Házipatika fórum: Reflux - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 110 Oldal +
  • « Első
  • 108
  • 109
  • 110

Reflux

#2181 dakota 2005. 04. 30. - 14:43:52

Szia Oxigen! Örülök, hogy jobban vagy, szerencsére már én is javulok. Nekem végül a Coordinax vált be ismét. Nagyon sajnálom, hogy már nem lehet kapni ezt a gyógyszert, fogalmam sincs mi lesz, ha elfogy, és újból elő jön ez a problémám. Amúgy azzal nem igazán értek egyet, hogy a savgátlók (Controloc, Losec ) mellé még egyéb savlekötőt is kellene szedni, mivel a fenti gyógyszerek teljesen le kell, hogy állítsák a savtermelődést, tehát gyakorlatilag nincs mit lekötni. És sajnos nekem tényleg nem használt a böfögés ellen a savgátló, csak a Coordinax. De hát nem vagyunk egyformák, mindenkinél más válik be. Neked is jobbulást!

#2182 oxygen 2005. 04. 27. - 18:46:58

Szia dakota (és mindenki más)! Az utolsó hozzászólásom óta történt egy-két dolog. A legtöbb ember aki gyomorégéssel küszködik, érzi, hogy ég a gyomra. Néha én is szoktam, de nem fordul elő gyakran. Viszont rájöttem arra, hogy a folyamatosan, néha csuklással is járó böfögés tulajdonképpen annak a jele, hogy sok a savam, vagyis ég a gyomrom. Viszont nálam a böfögés a legtöbb esetben nem társul semmilyen fájdalommal, ezért eddig erre nem is gondoltam. Mikor az orvosomnak meséltem a böfögésről ő is csak a puffadásra adott gyógyszert (Espumisant stb.), pedig legtöbbször nem ez az oka. Nálad (nálatok) ez hogy működik? Ilyenkor rögtön beveszem a Rennie-t (van h kettőt) és a böfögést mintha elvágták volna. Tartós savközömbösítő mellett is kell Rennie-t(Talcidot vagy bármilyen más savlekötőszert) bevenni szerintem. Mióta megtettem ezt a hihetetlen felfedezést, nem igen böfögök! Kérlek írj ha tapasztalsz változást meg egyáltalán:) Jobbulást!

#2183 dakota 2005. 04. 22. - 11:23:20

Szia Oxigen! Én is hasonló problémával küzdök, mint te. Már 2000 óta kínlódok ezzel a betegséggel, és általában hányingeres panaszaim vannak. Kb. 1 hete nálam is jelentkezett a folyamatos böfögés. Én erre korábban Coordinaxot szedtem, de most nem sok javulást tapasztalok. Espumisan gyöngyöt is próbáltam, de attól sem múlt el. 2 napja Controlocot szedek, nagyon remélem, hogy ez már hatni fog. Ha van valami új tapasztalatod, kérlek oszd meg velem. Jobbulást!

#2184 oxygen 2005. 03. 22. - 19:17:10

Üdv mindenkinek! 2004 nyara óta "küzdök" a refluxxal, most vagyok 17 éves. A panaszaim a szokásosak voltak: éjszaka szorító érzés a nyelőcsőben, állandó rossz közérzet, émelygés, gyomorégés, hányinger. Előfordult többször, hogy nagyon felpuffadtam, és ezt erős gröcsök kísérték. A savas felböfögés eddig szerencsére elkerült. De aztán jelentkezett egy olyan panasz, amivel az orvosom nemigen tud már mit kezdeni, és ahogy olvastam a különböző fórumokat, ez nem fordul elő sokakkal (pontosabban egy refluxosról nem tudok, akinek hasonló panasza lenne...)! Ez pedig a folyamatos böfögés. Képes vagyok órákat böfögni folyamatosan. Éjszaka felébredek arra, hogy szorító érzést érzek a nyelőcsövemben, olyankor felülök, és böfögök egy órát, utána jobb lesz. Ez persze nemcsak éjjel, nappal is jelentkezik, olyankor nem órákig böfögök, csak elő-előfurdulgat. Ez a tünet van hogy teljesen független attól, hogy épp mit ettem, vagy hogy mikor volt az utolsó étkezés időpontja lefekvés előtt. Már szinte ülve alszom, az étrendet igyekszem betartani, persze ez nem mindig sikerül, de a böfögés minden igyekezetem ellenére újra megjelenik. Voltak olyan hetek, hogy egyáltalán nem jelentkezett böfögés, még akkor se, ha ettem mindent ami csak a tiltólistán van. Szeptember óta szedek Omephrazolt, a Coordinaxot pár hete abbahagytam. Rennie-t szinte minden este veszek be. A böfögésre eddig Espumisan gyöngyöt kaptam, ami azért segített egy keveset, most viszont egy új gyógyszert: METILIUMot szedek egy hete, ami az éjszakai böfögést úgy néz ki megszüntette, napközben azért előfordul. Szeretném, ha a hasonló panasszal küszködők válaszolnának a hozzászólásomra, és elmondanák ők hogyan kezelik ezt a problémát. Az orvosom a fent említett gyógyszereken kívül már nem tud velem mit tenni. Egyébként a betegséget nálam a 24órás ph-méréssel állapították meg, a tükrözést szerencsére elkerültem. Viszont tejmentes diétán, majd laktózmentes diétán voltam (illetve vagyok) és azt vettem észre, hogy a tejmentes diéta alatt jelentős mértékben csökkentek a panaszaim! Szerintem hasznos dolog kipróbálni, milyen ha az ember megpróbál 2 hétig (ha nem is teljesen) tejmentesen élni, más okból kifolyólag is hasznos. Az egyik hozzászólásban szerepel egy diéta, ami egy refluxos napi mintaétrendje: a lekvár gyomorégést okoz! Jobbulást és teljes felépülést kívánok mindenkinek!

#2185 2005. 03. 01. - 18:13:04

Hallott már a refluxbetegségról? Sokan nem gondolják, hogy a gyomorégés, a savas íz a szájban vagy égő érzés a torok­ban, a krónikus köhögés és a mellkasi fájdalom mind a reflux­betegség velejárói lehetnek. A panaszokat az emberek csend­ben tűrik, ráfogják helytelen étkezési szokásailcra, stresszei teli rohallÓ é/etvitelülcre. Magyarországon a nyugati or­szágokhoz hasonlóan a felnőtt lakosság körében igen nagy arányban fordul elő a betegség, körülbelül minden harma­dik embert érint. A refluxbetegséggel sokan élnek együtt, egyre többen szenvednek e tünetektól, mégis kevesen for­dulnak orvoshoz. Általában hozzászoknak a .tünetekhez vagy ön gyógyító módon vény nélküli készítményekkel segítenek magukon, és csak akkor fordulnak szakemberhez, ha a tüne­tek már jóval súlyosabbak. Pedig a refluxbetegség jól kezel­hetŐ, szövődményei megelőzhetők. Az ÉSZBEN TARTOTT EGÉSZSÉG sorozat kiadványa se­gítséget nyújt a betegség és a tünetek idejében történő felis­merésében, valamint hasznos információkkal szolgál a meg­előzésről és a kezelési lehetőségekről. Az okok megszünte­tése és a gyógyulás érdekében mindenképpen kérje szakem­ber segítségét. Mi is az a reflux? Étkezéskor az ételt a nyelőcső mozgása a gyomor felé hajtja, a nyelőcső alsó záróizma megnyílik, az étel a gyo­morba kerül, majd a záróizom bezárul. Ha a záróizom nem működik jól, a gyomorszáj tartósabban nyitva marad, a sa­vas, maró gyomornedv anyelőcsőbe visszakerül het. Reflux­nak (visszafolyás) azt a jelenséget nevezzük, amikor a gyo­mortartalom visszajut a nyelőcső be. Önmagában ez még nem kóros, gondot akkor okoz, ha az átlagosnál többször fordul elő. Betegség akkor alakul ki, ha a reflux tüneteket okoz. Mitől ég a gyomrunk? A gyomorban evés után bőséges savtermelés indul meg. Ha rosszul zár a gyomorszáj, a sav hosszabb-rövidebb időre feljut a nyelőcsőbe, és azt marja. A nyelőcső "bélése", nyál­kahártyája nem alkalmas arra, hogy ellenálljon a sav maróhatásának, ezért égő fájdalommal tiltakozik. A 5avas reflux által okozott panaszt gyomorégés nek hívjuk, noha eredete nem a gyomor, hanem a nyelőcső. A fájdalom a nyelőcső alsó szakaszán keletkezik, az égő érzést a gyomorszájnál, a szegycsont mögött és a torokban érezzük. Hogyan alakul ki a refluxbetegség? Refluxbetegség szinte mindenkinél kialakulhat. Vannak olyan állapotok, amelyek növelik a reflux gyakoriságát. így pl. a megnövekedett hasűri nyomás hatására (túlsúlyosság, szűk ruha, terhesség), a légúti betegségben szenvedőknél (köhögés!) gyakrabban fordul elő a reflux. Egyes gyógyszerek 7csökkentik a záróizom tónusát (egyes asztma- és anginaelle­nes szerek, nyugtatók) és ilyen hatásúak bizonyos ételek is: zsír, csokoládé, alkohol, mentol. Jellemző tünetek A savas reflux jellegzetes tünete a gyomorégés. Van, akinél a reflux gyomorszájtáji fájdalmat, esetleg émelygést, savas büfögést okoz, olykor a sav feljön a torokba, szájba, savas, keserű szájízt hagyva. Sokaknál a tünetek nem egyér­telműek, más betegségl'e emlékeztetnek. így okozhatnak re­ked ts éget, éjszakai-reggeli krónikus köhögést, szorító mell­kasi fájdalmat. Sok olyan beteg jelentkezik a háziorvos nál, aki mellkasi fájdalmat panaszol, de az EKG és az egyéb kardiológiai vizsgálatok negatívak. Nemritkán az orvost is, a beteget is megnyugtatja, hogy nem fenyeget az iníarktus veszélye, és nem folytatják a vizsgálatokat, ezért csak jóval később derül ki: reflux okozza a tüneteket. Mit tehetünk a megelőzés érdekében? A refluxbetegség megelőzésében fontos szerepe van a helyes táplálkozási szokások kialakításának. Lehetőleg kerül­ni kell a dohányzást, az alkoholfogyasztást, a hajolgatást, a szűk ruhát vagy a szoros övet. Ajánlott a túlsúly tól megsza­badulni, naponta többször kisebb étkezéseket beiktatni. Ke­rülni kell a gyomorégést okozó zsíros ételek, csokoládé, fű­szerek, tea, kávé, gyümölcslevek fogyasztását. A szigorú dié­ta azonban fölösleges. Különösen fontos, hogya napi utolsóétkezés ne késő este, közvetlenül lefekvés előtt történjék. A reflux betegség enyhébb eseteiben az életmódbeli változá­ sokkal is jelentős javulást lehet elérni. Hogyan kezelik a refluxbetegséget? A refluxlJetegség az esetek jelentős részében gyógyszer­rel sikeresen kezelhető. A refluxbetegség legjobb gyógysze­rei a gyomorsavképződést csökkentők. A H2-receptor gátlók a betegek legnagyobb hányadát adó enyhe és középsúlyos esetekben használhatók. Ritkán okoznak mellékhatást, egy életen át nyugodtan szedhetők. Egyes H2-blokkolók vény nélkül is kaphatók. Ha ez nem lenne elég a panaszok meg­szüntetéséhez, akkor orvosa a korábban elkezdett gyógyszert erősebb változatban receptre írhatja. A betegség súlyosabb formáiban a sav képződését legjobban megakadályozó pro­ tonpumpagátló gyógyszereket ajánlják. Mikor forduljunk orvoshoz? Nem szabad halogatni a kivizsgálást, ha a tünetek a táp­csatorna vérzésére utalnak (véres hányás, fekete széklet), jelentősebb fogyás (nem fogyókúra következtében), nyelési panaszok vagy heves fájdalom esetén. Az öngyógyszerelést azoknak ajánlják, akik 45 év alattiak, panaszuk régóta vissza­térő, nem jár a fenti, nagyobb bajt sejtető tünetekkel. Hang­súlyozzuk, hogy akkor is orvoshoz kell fordulni, ha a gyógy­szerek nem enyhítik a tüneteket 1-2 héten belül.

#2186 suhano 2005. 02. 26. - 10:41:16

A reflux betegség tüneteit azért illetik gyakran az álarcos jelzővel, mert a panaszok sokszor más kórképekre is utalhatnak. A tünetek ismerete és felismerése azonban az orvos és a beteg számára egyaránt fontos, hiszen a reflux betegség tünetei ma már sikeresen kezelhetőek. A gyomorégéstől szenvedők többsége kezdetben nem fordul orvoshoz panaszaival, sokáig életmódváltoztatásokkal, illetve recept nélkül kapható gyógyszerek szedésével próbálja kezelni magát. Amikor azonban a kellemetlen tünetek rendszeresen visszatérnek és a gyógyszerek használata heti két alkalomnál gyakrabban szükséges, illetve a tünetek nem enyhülnek, feltétlenül orvoshoz fordulni. Hatásos kezeléssel, a megfelelő gyógyszer kiválasztásával és életmód-változtatásokkal a beteg teljesen panaszmentessé tehető, a szövődmények elkerülhetők, a kívánt életminőség elérhető, illetve megtartható. Akár egy vagy két hét alatt olyan eredményeket érhetűnk el, amelyekre előző próbálkozásainkból kiindulva gondolni sem mertünk. Hogyan diagnosztizálják? A diagnosztika (kivizsgálás) célja egyrészt meghatározni, hogy a tüneteket valóban reflux okozza-e, másrészt kideríteni, hogy károsodott-e a nyelőcső nyálkahártyája, és ha igen, milyen mértékben. Általánosan elfogadott gyakorlat, hogy a feltételezett refluxos beteget fiatal korban, figyelmeztető tünetek híján - a komolyabb diagnosztikai módszerek alkalmazása előtt diagnosztikus protonpumpa-gátló (PPI) teszt alá vetik. Ha a kezelés - PPI gyógyszer napi egyszeri szedése - hatására rövid időn belül jelkentős javulás következik be, az a reflux betegség diagnózisát megerősíti. A nyelőcsőendoszkópia a nyelőcső közvetlen vizsgálatát teszi lehetővé egy endoszkóp (vékony, hajlékony, tükrös cső) segítségével úgy, hogy közben a nyelőcső belsejének nagyított (endoszkópos) képe monitoron látható. Ez a diagnosztikai módszer szövetminta vételét is lehetővé teszi. A 24 órás pH-monitorizálás (megfigyelés) a gyomor vagy a nyelőcső savas vegyhatásának mérését és az adatok számítógépes rögzítését jelenti. A nyelőcsőmanometria (nyomásmérés) során a nyelőcső izmainak, illetve a nyelőcső alsó záróizmának működését vizsgálják. Fájdalomenyhítő tanácsok A reflux betegség tüneteit kordában lehet tartani. Megfelelő gyógyszeres kezeléssel sokat lehet javítani a beteg állapotán, emellett azonban életmód-változtatásra is mindenképpen szükség van. Olaszországban kutatásokat végeztek az emésztőrendszeri betegségek előfordulása és az életmód közötti kapcsolat felderítésére. Az eredmények azt mutatták, hogy a reflux betegség legfigyelemreméltóbb rizikótényezői közé tartozik az életmód, a stressz és a dohányzás. Ezeken változtatni lehet - mégpedig nem is olyan nehezen, mint azt sokan gondolnák. A leggyakrabban ajánlott életviteli változás az ágy feji részének megemelése, ami a gravitáció révén segíti a nyelőcső kiürülését. Fontos, hogy ne csak a fejet emeljük meg, hanem az egész felsőtestet. Ez a módszer különösen olyan betegek esetében lehet hasznos, akiknél légúti tünetek, illetve éjszakai rosszullétek jelentkeznek. A szűk, hasban feszes ruházat, öv viselésének kerülése és a testsúly csökkentése szintén fontos, mivel a hasi nyomás mérséklésével csökkenteni lehet a reflux gyakoriságát. Étkezések utáni lefekvés, vagy a késő esti étkezések kerülése további lényeges szempont a betegek kezelésében. Lefekvés előtt 2-3 órával már nem tanácsos enni, ez segít a savszint csökkentésében és biztosítja a gyomor kiürülését. A krónikus gyomorégésben szenvedők számára étkezés után javasolt a séta, viszont este feltétlenül kerüljék chips fogyasztását. Gyakoribb, kis étkezések szintén csökkentik a reflux lehetőségét. (Minél teltebb a gyomor, annál nagyobb a valószínűsége a reflux kialakulásának). Rágógumizás, cukorka szopogatása fokozza a nyálelválasztást, így segíti a nyelőcső tisztán tartását, és a lúgos hatású nyál közömbösíti a felesleges gyomorsavat is. Javulást hozhat a dohányzás elhagyása, ami csökkenti a reflux erősségét és javítja a nyelőcső kiürülését. A legfontosabb diétás tanács az olyan ételek kerülése, amelyek az alsó nyelőcsőzáró izom nyomását csökkentik. Nem ajánlott a zsíros ételek, csokoládé, kávé, fűszerek, alkohol fogyasztása. A fehérjedús ételek azonban kimondottan kedvező hatásúak. Mivel a túlsúly, illetve az elhízás jelentősen növeli a panaszokat, a súlycsökkentés nagyon sok embernek megkönnyebbülést hoz. Próbálja meg csökkenteni a stresszt, mozogjon és pihenjen sokat. Tehát aludjon, öltözködjön, étkezzen és pihenjen (reflux)tudatosan és ne feledkezzen meg az orvosa által felírt gyógyszerekről sem! Forrás: M&H Communications Érdekességek: REFLUXOS BETEG EGYNAPI MINTAÉTRENDJE REGGELI 3/4 pohár almalé, 1/2 müzlitál zabpehely, 1 db zsemle, 10 g zsírszegény margarin, 1 teáskanál lekvár, 1 pohár zsírszegény tej vagy gyümölcstea. TÍZÓRAI 1 db banán, 4 db sós keksz, 1/2 pohár zsírszegény tej. EBÉD 1 adag zöldségleves, 4 db sós keksz, 1 adag sajtos tortellini olíva olajjal, 1/2 csésze friss gyümölcssaláta (citrusfélék nélkül), 1 pohár jeges tea VACSORA 1 adag zöld saláta kalóriaszegény öntettel, bőr nélkül sült csirkemell, fél csésze enyhén fűszerezett rizs, 1 darab kifli margarinnal, zsírszegény puding (sovány tejjel), zsírszegény tej vagy gyümölcstea. Keresőbe írd be a reflux szót és egy csomó oldal ki jön. Ott találsz néhány jó tippet. És nyugodtan kérdezd meg az orvosodat. Ez a dolga

#2187 2005. 02. 22. - 18:53:05

Bocsi elírtam az emailcímet ildie99@freemail.hu :)

#2188 2005. 02. 21. - 20:04:27

Sziasztok! Ildi vagyok és sajnos nekem is van refluxom. Sokszor felfúvódott és fájt a gyomrom, míg sikerült kivizsgálásra kerülnöm. február 17-én voltam gyomortükrözéssen a Dg. reflux II., nem tudom, hogy ez mit jelent. Controlocot és Motiliumot írt fel az orvos, aki semmit nem mondott erről a dologról. Tulajdonképpen csak annyit tuodk, hogy a gyomorszáj nem záródik rendesen, emiatt visszafolyik vmi, ami kimarja a nyelőcsövet. Az lenne a kérésem, ha tudtok adjatok egy két jó tanácsot, itt vagy az email címem ildie@freemail.hu Köszönettel és kívánok mindenkinek jobbulást Ildi :)

#2189 2005. 01. 18. - 23:37:54

Üdvözlök mindenkit! Az én refluxbetegségem úgy 13 éves koromban kezdődött.Állandóan émelyegtem ,hányingerem volt.Nem tulajdonítottunk neki nagyon nagy jelentőséget mivel gyermekkoromban amikor autóval utaztunk mindíg szédültem és hányingerem volt(ami az utazás után elmúlt). A bibi akkor kezdődött igazán amikor mellkasi fájdalmaim jelentkeztek.Kamaszként meg sem említettem ezt a szüleimnek mivel ez évenként csak 2-3 alkalommal jelentkezett. Később a középiskolában majd annak elvégzése után egyre gyakoribbá váltak a fájások ellenben az émelygések és hányingerek száma folyamatosan csökkent majd végleg elmúlt. A családunkban több orvos is van,de akkor még senki nem gondolt refluxbetegségre-igaz akkor még nem is volt annyira a köztudatban mint most-így mivel mellkasi fájdalmaim voltak(közben lezsibbadtak a karjaim,fájt a hátam,és úgynevezett húzós nyál jött a számon amit a szimpatikus reflex okozott) a szívemmel kezdtek el vizsgálni. Azt teljesen egészségesnek találták így fordult a figyelem az emésztőrendszerem felé. Első gyomortükrözésemkor semmi különöset nem találtak így felírtak egy doboz Quamatelt és azzal útrabocsájtottak. Mivel az ezt követő években egyre többször jelentkeztek a fájások(és érdekes módon nem éjszaka fájt többször hanem nappal kínzott) 3 év után ismét bejelentkeztem egy tükrözésre. Ekkor már a gyomromban úgynevezett polypust találtak, így Coordinax és Naxidin szedését javasolták. Ez a két gyógyszer semmiféle változást nem okozott, továbbra is jelentkeztek a fájások. Egészen addig jutottam,hogy a mellkasi fájdalmaim naponta 4-5 alkalommal jelentkeztek ráadásul se a savlekötők se más módszer nem segített megszüntetni.A fájdalom alkalmanként 1/2-3 óra hosszat tartott. Megjegyzem ,hogy a hosszú évek alatt nagyon sok módszert próbáltam a fájdalom lekűzdésére pl:tejet,vizet ittam,savlekötőt szedtem,különböző agykontrolhoz hasonló fájdalomlekűzdéseket végeztem amik egy ideig jók voltak de a fájdalom mindíg erősebb volt . Két évvel ezelőtt ismét gyomortükrözésre mentem ahol megállapították hogy a nyelőcsövem teljes fala hegges, a gyomromban pedig már két méretes polypus van. Ekkor Lansone szedése volt a javaslat. És láss csodát 1 hét után a tüneteim teljesen elmúltak. Kíváncsi ember lévén kipróbáltam hogy hol a határ-mit ihatok,ehetek. Folyamatosan heteken át degeszre ettem magam , sört ittam...sőt még pezsgőt is (amit régen mindíg visszautasítottam mert az első korty után pár percel már jelentkezett a fájdalom)és minden tökéletes volt.Volt hogy direkt éjszakára tele ettem magam de nem volt semmi bajom. HURRÁ!!! Igen ám de elkövettem egy hibát.Mégpedig azt,hogy 2 hónap után nem mentem vissza kontrolra hanem 2 éven át minden reggel felkelés után bevettem 1 szemet a Lansone-ból. A történetemben elérkeztünk a jelenhez. 2-3 hete irtozatos gyomorgörcsre ébredtem.Persze megijedtem és felkerestem a belgyógyászatot.Itt nagyon "megdícsértek"hogy a gyógyszert ilyen sokáig szedtem és felírtak egy Omeprasol-Hexal nevezetű gyógyszert. Eddig úgy néz ki,hogy szerencsém volt és az önkezelésemnek nem lett büntetése, ami lehetett volna gyomorrák is. Elkezdem szedni a most felírt gyógyszert és remélem ,hogy ezzel is tünetmentes maradok mint az előző gyógyszeremmel. Ha nem akkor nem tudom mi lesz mert a Lansonet nem szedhetem tovább. Egyszer próbáltam a gyógyszer elhagyását,de amikor kihagytam egyből jöttek a görcsös fájdalmak. Szeretném ha lenne más módja is (gyógyszerek nélküli) a reflux gyógyításának de eddig azt én még nem találtam meg.Talán a diéta? Ha valaki a szerencse folytán rátalna kérem ossza meg velem is! Jó egészséget kívánok mindenkinek:bonti

#2190 2004. 12. 06. - 11:37:59

1 hete - egy stresszes időszak után - mindentől puffad a gyomrom, nehezebben veszem a levegőt, de nem fáj. A másnaposságra való Samarintól elmúlik. Elmentem a dokihoz aki azt mondta refluxom van. Pedig nem fáj, nincs hányingerem, nem érzem a savat a torkomban. Kreont és Quamatelt irt fel. Szerintetek is reflux? Egyébként a savcsökkentéstől fog megerősödni a gyomor-záróizom? Egyáltalán gyógyitható ez a betegség? Az alacsony gyomorsav-szint nem káros? Mi az összefüggés a reflux és az asztmás légzés között? Ez utóbbi nem a felpuffadt gyomor miatt van? Vagy ha felpuffadt a gyomrod, akkor az már vissza is folyik?

#2191 2004. 12. 03. - 20:38:37

Szia! engem a háziorvos utalt be a Szent Imre kórház gasztroenterológiájára, ott Dr. Kováts-Megyesi András "kezei közé" kerültem és Ő segített is. A telefonszám, amin be lehet jelentkezni a rendelésére 464-8600 vagy a közvetlen 464-8754. Csoki pedig lehet szerintem: van bioboltokban Pralinetti (nevet nem írok, mert az reklám lenne), 3-4 ízben, tele növényi rosttal és még csak nem is olvad szét melegben. Szinte mindent eszek, de persze okosan. Amit kihagyok, az a sertés/marha/és egyéb vörös hús, a túl erős fűszerezés, persze semmi cigaretta vagy alkohol, illetve minimális zsiradék, elsősorban olivaolaj, néha kevés margarin. Kenyeret nem ehetek, de amiatt, hogy kb 12 kg-ot le kell fogynom. Tdom, furán hangzik, de be lehet tartani.

#2192 2004. 12. 02. - 11:29:42

Szia Fenysziv! Én is már évek óta küzdök a reflux-szal küszködöm, mire végre 1 hónapja kiderült. A baj, hogy a panaszaim nem szűntek meg, szerintem másik gyógyszer kéne. nekem Controloc-ot írt fel a doki és 2x2-őt szedem, de az állapotom rosszabbodott. Arra gondoltam keresek vmi jó dokit, nem tudsz valakit? Egyébként az étrendemen is próbálok változtatni napi 5x eszek, keveset, zsírmenteset.Csoki nuku. Te hogyan kajálsz?Esetleg tudsz valaki dokit ajánlani, aki elmondja a lehetőségeket?Lehet magán is, ha jó.

#2193 2004. 11. 25. - 20:09:59

Sziasztok, nekem 4 éve már kiszerelték az epehólyagomat, most végre már kezelik a refluxot, Lansone kapszulát írt fel az orvos, nekem bevált. Nagyon szívesen "beszélgetek" a témáról, mert engem is érdekel, ki hogyan bírkózik meg vele.

#2194 2004. 02. 18. - 16:48:58

Sziasztok! Én is refluxszal küszködöm és mellette az epe miatt puffadásom is van. Ti bírjátok szedni a gyógyszert?Én nem. Erős székrekedést okozna.Néha,ha nagyon muszály akkor szedek.Emese

#2195 2004. 01. 07. - 20:10:50

szia Vivienne! Épp most olvaslak,hogy téged is érdekel.Ird meg hogy szeretnél -e levelezni ez ügyben . szia meryem

#2196 2004. 01. 07. - 20:07:59

Szia Kleopátra! Én szívesen beszélgetek veled a refluxról.Ird meg mire lennél kiváncsi. meryem

#2197 2003. 12. 23. - 10:02:53

Szia!Ez engem is érdekel! hol tudlak elérni Téged?Van emilcímed?

#2198 bajnokcom 2003. 05. 04. - 18:27:22

Sziasztok ! Refluxosokat keresek, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan táplálkoznak, milyen tüneteik vannak. Ha ismertek ilyet, kérlek, írjatok.

• 110 Oldal +
  • « Első
  • 108
  • 109
  • 110
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: