Házipatika fórum: Vác Város Önkormányzata Jávorszky Ödön Kórház-Rendelőintézet (Vác) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Vác Város Önkormányzata Jávorszky Ödön Kórház-Rendelőintézet (Vác)

#1 kutya102011 2012. 01. 14. - 19:14:50

Már ne is haragudj !!! De ez nem csak az ápolónők figyelmetlensége hanem a kórházé is!!! Örülök hogy a családtagjaid bejárták a kórház több részét és épségben ELTŰNÉS! NÉLKÜL haza kerültek. Sajnos ez a mi esetünkbe nem így történt, az én rokonom se először járt ebbe a kórházba a család se gondolta hogy ez lesz a vége, /a többi undorító dologról ne is beszéljek/amúgy nem ő volt az egyedüli "beteg" aki ripsz ropsz valamilyen módon eltűnt, hallottam szép történeteket. Csak sokan nem szólnak róla senkinek. A kórház szegénységéről szerintem egyikünk sem tehet tehát nem a betegek tehetnek róla. Én kívánom hogy ne kerülj ilyen helyzetbe /hogy valamelyik családtagod rokonod vagy ismerősöd a kórházból eltűnjön. minden jót...........

#2 enecske 2011. 09. 19. - 19:39:27

Sziasztok! A nőgyógyászatra be kell jelentkezni?? Vagy csak odamegyek a pulthoz és mondom, hogy oda szeretnék menni? Légyszi írjon valaki minél előbb!! Köszi!!

#3 babi58 2011. 09. 05. - 10:55:13

Szerintem előbb a területi Sztk fül-orr-gégészetére kellene menned. Ő a szakorvos, ő utal tovább.

#4 babi58 2011. 09. 05. - 10:55:13

Szerintem előbb a területi Sztk fül-orr-gégészetére kellene menned. Ő a szakorvos, ő utal tovább.

#5 fureszandrea 2011. 08. 28. - 09:05:20

Mikor mondjam a háziorvosomnak, hogy utaljon be a fül-orr gégészetre? Ugyanis már ebben a hónapban 3-dszor gyullad be a mandulám.

#6 monita666 2011. 08. 18. - 13:00:38

Már ne is haragudj!!! Csak azért mert az ápolónők figyelmetlenek és nem túl kedvesek, nem kéne leírni az egész kórházat!!! :@ A családom a kórház szinte minden emeletét bejárta már (balesetek,betegségek...)miatt! Kicsit szegényes a kórház rá férne egy kis fel újítás....viszont az orvosokkal akikkel eddig találkoztam, megvagyok elégedve, egy rossz szavam nem lehet rájuk. Ami dícséretes hogy ilyen szegény körülmények között is tökéletesen végzik a dolgukat!!! :) Én személy szerint eddig csak a 6. és a 7. emelet (vendége) voltam mikor a kisfiaim születtek. Én Dr. Ferenczi Gyula nőgyógyászt választottam! Sokat olvashattjuk róla hogy mogorva és nincs humora sem és sokan nem ajánlják ezért!!! Én pont ezért választottam őt mert nem vicceli el az egész terhességet, nem jópofizik feleslegesen. Egy orvos igen is legyen szigorú így a kismamák is komolyan veszik!!! :)

#7 kutya102011 2011. 05. 01. - 20:58:48

Szomorú hogy ilyen megtörténik a mai világban!!! Hihetetlen de igaz és felháborító történet!!! Rokonunk 2010 augusztus 9-én egy 5 napos infúziós kezelésre feküdt be a Váci Jávorszky Ödön kórházba, SZÉP KIS KÓRHÁZ!!! már nem először kezelték itt. 2010 augusztus 12-én ELTŰNT A KÓRHÁZBÓL se a nővéreknek se az orvosának nem tűnt fel hogy hiányzik egy beteg. Csak akkor vették észre mikor az egyik betegtársa jelezte nem hogy a reggeliét de még az ebédjét se ette meg. AZ ELTŰNÉSÉRŐL A KÓRHÁZ NEM ÉRTESÍTETTE A HOZZÁTARTOZÓKAT, pedig kellet volna. A rendőrségnek is csak telefonon annyit mondtak hogy eltűnt egy beteg ami szerintem rohadtul kevés inkább pontos személyleírást kellett volna adni . A hozzátartozók csak akkor értesültek az esetről amikor délután mentek látogatni de akkor se a kezelő orvostól tudták meg hanem a betegtárs közölte velük hogy eltűnt. A KÓRHÁZ A KERESÉSBE SEMMIFÉLE SEGÍTSÉGET NEM NYÚJTOTT ÉS NEM IS CSINÁLT SEMMIT. /gondolták eltűnt és kész szíve joga a betegeket nem lehet visszatartani ha menni akar hát menjen/. GRATULA A KÓRHÁZNAK Csak hogy a rokonunk egy infúziós kezelésbe részesült és szerintem figyelni kellet volna rá., nem is beszélve arról hogy a nővér szobával szembe lévő kórterembe feküdt. A kórház három bejáratát kamera figyeli de érdekes módon a felvételen nem volt rajta hogy az épületet elhagyta, akkor vajon hol távozott az épületből? Egyébként a keresésében senkire nem számíthattunk és akkor még finoman fogalmaztam csak magunkra családtagok barátok rokonok egy idegen jó barát a mentőkutyások és a Sződligeti Polgárőrség segítségére. /NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK NEKIK/ A rokonunkat nyolc hónap múlva megtalálták de sajnos nem élve nyugodj békében. A Sződligeti vasútállomástól kb 200 méterre de hogy hogy került oda az rejtély szerintem nem a saját lábán .Ha a kórház időben értesítette volna a hozzátartozókat vagyis a családot talán ez nem történik meg. VIGYÁZZATOK A VÁCI KÓRHÁZZAL !!! Felháborító az ember beviszi az édes anyját vagy édes apját kezelésre és ilyen megtörténhet és akkor még nem is szólnak nem is értesítik a hozzátartozókat. UNDORÍTÓ HOGY MIBE KÉNYSZERÍTENEK BELE EGY CSALÁDOT és már lehet is temetni !!! ÉN EZEK UTÁN CSAK HALÁL KÓRHÁZNAK TUDOM HÍVNI ezelőtt se hallottam jó hírét a KÓRHÁZNAK de ezek után ROHADTUL MEGUTÁLTAM Anikó

#8 misipeti59 2011. 03. 30. - 12:29:00

Kellemes tapasztalatom a Dönci kórházról ! Na ilyen nem igazán van . November végén vittem be édesanyámat , mert beutalta a orvosa marha nagy hátfájással. Volt ilyen neki többször is az utóbbi időbe . Influenzára gyanakodtak de beküldte röntgenre, hogy hétvégére ne maradjunk infó nélkül a pontos kezelést illetően . A kórházba a sorára várva egyre rosszabbul lett . Én kértem a sfr - en ücsörgő ügyintézőt, hogy adjanak egy olyan gurulós ágyat , hogy lefektessem. Úgy itthon is elviselhetőbb volt a fájdalom . Na szépen kioktattak hogy viselkedjek . Amikor nem hagytam annyiba a dolgot , meg ígérte telefonál és előre veszik mivel sürgős . Aztán kiderült hogy azért fáj a háta , mert elvan törve egy darab ( ez a későbbiekben fontos lesz !!!!! ) tehát egy darab csigolyája . Azon kívül jó nagy leukémiája is van . Azt tudtuk hogy csontritkulása van de hogy milyen mértékű azt nem . Járt a hematológiára is , tehát részben a másik bajával is tisztában voltunk. Ezeken kívül még szív gondja is volt , 10 éve műtötték és nemrég peacemaker - t is betettek neki . Befektették azonnal még akkor pénteken . Vasárnapra lebénult deréktól . Röntgen újból és közölte a doktorbácsi hogy három !!!!!!!! mondom három csigolyája törött már és ennek eredményeként még egy bordája is . Már szombat délutántól morfiumozták mert elviselhetetlen fájdalmai voltak . Aztán gondolom forgatták , vizsgálgatták jobbról , balról és törték a csigolyáit ! Miután közölte a doktorbácsi hogy ez a helyzet és hogy mindjárt viszik ct-re hogy lássák mit lehet tenni még . Na jött a beteg hordó kölyök ! A nővérek jobbra balra lófráltak ......... a srác oda anyámhoz hogy na akkor megyünk . Mindjárt hoz egy rokkant kocsit , beülteti és viszi . Rá szóltam hogy öcsi figyu ! Le van bénulva , három csigolyája törött ! Hogy a fészkes fenébe viszed ? ! Szóval ha nem vagyok ott darabokra törik ! A kis köcsögnek eszébe se jutott a nővért kérdezni bármiről is , a nővér meg b..........szott rá mi folyik az osztályán, kit és mikor hová visznek el . Létszám nem érdekes ! Haza akartuk hozni mert láttuk a végét járja. Szállíthatatlan! Mondták és nehogy már felvilágosítást adjanak arról, hogy otthon is megkaphatja a injekciót . Még nem telt el egy hét .....amikor csütörtök reggel telefonáltak hogy vége ! Ápolás !??!?!?!? Hiába vettem kémet és adtam pénzt hogy pelus cserénél kenjék be ................ amikor visszakaptam a cuccait, bontatlan került elő a krémes tubus ! És akkor még van pofájuk kitenni a folyosóra postaládát hogy írd meg a véleményed , javaslataidat ..............bla , bla, bla ! A Váci kórház neve a nép száján már évtizedek óta az hogy " halál kórház " És ez mindent fényesen magyaráz . Peti

#9 erika08 2010. 12. 11. - 09:27:33

Sziasztok! Őszintén merem mondani h Magyarország legrosszabb kórháza....Tapasztalat,bekerült egy hozzátartozóm,mert rosszul érezte magát közölték h magas a cukor szintje,már délután az intenzív osztályon volt...többé nem tudtam vele beszéni..Az orvosok csak várták a pénzt de ha ad nekik az ember akkor szarnak bele h egy ember haldoklik....1hónapig szenvedett. Kérdéseim...Hogy kaphat valaki egy steril osztályon vérmérgezést??? Bement a saját lábán mert rosszul érezte magát,utánna élve már nem jött ki... Miért beszéltek vele ugy az orvosok mint a kutyával? A föorvosnönek pedig elvileg példát kéne mutatni na most a 3szinü lila szöke és mér nem tom milyen szinü hajával nagyon csini volt,és hozzáteszem semmi nem érdekelte csak a pénz,amugy a szavait is megválogthatná....mert h ugy beszél mint a kutyával az nem megoldás... A szinvonal is hát no comment...erre mondják azt h nem minden az aminek látszik... Tapasztalataim alapján én azt mondom h aki meg akar halni csak az válassza a váci kórházat!

#10 adrid86 2010. 11. 09. - 20:03:35

Szia Timi! Az, hogy ba vagy tojva, teljesen érthető, hiszen egy műtét előtt állsz. Akárki akármit mond, fontos az, hogy megbízz az orvosban. Nekem kb. 10 éve, nővéremnek 8 éve (kb. 20 évesen) vették ki a manduláját. Mindkét műtétet Szőcs doktor Úr csinálta. Nagyon meg voltunk elégedve a munkájával. Kiváló szakember, remek orvos és igazi EMBER. Édesanyámnak sajnos gyakran van fül-orr-gégészeti panasza, ő mindig a doktor Úrhoz megy. Ha őt választod, biztos jó kezekben leszel! Orvost szerintem szabadon választhatsz. Én azt javaslom menj el a rendelésére (ha szimpatikusnak találod) beszélj vele személyesen. Ő egy igazi doktorbácsi (amire a kétségbeesett felnőtteknek is néha szükségük van)! Bátran és mosolyogva ajánlom! Remélem a válasz kielégítő volt. :) Minden jót és sok sikert!

#11 lajszlo40 2010. 11. 08. - 12:26:22

Minden beteg figyelmét szeretném felhívni:a Szegedi Transzplantációs Klinika kiváló szakmai és emberi teljesítményére! Ezen a klinikán nemzetközi hírű,szintű orvosok dolgoznak:nagy gyógyítási tapasztalattal.Szegeden a transzplantációnak nagy hagyományai vannak. Az ápoló személyzet rendkívül magas szinten képzett,nagyon-nagyon emberségesek,és már szinte "anyáskodóan kedvesek";pedig ilyet nagyon nehéz mondani egy kórházi személyzetről. Mellesleg nem elhanyagolható az sem,hogy nem a paraszolvenciáért "ácsingóznak",hanem a dolgukat végzik:csendeben,és szorgalmasan. Bár minden kórházról ugyanezeket el lehetne mondani! Akinek transzplantációs gondjai vannak,lesznek ne tévessze szem elől ezt az intézményt Szegeden! lászló,kecskemét :) :)

#12 j.timea 2010. 11. 08. - 11:56:08

Sziasztok! Nekem elvileg Vácon lesz majd egy mandulaműtétem, ha a nemrég diagnosztizált refluxomat stabilizáljuk, főleg a gégefelmaródást, amit okozott. Tapasztalatokat szeretnék kérni! Ki mennyire ismeri az orvosokat, ki vetette már ki felnőttként (én 37)a manduláját? Ismerek egy jó gyerekorvost (persze csak hallomásból 1-2 vélemény) ill. Görgey főorovs urat ajánlják még! Gyerekorvost is felfogadhatok mandulakivételre? Egyáltalán szabadon választhatok kórházat, orvost, vagy csak ha pekálok mint a kisangyal? Segítsetek kérlek, eléggé be vagyok tojva! Köszi!

#13 kingi02 2010. 03. 19. - 16:43:18

Szia!Én kétszer szültem Vácon előszőr fogadott orvosom volt ő már nem rendel.Másodszor pedig úgy dontottem,hogy nem választok hanem aki épp bent lesz annál szülők.Nem is csalódtam a nagyja munka a szülésznőké volt akik nagyon fantasztikusan viselték a "hisztim".Rendelésre pedig szinte minden orvosnál voltam nekem nagy "favoritom":Dr.Ferenczi Gyula,Dr Bényi Béla,Dr Szaniszló,Dr Gyurkovics.Viszont uh.-ra mindig csak Kondér doktor úrhoz megyek.Most várom a harmadik babánkat és most is marad a rendszer nem választok orvost de uh.-ra csak hétfőn megyek Dr Kondérhoz.

#14 katie00 2010. 03. 15. - 11:59:47

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, itt Vácon az SZTK-ban vagy a kórházban, szerintetek ki a legjobb nőgyógyász? Kéne mennem, de egyszer már sikerült egy számomra nem szimpatikust találnom. Kondér Béláról mi a véleményetek? Ja és ha már magáról a kórházról van szó, én már rengetegszer jártam a fül-orr-gégészeten, mindig a Szőcs doktorúrnál, nekem semmi problémám nem volt vele, sőt! Az egész osztályt szerettem (kiskoromban kétszer műtöttek ott). Az intenzív osztályon pedig van számomra pár orvos, aki nem olyan szimpatikus, de nagyon érti a dolgát. Eddig ennyi tapasztalatom van a kórházzal kapcsolatban, de remélem ennél sokkal többet nem fogok betegként kórházba kerülni :).

#15 seelvert 2010. 03. 04. - 20:04:26

váci kórház.....?! háááát... van benne ez is, az is, ilyen is olyan is... de egy biztos, hogy az orvosok általában nagyon ORVOSOK, a rossz vélemények inkább csak az ápolók némelyike miatt terjednek, ami baromi sokat ront a többiek imigén, de ezzel a "rontók" nem sokat törődnek..., - így én sem velük! Inkább elmondom a véleményem azokról az orvosokról, akikkel összehozott a balsors... Kardion, a mindenkihez kedves ZSIFKOV doktor: akinek nagyobb a szive, mint Ő maga, Isten tudja hogyan bírja de tanúja voltam, hogy a rákényszerült és napokig tartó ügyeletek után még mindig úgy beszélt a magát összekakáló 8o éves nénikékkel, hogy -...mi van mamuska nem jól tetszik lenni... tán fáj a hasikája... - meg ilyesmi... Vagy a sebészeten: a "MEUS" doktor ? aki akkor is operál, amikor már nem bírja szusszal...,ráadásul ( megtapasztaltam!), sosem a könnyebbik megoldást keresi,hanem amivel talán jobbítani tudna az elesett betegen, mégha kétszer annyit kell is neki küzködni ugyanannál a műtétnél, mintha a sima rutinműtétet választotta volna..., (az is előfordulhat, hogy nem is mindig sikerül neki..., -de legalább megpróbált jobbítani..., - csak vigyázzon a kezére, hogy sokáig bírja ezt a tempót!) vagy a LICH Annácska? Istenáldotta kedvességétől úgy érzed, mintha féleszmélt halódásodban az édesanyád cirógatná vánnyadt kezedet, és bíztatna kedvességet árasztó halk szavaival! (Isten áldja érte!) no meg a SIMSAI Laurácska, akit érzésem szerint azért túlóráztatják, hogy ha valahol kialszik a villany, Ő bemegy és rögtön minden ragyogni fog... (persze van aki azt mondja, hogy a fűtés kimaradásnál is Őt küldik, hogy mosolygós kedvességével melegítse fel a szobát...) Ja és az intenzíven a kis "morcos" MARJANEK ZSUZSANNA...? -háááát, inkább ne találkozzál vele...!, - még akkor sem, ha nála dolgosabb főorvost keveset találsz..., Ő olyan aki tényleg érzi, hogy mi kell az éppen kimurdalni készülő ürgéknek, és mindent és mindenkit megmozgat, hogy csak ezért is neki legyen igaza, és visszahozza a manust még a folyó túloldaláról is... Tisztelet érte!!! Meg a fiatalon is profi KRUKK doktor, aki olyan pontosan behatárolja, hogy hol fog elzsibbasztani, hogy a híres angol felderítők sem tudnák jobban lerajzolni a kilövendő ellenséges objektumot... Na és a Neurón a fáradtságtól néha már menni is alig-alig bíró MÁTRAI doktor, aki mégis olyan jószívű nyugalommal vizsgál, mintha éppen most kezdte volna a "műszakot" Persze vannak még mások is, de csak a dobogósakat említettem! Azt meg már te döntsd el, hogy milyen is a váci kórház...?! (ilyen is..., olyan is..., de az orvosok többsége tényleg ORVOS!) seelvert

#16 dettyke1 2010. 02. 04. - 13:41:20

Üdvözlök mindenkit! Csak jót tudok írni a kórházról.Kislányomat hétfőn műtik orrmandulával,tudom rutin műtét,de azért nagyon aggódunk érte.A vizsgálatot végző doktornő nagyon kedves és alapos volt,a vérvételt végzők is kívételesen nagy gonddal és emberségesen bántak a kislányommal,az altató orvos is mindent elmondott,ő is abszolút gyerekcentrikus volt.Nagyon fontos az első jó benyomás a kisgyerekeknek! :) Az én kislányom 2.5 éves,egyetlen vizsgálaton sem sírt,érezte itt nem történhet baj vele! Aggodalommal várjuk a műtétet,de tudjuk,hogy jó kezekben lesz!Köszönet nekik! :d

#17 reni0326 2009. 11. 15. - 19:59:38

Kedves Ildikó! Ez itt egy FÓRUM,és nem pedig egy ajánlói "plakát,,!:@

#18 erzsinemeth69 2009. 03. 15. - 10:34:14

Többször is feküdtem a váci kórházban igen rossz benyomást tett rám.A nővérek modortalanok flegmák,az orvosok nem szeretnek vagy nem tudnak kommunikálni a beteggel./vagy rangon alulinak tartják/Én a traumán voltam de szinte minden osztályon illetve rendelőben hasonló a helyzet.Egyetlen kivétel a mammográfia ott türelmesek kedvesek tudnak kommunikálni a beteggel.Nem attól fog jól működni a kórház,hogy kifestenek felújitanak.Egy kis odafigyelés,türelem,úgy a nővérek mint az orvosok részéről.Mi is emberek vagyunk nem csak az eü dolgozók.

#19 urbanne24 2008. 08. 18. - 13:13:20

Sziasztok! Nekem júliusban születettm a 2.kislányom a váci kórházban.Elég sok időt töltöttem ott a nőgyógyászaton hogy úgymond kiismerjek ott egysmást. A nővérek elég rendesek bár van aki nem igazán oda való,hogy emberek között dolgozzon,ha már egy mosoly is nehezére esik valakinek,pedig tudja hogy nem jókedvünkből vagyunk ott,sőt flegma már már néha talán "bunkó"is az mennyen inkább a "mezőre kaszálni"!! A szülésznők viszont nagyon rendesek egytől egyig. Kiemelem Kiskúti Noémit,Bernát Katikát,és Csímár Laurát,ÉN ŐKET MINDENKINEK ajánlom NAGYON RENDESEK,KEDVESEK,!!!! A csecsemő osztályon is beleadnak szívvel-lélekkel mindent a nővérkék,bár nekem a kislányom átkerült a gyermek oszt.ra! Itt példaértékű munka folyik,az összes dr.nő nagyon rendes,a kedves szót a törődést a kislányomtól nem sajnálták!!!!! Minden elismerésem az övéké legyen az orvos v.nővérke! MINDENT KÖSZÖNÜNK!!

#20 Liszine 2008. 07. 03. - 16:09:30

Sziasztok! Augusztusra varom elso kisbabamat, es szulesznot keresek a nagy esemenyhez! :-) Barati korunkben mindenki a Kiskuti Noeminel szult Vacon, de o sajnos szabadsagon lesz! :-( Senki mast nem tudtak ajanlani... Ti hatha tudtok segiteni, van valaki akit nyugodt es elegedett szivvel tudnatok ajanlani nekem? Elore is koszonom!

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: