Házipatika fórum: Magyar Honvédség Honvédkórház (Budapest) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Magyar Honvédség Honvédkórház (Budapest)

#61 Hangai 2007. 07. 24. - 04:33:11

Tisztelt Hölgy/Úr! Már nyugdíjas honvéd alez. vagyok: Tudtommal 2006. kb. októbertől DR. VACZHAJA JÓZSEF volt az onkológia osztályezető! Neki és kollégáinak köszönje meg segítő munkályukat, melyet én is megteszek most, mivel kb. 15 éve kisebb -nagyobb bajaimmal kezelt! Tiztelettel! Az MH KKK orvosainak, személyzetének! sk: HG

#62 Hangai 2007. 07. 24. - 04:05:35

Csak annyit tudnék mondani, ehhez, hogy Dr. Sandra sándor O. alezredes engem is kezelt, kíválóan, minden tiszteletem az Övé és a hórház orvasaié, személyzeté! 2007 július

#63 enkidu 2007. 07. 17. - 19:09:43

Kedves Nővérke! Ez a fórum arra való, hogy az emberek a jó és a rossz tapasztalataikat megosszák egymással és a nagyvilággal. Nekem magával kapcsolatban rossz tapasztalatom volt, így kifejtettem a véleményemet. Maga reagált, ez így van rendjén. A továbbiakban nem kívánok a témára több időt pazarolni. Viszont egy dolognak nagyon örülök, ez pedig az, hogy SZERENCSÉRE MAGA NEM GYERMEKOSZTÁLYON DOLGOZIK!!! Mert az katasztrófa lenne. Üdvözlettel: Dr. Cserkúthy Györgyné

#64 k.kuli 2007. 07. 08. - 20:10:32

Kedvas Dr nő! Örülök ,hogy ilyen gyorsan több mint fél év múlva sikerült is válaszolnia nekem.Sajnos az osztályon hárman vagyunk K.katalin monogrammal,de nyugodtan kiírhatja a teljeset is,hiszen igy nem tudjunk melyikünkről ír.Én 12 éve dolgozom balesetin,elötte 2 évig voltam intenzíven igy nem hiszem,hogy a szakmai tudásommal gondok lennének.Nem tudom ,hogy jön ide a jutalom,de ha az igazira gondol 2x kaptam,bár nem tudom mi köze egy idegen embernek ilyen dolgokhoz .Ha a hálapénzre gondol,akkor nevezze nevén a dolgokat ,de hazudik aki azt mondja nem fogadja el,de az ápolás nem ettől függő.Az ápolás függ a beteg segitőkészségétől,és mennyire akar együttműködni.Meg sajnos függ a kedves hozzátartozótól is.Csak egyett nem értek,!!!Van Főnővér/ Ő is K.Katalin ez a sors fintora:)/és főorvos is az osztályon,ők a nővérek főnőkeik.Ha bármi probléma merült fel az ápolásnál,lehet nekik szólni,minden nap ott vannak,nekik miért nem szólt?????????.Miért egy internetes honlapon kell köpködni.Sajnos krekk nevű illetőt nem ismerem,és ezt az oldalt se ismertem,csak a kolleganő szólt három K.Katalinnak,hogy valaki névtelenűl vádaskodik.Egyébként szabadon mehet másik kórházba,ha fél tőlem,csak legközelebb ha bármilyen gondja van az ápolással,személy szerint is lehet szólni hisz ezek szerint tanuja volt aljas viselkedésemnek,miért nem szólt rám.Miért levélben vádaskodik,talán igy kellemesebb mint ott a kórházban.Amit pedig az orvosokról való viszonyról ír,nem is minősíteném!!! Mert gusztustalan:Boldog kapcsolatban élek ,de ha irigykedik.és unatkozik,el lehet mennni ápolónőnek dolgozni,meglátja nem is áll másból csak,orvosokkal való hetyegésből,láblógatásból,és milliókat lehet vele keresni.Őrülnék ha ennyire gáz vagyok megkeresne és a szemembe mondaná ,nem fél évenként mocskolóldna hiszen azt hiszem a munkahelyemet már ismeri.Várjuk szeretettel!!!! :p ;) :o

#65 enkidu 2007. 07. 08. - 18:54:10

Kedves K.Kati nővérke! Ha maga van csak a balesetin, K. Katalin nevű ápolónőként, akkor magáról írtam meg véleményemet. Már a válaszában hozott stílusa is sokat elárul magáról... :( Nem vagyok névtelen, Dr. Cserkúthy Györgyné vagyok. Nevet eddig azért nem akartam írni, mert ha ne adj Isten, véletlenül bekerülnék a Honvéd Kórház Baleseti Sebészeti részlegére, hát el tudom képzelni, mit művelne maga ott. Szeretnék reagálni az elmondottakra: A jutalmakat nem a betegek osztogatják. Magának gondolom sokat szoktak kiosztani, mert mint szemtanúja voltam, az orvosokhoz eléggé "közel áll". :o Egy kórházban az emberek kiöntik a szívüket igen, mivel ki vannak szolgáltatva, mint ahogy azt maga is leírta. Főleg az idősebb betegek teszik ezt. Igen, lehet, hogy a testvéremmel volt baj, mert neki nem volt felesleges pénze, amit kioszthatott volna. Szerencsére azon az osztályon csak maga volt kiemelkedően bárdolatlan, de azt gondolom, hogy egy súlyponti kórháznak jobban oda kellene figyelnie az ápolónőjük stílusára és főként TUDÁSÁRA! Még egy utolsó megjegyzést engedjen meg: ezt az energiát, amit itt a válasz leírásába és egy ismerős - krek - előkerítésére fordított, inkább a szakmai tudásának fejlesztésére és néhány etikett órán történő részvételre kellene felhasználnia. Üdvözlettel: Dr. Cserkúthy Györgyné

#66 situ 2007. 07. 04. - 17:35:52

Már nagyon régóta járok a Honvéd Kórházba. A Buda-i részlegben saj- nos a Reuma O.-al nem igazán voltam megelégedve. Igy inkább át- pártoltam a Róbert K. krt.-ra. Itt két orvost tudnék kiemelni, akik na- gyon nagy tapasztalattal és segítőkészséggel kezelik a betegeket. Dr Sandra Sándor és Dr Szentiványi Ildikó. Sajnos a Mentálhigéniás osztályon az orvosom -Dr. Bodnár- meghalt, de minden évben kimegyek a sírjához, hogy megköszönjem a segít- ségét. Sajnos a legnehezebb pillanatokban már nem tudott segíteni. Köszönetet szeretnék még mondani az általános Sebészeten Erzsike főnövérnek -intenziv ápolónőinek-, hogy férjem halálakor minden se- gítséget megadtak a "méltó halál"-hoz. Azonban még mindig nem tudom feldogozni, hogy nem megfelelő felvilágosítást kaptam -orvos- arról, hogy férjem meg fog halni. Az orvos csak átnézett rajtam. Miért?

#67 2007. 05. 23. - 21:46:41

Nagyon régóta járok a Honvédkórházba, ezidáig nagyon meg voltam elégedve. Sajnos a reumatológia egyik orvosáról ( Dr. László Gábor főorvosról beszélek ) ez nem mondható el!!! Az elmúlt évben nyaki problémámmal felkerestem. Ekkor kiírt 10 kezelést ami segített. Kb. 2 hónapja iszonyú fájdalom gyötör. Ismét felkerestem, elvittem az MR vizsgálatról készült leletemet de azt mondta nincs szükség kezelésre, sem fájdalomcsillapítóra A fájdalmam egyre erősödött és interneten kértem segítséget. Leírtam a leletem eredményét és három orvostól is azt a felvilágosítást kaptam, hogy feltétlen keressek fel idegsebészt. Ezt meg is tettem és itt mondanék köszönetet Dr. Pécsi doktor úrnak - akiről csak jót mondhatok - aki újabb MR vizsgálatot kért. A végeredmény műtét. Nem szégyen ha valaki nem tudja eldönteni, hogy mégis mi a gond de ezt a javaslatot - hogy menjek idegsebészhez - Ő is megtehette volna. Orvoshoz azért megy az ember - legalábbis én - mert gondja van és segítségre van szüksége. Azért nem csak rossz tapasztalatom van a kórházról. Külön köszönet Dr. Tóth Éva tüdőgyógyásznak és szakasszisztenseinek akik lelkiismeretesen, nagyfokú szakértelemmel kezelik a betegeket, Dr Barkóczi Judit fül orr gégész főorvosasszonynak és az osztály összes dolgozójának, és végül de nem utolsósorban Dr. Kovács László pszichiáternek. Tehát jó és rossz tapasztalattal is rendelkezem!!!!!!!!!!!!!

#68 lakistsie2tuan 2007. 05. 15. - 10:44:25

Szeretnénk köszönetet mondani a Központi Honvédkórháznak. Családunk egy fiatal asszonykája rákos megbetegedésben szenved, a Honvéd Kórház betege.Szegeden pihent az anyósánál a két cemo kezelés között. Állapota romlott,bekerült a szegedi intézetbe,ahol megfelelően ellátták,tovább küldték Budapestre,de mentőt nem tudtak biztosítani csak egy másik napra.A család jobban szerette volna,ha minél hamarabb a kezelő orvos kezébe kerül a beteg.A beteg édesapja telefonon beszélte le, Budapestről küldik a mentőt,nem telt 2 órába a mentő megérkezett,a fiatalasszonyt orvos kiséretében a Honvéd kórházba szállították és a megfelelő gyógymód alkalmazását azonnal megkezdték. Több alkalommal voltunk látogatni kis betegünket az ONKOLÓGIA-i osztályon, a főorvos lelkiismeretes munkája,betegekhez való viszonya nem mindennapos! A kórház dolgozóinak kívánunk további eredményes munkát! A szervezés a tegnapi napon csillagos ötösre vizsgázott! Nagyon szépen köszönjük amit betegünkért tettek! Nagynéni

#69 2007. 04. 17. - 07:05:15

Ambulanciára járok az uj épületbe. Az épület gyönyörű. Az ellátásommal is elégedett vagyyok. Azonban ami a regisztrációt illeti.az minden kritikán aluli. Egy kishelyisében gyakran száznál több ember összezsúfolva áll, gyakran órákig. Siralmas ,hogy szép modern épületben, hogy lehet a betegek kedvét, már a belépésnél elrontani. Látható, hogy ezt a részlegett i nagyon alulterveztékszó. Figgyelembe kell venni, hogy gyakran idős betegekről van. Csak remélni tudom, hogy korház vezetői nem hagyják a mai állapotokat fenntartani. Mikló Péter

#70 2007. 04. 12. - 12:18:12

Mai napon voltam a 83 éves anyósommal a Kórház Szemészetén.Magam sem vagyok már fiatal,de ilyen ellátást még soha nem láttam! Ahogy egy nagyon idős, nehezen mozgó asszonnyal bántak, ahogy ellátták az példátlan!Kívánok munkájukhoz a szép új környezetben sok sikert, hálás szívvel Bánkutiné :)

#71 kirigabriella 2007. 03. 30. - 15:42:31

T.FRIGOR ! Szerintem te ott dolgozol és azért irsz igy. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van a baleseti osztályal, de nem a növérekkel hanem a dokik készitettek ki. Sajnos nem akarok személy szerint de , csak annyit . Ultimátum vagy megműtik a bal kezem , mert ha nem akkor a jobb marad és tovább szenvedek. Csak ennyit az itteni orvosokrol.

#72 2007. 01. 12. - 20:30:35

Kedves várakozó! Sajnos ambulanciánkon sokszor több órás várakozással jut be a kedves "beteg".Amikor bejelentkezik,csak azt látja, hogy a nővérke ücsörög,netán a kötöző kocsit tölti fel.Pedig elég gyakran elhangzik a tájékoztatás,hogy az osztályon nagyvizit van,vagy a doktor úrat éppen behivták egy problémás műtéthez... Az nem látszik,hogy a nővérke mindent elkövet,hogy minél előbb sorra kerüljenek a várakozók.Nekünk sem öröm,olyan megjegyzéseket hallgatni, amelyet most nem írnék ide.. :o Azt se felejtsük el, hogy a várakozók többsége "jó korán jön",hogy hamarabb végezzen,csak az a baj,hogy ezt kb.70 beteg gondolja igy...... Zs.

#73 2007. 01. 02. - 15:46:40

Kedves Valaki! Hála Istennek nem vagyunk egy véleményen, ha valaha isten úgy hozza csak a Honvéd korházba szeretnék kerülni. Ja és CSAK K.Katalinhoz mert ha csak nem vagy veleszemben totálparaszt a legnagyob hajtás közepette is jatt nélkül is olyan kedves hogy kenyérre lehet kenni. Talán a kedves testvéred viselkedését kéne górcső alá venni és Nem a nővéreket szídni. Nekem betegként volt alkalmam Katalin munkáját és viselkedését huzamosabb ideig figyelemmel kísérni csak pzitívan tudok nyilatkozni. Egy héten át dolgoztt egy kisöregen akit mindenki eltemetett hozzátartozó nem jött hozzá, más nővér már lemondott róla azt a két hetet amit kapott csak Katalinnak köszönheti mégpedig annak hogy tizenkétórás müszak alatt egyszer nem ült le hanem minden szabadidejét az öreg mellet töltötte. Üdv

#74 2007. 01. 02. - 15:46:30

Kedves Valaki! Hála Istennek nem vagyunk egy véleményen, ha valaha isten úgy hozza csak a Honvéd korházba szeretnék kerülni. Ja és CSAK K.Katalinhoz mert ha csak nem vagy veleszemben totálparaszt a legnagyob hajtás közepette is jatt nélkül is olyan kedves hogy kenyérre lehet kenni. Talán a kedves testvéred viselkedését kéne górcső alá venni és Nem a nővéreket szídni. Nekem betegként volt alkalmam Katalin munkáját és viselkedését huzamosabb ideig figyelemmel kísérni csak pzitívan tudok nyilatkozni. Egy héten át dolgoztt egy kisöregen akit mindenki eltemetett hozzátartozó nem jött hozzá, más nővér már lemondott róla azt a két hetet amit kapott csak Katalinnak köszönheti mégpedig annak hogy tizenkétórás müszak alatt egyszer nem ült le hanem minden szabadidejét az öreg mellet töltötte. Üdv

#75 k.kuli 2007. 01. 02. - 12:40:13

Kedves valaki Mivel névtelenül rágalmaztál csak igy tudok válaszolni.Remélem csak elírtad a monogramot,mert rólam nem hiszem,hogy igy vélekedsz. 10 éve dolgozom a balesetin,és ha úgy végezném a munkám ahogy te leírod a jutalmakat is jogtalanul kaptam.Hála én úgy érzem ez nem igy van,hisz naponta kapok visszajelzést a betegektől,és húzosabb napokon is sikerül odaülnöm melléjük,hogy vigaszt kapjanak.Ha annyira nem szeretnének,nem hiszem nekem öntenék ki a szívüket és fogadnának bizalmukba.:) Sajnos vannak minősithetelenül viselkedő betegek,de velük nem flegmáskodunk,hanem ha máshogy nem megy hát sajnos csak az alapvető teendőkkel látjuk el ,és akivel nem lehet sajnos nem beszélgetünk.:(De hála az ilyen betegek ritkák mivel ránk vannak szorulva elöbb utóbb a legarrogánsabb emberből is ki lehet hozni a jót szeretettel.Több ilyen betegem volt,és ha olyan rossz nővér lennék nem hiszem,hogy több beteg is tartaná velem telefonon a kapcsolatot akik közül fiatal és idős is van egyaránt.Nem tudom ti mit láttatok mi baja volt a testvérednek,de fél évig fekvő betegek járnak vissza hozzánk,csak beköszönni beszélgetni.Lehet ,ők mind elnéztek valamit???Nem hiszem.Lehet veletek volt valami probléma????Gondolkodj el ezen is!!!!!! Üdvözlettel K.Kati NŐVÉRKE!!!!

#76 enkidu 2006. 12. 15. - 09:34:06

Sajnos a MHKHK-ról nincs túl jó véleményem, főleg a baleseti részlegről. Testvérem feküdt a kórházban, és az előttem szólókkal ellentétben én nem tapasztaltam túl sok pozitív dolgot. Az ápolók sajnos nem annyira odaadóak, mint amilyennek lenniük kellene. Lekezelik a betegeket, még látogatási időben sem vesznek erőt magukon, hogy legalább akkor viselkedjenek emberségesen az ott fekvő betegekkel. Külön kiemelném egy K. Katalin nevű ápolónő elfogadhatatlan, flegma, betegeket megalázó viselkedését. Azt gondolom, hogy ha valaki ezt a pályát választja, akkor minimum odaadást és szakmai hozzáértést kellene tanúsítania. Ezt itt nem láttam se én, se a testvérem. Tényleg rossz, hogy testvérem is évek óta fizeti a TB-t, majd bajba került, és olyan ellátást kapott, ami emberi létében alázta meg, kiszolgáltatottságát azok használták ki, akik arra esküdtek fel, hogy embertársaikon segítenek. Hát, a Központi Honvéd Kórházba nem szeretnék soha bekerülni!

#77 2006. 12. 08. - 11:36:03

Elolvastam az előző hozzászólásokat. Sajnos nekem nincs jó véleményem erről a helyről. Pedig régen szupernek számított. Édesapám két hétig feküdt itt. Ő katonatiszt volt. Soha nem felejtem el azt a két hetet, amit " emberileg" kaptam és a hozzátartozóim is. Államigazgatásban dolgozom, sok és különböző természetű emberrel kell foglalkoznom.Nem tudnék olyan lekezelően viselkedni még a legundorítóbb ügyféllel sem, mint ahogy kitüntettek az utálatukkal a nővérek. Véleményem: lepasszolni a beteget, lepasszolni a boncolást, lepasszolni az emberséget, netán a tiszteletet.Én magamban ezt a "MAGYAR HONVÉDSÉG KÖZPONTI HONVÉDKÓRHÁZAT" passzoltam le.

#78 2006. 11. 28. - 20:21:48

Külön köszönettel tartozok Madarassy Gábor doktor úrnak,aki a halálból visszahozta a páromat.Kontár Gábor doktor úrnak aki összerakta a lábát és a többi kíválló szakembernek! A legjobb véleményem a Honvéd Kórházról van.

#79 2006. 11. 28. - 20:14:52

A párom baleset kapcsán került a Honvédbe.Senkit nem ismerünk ott bennt.Az idegsebészeti osztályon és a baleseti sebészeten mégis lelkiismeretes és kitünő munkát végeztek az orvosok és a szakápolók.A kórházban fegyelem van és tisztaság.Szinte a halálból hozták vissza nekem a páromat. Így hát köszönettel tartozok minden ott dolgozónak!

#80 2006. 11. 25. - 12:03:47

Sajnos én nem vagyok jó véleménnyel a kórházról... Persze akinek van ott ismerettsége,annak jó... De nekem sajnos MINDÍG nagyon sokat kell várni, 2-3 órát...PEDIG IDŐPONTRA megyek!!! Nem a történeteket kellene mesélni a kollégákkal, hanem a betegekkel foglalkozni!!!

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: