a regi szarny milyen?-az egy regi epu;et a multat idezi, de az is tiszta es oda figyelnek, minden kis aprosagra es a nagy dolgokra a gyogtyitasra.En nagyn meg voltam elegedve a 2 es bel.osztallyal is,ott is az orvosok es az aplok nagyon kedvesek es oda adoak voltak.Tisztelettel bunny50

#54 betrix75 2006. 10. 11. - 09:41:12

Szisztok!!! Én 2006.szept.8-11ig feküdtem az uzsoki utcai kórház szülészeti nőgy.osztályán. Az én választott nőgyógyászom Dr.Magosányi Fruzsina nagyon rendes mindent megtesz értem,mindent elmagyaráz.7 hónapos terhes kismama vagyok és van kérdésem rendesen. Gyerekkorom óta nem voltam kórházba és eléggé váratlanul ért hogy benttartottak. A kórház tiszta , a nővérek családias hangulatban előzékenyen bántak velem. A mellékheyiségek borzasztóak.Tiszták ezzel nincs gond csak az elavultság.Megmutatkozik a pénzhiány. Amit még megjegyeznék az az élelmezés.Szerencsémre kis családom tudott mindennap ennivalót hozni különben nem tudom mit ettem volna. Viszont a vajudó,a szülőszoba nagyon is fel van szerelve a nővérek, orvosok hozzáértése elsőrangú, Nekem pozitív tapasztalataim voltak

#55 2006. 10. 10. - 09:59:47

Biró Jenőné vagyok (Ilonka néni), 80 éves nyugdíjas. Az Uzsoki kórház szemészeti osztályán szürkehályoggal műtött Milibák Tanár Úr. A legnagyobb gondossággal, kedvességel fogadott a Tanár úr, és a nővérkék is ! A tisztaság, és az ellátás kitűnő és minőségileg is jó ! A műtét is jól sikerült, köszönet érte ! Ilonka néni

#56 szuzy 2006. 08. 17. - 02:03:44

Üdv mindenkinek! Én egy 28 éves anyuka vagyok. 2005 06.25.-én 14óra vajudás után császárral kellett "szülnöm". Szülés után a második napon sikerült rooming-in-es szobába kerülnöm ahhol volt w.c., tusoló, hűtő,pelenkázó és digitális mérleg is. A nővérekkel nem volt negatív tapasztalatom, csak a fogadott orvosommal. Kértem, ha már így alakult, hogy császározni kell , mondjon el mindent amit csinál. Ez sajnos nem így történt. Sőt miután kiemelte a kislányomat nem mutatta meg. Csak akkor láthattam miután felöltöztették. A férjem sem lehetett a műtőben pedig APÁS szülésre készültünk. Pozitív, hogy a férjem a lányunk redbetételénél (mérés, öltöztetés stb....) ott lehetett. Nem volt semmi gond a szülés alatt és utána sem. Lányunknak 9/10 volt az Apgarja, 52 centivel és 3000grammal jött a világra. Nem tudom megérteni, ha már fizetni kellett a magánredelőjében ( mert csak ott vizsgált HAVONTA, kivéve az UH-t nem, mert azt a korházban végezte) és elvárta a szülés után is azt a "annyi amennyire gondol" összeget, miért nem lehetett benn a férjem a műtét alatt, miért nem magyarázott semmit.... stb?????????? A 6 hetes magánredelői kontroll után feltettem e kérdéseimet, de csak zavart mosolyt kaptam cserébe. Nincs annál rosszabb mikor a cél elött tudod csak meg, hogy nem természetes uton szülsz, és a férjed nem vághatja el a köldökzsinort. Nagy lelki traumaként éltem meg e csodálatos csodát a SZÜLÉST. Ennek llenére nem adtam fel lelkileg és most tervezzük az öcsikét. Bár a korház szülésznői és csecsemősei kifogástalanok, még sem engedhetem meg anyagilag, hogy itt szüljek! Hát ez az én véleményem.

#57 2006. 04. 09. - 11:37:37

Szomoruan látom,hogy az Uzsoki utcai korház részeként emlegetett, Hungária uti belgyogyászat mennyire megviseli mint a betegeket mint a látogatokat. :(:(Sajnos nem megy minden egyszerre!!! :@:-@Az uj részeken a Rona utca felöli oldalon mintha nem is a Magyarországon járna az ember!:):-) A nővérek mosolygosak, segitökészek az orvosok türelmesek, odaadoak!! Lehet,hogy a FIZETÉSÜK IS A NYUGATI SZINVONALON VAN???:§:-§:§:-§ Sajnos nem hinném!Ezuton szeretném megköszönni a sebészeti osztály dolgozoinak munkályukat, valamint az öszinte szeretetüket, mely 90 %-ban hozzájárul a gyogyulásunkhoz:d:-D

#58 Nover 2005. 11. 30. - 20:15:56

Szeretném üdvözölni az Uzsoki utcai Kórház valamennyi dolgozóját!Ezekmellett a 2-bel 1-emelet nővéreit és orvosait!Lelkiismeretes szolgálatkász emberi magatartásuk évek óta fogva tart."Sajnos" sokszor megfordulok az osztályon de mindig pozitív tapasztalataim vannak.Ezuton üdvözlöm a főnővért Irénkét,hogy évek óta összetartó klassz "csapatot"kovácsolt össze.De ha valaki nem igy látja a dolgot,kérem gondolkodjon el,hiába a jó személyzet a lelkiismeretes orvosok,mindenki másként értékel szemelyes tapasztalatára hivatkozva.Mindenkinek lehet rossz napja az élet bármely területén!Kérem ne bántsák azokat az embereket akik rajtunk szeretnének segíteni!Minden jót Kívánok! ;)

#59 bon-bon 2005. 11. 21. - 11:41:22

Én egy 27 éves zuglói lány vagyok, sajnos többször feküdtem már az Uzsoki kórház több részlegében. Először 1997- ben a mandulámat vették ki, majd 2002- ben a mexikói úton műtötték a kezemet egy balesetből kifolyólag, amit 2004- ben meg kellett ismételni, már az új szárnyban, és legutoljára tavaly egy kisebb műtéttel feküdtem a nőgyógyászaton. Én személy szerint minden orvos hozzáállásával és szakmai tudásával maximálisan meg voltam elégedve. Az új szárny egy nyugati színvonalú kórház, minden kórháznak így kellene kinézni. Viszont a Hungária krt.-i kórházat nem sorolnám ide. Itt fekszik a 91- éves nagymamám és megmondom őszíntén görcsbe rándul a gyomrom mikor bemegyek szegényhez látogatni, ugyanis a "kórház" , nem is neveznék annak, BORZASZTÓ állapotban van, az ápolónők tényleg csak "kaszinózni" járnak oda, vacsorát sem mindig kapnak a betegek, és egy orvossal sem találkoztam, amióta bejárok hozzá. Amióta átszállították ide, még gyógyszert sem adnak neki, az állapota rosszabodik, szinte minha már várnák, hogy megüresedjen az ágy. Még egyszer hangsúlyozom, ez csak erre a Hungária krt.-i kórházra vonatkozik, mert az Uzsoki és a Róna u.- i kórházaknak én 4-es osztályzatot adnék.

#60 zeljan 2005. 11. 21. - 10:36:31

Kedves Morpu! Tertmészetesnek tartom, hogy mindenkinek saját tapasztalata és véleménye van - kb. mindenről. Így vagyunk mi ketten is. Érdeklődésére közlöm, hogy az intenzív, a 2. és 3. belosztályon, valamint a tüdőgyógyászaton feküdtem - több ízben. Tapasztalataim alapján véleményemet fenntartom, mint nyilván Ön is. Ami az igazgatót illeti - akit személyesen nem ismerek, csak a nevét tudom - szenzációs eredményének tartom az új épület elkészültét, amely valóban nyugati színvonalú. Csak látogatóban jártam ott, mert a feleségem egy ízben ott feküdt. A Hungária úti részlegről saját tapasztalatom nincs, de volt feleségem feküdt ott, és nem "elfeküdt", hanem ki is ött, lényegesen jobb állapotban, mint ahogy bevitték. Nem érdeklődtem ugyan tőle részletesen, de egy rossz szót sem hallottam tőle az intázmányről. Ami az orvosi pályára készülőket illeti, egyetértek Önnel, de azt hiszem, ez a téma nem tartozik jelenlegi levelezésünkbe. Kívánok Önnek egészséget és teljes gyógyulást. Üdvözli - zeljan

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: