Házipatika fórum: Re: Gyomorsav - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Re: Gyomorsav

#41 -sarah- 2007. 04. 26. - 22:25:14

Szia Niki! Nagyon ügyes vagy, nem is volt annyira vészes, főleg így utólag, igaz? :) De mikor tegnap meghallottam, hogy fél év múlva rám is ez vár, nagyon megijedtem, pedig tudom, hogy mikor másfél éve tükrözésen voltam, utána csodálkoztam, hogy csak ennyi, és most mégis... :'(' Nekem sem zár a gyomorszáj, sőt el is van mozdulva a helyéről ---> rekeszsérv. Nem tudom, hogy mi az az LA-B. Utána kell nézni. :) Én nem kezelem semmivel magam, mert nem hiszek az ilyen 20 ezer ftos csodaszerekben, ami mindenre jó és reklámozzák itt a topicocban. Nekem a stressz váltja ki, ami most elkerülhetetlen nálam sajnos. Tulajdonképpen ki kell kísérletezni mi jó, mindenkinek más a hatásos. :) De most újra gyógyszerhez kellett nyúlnom, előbbi hozzászólásomban írtam. :( És most, hogy elkezdted a gyógyszert, hogy érzed magad?

#42 -sarah- 2007. 04. 26. - 22:13:29

Szia Erika! Hogy mi történt az epéddel? Mi vágott ki mit? :o Na ez vicces, hogy ugyanannál a dokinál voltunk, nagyon örülök, hogy nem maradtam nála. Téged is félrekezelt, vagy csak nem volt szimpi? Azt mondta nekem, hogy mivel egy hónap alatt nem hatott a Controloc, nincs refluxom, és ezt le is írta meg van a lelet, elképesztő mik vannak... Igen, sajnos nekem is feljön az epesavam. De nekem egyértelműen a stressz okozza ezt az egész refluxot! :( Tavaly volt egy stresszmentes félévem, amikor csak pihentem, és annyira jól lettem, hogy nem szedtem gyógyszert egy évig!!! Jó, epegörcs előfordult, meg néha gyomorégés, de ritkán. Puffadás az megmaradt. Tulajdonképpen kb. 7 hónapig voltam nagyon jól gyógyszer nélkül, aztán kezdődött újra a hajtás, és éreztem, hogy megint nem jó. Január óta pedig folyamatosan fáj a torkom, biztos, hogy a sav kimarta. :s Tegnap elmentem egy év után gasztroenterologushoz, most újra szedek gyógyszert, de csak néhány hónapig, aztán megint szünet. De most a szokásosat kaptam: Contoloc, Quamatel, Motilium. Nem szeretném állandóan szedni. Sajnos azt mondta, hogy ősszel kell egy tülrözés. :| Te hogy vagy mostanában? Lehet, nálad is a stressz okoz gondot? Érdekes nálam, mikor stresszmentes voltam, ehettem akármit semmi nem ártott, most meg minden. :-S

#43 stavag 2007. 04. 26. - 10:10:36

A leírásból elég valószínű, hogy reflux betegséged van. A mamámnak is kisugárzott a hátába, nehezen nyelt, nagyon jól meg kellett rágnia az ételt. Mondjuk azt mindenkinek úgy kéne, csak mindig sietünk, kapkodunk. Adj meg egy email címet és leírom a receptet, amit az orvos mondott, reggel éhgyomorra kell enni(inni). Ha kell a doki nevét is megadom. Nem gyógyszert ír fel, kínai gyógymóddal gyógyít . Jó egészséget Zsanna stavag@chello.hu

#44 stavag 2007. 04. 26. - 09:54:35

A Super Greens is jó,de veleményem szerint az általánosságban lugosít, önmagában nem képes a savat eltüntetni. Első nekifutásra egy reggeli étket mondanék, kaptam visszajelzést, hogy nagyon jó, a mamámnak is segített. Minde reggel kell inni-enni, leírom a receptet, ha adsz egy email címet. Zsanna stavag@chello.hu

#45 uborka2 2007. 04. 25. - 22:48:31

Szia! Próbáld meg a SuperGreens-t, az annyi mindenre jó, biztos segít. Ha érdekel, írj a toma.tibor@t-online oldalra és én be tudom szerezni.

#46 2007. 04. 24. - 17:39:23

Szia! Na, megvolt a gyomortükrözés ma, túléltem. :) Nem volt kellemes, de tényleg ki lehet bírni, csak iszonyat hányingerem volt közben. Nekem a torkom nem zsibbadt el, viszont a nyelvem annál inkább. Eredmény: reflux LA-B. Van még egy csomó minden a papíron. A legfontosabb mondat rajta: "A cardia (gyomorszáj) a fogsortól 38 cm-re nem jól zár, felette magasra terjedő hosszanti erosiok (felmaródás) láthatók." A többi helyen a nyelkahártya ép, és minden ok, úgyhogy azt nem írom le. Neked/nektek mi szerepelt a papíron? Nem tudod/tudjátok, hogy az LA-B, a másik besorolásban melyik lehet? Mármint melyik stádium? Az orvos Parietet (20 mg) írt fel, és egy hónap múlva kell visszamennem hozzá. Örülök, hogy elmentem, legalább tudom, hogy rákom nincs, innentől kezdve pedig szedem majd a gyógyszert, és igyekszem betartani az életmódbeli tanácsokat. Te a gyógyszeren kívül kúrálod még magad vmilyen gyógynövényes vagy más dologgal? Ha igen, akkor mivel? Szeretnék venni, csak nem tudom, hogy mi lenne a legjobb. A Salvus vizet sokan mondták, azt lehet, hogy kipróbálom. Köszi a bíztatást a vizsgálatra!

#47 -sarah- 2007. 04. 24. - 00:35:34

Szia! Nem akarlak megijeszteni, de ezeket a következményeket neten olvastam, és a házipatika orvosa is írta... :( A xanax az jó ötlet, vedd be és ess rajta túl! :) Nem vészes tényleg. Hát nem tudom, hogy írjam le az érzést, befújtak sprayvel és akkor elég kellemetlen volt, elzsibbadt a torkom, úgy mint pl. a fogorvosnál, amikor szurit ad... Aztán az orvos ledugta a csövet, nem tudom meddig tartott, de egy percnél biztos nem tovább. Folyamatosan kellett böfögnöm, mert levegőt is fújtak be. De ki lehet bírni! Nem azt mondom, hogy ezt szeretném minden nap, de én már vastagbéltükrözésen érzéstelenítő nélkül is túlestem, na az ehhez késpest szörnyű volt!!! :| És mint írtam 2x24 órát is kibírtam egy szondával az orromtól a gyomromig, szóval, ha visszagondolok a gyomortükrözés volt a "legjobb"! :s Én a helyedben megcsináltatnám, ne félj, és aztán írj! :)

#48 erikaerika 2007. 04. 23. - 12:15:42

Szia Sarah! Levél 2.:-) Visszaolvastam, láttam, hogy te is először ugyanannál a dokinál voltál első tükrözésen, akinél én, nekem sem jött be, rá egy hónapra másik doki tükrözött meg! Controlocot szedtem 3 hónapig, a helyzet csak rosszabbodott, és utána derült ki, hogy az epe dolgozik. Neked hogy alakult a refluxod? Üdv: Erika

#49 erikaerika 2007. 04. 23. - 11:51:50

Szia Sarah, sajnos nekem is visszajön az epesav, ez kivágta a szelepet. Érdekelne, hogy neked ez az egész reflux hogy alakult, mennyi idő alatt lettél tünetmentes, illetve mennyi ideig szedtél gyógyszert. Nekem most az epém kezelik, mert epeköves is vagyok. Ilyen gondod nem volt? Most nem szedek gyógyszert, de nem jó ez sehogy sem. Üdv: Erika

#50 2007. 04. 21. - 23:29:44

Szia! Nagyon megijesztesz ám azokkal, amiket írsz. :) Keddre bejelentkeztem gyomortükrözésre, bár az orvos már megállapította a refluxot a tüneteim alapján. Még nem biztos, hogy elmegyek a tükrözésre, lehet, hogy inkább csak feliratom a gyógyszert, és elkezdem szedni. Vagy az is lehet, hogy elmegyek, de ha nagyon nem bírom, akkor szépen megköszönöm a próbálkozást, és elmegyek. Az a baj, hogy én szinte biztosan elkezdek majd fulladni, és akkor nem fogják tudni megcsinálni. Van, aki lebeszél a tükrözésről, és van, aki rábeszél. Többen azt mondták, hogy csak irassak fel gyógyszert, és ha újra rossz lenne, akkor menjek csak a tükrözésre. Persze a legeslegjobb gondolom az lenne, ha megcsinálnák. Megkérdeztem az orvost, előtte egy órával bevehetek egy xanaxot. Talán attól megnyugszom majd. Mostmár elmúlt a fájdalom, teljesen jól vagyok. Betartom a diétát, nem dohányzom már, és eddig (bár tudom, h még nem telt el sok idő) nem volt magas a savam, legalábbis nem éreztem, pedig most a Renit sem szedem. Azt írtad, hogy hat alkalommal fájt. Kb. milyen időközönként? Nekem kb. fél éve fájt először, és most. Mindkét alkalommal kb. egy hétig éreztem. Légyszi írd már meg, hogy mennyire fullasztó érzés a tükrözés, mert jelen pillanatban nem nagyon tudom elképzelni, hogy milyen. Köszi a válaszokat.

#51 -sarah- 2007. 04. 21. - 00:05:45

Szia olvastam, amit a reflux topicba is írtál! Én a helyedben sűrgősen elmennék orvoshoz, ezt már írtam, de csak ezt tudom mondani...:S Nekem kb. 6szor fájt nagyon és utána beleegyeztem a tükrözésbe, és nagyon gyulladt volt. Neked pedig már évek óta, hát... én nem várnék! Ha ennyire félsz a tükrözéstől kérj bódítást, bár szerintem felesleges ezért sok helyen nem is bódítanak gyomortükrözésnél. Mert befújnak spayvel és aztán már fájdalmat nem érzel. Én is nagyon féltem, de mikor túllettem rajta azt kérdeztem, hogy ennyi volt? Az az egy perc kellemetlen de túl lehet élni. És inkább az, mint a szövődmények! Lehet nyelőcsőrák, gennyes tüdőgyulladás, asztma stb. És nálam végeztek nyelőcsöröntgent is, kontrasztanyagot kellett innom, az kimutatta, hogy nem zár a gyomorszájam. Aztán pedig 2x24 órás ph monitorozást, az orromon keresztül levezettek egy szondát a gyomromig ez két napig bennem volt, nagyon nem volt kellemes érzés.:( Ez a gyomorsavam mennyiségét mutatta ki, illetve azt is, hogy epés refluxom is van, feljön az epesav is. De ha nyelőcsőgyulladás, vagy fekély vagy bármi ilyesmi van, azt tükrözéssel lehet megállapítani. Ne várj vele sokáig.:)

#52 2007. 04. 16. - 17:46:40

Sziasztok! Köszi a választ. Nem mondom, hogy megnyugtattál. Az a helyzet, hogy a türözés nekem nem fog menni, mert kb. tíz éve volt egy betegségem, majdnem megfulladtam, nagyon rossz volt, és azóta reflexszerűen visszatér már annyitól is, ha véletlen félrenyelek. Úgyhogy nem merek elmenni megnézetni. Másképpen nem tudják megvizsgálni? Milyen szövődményei lehetnek? Neked sokszor előfordult, hogy fájt? Kaptam egy Refluxon nevű gyógyszert, aminek elég ijesztő mellékhatásai lehetnek, tudtok róla valamit?

#53 -sarah- 2007. 04. 15. - 00:44:06

Szia! Nekem is így kezdődött, hogy a nyelőcsövem fájt nyelésre. A háziorvosom rögtön savlekötőket írt fel, aztán a gasztroenterologusom megtükrözött, és nagyon gyulladt volt a nyelőcső, de a gyógyszer szedéssel helyre lehet hozni. Szerintem keress fel egy gasztroenterologust, mert szövődményei lehetnek. És a tükrözéstől ne félj, ki lehet bírni! :)

#54 2007. 04. 13. - 18:22:31

Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Ti már elég tapasztaltak vagytok, úgyhogy gondoltam kérdezek. Általában magas szokott lenni a gyomorsavam, de nekem nem a gyomrom fáj, hanem a nyelőcsövem. Az sem olyan sokszor, inkább csak a torkomnál éget. A fájdalom eddig csak kétszer jelentkezett, fél éve és most éppen. Orvos ezzel még nem vizsgált, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy a nyelőcsövem fáj, mindenesetre nyeléskor jön a fájdalom. Ez nagyon kellemetlen, kisugártik s mellkasomra, néha a hátamra is. Szóval ez lehet reflux betegség? Vagy mi lehet még? Bevettem két Renit, meg egy dolo-angint, de még nem múlt el. Utóbbi két-hátom napban elég erősen égette a torkomat, tejet ittam rá (az nekem be szokott jönni), de lehet hogy a sav nagyon kimarta a nyelőcsövemet. Köszi a választ.

#55 2007. 04. 05. - 11:41:13

szia, Csaba! Tudod az a problémám ezzel a betegséggel, hogy félek ha évekig fennáll akkor lehet súlyosabb következménye is. De és a gyógyszer? Ki tudja hogy 10-20 évnyi gyógyszer szedés pl. a májat vagy a beleket nem e teszi még jobban tönkre? És a műtét? Van aki sokkal rosszabbul van utána. Pl: nem tud wc-re menni, vagy fáj a gyomra..... most legyek okos....és őszintén ki az aki reggel nem iszik meg egy kávét, vagy hétvégén egy bulin egy pohár ezt-azt, vagy néha csokoládét. Így élni? Tudom hogy modern kori betegség, de ezzel az a baj hogy hosszú távon az orvosok sem tudnak még semmit... Minden esetre Neked is jobbulás kívánok! És persze kellemes ünnepeket! Kriszta

#56 erikaerika 2007. 04. 05. - 11:28:41

Szia Chris, én is csak néhány évvel vagyok idősebb mint te. Mit jelent a nyelőcső manometria? Mit és hogyan vizsgálnak? Az a baj, hogy egyik megoldás sem jó a refluxra, vagy csak időlegesen. Egyszerűen bele kell nyugodni, hogy ilyenek vagyunk, végleges megoldás nincs.:-((( Nézz be egy másik reflux fórumra is: http://forum.index.h...262&la=66008045 Én is várom a csodát... Üdv: Erika

#57 2007. 04. 05. - 11:05:07

sziasztok, 27 éves vagyok, és 2004-ben találtak nálam refluxot és fekélyt. Fekély gyógyult, reflux maradt. januárban estem túl a 3. tükrözésen :( és nyelőcső manometrián + 24 órás ph monitorozás. És a folyosón töltött hosszú órák alatt megismerkedtem egy 26 éves lánnyal akit előtte egy hónappal műtöttek. Ő csak jókat mondott bár a doki szerint a műtét is hiába való, ha nem tartjuk be a szabályokat (semmi kávé, alkohol, cigi, szénsavas ital, paradicsom, késői evés stb) kérdem élet ez?????!!!! Jelenleg nexiumot szedek és teljes életmódváltás is kell, de közben azt is hallottam hogy a gyógyszert sem lehet örökre szedni, és a műtét sem hoz végleges megoldást.....akkor most? Várom a hasznos javaslatokat, köszönette: Chris

#58 erikaerika 2007. 03. 26. - 11:06:39

Szia Csaba, az index forumon beraktam egy német linket, (ott beszélgettünk már) nézd meg, ott rengeteg műtött ember van! A legtöbbnek lett vmilyen problémája a műtét után.:-( Várom, hogy a plicator elterjedjen, hátha ez segítene, mert a szeletelősdi műtét igencsak rizikós ... Jó lenne tudni, milyen a plicator hosszú távon... A szeletelősdi műtét meg nem jó hosszú távon. Szerintem ha lenne hatásos csodaszer, akkor mindenki azt fogyasztaná és nem lenne szenvedés. Milyen a tapasztalatod az ajánlatokkal? Ezekkel szkeptikus vagyok, csak a bőrt akarják lehúzni az emberről és más baját kihasználni. Kiváncsi lennék a tapasztalataidra. (Ha gondolod, írj nyugodtan a kakadu5 kukac freemailre.) Szeded a gyógyszert? Hogy bírod a mellékhatásokat? Biolabort probáltad már? Milyenek a kilátásaink? Vagy a gyógyszerelésbe megyünk tönkre, vagy a műtétben... Na ezt dolgozza fel az ember ennyi idősen! Ehhez teszem hozzá, hogy epekővem meg november óta gastritisem van, ezek után meg magam alá estem, de ebből már kijövök. Negyed év gyógyszer után felégtem Gerd II-re, nem bírtam a mellékhatásokat, kivágtam a fracba, három hete nem eszek dilibogyót, csak hosszú távon mi lesz?? Üdv: Erika

#59 csabi83 2007. 03. 22. - 12:31:29

Szia Erica! hát igen ez egy ördögi kör. én most hívtam fel két tel számot, ahol állítólag tudnak segíteni, az egyik valami előadásra invitál, a másik meg nagyon jó, de mindenképp kell a személyes találkozás, mert persze ő a csodaszer forgalazója, és milyen rohadt jól járok vele, ha nála veszem meg. Igen,a fórumon kb 500 hozzászólásból 3 olyan volt, ami foglalkozott a műtéttel, pedig az is egy megoldás, még ha drasztikus is. de az a csekély tapasztalat(mindössze két ember) is teljesen megosztott, az egyikük szenved, a másik meg tök jól van. hát adurva meg az, a még a dokik is meg vannnak osztva a témában. de nagyon fontos lenne legalább 10-15 olyan ember, aki már túl van rajta, mert akkor objektívebb képet kapnánk. de én bízom az új, még kiróbálás alatt lévő eljárásokban is, azt hiszem írtam is róluk, nem? mielőbbi jobbulást csaba

#60 erikaerika 2007. 03. 22. - 12:14:07

Szia Csaba, az orvosok között is sok a pro- és kontra! Az egyik dokim javasolja a műtétet, a másik meg tilt tőle! Olyanokat kellene megkérdezni, akik már túlestek a műtéteten, hogy hosszú távon milyen. Valahol olvastam, hogy hosszú távon nem jó!:-( Az egészben az a baj, hogy csak utána tudja az ember, hogy melyik lett volna a legjobb megoldás.:-(( Ördögi kör! Üdv: Erika

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: