Házipatika fórum: Szent Borbála Kórház (Tatabánya) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Szent Borbála Kórház (Tatabánya)

#21 geriking86 2010. 11. 15. - 14:12:46

Nekem a kórházban eddig csak pozitív élményem volt. Odajárok szemészeti ellenőrzésekre, műtöttek is. Családtagok is feküdtek bent és az ellátás illetve az orvosok és nővérek munkájára panaszom nem lehetett. Arról nem a kórház tehet hogy csak hetekkel illetve hónapokkal későbbi időpontokat tud adni egyes kezelésekre. Nekünk pácienseknek meg kellene értenünk, hogy ez a hiba a rendszer miatt van. De ha már a kórházat hibáztatják páran, akkor gondoljanak bele, hogy A Szent Borbála kiemelt kórházként működik, és a megye legtöbb településéről oda mennek vizsgálatokra, oda kérnek időpontokat. Ha így nézzük lehet, hogy az egy két hónapos előjegyzés nem is sok.

#22 lajos47 2010. 11. 10. - 09:29:41

Nekem szinte csak rossz tapasztalatom van... 4-én reggel rosszul lettem, bal lábam bepirosodott. Herce-hurca közepette végre kijött a mentő, és bevitt a II-es belosztályra. Mint volt eü-dolgozó az itt megütött hangnemmel nem voltam megelégedve, nem fogadtál jó néven, hogy mondtam, orbáncos vagy. Többször volt ilyen, és amikor volt rá anyagi háttér, 3 nap alatt kikezeltem magam. Tüdőröntgent, EGT csináltak, naponta 3X kaptam vénás injekciót. Pár nap után kivették a beépített tűt, mert begyulladt, és nem adtak másikat. Itt állatnak nézik a beteget. Tudom, hogy őszi szezon van, rengeteg a gomba, én is elkaptam különböző betegségeket. Ebből kifolyólag 9-én bőrgyógyásznál voltam, ahol egy kiváló szakemberrel találkoztam. Visszaérve az osztályra, vizit volt. A főorvos nem tudta elolvasni a bőrgyógyász utasításait, így semmiféle kezelést nem is kaptam, amit előírtak. Még a lábamat sem tudom felpolcolni, mert nem kaptam semmit hozzá. Nem tudom, kihez kéne fordulni, hogy végre betegként, és ne állatként kezeljék az embereket. Ha valaki tud, segítsen! Lajos

#23 tankoreni 2010. 09. 01. - 21:42:03

elvenni

#24 tankoreni 2010. 09. 01. - 21:41:15

bocsánat miat

#25 tankoreni 2010. 09. 01. - 21:40:12

Tudja könnyű kívülről kritizálni. A hála pénz mait nem csak az orvosok a hibásak. Ha nem azok is akik adják. Persze nem kéne levenni. Egyébként a maga által kritizált doktor úrnak.is lehet nek gondjai. Előfordulhat, hogy családi gondja van. Amúgy meg van úgy ,hogy az orvos hiába csinál bár mit nem tud mit tenni,mert a beteg szervezete nem tud küzdeni. Részvétem a hozzátartozója miat. Remélem megtalálja a békéjét. Ha a barátnője nem állitot valótlan dolgot semmi baja nem lesz. Tudja Isten után az orvosok az élet halál úrai,csak nekik a tudásuk mellet szükségük van a beteg szervezetének védekező képességére is. Sok erőt.

#26 ildiko1001 2010. 08. 22. - 21:59:32

Sajnos az itt leírtak még visszaüthetnek bárkire-tudja kiről van szó! elnézést kérek tőle (na nem orvos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!azoktól nem kérek elnézést!!!!!!), de már nem merek írni semmit.....sajnos.....ez a szólásszabadság......mivel nem törlik ki a leírtakat egyenlőre, bocsi kedves!!!!!!!!!! Nagyon sajnálom!

#27 horan 2010. 08. 17. - 21:01:58

Na a tatabányai Szt. Borbála Kórház legtöbb dolgozójától, főleg az orvosaitól ments meg Uram minket!!!!!!!!!!! :@ :@ :@

#28 tankoreni 2010. 08. 17. - 20:27:29

Igazán sajnálom a nagymamáját. Véleményem szerint orvosoknak nem kéne pénzt semmi félékepén elvenniük. dr Káfony Andrást sem aki pénzt vett el magától. Főleg,ha tudta,hogy megfog halni. Én is orvos szeretnék lenni. Ismerem az esküt amit letesznek . Ezért sem értem őket.

#29 tankoreni 2010. 07. 15. - 06:37:33

Szép Jóreggelt örömel halom, hogy vannak még olyan orvosok akik be is tartják a Hipokrateszi(Xi) esküt. :d Nem kell pénzt a kezébe nyomni,hogy csinálja a dolgát. Még egy két ilyen történet és jobb helyezések kellenek a korháznak és megfogváltozni a vélemény. ;) Persze a növérek hozzá állásának is kell változni. Elhiszem,hogy kevés a 80000ft. De nem kéne ordítani és felgmán beszélni a betegekkel. :@ Ha ez is változ na és elvégzem az orvosit szívesen megyek ide dolgozni. :p

#30 jutka071 2010. 07. 10. - 16:58:54

Egy olyan emberről szeretnék írni, aki visszaadta a hitemet az emberi jóságban ,az orvosi tisztességben ,-az orvosokba. Már régóta szenvedtem a gerincemmel. Kezeléseket kaptam,amire ugyan kis időre javulást tapasztaltam, de a fájdalom egyre nagyobb lett.Ekkor fedeztem fel az Oroszlányi Rendelőintézetben Dr Ibrahim Hafez elérhetőségét.Azonnal felkerestem:Egy nagyon udvarias emberrel találkoztam, aki nagy türelemmel ,szakértelemmel, minden apróságra kitérve számomra is érthető módon magyarázta el betegségemet,a fájdalom okát,ami a csigolyák elcsúszásából adódott.Végül nem kis műtétre került sor,ami 5 óráig tartott.Természetesen Dr Ibrahim Hafez végezte a műtétet. a műtét a Tatabányai Szent Borbála kórházban került sor.A beavatkozás után minden nap meglátogatott,segített a napi sétámban.Pozitív erőt sugárzó lényével segítette gyorsabb gyógyulásom.Odafigyelt arra is hogy minden rendben menjen körülöttem, mindent megkapjak, -és akkor amikor kell.Szakmai tudása megkérdőjelezhetetlen. Igazi vérbeli, betegközpontú ORVOS! Azt gondolom nem itt tartana az egészségügy , ha ilyen orvosokkal lennénk körülvéve /ez nem csak pénz kérdés!/ Ezúton szeretnék mindent megköszönni a doktor úrnak! Köszönöm! Tisztelettel Németh Zoltzánné

#31 tankoreni 2010. 07. 04. - 17:57:05

Hát igen egy kórház vezetőségének elkéne ezen gondolkozni. De nem minden részleg ilyen pl.:2008-ban engem a kardiológián normálisan meg vizsgáltak. :)A szemészetre meg téleg későre adnak időpontot.:-( Én erősen gondolkozom azon,mivel orvos szeretnék lenni,hogy a SEmmelweis egyetem útán a kórházat is való színú ,hogy úgy fogják hívni. Mivel ilyen körülmények között itt nem hiszem ,hogy tudnék dolgozni.:-S

#32 kalvari 2010. 06. 16. - 13:08:30

Üdvözlök mindenkit! Sajnos nekem rossz tapasztalatom van a kórházzal kapcsolatban. Édesanyámat a napokban műtötték a sebészeti és ortopédiai osztályon .A csípőjét és a bokáját egyszerre, tehát pillanatnyilag mozgásképtelen, fel sem tud ülni. Sajnos a nővérek - egy-két kivétellel - egyáltalán nem könnyítik meg a helyzetét. Rá sem néznek, flegmák, nem túl segítőkészek. Az ételt letették az asztalára, amit mellesleg el sem tud érni, nem segítettek az étkezésben. Az ágytálért , és az orvos által előírt injekcióért is könyörögni kell. Csak azt szeretném tudni, az ilyen emberek miért dolgoznak ilyen helyen. Édesanyámnak ez nagyon kellemetlen, kiszolgáltatott helyzetben van. Én megértem hogy nincsenek túlfizetve, de erről nem hinném, hogy a betegek tehetnek. úgy érzem itt alapvetően a hozzáállásukkal van igen nagy probléma. Kívánom nekik, hogy hozzátartozóik ne kerüljenek soha ilyen helyzetbe.

#33 magnolia24 2010. 04. 22. - 14:31:36

Tegnap (aprilis 21.-en) kertem idpontot a korhaz szemeszeti szakrendelojebe vizsgalatra. Semmi komoly baja nincs a szememnek, csak mar romlik a latasom, masik kontaktlencse kellene. Augusztus 10 a legkorabbi idopont! :( Sirjak, vagy nevessek, vagy vegyem elo a penztarcamat es menjek maganrendelobe.... :o Vegyes erzelmeim vannak a korhazrol. Akadnak a korhazban olyan orvosok, akiket oszinten tisztelek es akadnak olyanok is, akik ugy bannak a beteggel, mint egy leprassal. Remelem egyszer eljon az az ido is, amikor MINDEN ORVOS erteni fogja, hogy a beteg is EMBER, nem pedig egy alacsonyabbrendu leny. Most pedig nekiallok es keresgelek a kozelben egy szemeszeti maganrendelot. Igaz minden honapban fizetem az egeszsegbiztositast es szerencsere szinte soha nem vagyok beteg, de oruljek a lehetosegnek, hogy legalabb jo penzert maganrendelobe eljuthatok. :|

#34 moszike74 2010. 03. 26. - 10:11:10

Sziasztok! Örülök ha a tatabányai kórházban valakinek jó tapasztalata volt,nekem csak rossz :( 2010.febr.05-én magamtól jelentkeztem a neurológián,mivel 5. napja nem szűnő erős fejfájásom volt,tarkó,és szemfájásom,amit a gyógyszerek sem enyhítettek.Mire bementem,hőemelkedésem is volt. Felvettek az osztályra,de az 5 napig amíg ott voltam szinte semmit nem csináltak.Első nap ugyan volt egy CT-m,de utána semmi.Hiába panaszkodtam hogy elviselhetetlen a fájdalom,szinte kinevettek,és azt mondták hozassak be erős fájdalom csillapítót... a 4. naptól leéllt a vizeletem,katétert kaptam,de a gondot a gyógyszerek mellékhatására fogták(nem is kaptam gyógyszert) az 5 nap alatt egyszer mértek lázat,miután szóltam hogy úgy érzem lázas vagyok. Az 5. napon már nagyon rosszul éreztem magam,ezért saját felelősségre kihoztak a kórházból,ahol azt írták a záróra,hogy jelentkezzek a fejfájásklinikán... Még aznapra kaptam időpontot Budapesten a ROSE magánklinikán(ami nem egy olcsó mulatság,konkrétan ez a vizsgálat 55e ft-ba került)ahonnan másnap reggelre a SOTE neurológiai kórházába utaltak. Ott egy egyszerű vizsgálat után(lumbálás)fél óra múlva megmondták hogy agyhártyagyulladásom van,ami már olyan stádiumban volt,hogy ha 1 nappal később megyek,a kezelés már nem ért volna semmit. Első éjszakámat az intenzíven töltöttem,másnapra az összes tünetem erősen kijött,ami többek között kettőslátás,erős remegés,egyensúlyvesztés,és hasonló tünetekkel járt. Rengeteg steroidot és infúziót kaptam,4-5 nap után a tüneteim múlni kezdtek.az orvos szerint 25% esélyem volt a gyógyulásra,és csak a szerencsén múlt hogy nem maradt maradandó agykárosodásom,mivel a késői kezelés miatt agyvelőgyulladásom is lett. Mostanra szerencsére jobban vagyok,bár még nem dolgozhatok,de ha nem kerülök aznap pestre,már nem biztos hogy ezt leírhatnám... "Köszönhetem" ezt főleg Dr.JUHÁSZ BALÁZS oszt.vezető főorvosnak a tatabányai neurológián,aki nem volt hajlandó foglalkozni a problémámmal,félrekezelt,sőt nem kezelt,és még egy egyszerű vizsgálatot sem volt képes elvégezni,mint a lumbálás... A tegnap kapott zárójelentésemmel a betegjogi képviselőhöz fogok fordulni,mert ez sajnos nem egyedi eset. Ági

#35 eroszsuzsanna 2010. 03. 13. - 12:31:14

Férjemet otthonról mentő vitte a tatabányai kórház kardiológiájára,ahonnan újraélesztés után átvitték a központi intenzív osztályra.Nagy szerencse volt ez,mert így hatalmas esélyt kapott az életben maradásra!Az intenzív osztályon dolgozó minden orvos és ápoló hatalmas erőfeszítést tesz az ott lévő betegekért.Csak nagyon jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban.Nem győzők eléggé hálás lenni Nekik,azért amit a férjemért tettek!Külön megemlíteném Dr.Hóka Zsuzsa doktornő nevét,aki az első pillanattól bízott férjem felépülésében,és ezért mindent meg is tett. Minden ott dolgózónak mégegyszer nagyon köszönöm a szakszerű,alapos munkát! Köszönöm! Bakonyiné

#36 logika35 2009. 09. 14. - 11:56:26

Csak pozitívumot tudok mondani a kórházról.Legutóbb június 18.-án voltunk bent,a kisfiam orrmanduláját vették ki. A nővérek,orvosok kedvesek,türelmesek,segítőkészek.Az osztályon tisztaság van.Ha sor kerül újabb mandula műtétre,biztos,hogy idemegyünk újra. Meg kell említenem a Fül-orr-gégészeti szakrendelőt,ahol a két aszzisztens (Ildikó,Ági),szintén nagyon kedves,még,ha nagyon sok beteg van,akkor is kedvesek a gyerekekkel,szülőkkel. Köszönünk mindent!

#37 tuzolto13 2009. 09. 13. - 11:08:13

Nem tudom melyik oszályon jártál de felháboritó hogy általánositasz ahol én dolgozok nincs idöm sem röhögcsélni sem bezárkozni!!! És kiváncsi lennék arra hogy te a munkahelyeden nem iszol kávét és hány órába dolgozol ,hány kilót emelsz meg egy müszak alatt mert nekem és a kolega nöimnek nem kell kondi terembe járnunk arra ott vanak a betegek. :@ :@ :@

#38 tuzolto13 2009. 09. 13. - 10:46:20

Sajnálom a rokonát hogy ilyen tapasztalatokat szerzett a korházba ,de vajon elgondolkodtak azon hogy mért van ez igy ?? Mért van az hogy a növérke ideges fáradt türelmetlen!!!! Észre vették hogy egy osztályon egyszer hány betegre hány növér van beosztva ? Én is ebben a kórházban dolgozok és bizony nem egyszerü a mi hejzetünk sem sok a beteg kevés a növér müszakról müszakra igen sulyós betegekre egy jó esetbe két növér jut és ez igy van hónapokota és a növér is ember annak elenébe, hogy sokan nem nézik annak!! :( :( :( :(

#39 design 2009. 07. 28. - 02:17:15

Bandi85! Te már csak tudod mivel terjed az MRSA...

#40 kakadu00 2009. 07. 02. - 01:51:00

Sajnos közeli rokonom kapcsolatba került a kórházzal. A dolgozók 70-80 %-a szégyelheti magát nagyon, de nagyon. Ez egy tragédia. Kívánom, hogy kapják vissza életük folyamán százszorosan. Ezekre már csak szegény elhunytak felügyeletét bíznám, mert nekik már nem tudnak ártani. Ki vagyok akadva, hogy léteznek ekkora tetü emberek. A betegtájékoztatást még hírből sem ismerik, a beteggondozást meg hagyjuk.... vagy a szobatársak vagy a látogatók csinálják.... vagy maga a beteg, ha tudja. Írhatnék konkrétumokat, de kb. az előttem szólok már elmondták.

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: