Házipatika fórum: Re: Gyomorsav - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6

Re: Gyomorsav

#101 2005. 09. 03. - 21:06:42

Sziasztok Tünde vagyok,és 2002-ben refluxal műtöttek de állapotom sajnos nemhogy javult volna hanem még egyre rosszab.Mindennaposak a rosszuléteim.Étkezés után,éppen mikor tudok enni és nincs hányingerem,hidegrázásom,gyomrgörcsöm van.lletve állandó hasmenésem,napi 3-4,akkor ezeket leszámitva gyógyultnak kellene tekintenem magam.A z orvosom azt mondta próbáljak meg eggyüt élni ezekkel a panaszokkal.A coordinax szedése alatt elviselhetőbb volt állapotom,de mióta nincs,teljesen kész vagyok.Savlekötőnek a controlokot szedem(40mg)de már nemhasznál.Szerintetek van valami lehetőség arra,hogy kilépjek ebből a rémálomnak tűnő betegségből,vagy van valami ötletetek hova forduljak,mert a gasztroenterologus nem akar segiteni.Köszi előre is

#102 nyugtalan 2005. 09. 03. - 14:26:08

Sziasztok! Szeretnék megkérdezni mindenkit, hogy a diéta mellett, mert ugye enni muszáj, lehet-e tornázni a reflux-szal, egyébként mint említettem, van egy (axiális fixatus hiatus herniám) is, ami valszeg okozta ezt az egész históriát, és ha lehet, akkor mit. A séta is ok, de ahhoz idő kell, nekem meg az a legkevesebb a jelenlegi életem során, de azért sok dologban kell változtatnom, akkor is ha ez nem tetszik majd egyeseknek a munkahelyemen. Minden segítségnek nagyon örülök, mert szeretnék "meggyógyulni", bár ez nem lehetséges a tudomány mai állása szerint, azt mondták nekem. Mozogni viszont nagyon szeretnék valamit, ami kímélő a refluxot tekintve, viszont hosszútávon jótékony hatással van rá. Kérlek, ha van valami hasznosítható ötletetek, segítsetek. Nagyon köszönöm nektek, puszika: Kata :)

#103 nyugtalan 2005. 08. 29. - 19:40:24

Sziasztok! Sajnos hiába szedem a gyógyszert én is nagyon ki vagyok éhezve finomságokra és tegnap, ill. ma elszaladt velem a ló, de már meg is bántam(csoki és egy-két pohár vitaminital, meg szőlő). A gyógyszert is muszáj szednem, de hosszú távon az sem jó. Viszont én önszorgalomból iszom a salvus vizet és esténként párologtatom is, mert asthmám is van sajnos, és mintha segítene valamicskét, kb. másfél hete iszom kúraszerűen, egy-két decit főétkezések között, ill. lefekvés előtt, valamint ha nehezebbet eszem, emésztéskönnyítésnek. Egyébként biztos millióféle más gyógyvíz is létezik rá, de énnekem ehhez a legkönnyebb hozzájutni. Szupermarket, ábécé, közért... Nem hülyeség, ki kell próbálni. Másfél literes kiszerelés 360 Ft körül van, nem olcsó, de elég 3-4 napig, hiszen nem úgy kell inni, mint a sima vizet. Sajnos más ötlettel nem tudok szolgálni, kicsikém, ha mindentudó lennék már rég meggyógyultam volna, de ez nem ilyen egyszerű. Mindenesetre bizakodjunk és pozitívan próbáljuk meg nézni az életet, ez a legtöbb, amit tehetünk. A többi már orvostudomány. Mindenkinek a legjobbakat kívánom: Kata

#104 Barbuci 2005. 08. 26. - 15:08:45

Sziasztok kedves Fórumosok, most találtam ezt az oldalt és mivel évek óta ilyen problémákkal küzdök, gondoltam írok ide. Krónikus gyomor és nyombél fekély, reflux, helicobacter, cukor intolerancia és rengeteg gyomorsav társult kis testemben. Most már idestova 3 éve szenvedek tölük. A helicobactert sikeresen kitakarítottam a Pantoloc nevü antibiotikummal + 5 hónapi kemény diétával. Akkor már nem bírtam tovább a diétát, abbahagytam. Híztam 20 kg-t és megint ott tartok ahol elkezdtem. Most megint rászántam magam a diétára, de tudom, hogy csak addig lesz jó, amig csinálom. Van valakinek valami nagyon jó és bevált ötlete ezen betegségek ellen???? Segítség!!!! Mert lassan már pszichésen is szétcsúszok ezektöl a dolgoktól. Elöre is köszi mindenkinek, aki válaszol! Sziasztok.... Egy reménykedö szenvedö...

#105 nyugtalan 2005. 08. 23. - 16:32:32

Sziasztok Drága fórumtagok! Köszönöm a vigasztaló szavakat Ádám és Marussya. Marussya, a tükrözés nem kellemes de ki lehet bírni. 10 %-os lidocain sprayt fújnak a torok-garatra, pár perc várakozás, hogy hasson és szépen, lassan levezetik a csövet amin száloptika van, vagyis fénykameraszerűség. Utána ezen keresztül dugnak le kb, 3 vékonyabbat, ez már nem olyan roszz, ezekkel vesznek mintát a pocid belesejéből, majd szépen lassan visszahúzzák. Ezt a videot rögzítik, miután végeztek a csövezzéssel, kiértékelik és felállítják a diagnózisodat. Nekem a röntgen mutatta ki a sérvet, a cső pedig a nyitott gyomorszájat, gyulladást sajnos. Motiliumot és Omeprazolt szedek jelenleg és diétázom, sok*, keveset eszemŰ(6 alkalom), egyébként a reflux fórumban van az emilcímem, ha írsz pár sort magadról és hogy neked mik a tüneteid, szívesen adok tanácsot, pl. miket ehetsz, de szerintem orvos is kell, hogy lásson, más módszerrel is lehet vizsgálni, nekem a cső "vált" be, lehet neked sokkal kellemetlenebbet ajánlanának. Ádám, még 1* köszi a segítséget. Te hogy vészelted át a dolgot? Egyelőre ennyi, megyek fehérjedús kaját meg gyógyvizet venni ;) Pusza mindannyiotoknak

#106 Csigadam 2005. 08. 23. - 07:57:42

nyugtalan: Hasonló gondokkal küzdök...küzdöttem. Nekem a gyomorsav problémáimhoz, fül ill. fogíny gyulladás,köhögés, börproblémák szívdobogás érzés, intenzív szédüléses rosszulétek, majd pánik társult. (Nem részletezem a gyomorfájás/torokfájás topik végén már leírtam hosszabban.) Feltétlenül találj módot arra,hogy rendbe tedd a lelked, hogy el tudd békében engedni azt aki elment! Feltétlenül keress fel valakit,aki tudja,hogyan lehet ilyesmit feldolgozni!!! Amíg a lelked nincs a helyén, ideig óráig foltozhatod csak a testedet. Rengeteg dolog volt az életemben,ami ezt 100%-osan igazolta. Beszélgettem elég sokat áttétes rákból felállt emberrekkel, és csak azt tudom mondani,hogy nagyonnagyon sokminden rajtad áll. A szükséges orvosi kezelések, étrendi tanácsok mellett, tedd rendbe a lelked és akkor meg fogsz gyógyulni! Ha szeretsz olvasni, bátran ajánlom pl. Müller Pétert. Jobbulást! Ádám

#107 marussya 2005. 08. 22. - 14:09:05

Szia! Nagyon sajnállak. Remélem már jobban vagy. Mi volt a problémád, miért fulladsz? Hogy történt a csövezés, ez egy vizsgálat volt? Én még nem voltam ilyen fajta vizsgálaton, de azért gondolom, hogy sok a savam mert bizonyos ételek után annyira "ég" a gyomrom, hogy szinte már alig tudom elviselni. Ilyenkor szódabikarbónát kapok be, nekem az jót tesz. Valószinű ez hsszútávon nem megoldás. Hát próbálom elkerülni az olyan ételeket, de nem mindig sikerül. Ilyen például a palacsinta, paradicsomos ételek. Ez a fulladás nálad nem a savtól van? JOBBULÁST ÉS MIELŐBBI GYÓGYULÁST KIVÁNOK NEKED!

#108 nyugtalan 2005. 08. 20. - 12:45:54

Kedveseim, hát senki nincs, aki picit kommunikálna velem, vagy meggyógyultatok? Olyan jó lenne egy kis társaság a bajban, most i9s fulladozok, pedig elkezdtem a gyógyszert és meg is csöveztek... Lécci, valaki...

#109 nyugtalan 2005. 08. 17. - 09:03:06

Én egy elkeseredett, 26 éves lány vagyok, sajnos 2004-ben kiderült hogy hiatus herniám van. Előtte asthmával kezeltek, de tavasszal, nyár elején nem kaptam levegőt szilárd táplálék fogyasztása után. Ekkor a gastroenterológus, akihez visszamentem az eredményemmel, azt mondta, ez nem súlyos, ha meg az lesz, műttessem meg. Én viszont hallottam már szörnyű szövődményekről ilyen műtéti beavatkozás után. Való igaz, nem kevest, 18 kg-ot híztam röpke 5 év alatt, amit próbálok leadni. Nemsokára megyek gastroscopos vizsgálatra, amitől picit tartok, de mindinkább attól, hogy ne találjanak súlyosabb bajokat. Félek, mert egy éve tudtam, hogy van, de nem is kezeltettem, mert elmúltak a panaszaim a tél beálltával, ám most, talán egyik szerettem halála és egy másik betegsége miatt, a sokktól ? elkezdtem émelyegni, hányni, nyelni alig tudok, egész nap pici aprókat böfögök, nyikorog a nyelőcsövem, mellkasi fájdalmaim lettek, zsibbad a fejem, tarkóm, nyakam, a hátam ég, az orromban feszülést érzek, egy hete gyógyultam ki egy bronchitisből, becsípődött a derekam is és iszonyatos halálfélelmem van. Szeretném megkérdezni, míg nem csinálják meg a tükrözést, addig milyen diétát javasolnak? Másik kérdésem pedig, hogy 1 év alatt kialakulhatott valami visszafordíthatatlan? A harmadik pedig, hogy apo-famotidine-t írt az egyik, zantacot a másik orvos, eleinte apo-famotidine-t, később, zantacot szedtem a mellékhatások enyhébbsége miatt, de úgy érzem, a hatása elmarad a másik mögött. Lesz valami bajom, ha mégis az apo-t szedem? Sajnos nálunk az orvosok nagyon félvállról veszik néha a dolgokat, sokszor el sem tudom mondani, mi a baj, mert kitessékelnek a rendelőből.... Köszönöm, ha valaki tud valami tanácsot, vagy vigasztalót mondani.

#110 2005. 06. 29. - 12:10:33

Szerbusz Éva ! nagyon szépen köszönöm högy válaszoltál, és elnézést hpgy csak most írok de egy kicsit oda voltunk pihenni, és most olvastam a levelet. a párom most Zantakot szedi meg aszt javasolták neki hogy szedjen még hozzá napi 2szer fél 1 szer 1 Rudotelt. és én magamtól szerettem volna kipróbálni a teát, azért hogy talán a nyugtatót ellehetne hagyni , mert elég sokat vezet , és egy kicsit állmosítja. még a teát nemrégóta issza, nemtudom hogy mire jutunk. köszönöm a segítségedet , és elfogadom . talán teis ilyen problémával küzdesz? szia Erzsi

#111 jorban 2005. 06. 23. - 11:46:13

Üdvözlöm Erzsi! Az Ön által említett gyógyszerek mindegyike alkalmas savbázis egyensúly fenntartásához, a párjának nem használtak a gyógyszerek, hogy gyógytea fogyasztására tért át? Vagy együtt alkalmazza őket? A gyógyszerek és a tea mellett szükség van speciális diétára is. Ha érdekli szívesen írok Önnek erről. Üdvözlettel: Éva

#112 2005. 06. 20. - 14:46:49

Szerbusztok , én egy új hozzászóló vagyok a páromról van szó , neki nagyonsok a gyomorsava, Zantakot ,később Omeprazol gyógyszert szedet, most egy gyógynövény boltba a hojicha teát ajánlották . szeretném kérdezni tőletek hogy valaki szedte e ezeket a gyógyszereket, vagy a teát itta e valaki, ? kösszi sziasztok Erzsi

#113 2005. 06. 13. - 14:09:20

Sziasztok! Nekem mindkét betegséget most állapították meg. Egyenlőre egy kérdésem volna, tudtok-e ajánlani jó szakembert?

#114 Pocimaci 2003. 06. 05. - 12:49:45

Sziasztok! Nekem is refluxom van, már elég régóta, de a panaszaim miatt nem vették észre, nálam úgy látszott, asztmás vagyok, mert fulladtam, és köhögtem. Nekem is volt helikobakterem, de 10 napi kezeléssel sikerült kipusztítani. Én Losecet szedek, és hörgőtágítókat, mert nekem azt marta szét a sav. Nekem nem írtak elő szigorú diétás szabályokat, csak annyit, hogy sokszor nagyon keveset kell enni, este lefekvés előtt legalább 3 órával enni és inni tilos, valamint meg kell emelni az ágy fejrészét 15-20 cm-rel, hogy a gyomorsav ne tudjon visszafolyni. Amit nekem kifejezetten tiltottak, azok az olajos magvak, a kávé, a szénsavas italok, és a dohányzás. ;) ;)

#115 2003. 06. 04. - 13:19:44

Bocs, hogy csak most válaszolok, de mindig elfelejtettem előhalászni a zárójelentésem. Szóval valószinűleg refluxom van, mert felmaródás van a nyelőcsövemen, és rés van a rekeszizmomnál. Ezzel együtt a heliobaktériumot is kikaptam. Controlocot és Coordinaxot kaptam. Egy kúra alatt elmúlt.Egyébként a Bajcsy kórházban voltam.Mondták, hogy keressek meg egy diétás szakembert, de bevallom ezt elmúlasztottam. Az egyetlen tiltás, amire emlékszem a paradicsom. Én minden olyasmit szoktam enni, amire Te azt írtad, hogy nem lehet, és nincsen különösebb panaszom egyelőre és le is kopogom. Nagyon elkeserítettél, mert ha mindez igaz, akkor nagy valószínűséggel éhen fogok halni.Jövő héten megyek egy olyan vizsgálatra, ahol megállapitják mit ehetek és mit nem, igaz nem a betegséggel kapcsolatban. kiváncsi leszek rá. Majd megírom, ha érdekel. A közvetlen e-mail címem: tkzs@postabroker.hu. Itt egyszerűbblevelezni. Remélem jól vagy. Szia Zsuzsa

#116 bajnokcom 2003. 05. 04. - 18:20:57

Érdekesnek találom, amit Neked írtak, ugyanis egy. Helikobakter nevezetű baktériumról beszéltek Neked, aminek viszont semmi köze a refluxhoz. Nemcsak paradicsomot, hanem egy csomó mindent nem ehet a refluxos: pl. édességet, csokit, szénsavas üdítőt, babféléket, sültkrumplit, párolt hús kivételével húst sem. Uborkát, savas gyümölcsöket, stb. semmit, ami savat okozhat. Sok zöldséget (retek, hagyma, fokhagyma kivételével). A Helikobakter pilori nevezetű kedves vendég csak úgy leledzik a gyomrunkban (nekem is van), cseppfertőzéssel terjed, úgyhogy a fél világnak van, csak nem tudnak róla, hosszabb távon rákot, és gyomorfekélyt okozhat. + db antibiotikum, illetve egy spéci gyógyszer együttes alkalmazásával esetleg kiírtható, utába UB- vizsgálatr( kifújásos teszt - nem fáj( kell menni 6 hét múlva. Az nyémet 3 hónapja (2 kúra)nem sikerül kiírtani). A reflux tök más, van rá jó gyógyszer (pl. Quamatel, Contlolok. Az egyik a savat fogja le, a másik anyelőcsövet gyógyítja, ugyanis, ha sokszor visszafolyik a sav, rákos lehet a nyelőcső. Elég durva. Ezeket egész életünkben kell szednünk sajnos. Nekem fél éve állapították meg a refluxot és azóta kétszer kiújúlt. Iszonyatos érzés, majd megfulladok. neked mit mondtak, hol jártál orvosnál ? Kíváncsi vagyok, Te mit érzel és hogy oldod meg ? :)

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: