Házipatika fórum: Re: Gyomorsav - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Re: Gyomorsav

#1 mataigreti 2014. 04. 12. - 22:24:16

Sziasztok! A kislányom pici korától sovány volt,alig akart enni, éjszaka előfordult, hogy refluxra, hányásra ébredtünk, aztán már a hasa is elkezdett 8 éves korában egyre gyakrabban fájni. Akkor csillapíthatatlan volt a fájdalom, semmilyen gyógyszer nem segített, csak rontott rajta.Voltunk allergia vizsgálaton, vérvételen és bőrteszten, sokféle ételallergiát kimutattak, sőt pollen és keresztallergiákat is. De a hasfájások és a refluxos hányás télen is éppúgy előfordultak a diéta mellett is.Akkor elmentünk egy természetgyógyászhoz,Herczegné Pál Rózsához, akinek egy szuper modern biorezonanciás gépe van és hallottuk, hogy minden allergiát és ételintoleranciát ki tud mutatni,a reflux okát is,ott derült ki, hogy a kislányom tulajdonképpen cöliákiás, lisztérzékeny. Voltunk a gasztroenteorológián vérvételen egy csomószor, de mindannyiszor azt mondták, hogy nem gluténérzékeny, mert a vérvétel eredménye nem igazolja, míg végül az idén bélbiopszia igazolta, hogy a gyerek tényleg gluténérzékeny,cöliákiában szenved, attól van a refluxa és 2008. óta képtelenek voltak ezt a gasztron kimutatni, ehelyett savcsökkentőket írtak fel!!! Azóta én mindenkinek ajánlom, hogy ha gyanúja van, menjen el a Rózsához ( tel:06309585215), biztosan ki fogja mutatni,hogy mire vagy allergiás vagy intoleráns és kikezeli a refluxod, mint a lánykámnál! Homeopátiás bogyókat is kaptunk tőle,ez egyedi, személyreszabott !

#2 andifeher 2011. 06. 09. - 14:38:25

Szia! Olvasd el ezt a cikket hátha segít. http://ibsprobiotiku...-ibs-em-van.htm Jobbulást kívánok! Ha nem találod a szervi bajokat keresd a lelkit :)

#3 aabenedek 2011. 03. 31. - 14:19:12

kérlek segíts nekem, nagyon sokat kinlódom a gyomrommal már nagyon régóta, este és reggel is szedek savlekötőt de nem igazán segít. rátaláltam erre a papa koncentártumra amiről írsz, hogyan kell szedni , vízbe kell teni és reggel esete, vagy vajon hogyan kell szedni...és el tudtad hagyni a gyógyszert, vagy el is kell hagyni és csak ezt szedni. már mindent megpróbálok mert már nagyon ki van a gyomrom és már gyógyszereket sem tudok szedni mert fáj. ugyanakkor a viszgálat savat mutat ki. kérlek segíts nekem

#4 ktmea26 2010. 12. 27. - 11:52:02

Szia! Nem tudom mire gondolsz! Én ezt egy gyógynövény üzletben vettem az Oktogonon! Bemész a boltba és úgy kéred, hogy fermentált papaya koncentrátum! Az eladók voltak oölyan kedvesek és segítettek nekem. Elmondták, hogy ennek a koncentrátumnak a lényege a benne lévő Saccharomyces boulardii nevű baktérium (remélem így kell helyesen írni a nevét). Érdemes utána nézni ezeknek a dolgoknak, mert tényleg ez volt az egyetlen dolog ami segített. Üdv: Timi

#5 jutka107 2010. 10. 27. - 15:48:58

Ahogy látom vagy rosszul látom, csak webáruházakban lehet kapni. Azok után, hogy most egy lúgosítóról kiderült, hogy káros nem nagyon van olyan termékek iránt bizalmam, amiket boltban nem lehet kapni. Mondjuk eddig se volt....

#6 ktmea26 2010. 10. 27. - 15:24:29

Szia! Én nem javasolom a tejet,mert ugyan csökkenti pár percre,vagy esetleg kicsit több időre,de nem szünteti meg a problémát.Én igyekszem egészségesen táplálkozni,és rendszeresen mozogni,de ennek ellenére mégis előfordult nálam is.:s Találtam egy fantasztikus terméket: fermentált papaya koncentrátum.Minden reggel éhgyomorra iszok 20 ml-t,és vidáman jelentem megszüntek a gondok.Szívből ajánlom!:d Bárhol utána tudsz nézni az interneten!

#7 vivien32 2010. 10. 22. - 17:29:56

Sziasztok! 11 hetes kismama vagyok, a terhességem negyedik hetétől gyomorsavval küszködök. Az orvos írt fel Ranitidin-B, meg azt mondta szedjek Renit, de egyik se használ! Ha tudtok valami jó módszert írjatok, mert napról napra szenvedek! köszi :

#8 tibormate 2010. 08. 22. - 08:05:23

Tiszteletem, nagy örömmel tudatom a Tisztelt olvasókval hogy rákbetegségböl kigyógyult ember vagyok és szivesen segitek minden rászoruló igénylönek, megtaláltam aszt a természetes gyógymódot amej meggyógyit minden rákfajtát. Érdeklödni a következö cimen: tibormate@azet.sk 00421944177123

#9 ginko78 2010. 04. 06. - 19:30:00

Szia! Nekem akkor volt gyomorégésem, amikor gyereket szültem, aztán rátaláltam egy gyógynövényre, ami megszüntette. Ha érdekel, és nyitott vagy a gyógynövényekre írj: buraiszilvia@citromail.hu

#10 fajancsi 2010. 01. 20. - 18:26:49

Sziasztok! Nekem is lenne egy kérdésem. Soha nem volt gyomorégésem egészen mostanáig. 2hete kezdődött. Én azt hittem, hogy azután van gyomorégés, miután pl nehezet eszünk, de két hete szinte alig eszem. Inkább tejet müzlivel vagy jughurtot. És mégis fáj. A nyelőcsővemben végig érzem, hányingerem van. Utánaolvastam a neten, és valószínű szétmarta a sav a nyelőcsővemet. Mennyi idő után regenerálódik? Vagy mikor múlik el? Nektek csak akkor jön elő, ha esztek? Mert nekem függetlenül tőle. Naponta 2-4óra, és elmúlik. Orvoshoz nem nagyon tudok menni, mert külföldön élek. Több helyen olvastam a mézet, a cickafarkfűteát, a Rennie-t, de nekem nem nagyon használt. Tudna valaki tanácsot adni?

#11 tete8080 2010. 01. 19. - 15:55:38

Sziasztok.. Én is reflux-os voltam sokáig... Pokol volt az életem ,nem tudtam enni egy jót rendesen meg bulizni a többiekkel mert mindig szenvedtem a savamtól..:-(( sok gyógyszereket szedtem. Én már 17 éves korom óta szedtem 27 éves koromig.. Nagyon sok gyomor tükrözésen voltam és soha nem volt változás.. Egyszer csak az orvos felajánlotta hogy nem -e lenne könnyebb az életem ha gyógyszerek helyett műtét lenne? Én nagyon sokat gondolkoztam és bele vágtam Ugyebár azért mert nem szeretném tönkre tenni a szervezetemet gyógyszerekkel .. Meg lett a műtét 2 órás volt , nem fáj utána csak a vállam nagyon de az valószínű az altatótól.. Felépülés?? : hu.. szó szerint újra kellett tanulnom nyelni mert mindig olyan érzés volt hogy a kaját félre nyeltem így egy zsemlét egy napig ettem..:-) de ez csak egy hónapig tartott és utána elmúlt minden.. 2007 óta nincs savam és ehetek paradicsomot bármit és nem kell gyógyszereket szednem. :) Én azért írtam le ,hogyha valakinek műtétet ajánlanak vagy javasolnak akkor vágjon bele .. :d de ha bármi kérdésed van a műtétről leírom szívesen:-))) sziasztok

#12 Kalina 2010. 01. 12. - 17:59:38

Sziasztok, engem érdekelne, de én pl kb. 20 éve epebeteg vagyok, az egész család diétásan étkezik, rendszeresen eszem minden nap, zsírosat soha nem bírtam megenni, ne, használunk fűszereket, csak keveset és módjával, édességet is módjával, soha nem cigerattáztam, nem ittam. És nem zabálok, mert évekóta igyekszem szinten tartani a súlyom illetve leadni. Nyers zöldséget nem szoktam, mert azt meg az epe nemigen szereti, bár tudom, hogy egészséges. Ennek ellenére a múlt héten volt egy csúnya éjszakai rohamom, amit a reflux idézett elő (amiről eddig nem is tudtam pontosan mi az ), azóta is tökrekedt vagyok, nem is akar múlni. akkor most mi van? :s ( úgy zárójelben jegyzem meg, hogy egyesek szerint sok betegséget vírusok idéznek elő, a gyonorfekélyt is! ( olyan vkitől tudom, akit így gyógyítottak ki ebből). Na meg a sok "öröm", ami ért az utóbbi 2 évben, az is nagyon sokat 'segít'. gyógyulást mindenkinek!

#13 korponyimargit 2010. 01. 07. - 13:03:13

Sziasztok! Szomorú volt olvasni, hogy mennyi ember szenved a refluxtól. Nekem is volt refluxom kb 4 hónapig és sikerült teljesen meggyógyulnom. Ha valakit érdekel részletesebben akkor írjon nyugodtan a korponyimargit@freemail.hu e-mail címre és pontosan leírom, hogy én mit használtam. Egyébként ez nem betegség, hanem életmód következménye. Át kell gondolni, hogy mi az amit hibázunk étkezésünk tekintetében pl rendzseresen eszem(azonos időben minden nap)?Minden nap eszek főtételt?Amit ezsek az nem terheli meg nagyon a gyomrom(nagyon zsíros , fűszeres ételek)?Eszek gyümölcsöt, nyers zöldséget amiben benne vannak az emésztéshez szükséges enzimek? Mennyi édességet eszek ami tönkrevágja a bélflórát? Mindig megállok az étkezéssel amikor már tele van a gyomrom? Én szinte mindegyiknél elbuktam és ezeken is változtattam. Hozzá teszem nekem Nolpazát írtak fel 2 hónapig szedtem és olyan szinten tedte tönkre az emésztésemet, hogy a reggel megevett étel még este is a gyomromban volt mert nem volt sav a gyomromban ami szétzsette volna , hogy a vékonybélbe tovább menjen. Remélem tudok majd segíteni.Sok sikert mindenkinek a gyógyuláshoz.

#14 fattime 2009. 08. 12. - 14:11:44

Nekem 2 éve volt refluxom. Előtte is savas volta a gyomrom, nem használtak a savlekötők. Egy barátomjavasolta, hogy igyak Parádi kénes vizet a különböző gyógyszerek és ajánlott csodaszerek helyett. 3 hónapig ittam ivókúrában, tüneteim megszüntek. További fé évig ittam rendszeresen. Szerencsére elmúlt. De azóta is tartok otthon ilyen vizet, mert emésztésre (epe) és savas gyomorra is nagyon jó. Itt lehet róla bővebben olvasni: http://www.paradiviz.hu

#15 helgaati 2009. 03. 12. - 15:29:44

Szia! Olvastam leveledet,hogy találtál egy gyógymodot a gyomorsavra légyszi ird meg nagyon megköszöném. helgaati@citrimail.hu Köszi Üdv: Helga

#16 drtihanyi 2008. 12. 18. - 12:04:05

http://www.drtihanyi.hu Olvassa el tanulmányaimat, tegye fel kérdéseit! Emésztési problémákra van megoldás! Javaslom: http://www.drtihanyi...kapszula-new35/

#17 drtihanyi 2008. 12. 16. - 13:36:15

http://www.drtihanyi.hu Olvassa el tanulmányaimat, tegye fel kérdéseit!

#18 szakdolgozat 2008. 10. 31. - 22:06:41

Kedves Fórumtagok! A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi karának utolsó éves diplomás ápoló hallgatója vagyok. Refluxbetegként szakdolgozatomban a GORD alternatív gyógymódjait kutatom. Kutatásomhoz együttműködéseteket szeretném kérni. Akinek van 5 perc szabadideje, az ezen a linken: http://www.professio....hu/kerdoiv.doc letöltheti a kérdőívemet, és kérném kitöltve a következő email címre visszaküldeni: nikol.p@freemail.hu. Nagyon fontos lenne mindenki segítsége! Köszönettel: P.N.

#19 szom 2008. 10. 20. - 06:19:55

hello elárulod a gyogymododat ?sokat segittenél köszi.

#20 abafais 2008. 10. 04. - 19:07:34

Én is szenvedeg a gyomorsavm miat már sok féle savlekötö gyogyszert kaptam de egyik sem használ kérlek ird le a te megoldásodat mivel sikerült. Köszönöm

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: