Házipatika fórum: Magyar Imre Kórház (Ajka) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Magyar Imre Kórház (Ajka)

#1 csillia 2015. 12. 09. - 21:26:50

Meglepődve olvasom az itt olvasottakat, mert az én tapasztalataim mások: 30 éve járok Ajkára -többféle betegségem van -, feküdtem már szinte minden osztályon. Esküszöm, nem értem miről beszélnek a hozzászólók!
Miért nem tapasztaltam én soha hasonló dolgokat? 6 műtét után, nem tudok panaszkodni, - mindenkivel megvoltam elégedve! Ne mondja nekem senki, hogy mert a pénz..., meg stb., mert az aztán nekem sosem volt!
Kivétel nélkül, minden orvost ismerek Ajkán, és még talán az ápolószemélyzetet is név szerint... A Kórházban, rengeteg beteggel kötöttünk életre szóló barátságot, és tőlük sem hallok panaszt. Különböző körzetekből járunk vissza évek óta, és nem hiszem, hogy a "hazai" betegek más kezelést kapnának, mint mi!!!
Viszont van szomorú tapasztalatom: fáradt a személyzet, már nem olyan vidámak, mint régen.Ezt rójuk fel vétségül nekik? Hát ők tehetnek arról, hogy leterheltek lettek? Tessék már szeretni őket egy kicsit, hogy legalább ezzel hozzájáruljunk munkájukhoz!
Nem tehetnek ők arról, hogy az állam leterhelt rabszolgái lettek, és ha mosolyunkat is megvonjuk tőlük,akkor még elkeseredetté is tesszük őket! Próbáljunk bizalommal lenni kicsikét: ne hívjuk elő a bajt, inkább aki tud, segítsen megértéssel. Higgyék el: ők munkájukkal fogják meghálálni!

#2 pipike84 2013. 06. 01. - 19:18:04

Üdv mindenkinek! Nekem már eddig is megvolt a véleményem az ajkai kórház egyes osztályairól (ezt már ki is fejtettem pár éve egy hozzászólásomban) de az,amit "timi1985"-tel tapasztaltam a sürgősségi osztályon...na szóval ez már nálam is még jobban kiverte a biztosítékot. Sajnos igaz,hogy olyan országban élünk,ahol mindenki ideges, türelmetlen, a dolgozók(egy munkahelyen sem!!!) sincsenek megfizetve...ezt én elismerem. De én úgy gondolom,hogy ha valaki ápolónőnek, szoc.gondozónak,orvosnak tanul,akkor az az ember feltette valamire az életét. Feltette arra,hogy segítsen annak,aki beteg. Hogy segítsen abban,hogy a fájdalmait elviselje. Ha mással nem,pár kedves szóval. Mert én effektíve ezt várom el egy orvostól,ápolótól. Azt,hogy az amúgy is nehéz, már-már elviselhetetlen helyzetemet,legalább pár jó szóval segítse elviselhetőbbé tenni. Az ilyen, nulla együttérzéssel rendelkező ember miért nem megy el egy gyártósorra teszem fel villanyborotvát összeszerelni,ahol aztán ha nem kedves senkivel,az sem gond... Most majd jönnek a "kórház pártiak" kommentárjai,hogy "mert szegények sokat dolgoznak,kimerültek" stb... Kérdezem én: KI NEM AZ? Ki nem fáradt,nyűgös és ideges a mai világban? De ha én tudom azt mondjuk,hogy nincs türelmem a gyerekekhez,akkor tuti,hogy nem lesz belőlem óvodai dajka... És még akkor is megérteném az ápolónők ilyen jellegű hozzáállását,ha esetleg illetlenek lettünk volna, vagy ne adj Isten oda nem illő stílusban háborogtunk volna,hogy miért nem foglalkozik senki velünk... De nem így történt. Illedelmesen, elnézésüket kérve, tisztelettudóan érdeklődtünk,hogy tudnának-e nekünk segíteni. És a válasz: grimaszolás, flegma válasz, megalázás. (A portás sem volt jobb....ezt csak úgy mellékesen jegyezném meg. Aznap éjjel nem csak nekem válaszolt olyan stílusban,hogy majd elájultam,de még rajtam kívül egy másik beteg hozzátartozójával is úgy beszélt,mintha ő valami Atyaúristen lenne ott...) Hozzátenném, valószínűleg mi egy olyan ápolói csoportot fogtunk ki aznap éjjel,akik közül egyiknek sem adnám oda a szakma kiválósága címet,mert előtte két héttel nekem is volt szerencsém ezen az osztályon megfordulni,és velem nagyon-nagyon rendesek voltak. Nekem szerencsém volt... Viszont arra még a mai napig sem tudom a választ,hogy ha az embernek valami olyan jellegű problémája van,amivel SÜRGŐS ellátásra szorul,akkor hova menjen???? Nem tűnik logikusnak,hogy a SÜRGŐS problémámmal a SÜRGŐSSÉGIRE megyek? Vagy lehet csak én nem értem ezt...na mindegy,ha valaki rájött a válaszra,várom a kommentárját.

#3 timi1985 2013. 05. 26. - 20:33:00

Nekem sajnos nagyon negativ velemenyem van a korhazrol,ha nem latom es hallom nem is hinnem el.Nagyon friss esetrol ,elmenyrol szeretnek par mondatot leirni.Tegnap elott ejjel,nagyon eros mellkasi fajdalmaim voltak,levegot allig kaptam,azt hittem es ereztem hogy ez itt a veg,es nem elem tul,a labamon nem birtam megallni annyira szedultem is.Hat nem volt mit tenni,azonnal korhazba sietett velem a parom,hozza kell tennem en a Siofok korzetehez tartozom orvosilag,de egy nagyon kedves baratainknal toltottuk Ajka mellett a hetveget.Ahogy beertunk ejjel fel 1 kor a surgossegire,nagy nehezen probaltam elmondani a portas urnak hogy nagyon rosszul vagyok,erre o mondta hogy uljunk le es varni kell mert eset van es folynak a vizsgalatok.Vartunk tobb mint 10 percet mire egy nover kijott es eleg lekezelo stilusban megkerdezte hogy egyaltalan mit keresunk ott,es mert pont ejjel,sajnos ugyanezekkel a szavakkal,hat erre en nehezen elmondtam hogy miert vagyok ott,es o aljas modon,mert szamomra az volt,nevetve viccesen kozolte,hogy en biztosan kapok levegot,mert akkor nem tudtam volna vele 2 szot valtani,meg hogy ezzel felesleges volt oda mennem,nem tud mit tenni menjek az ugyeletre,hat konyorgom ha az ember eppen nem otthon van es nem ismeri a kornyeket akkor honnan tudtuk volna hogy hol van az ugyelet,automatikusan a korhazba mentunk.Meg azt is hozza tette a nover,hogy raadasul nem ahhoz a korzethez tartozom,es igy meg foleg eleg nehez nekik barmit is tenni,hat errol is meg van a velemenyem,mert teszem en ha valakivel barhol tortenik valami akkor nem latjak el mert nem ahhoz a korzethez tartozik? Ezzel a nover be is fejezte a mondani valojat es utana meg 20 perc elteltevel sem tortent semmi,jarkaltak,mentek nevetgeltek,es mi meg vartunk ennek ellenere is.Termeszetesen en rosszubbul lettem,lattuk hogy remenytelen a dolog,tobbszori szologatasra sem foglalkoztak velem,hat nagyon megijedtunk hogy most mi lesz.Portan elmondtak hogy a Korhaz mellett van az ugyelet,es hogyha tenyleg nem birom ki akkor menjuk att oda. Erdekes modon ott sem orultek nekem,ezt szinten megjegyeztek,es a doktorno is megjegyezte hogy ilyen problemaval nem olyankor kell oda mennem,meg hogy felveszi a panaszaimat,de nem tesz semmit,mert nekem a sajat haziorvosommal kell ezt a rosszulletet megbeszelnem.Erre mar nem tudtam mit reagalni,es maximum csak egy fajdalom csillapitot tud beadni ha szeretnem.Csinalt egy Ekg-t,es o ezzel be is fejezte a teendoit.Szerencsemre a vizsgalat eredmenye jo volt,es nem a szivem miatt volt.En nem kertem fajdalom csillapitot,mert mar vettem be 1 et,igy annyit mondott hogy odaadja a panasz papiromat es az elmondottak alapjan,majd kerdezzem meg a haziorvosomat hogy o mit gondol errol,mert o nem mond szakvelemenyt.Hat elkoszont tolem,en meg megkoszontem a nagy semmit szinte.Igy haza kellett mennunk.Megmondom oszinten ilyen elmenyben meg nem volt reszem,hogy ennyire semmibe veszik az embert,es talan csak akkor nyultak volna hozzam ha mar habzik a szam eszmeletlenul.Felhaboritonak tartom ezt a viselkedest amit megengednek maguknak az ilyen emberek.Hala az egnek,hogy utana valahogy eltudtam aludni,es masnap a kitarto fajdalmak miatt kaptam szakszeru ellatast csak itthon.En csak annyit szeretnek meg itt a tortenetem vegen hozza tenni,hogy nagyon remelem,es kivanom is hogy azok az emberek akik ott voltak az nap ejjel,hogy az eletuk soran ugyanilyen ellatasban reszesuljenek mint amiben en reszesultem.

#4 minivi 2011. 10. 29. - 15:19:05

Fokozatosan ismertem meg az elmúlt években a Kórház különböző osztályait: a Fertőző, Belgyógyászat, Sürgősségi, Neurológia és Sebészet osztályokat, és eddig csak jót tapasztaltam! A nővérkék kedvesek és segítőkészek, annak ellenére, hogy rengeteg munkájuk van, a kezelőorvosok pedig gondosak, körültekintőek voltak. Ha már el is voltak havazva, a kérdéseimre mindig válaszoltak, így mindig tudtam, pontosan mi is fog történni. Köszönet érte! Sajnos, rossz tapasztalatom volt nagyobb, "nem vidéki" kórházakkal, központi helyeken a tájékoztatás és a gyors, lelkiismeretes hozzáállás sem volt teljesen meg. Tisztelem őket, amiért ilyen nehéz helyzetben is képesek még az emberségre és feladatuk elvégzésére! Kitartás!!!

#5 rostan78 2010. 09. 26. - 12:49:16

Üdv Mindenkinek! Nagyon fontos infókat kérdeznék, kérem, aki tud, segítsen! Jelenleg 15 hetes kismama vagyok, jelenleg negyedik gyermekemet várom, és a veszprémi kórházban dolgozom. Sajnos, mindezek ellenére semmi jót nem tudok róluk elmondani sem ellátásilag, sem orvosilag. Most találtak nálam egy cisztát, de semmi ezzel kapcsolatos információt nem kaptam, hiába faggattam az épp ott ért orvost. Visszamentem másnap, akkor Körmöndi dr látott el, na, hát róla inkább szót se, akkora tirpák volt! Szinte szóba se állt velem! Jelenleg Balatonalmádiba járok nőgyógyászhoz, dr. Németh Zsolthoz. Nagyon meg vagyok Vele elégedve, és azt tervezem, hogy a babámat az ajkai kórházban szeretném világra hozni. Sajnos, egyéb okok miatt programozott császáros leszek. Kérek mindenkit, aki csak tud, segítsen engem infókkal, hogy mire számíthatok, milyen az orvosi-nővér-team, és Németh dr-ról is szeretnék infókhoz jutni! Eddig csak poz. dolgokat hallottam felőle, de több száj többet tud alapon minden érdekel!:) Előre is megköszönöm mindenkinek, aki ír és segít! Valamint megjegyezném, hogy Tollasékból kettő van, az Árpád belgyógyász, (Ő volt a főnököm a várpalotai kórházban anno, és ki nem állhattam), valamint van a Ferenc, Ő sebész, kicsivel jobb, mint az Árpád! A Ferenc felesége a veszprémi kórházban anaszteziológus főorvosasszony. Ő viszont nagyon jó fej, nagyon bírom! Várom mindenkinek az infóját, kérem, aki tud, segítsen! Köszönöm előre is! N.

#6 anonimffi 2010. 09. 19. - 16:07:36

Először is fogadja részvétem kedves Ilona. Köszönöm a válaszát. Amúgy nem jól tudja,mert van egy testvére is, Dr. Tollas Ferenc sebész főorvos.

#7 ilona1984 2010. 09. 19. - 13:35:07

én csak egy tollas doktora értetem az ajkai korház belgyogyászati orvosára.én tutomal csak egy tollas doktor van és nem kettö.

#8 anonimffi 2010. 09. 17. - 18:08:36

Kedves ilona1984! A félreértések végett,nem ártott volna pontosabban megjelőlni kiről is van szó,mert ha jól tudom a Tollasokból kettő van.

#9 ilona1984 2010. 07. 16. - 14:19:21

Megszeretném köszöni Tollas doktor úr lelkiismeretes munkáját aki édesapámat szombati nap hazaküldte délután 2 óra múlva rosszul lett ismét,mentő újra kórházba szállította,és a mai orvostudománnyal nem tudta megállapítani hogy apukám gyomorfekélybe szenved és 3 nap múlva meghalt 51 évesen!!Gratulálok neki a lelkiismeretes munkájáért!!!!!

#10 partus 2010. 06. 19. - 22:50:08

Bocsi!Ne ffi legyen! Elírtam.

#11 partus 2010. 06. 19. - 22:48:49

Ha valóban fontos,nem interneten kell megtárgyalni,vagy legalábbis nem itt! Én a lányaim csak női nőgyógyászhoz fogom vinni,a gyermeknőgyógyász meg főleg ffi legyen! Biztosan van olyan a google keresőben,hogy női nőgyógyász,próbáld ki. S egy jó tanács,ne laikusoktól érdeklődj! Elég határozott voltam?Remélem igen,segítenék többet is,de.....nem interneten!

#12 heandi 2010. 05. 24. - 17:20:20

Kösz! Remélem sok ehhez hasonló bölcsességgel rendelkezel és ezt meg is osztod másokkal. Sokat segített megismerni a véleményed a kérdésben, már ha volt. Kösz a cinizmust! A kérdés valószínűleg fontosabb annál, hogy csak próbálgassak. Remélem majd egyszer te is számodra fontos dologban kapsz hasonló építő jellegű hozzászólást. Bár erre neked nem lesz szükséged, mert hát tudod a puding próbája az evés.

#13 partus 2010. 05. 23. - 08:25:24

A puding próbája az evés!

#14 heandi 2010. 05. 21. - 17:54:25

Ct-re küldtek, Ajkát választottam, itt kaptam legkorábban időpontot. A Ct-t a megadott időpontban elvégezték. Az egészségügyi dolgozók nagyon kedvesek voltak, minden igényt kimerítően tájékoztattak a vizsgálatról. Eredményt is megkaptuk egy órán belül. :) :) :) :)

#15 heandi 2010. 05. 20. - 21:38:28

Nőgyógyászom nyugdíjba ment. Újat keresek! Ajka még elérhető lenne számomra. Kérlek benneteket osszátok meg tapasztalataitokat velem. Gyermekvállalás előtt állok, harmincas éveim végét taposom. Kamasz lányomat dr. Hollósi László rendelésére érdemes elvinnem?

#16 gombandi 2009. 04. 10. - 21:25:34

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani az ajkai kórház dolgozóinak,kiemelten a neurológiai osztály minden ott dolgozó nővérének, a melegszívű takarító személyzetnek, Dr. Miklósi Egon úrnak, gyógytornászunknak: Zsuzsának!! Férjem fiatalon került erre az oszályra, ahol annyi figyemességgel, szeretettel, segítőkészséggel találkoztam, hogy biztosan tudom példa értékű!! Már Szengotthárdon folyik a rehabilitációja, de vissza fogunk menni erre az osztályra, majd együtt, de már szépen SÉTÁLVA is köszönetet mondani! Munkájukhoz erőt, kitartást kívánok!Gombásné Andrea

#17 csiganyu 2008. 12. 29. - 17:28:10

Én pedig remélem kedves Sevena, hogy máshol megtalálta a megfelelő, lelkiismeretes orvosát, hiszen az ajkai gyermekosztályon csak lelkiismeretlen orvosok dolgoznak. Sajnálatos az általánositása, nem tudom hol dolgozik, de biztosan nem örülne neki, ha egy adott probléma miatt az egész osztályát, beleértve magát is megbántanák. Higgye el az a 20 ember aki a gyermekosztályon dolgozik, lelkiismeretes, de valóban vannak rossz napjai mindenkinek, ezért elnézést kérünk. Bizva abban, hogy gyermekének jobb ellátást adó osztály talált üdvözlettel: Dr. Pollák Éva főorvosnő, aki immáron 24 éve végzi lelkiismeretlenül munkáját a gyermekosztályon

#18 kmetyus 2008. 12. 28. - 10:33:51

Szép napot Mindenkinek! 2004. évben költöztem az ajkai körzetbe. Fiatalon lettem rokkant nyugdíjas, elsősorban ízületi degeneratív, és egyéb problémákkal. Azóta sok osztályon feküdtem Ajkán, más betegségek miatt is. A Baleseti Sebészet - Dr. Sasvári Edgár, az Ideggyógyászat - Dr. Vígh Éva, és a Belgyógyászat - Dr. Tollas Árpád osztályokon átélt műtét, illetve kezelések, kivizsgálások során jó tapasztalatokkal tértem haza, orvosokra, nővérekre értve egyaránt. Mindenkinek köszönet érte! 2007. nyarán nőgyógyászati betegség miatt többször is feküdtem a Nőgyógyászati osztályon. Tapasztalataim következménye az lett, hogy felkerestem egy másik kórházban dolgozó nőgyógyászt. Tiszteletem és köszönetem azon kevés nővérnek az osztályon, akik lelkiismeretesen, hivatásuknak megfelelően látják el munkájukat. Tisztelettel K. Jánosné

#19 batkamano80 2008. 10. 29. - 14:42:16

LSD :Tapolcai fórumban " bowris " hozzászólását ! TAvaly ugyan ez volt.... elég volt egy változó e-mail címes net, egy c-cleaner program ami törölte az előzményeket és minden csatlakozás után lehetett újra szavazni..... ez az egész a számítógépek játéka nem más..... Ki hogy tudja kijátszani az egészet. tavaly 1 nappal hamarabb lezárták a szavazást, mint hírddették.... ennek az egésznek úgy nincs értelme ahogy van. ez nem a tényleges szavazásról szól.... ha én második vagyok és magamra nem enged szavazni, szavazok csupa 1-sel a elsőre és máris én vezetek.... ennyi. ennek nincs értelme ebben a formában!!!! NEKI VAN IGAZAG ennek semmi köze a valósához ! :p :p

#20 nemontos 2008. 10. 26. - 19:24:09

Ez a fórum csak arra jó,hogy leginkább a negatív élményeket irja be a többség, mert legalább úgyérzi,hogy " na most jól" megmondtam "... Bezzeg ha betegek vagyunk, rohanunk,hogy segítsenek rajtunk ! Mi emberek már csak ilyenek vagyunk ....

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: