Házipatika fórum: Az alkoholról őszintén - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Az alkoholról őszintén

#1 robert2552 2017. 05. 11. - 05:33:36

AlcoBarrier hatékony szer az alkoholizmus elleni harcho - leadbit.biz/S51V

#2 2004. 06. 03. - 01:13:18

Nagyon örülök,hogy leirhatom,hogy létezik számtalan olyan eset amikor kilátástalan alkoholizmusbol "kijózanodik"valaki.Nem könnyü feladat,de egyik első szempont a környezet a család hogy viszonyul az alkoholista beteg állapotához.Röviden annyi amit a család és a környezet adhat az a nagy türelem szeretet,kitartó beszélgetések bizalom megelőlegezése és tudatositani azt,hogy sikerül meggyógyulni.Ne ismételtessük mindig ugyanazt a fogadalmat,hogy "többé nem iszom",de kevésbé ittas állapotban megkérdezni!Ugye milyen jó érzed magad ital nélkül?Szerintem Ő is gyűlöli az italt és undorodik.Örüljünk együtt vele mikor kijózanodik!ne kérjük,hogy soha többé ne igyál,de értékeljük állapotát pozitivan.Ha kérdésed van szivesen válaszolok részletesen :)

#3 2004. 05. 09. - 16:25:25

Szia! Próbálj meg józan pillanatában leülni beszélni vele, ha komolyan gondolná a leszokást az italról,keressétek fel a pszihológust és kérjetek gyógyszer beültetést,ez kb. egy évig folyamatosan fejti ki a hatását. Nagyon hatásos, tapasztalatból tudom lassan négy éve nem ittam alkoholt! De ehhez kőkemény elhatározás kell mert ha amíg a gyógyszer hat egyáltalán nem lehet inni,mert halálos következményei lehetnek. {H}

#4 2004. 05. 07. - 09:10:36

Ajanlom mindenkinek Emil Zola "Patkanyfogo" cimü könyvet!!! Nagyon tanulsagos. En reszemröl nem iszom alkoholt. Sem a tarsasag kedveert, sem szilveszterkor. Egyszerüen utalom az izet. Legyek öszinte? Hülyenek neznek emiattt....

#5 2004. 04. 10. - 19:45:55

Szia Rencsyke! Sajnos ismerős a problémád - nekem mind2 szülőm alkoholista. Vagyis Apu már csak volt :( És tapasztalat - egészen addig, amíg ő maga nem látja be, hogy hibás amit csinál, hogy árt magának-családjának, satöbbi, addig nem tudsz segíteni. És még akkor se biztos. Nekem apa nagyon későn látta be, hogy olyan szintre jutott, amin már nem tud segíteni, hogy tényleg késő volt. Akkorra már mindenki elfordult tőle, teljesen egyedül maradt, így nem is tudott megbirkózni a gonddal. Nem akartalak elkeseríteni v. megrémiszteni, remélem, sikerül apukádat meggyőznöd... üdv, csigabiga

#6 2004. 04. 04. - 17:48:30

Sziasztok! Nekem az apukám az, és már évek óta! Nem tudom, h. segítsek rajta, mert a szüleim az alkohol miatt mentek szét, de nem most és a mai napig nem látta be a kárát! Volt, amikor sírva könyörögtem neki, h. hagyja abba, akkor megígérte, h. soha többett nem fog nézni a pohár fenekére, de annak már több mint 10 éve, és azóta megse áll!

#7 2003. 12. 15. - 16:37:37

En nem voltam "igazan" csak felig es ez a tapasztalatom - tanultam magamrol. Egy alkoholista nehezen viseli el az ures hast. Sor ivok; nem eszik hogy hej legyen a sornek. Azert mert szenvedeje van. Konnyen ingerult es nem tud akaratan uralkodni. Es majdnem mindig, nagy kave fogyasztok, cigarettazok, stb. Tessek a cukor fogyasztast csokkenteni! Inni a kavet cukor nelkul. Alkohol is cukor vagy cukros oldat. Abba lehet hagyni ugy az italozast mint a cigarettazast. Ott van a baj hogy azok a szemejek, mig valami szerencsetlenseg nem tortenik, egyszeruen nem latjak hibajukat.

#8 Mesi 2003. 01. 26. - 19:59:58

Sziasztok! Én az voltam (ill. valahol még vagyok mindig). :( Nekem egyedüli megoldást a párom jelentett, akiért érdemes volt abbahagyni, hiszen beláttam másnaposan, hogy ezzel mennyit ártok a kapcsolatunknak, ami mindkettőnk számára nagyon fontos és muszály túllépnem rajta, ha valaha normális életet akarok élni. Tehát nagyon fontosnak találom azt, hogy akik alkoholisták környezetében élnek, ne taszítsák el maguktól, hiszen az újabb ivászatra alkalmas forrást szül, hanem szerettel, meggyőzéssel próbálják rávenni józan időszakban, hogy ez hova vezet és hova vezet, ha abbahagyja. {H}

#9 sosil 2003. 01. 08. - 13:58:32

Engem érdekelne az is, hogy az alkoholista ember közvetlen családtagjai mit tehetnek otthon, mert bizony akkor is tud elviselhetetlen lenni a légkör, ha nem fizikailag agressziv az illetö, hanem lelkileg terrorizál. Azt persze nem ismeri el, hogy orvoshoz kellene fordulnia, kezelésröl hallani sem akar, igy a család szenved tehetetlenül.. :(

#10 2003. 01. 02. - 12:26:29

@

#11 Törölt felhasználó 2002. 12. 30. - 14:50:52

Mindenkinek figyelmébe ajánlom az "Alkoholról-őszintén" című rovatot: http://www.hazipatik.../topics/alcohol Amely igen sok érdekes cikket tartalmaz, valamint az alkohol-kalkulátort, ami főként így szilveszter környékén igen hasznos tud lenni:-) Cime: http://www.hazipatik...cs/alcohol/calc a Szerkesztőség

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: