Házipatika fórum: Vác Város Önkormányzata Jávorszky Ödön Kórház-Rendelőintézet (Vác) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Vác Város Önkormányzata Jávorszky Ödön Kórház-Rendelőintézet (Vác)

#41 2006. 03. 29. - 12:27:21

Nekem a váci kórházról a véleményem vegyesek. A szülészeten és a nőgyógyászaton voltam többször ezen az osztályon megvagyok elégedve a nővérekkel és az ellátással. Az emberrel normális emberi hangot ütöttek meg. A tisztasággal már nem annyira vagyok megelégedve ugy a kórteremével, mint a WC-fürdőszobáéval. De 1 éve a nagymamám agyiinfarktust kapott és a neurológiára szállitották Őt. Az orvosok nagyon segitőkészek aranyosak voltak, de a nővérek rangon alulian bántak az olyan betegekkel, akik nem tudták ellátni magukat és akiknek a betegség folytán az agyuk is sérült. Nem figyeltek oda arra, hogy van aki csak pépes ételt tud lenyelni és nem mindig volt rendelve, ugy hogy ha mi a hozzátartozók igyekeztünk ebédtájban ott lenni és megetetni az általunk vitt ebéddel, arról nem is beszélve, hogy otthagyták őket hosszu órákra, ugy hogy az ételmaradványokat le sem törölték róla és a pelenkát is rajta hagyták egésznap kicseréletlenül. Én elhiszem, hogy sok munkájuk van, de szinte mindig 4 nővér volt szolgálatban, és azért a kávézás és a beszélgetés helyett talán erre is kellene, hogy jusson idejük.

#42 2006. 03. 05. - 08:04:21

Kedves Fórumozók! Gyerekkorom óta hőhullámokkal és falfehér néha szürkés bőrszínnel rendelkeztem, jellemzett a krónikus fáradtság. Fokozatosan híztam s szaporodtak az anyajegyeim, alvászavarral küzdöttem stb. Sok helyen vizsgáltak, de mivel hormonokat nem néztek egészségesnek véltek. 15 éves koromban, 1995-ben kerültem K. Á. neurológus főorvos asszonyhoz járóbetegként. Azt igérte rendesen kivizsgál, nincs nála olyan, hogy nem jönnek rá a bajra. Voltak vérvételek, majd EEG után közölte valami nem stimmel az agyamban. CT-t rendelt el ami ki is mutatott pár mm-es elváltozást. Lazán közölte talán a kisagyon lehet, nem tudja pontosan... - félvállról maga elé tartva nézte meg a leletet, nem képrögzítőn - ... ám biztos nem rosszindulatú, szellemieket semmiképp sem érint maximum csak a rossz egyensúlyérzékemet köszönhetem neki - tette hozzá. Ne törődjek vele! Majd egészségesnek titulált. 16 évesen spontán tejcsorgást tapasztaltam, voltak menszeszzavaraim. Nem tagadom utána is számtalan orvosnál jártam, akik ugyanúgy nem nézték a problémás hormonomat, elsiklottak a jellegzetes tüneteim mellett. Főleg az arcomról patakokban folyó verejték zavart a rosszullétekkel, napi szinten - volt, hogy 5x is. Így ha hiszik, ha nem egy ismerősöm Romániában élő orvos testvére üzente meg nekem, hogy hormonbajom lehet. Beutalót szereztem egy budapesti endokrinológus asszonyhoz, ekkor már 24 éves múltam. Vérvétel után felhívtak, hogy veszélyeztetet terhes vagyok rohanjak be a rendelőbe. Válltig állítottam, hogy nem lehetek terhes. Végül azt mondta a doktornő akkor kell lennie az agyamban egy kicsi, de jóindulatú daganatnak. Az agyalapi mirigyben s túltermeli a mért hormont. Na, akkor fordult velem a világ! Mondtam neki az meglehet mert már kimutatták csak Vácon közölték ne törödjek vele bajom ettől nem lehet. És biztos nem gombostűfejnyi ahogy a doktornő remélni, mert már 15 évesen pár mm-esnek írták az elváltozást. Gyógyszer nem kaptam rá, meg kell lennie. Így aztán rájöttek egy MR vizsgálat után, hogy 8 mm-es prolaktint, azaz anyasági hormont túltermelő daganatom van ( a borsó nagyságú agyalapi mirigyben ). Szerencsére az agyalapi mirigy adenomája rendkívül lassan nő és jóindulatú, viszont nem kívánom azokat a panaszokat senkinek amiket nap, mint nap okozott nekem. ( Pocsék volt vele tanulni, dolgozni vagy csak létezni is. ) 15 éves koromtól 24 éves koromig tengernyi más doktor sem jött rá a bajomra ezt nem tagadom, tudom speciális betegség. Mégis nehéz megérteni, hogy lehet ennyire nem törődni egy agyi elváltozással. Félrevezette a később engem vizsgáló orvosokat is, mert ha meséltem a CT leletről a vizsgálatot kérő neurológusnő véleményét kérdezték s az jónak bizonyult, nem vonták kétségbe, hogy ez egy "ártalmatlan elváltozás, nyilván gyerekkori betegség gondot nem okozó következménye" - ahogy azt Vácon mondták. Hát igaz még kellett volna egy hozzá pár év de megvakulhattam, vagy belehalhattam volna a dologba ha az a romániai doktornő nem segít - ő csak hallott a tüneteimről a CT leletemről nem, így az nem vezette félre. Azóta szerencsére nagyszerű gyógyítok kezébe kerültem. Leszázalékoltak, 1 éves tablettaszedés után megműtőttek: Azóta emberi, rózsaszín bőrszínem van, megszüntek a hőhullámok, fogyok s számtalan egyéb kellemetlenség nem bosszant már. Végre úgy élem meg a mindennapokat, hogy jól érzem magam. Remélem más nem jár így! Mindenkinek jó egészséget kívánok! Tisztelettel: Hormonód Honlap a betegségről: http://hipofizis.uw.hu

#43 veg 2006. 01. 30. - 14:05:50

2005. áprilisában 5 napig voltam az idegosztályon, amnéziás állapot-ban kerültem a kórházba. Dombóváron lakom, de maximális ellátásban részesültem. Köszönöm.Véghné :d :d

#44 Riadtka 2006. 01. 29. - 18:57:11

Sziasztok! Nekem elég vegyesek a tapasztalataim a kórházról. Szültem is itt 2004-ben, mikor a szülőszobát és a gyermekágyas részleget újították fel. Óriási ricsaj volt, zsúfoltság és jó ha egy zuhanyzó működött a kettőből. Érdekes volt a műtőben szülni, de a szülésznő és a férjem mindent feledtetett. A csecsemős nővérekről csak jót tudok írni. "Sima" nővérekre nem is emlékszem... :$ Tavaly novemberében meg volt "szerencsém" súlyos tüdőgyulladással bekerülni a pavilonban lévő belosztályra. Nna ami ott van az nem volt semmi. Kettő nővér volt vagy 30 betegre és álló nap csak rohangáltak, mert a nővérhívó csengő egy pillanatra sem volt csendben. A betegek többsége idős, sok haldokló is volt és tényleg nagyon kevés figyelem jutott 1-1 betegre. :( Fiatal létemre nehezen viseltem a körülményeket. Fogadott orvosom nem volt (nem is gondoltam, hogy itt is kell fogadni), így ehhez méltóan bántak velem...

#45 2006. 01. 24. - 18:29:53

Sajnos nekem rettentő rossz a tapasztalatoma kórházzal szemben. Édesanyám az intenzív osztályon feküdt, az orvosnő kimondottan flegma volt. Amikor bekerült hétfő esti napon azt mondták csak tudőgyulladása van meg fog gyógyulni. Kedden reggel már újraélesztették. Tényleg kivizsgálták rendesen!????. Lélegeztető gépre rakták. Amikor kérdeztem a doktornőt,hogy fel fog e épülni?? Közölte ,hogy ebbe még egy 20 éves is belehal. Ez egy válasz. Anyukám sajnos tényleg meghalt 53 évesen. SE zárójelentést nem kaptam semmit. Fel se hívtak pedig a telefonszám megvolt. Távirat az másnap este érkezett meg. AZóta irtózom a kórházaktól ,főleg ettől a Vácitól. Úgyhogy ennyit az emberségről és a megértésről.

#46 petike91 2005. 11. 26. - 22:18:59

Én 1 hónapot voltam a váci kórházban és csak jó véleményt tudok mondani.Engem egy súlyos lábtöréssel hoztak ide és a műtő nagyon jó álapotban volt a nővérek műtősök nagyon kedvesek voltak.a folyosók tiszták,jó az étel,és nem nézik le az embert.Szóval egy nagyon jó kórház.

#47 pohi 2005. 11. 24. - 11:51:33

Idén nyáron töltöttem pár napot két alkalommal a Kórházban, mivel kulccsontom eltörött és balassagyarmati Kórházban nem kaptam megfelelő ellátást. A váci Kórházzal kapcsolatban csak jót tudok elmondani. Kiemelném a Dr. urak beteghez való hozzáállását, gyógyításukban elért nagyfokú precizitásukat és azt, hogy fiatalos lendülettel dolgoznak. Engem Dr. Jakab Zoltán műtött meg és a vállam tökéletesen működik azóta is. Az ápolók rendkívül kedvesk voltak, nem nézték le az embert, barátságosan beszéltek mindenkihez. Ezúton is köszönet az összes ott dolgozónak.

#48 2005. 11. 22. - 17:03:24

Első gyermekemet 5 éve hoztam világra a váci kórházban. Veszélyeztetett terhes voltam, úgyhogy a kilenc hónapot nem csak én, de az egész családom végigizgulta. Bátran állítom, hogy olyan szaktudást, odafigyelést, törődést, kaptam az orvosoktól, nővérektől, amely igazán példaértékű!Régóta várunk a következő gyermekünkre és most végre sikerült. Ugyanúgy bízom bennük, pedig nem vagyok "protekciós" anyuka.

#49 2005. 11. 22. - 14:03:25

Sziasztok Én 96 októberében töltöttem egy hónapot az akkori szülészeten. Hát a véleményem az akkori szülészetről egy nagy nulla! Nekünk kellett megmondani az aktuális ultrahang vagy vérnyomásmérés nem e kelle. A barátnőmnek az ikrei a hanyágságuk miatt halltak meg benne. Az osztály egy kész katasztrófa volt, mert az akkori szülészetet a gyerekosztályra költöztették fel, és a meg nem szültek meg a gyerekágyasoknak csak 2 wc és 2 zuhanyzó jutott. míg a nővérkéknek 4 wc. És a gyerekágyasok a másik oldalról csoszogtak át a wc-re.

#50 zsu41 2005. 11. 21. - 16:13:53

Férjem hosszú ideig volt betegük, sajnos ezidőalatt nem sok jóban volt részünk. A nővérek hozzá állása a betegekhez borzasztó volt , a kiszolgáltatott betegnek nem lett volna hozzátartozója megnézhették volna magukat.A hétvégeken a nővérek sikogatása fegyelmezetlen viselkedése felháborító volt.Az orvosi munkával és tájékoztatással megvoltam elégedve!Bármit kérdeztem tájékoztattak,készséggel áltak rendelkezésemre.Köszönet illeti meg Borkó és Seres doktor urakat. :(

#51 2005. 11. 20. - 22:02:51

Júliusban 10 napot töltöttem a kórházban, ebből nyolcat az intenzív osztályon. Csak jót tudok szólni mind az orvosok, mind pedig az ápolók munkájáról!!! Az intenzívről kikerülve 2 napot még a gasztroenteorológiai osztályon vendégeskedtem az osztály tisztasága és felújítás utáni állapota első rangú volt!

#52 2005. 10. 25. - 08:08:05

2 hónappal ezelött feküdtem a Jávorszky kórházban, Vácon, a szülészeten. Csak a legpozitívabbakat mondhatom mind az ellátásról, mind az orvosok és nővérek munkájáról. További sok sikert kívánok!

#53 2005. 10. 15. - 07:47:26

Nemrégiben jártam a váci Jávorszky Ödön kórházban. Örömmel tapasztaltam, hogy az intézmény rendezett, még egészségesen is jó betérni. Arculata, kiadványaik, eligazító információs tábláik a kornak és a pr-nek megfelelően vannak kialakítva, ügyelnek a tisztaságra, az egységességre. Segítőkész munkatársak és valóban kiváló orvos szakemberek dolgoznak a kórházban. Gratulálok az intézmény munkájához! ;)

#54 2005. 10. 05. - 11:02:22

Ez évben szültem a Jávorszky Ödön Városi Kórházban. A szülészet nagyon szépen fel van újítva, és ennyi. A szülés után ahová felkerültem osztályra, iszonyú volt. Jöttek-mentek a látogatók, zaj volt, huzat, kosz, a zuhanyzóban nem volt melegvíz, és aranyosan ki is plakátolták, hogy takarékoskodjunk a vízzel... no comment. Ha nincs anyukám velem a fürdőszobában, amit jó pénzért megengedtek, akkor nem tudom hogy kelek fel, mert összeestem a csúszós, koszos kövön. A csengő a szobában dísznek van, soha nem jött senki ha jeleztünk, az éjszakás nővérkék este 8-kor mindig közölték, hogy reggelig nem akarnak rólunk hallani. Ha merészeltem kérdezni valamit, lekezelő stílusban válaszoltak, nem segítettek, a fogadott szülésznőmnek köszönhetem, hogy kaptam tiszta lepedőt, mert azt nem voltam hajlandó elfogadni amin a nővérke aludt éjszaka. Ja, és az ágyneműt intézze magának az ember egyébként is, ha véres lesz, letolnak, leszidnak, mint egy óvodást. Egyedül a csecsemős nővérek értek valamit, ők tényleg szerethetik a munkájukat, ennyi jó élmény volt. Az már biztos, hogy bármi bajom lesz, vagy következő babát tervezünk, ennek a kórháznak a környékére sem megyek. Mindegy hol fizet az ember, akkor meg legalább higiéniás körülményeket kapjon.

#55 Törölt felhasználó 2005. 08. 29. - 15:14:32

Üdvözöljük a(z) Jávorszky Ödön Városi Kórház (Vác) fórumán! Ha Ön vagy hozzátartozója az adott intézmény betege volt, ebben a topikban értékelheti a kórházról szerzett benyomásait. Írja le véleményét, cserélje ki betegtársaival a tapasztalatait az ott folyó gyógyító munkáról, a kezelés, az ápolás, a betegellátás színvonaláról, az egyéb körülményekről. Reményeink szerint az Ön értékelése is elősegítheti a kórház hatékonyabb, színvonalasabb munkáját. Megjegyzéseit köszönjük, jó egészséget kívánunk!

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: