Házipatika fórum: Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet (Budapest) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet (Budapest)

#1 galambom 2012. 11. 27. - 08:29:45

Segítsetek nekem, mert nem ismerem ki magam a kórházakban.
A nagynéném bekerűlt az A épület I. emeletre, kivizsgálásra.
Jól láttam, hogy kb.40-50 női betegre a folyosón csak 2 db kétes tisztaságú wc van? A zuhanyzó hororr, valahogy nincs sok bizodalmam abban, hogy nem szed é össze valamilyen fertőzést,
Vagy csak rémeket látok?
sing

#2 laszlohevessy 2012. 11. 25. - 16:41:05

1994. óta kezeltek, kezelnek a Korányiba. Kezdetben a III. Beltüdő osztályon dr Fűzesi Katalin főorvos asszony volt a kezelőm, aki minden tőle telhetőt megtett állapotom stabilizálásáért. 2000-2007. kőzött állapotom stabili volt. Állapot rosszabbodás miatt ismét ellátásra szorúltam. Intézmény belső átszervezése folytán kezelésemet az I. osztály folytatta volna, de 3 alkalommal voltam, de nem volt szakmai bizalmam az ott dolgozó szakorvosban pl. tüdőgyulladással is 3 nap után gyógyultnak nyílvánított. Így sikerült a XI.-es osztályra dr Zsirai Miklós főorvos úrhoz. Az itt dolgozók áldozatkész tevékenységének köszönhetően 2012-ben most már 2x1 hónapos kezelést köszönhetően állapotom stabilizálódni látszik.A környezet lehetne kúltúráltabb, de erről nem az itt dolgozók tehetnek. Ők csak a betegek igényeit lesik.
sing

#3 yina 2012. 03. 11. - 13:26:01

S.O.S. segítséget kérnék bárkitől! Szerdán vitték nagybátyámat a Korányiba áttétes daganatai vannak. Előző héten műtötték az agyát. Azóta nem lehet látogatni influenza járvány miatt. Magatehetelen, súlyos beteghez egy hozzátartozó részére úgy tudom adhat az osztályvezető orvos engedélyt, de nem adott!! Ki tudja meddig él és nem tud még a felesége sem bejutni hozzá. Ez embertelenség!!!!!!! Mit lehet ilyenkor tenni???? :(((((

#4 fityisz11 2011. 12. 27. - 17:57:44

2004-ben operáltak tüdődaganattal - igaz még a Budai MÁV Kórházban - de mióta megszüntették, idejárok az I-es Tüdőbelre kontrollra - most már évek óta. Nagyonköszönöm Dr.Csollák Mária főorvosasszony emberségét, szaktudását és kedvességét. A Korányi összes dolgozójának és különösen Dr. Csollák Máriának egy nagyon boldog örömökben gazdag ujévet kivánok szeretttel, egy betegük

#5 szagnes 2011. 11. 06. - 19:23:33

Anyukánkon 2005-ben végzett tüdőműtétet prof. Dr. Csekeő Attila. Nem tudunk elég hálásak lenni és elégszer megköszönni Neki, akikkel együtt dolgozik és az égieknek. Azóta is jól van a mama, remek az egészségi állapota, elmúlt 80 éves. Közben akadtak egyéb, nem a professzor Úr területéhez tartozó betegségek. Tehetetlenségünkben mindig Hozzá fordultunk tanácsért, Tőle mertünk kérdezni, biztosak voltunk, hogy megoldást kapunk. Mi ilyen kiemelkedő segítőkészséget nagyon kevés helyen tapasztaltunk. Majd jöttek a betegségek nálunk, családtagoknál és mi szaladtunk prof. Dr. Csekeő Attilához. Mindig kaptuk az önzetlen segítséget. Önzetlen emberit. Mindig ezt kaptuk. Tiszteljük nagy tudását, emberiségét. Szórád család

#6 regne 2011. 10. 24. - 21:05:41

A légzésrehab.osztály egy "nagyon klassz ,szinte szanatórium.A reggeli tornák eleinte nehezek,de meg lehet szokni.Biciklizés és a futópad szinte versenyre megy. A szobák 4 ágyasak és mindegyikben van zuhany+wc. Az orvosok kedvesek mindent elmagyaráznak.A nővérek segitőkészek,arnyosak.Szinte üdülés lenne,ha nem volnék beteg.Kívánom,hogy még sokáig megmaradjon ez a nyugodt lékör.Minden betegnek ilyen ellátást kívánok. :) :)

#7 gezanekiss1 2011. 10. 24. - 08:42:23

A Korányi korház I-es Tűdöbelosztályán kezelték a férjem. Dr Molnár Éva főorvos asszony volt a kezelő orvosa,aki mindent megtett annak érdekében,hogy férjem betegségének javulásán segitsen. Igen csak segíteni tudott, mert aki kicsit is jártas a betegségek terén annak tudnia kel az orvos csodákra nem képes föleg ha a beteg nem akar eggyüt müködni vele. Nekünk 2 évet adott amikor is férjem meghalt. Köszönjük a megfeszített munkáját,a betegek iránt érzett öszinte együtt érzését. Köszönet a többi dolgozónak, beteg hordonak,és a takarító személyzetnek. Végül köszönet minden orvosnak aki akár ügyelben akár azon kivűl fodlalkozott férjemmel. Tisztelettel és köszönettel:Kiss Gézáné. Mezőszilas

#8 multiandrea 2011. 03. 13. - 23:41:15

Sziasztok!Sajnos nekem tragikus élményem van a kórházról,2010 júl.15.-én ott hunyt el Édesanyám.Tüdőfibrózisban.Igazából nem sok mindent tudok a kórházról.Háromszor került be,ebből egyszer voltam látógatóba halála előtt másfél hónappal akkor 2 hetet feküdt bent jobban lett haza engedték.Akkor ami elég meg döbbentő volt számomra,ahogy ott meghalnak a betegek vagy is amilyen körülmények közt,értem ezt arra,a beteg társaik és a látogatók is végig nézik a haldoklásukat,mert se egy paraván semmi nincs körülöttük,nem létezik ,hogy ezt nem lehetne megoldani ha már el kell mennie legalább nyugodtabb körülmények között esetleg a családtagjai mellett,ne idegen emberek előtt közszemlére kitéve .Anyukám amit mondott az is elég érdekes a 11-es osztályon feküdt sokszor a gyógyszerekre sem figyeltek kellően egy nővérnek nem szabadna hibáznia gyógyszereknél.A halálával kapcsolatban sem tiszta számomra minden ,senki nem szólt hogy haldoklik pedig amikor bent voltunk egy néni haldoklott és értesítették a hozzátartozókat,hogy vele lehessenek,nekünk nem és nagyon fáj ,hogy messze ,idegenben egyedül kellett eltávoznia még csak el sem köszönhettem.Nagyom szeretném ha jelentkezne valaki aki akkor vele egy kórteremben volt ,hogy melyikben sajnos nem tudom .Az nap reggel szállították át Bajáról ,este 7 körül meghalt amikor elmentünk a dolgaiért nem volt eszemben megkérdezni.Zsöllér Györgyné-nek hívták a Zsirai doktor úr betege volt .Nagyon kérem jeletkezzen aki akkor ott volt és olvassa ezeket a sorokat talán segít ,hogy megnyugodjon a lelkem és tisztában legyek több dologgal.Ha nem szeretne ide írni e-mail címem:andycazsoller@citromail.hu előre is köszönöm!

#9 fityisz11 2010. 12. 30. - 15:17:03

Változatlanul jónak és emberségesnek tartom az I-es Tüdő belsoztály főorvosnőjét Dr.Csollák Máriát, köszönöm neki! Az osztály dolgozóinak, a röntgenes "kislányoknak" a CT-és "lányoknek" és egyáltalán az összes Korányis dolgozónak nagyon boldog egészséges ujévet kivánok - sok szeretettel és köszönettel, egyik betegük

#10 zoli7908 2010. 11. 05. - 08:10:11

Szép napot mindenkinek!Jaj nem sokat aludttam,de nem számít.Édesanyám élettársát ma 10kor műtik három hónapos sok-sok vízsgálat után:(.Bizony semmi sem vidítana fel annyira mint az,hogy ma látogatnom kéne!Sajnos a nagy műtétet a kór végett nem bírja anyú élettársa szíve,így "csak"egy 2és fél órás műtétet kell kibirnia.Kérlek bírd ki,mert kellesz még :'(' !Köszönöm,hogy irhattam és MINDENKINEK KIVÉTEL NÉLKÜL EGÉZSÉGET!üDV Zoli

#11 zsebkutyus 2010. 09. 24. - 19:48:19

Sziasztok! 20éves kislányom beteg,a műtét előtt olvasgattam itt,a hozászólásokat,és rémüldöztem néha!Reménykedtem valaki hasonló betegségben tapasztalatotgyüjtött,de nem találtam senkit!Túl vagyunk,rajta,11cm es neurégén(Ideg) tumor volt a gerincén!A korányiba Agócs főorvos úr kezébe kerültünk,hála az égnek!!Bár a szövettan késik,de ami rajta mult,mindent megtett!!! A lehető legjobb érzéssel jöttünk haza!!!Nem lehetek elég hálás!

#12 gabesz70 2010. 06. 13. - 12:04:05

Üdv mindenkinek! Szeretném figyelmetekbe ajánlani egy tüdőtranszplantált honlapját. Nekem unokahugom vár transzplantációra és véletlenül akadtam az oldalra, amiből sokat megtudtam a műtétről és a vizsgálatokról. Az oldal címe: www.bestya.5mp.eu Jó egészséget és sok sikert mindenkinek.

#13 sanita4 2010. 05. 24. - 11:35:15

2001-ben voltam ott. Ezen a helyen állították be megbízhatóan a gyógyszereimet, sehol másutt.Nem tudok visszakerülni. Máshol nem kaptam a betegségemre lelkiismeretes ellátást. Ugyanis egyszerűen majdnem belehaltam az asthmába.

#14 apum 2010. 04. 28. - 20:19:53

Szia "DROGBA",és bárki aki ezt az oldalt olvassa!Remélem még nem késő,hogy megírjam:NEHOGY A KORÁNYIBA VIDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a férjedet!!!!Tavaly ott halt meg az Édesapám,és ahogy már leírtam akkor is,100%-ban az orvosokat,nővéreket hibáztatom!!!Ami ott van,számomra hihetetlen volt..jártam már sok kórházban,de ilyen "brigáddal"még nem találkoztam.Remélem még nem késő....Jobbulást kívánok Nektek.

#15 drogba 2010. 04. 17. - 12:59:03

Férjemet újraélesztés során intubálták .A tartós intubáció miatt kialakult nála egy légcső szűkület amit sztent beültetéssel tudnak helyrehozni, amit a korányi kórházban végeznének.Volt e valaki ilyen helyzetbe ? Milyen műtét ez (hosszát ,rizikót tekintve) Mi a tapasztalat a kórházról, orvosokról,ápolókról? Minden vélemény érdekel mert innen szabolcsból nehéz információt szereznem az intézményről.

#16 nyifinyifi 2010. 04. 15. - 13:19:48

Tisztelt Felhasználók! Apukám sajnos tüdőtranszplantáció előtt áll. Szeretném felvenni olyan emberekkel a kapcsolatot akik ezen a műtéten átestek és esetleg megosztanák velem történetüket, ill kérdéseket tudnánk neki feltenni. Apukám jelenleg bronchiectasia betegségben szenved. Most van az előkészítő vizsgálatok előtt. Válaszukat előre is nagyon de nagyon köszönöm. Privát e-mailemre szeretném ha írnának: nyifinyifi@citromail.hu Köszönettel: Enikő

#17 ildikoszekeres 2010. 02. 27. - 04:36:05

Regi 69-nek üzenném. Az én férjem is több alkalommal feküdt ebben a kórházban.II.tüdőbelosztályon,Dr.Mol nár Éva főorvosnő kezelte.IV.Tüdőbelosztályon Dr.Gergely Farnos Erzsébet főorvosnő kezelése alatt is állt amikor súlyos szeptikus állapotban,fulladásos panaszokkal került az osztályára .Mindkét doktornőről csak elismeréssel nyilatkozhatok.Mivel életem párja egy nehezen kezelhető ember mindkettőjüknek nehéz dolga lehetett vele.Ennél fogva sokkal reálisabban látom az orvosok és ápolók munkáját.Egy tüdőbeteg ne dohányozzon-mégis azt teszi és elvárja az orvosoktól ha megbetegszik maximálisan tegyenek meg mindent a gyógyulásáért,de ő maga nem tesz érte semmit.Az egészségügy jelenlegi nehéz helyzetében embert probáló feladat gyógyítani és ápolni. Mi nem reklamáltun az ennivalóért-ami egyébként izletes.Ha nincs elegendő gyógyszer-viszünk magunkkal.A férjem gyógyulni ment oda és hála mindkét főorvosnőnek a maximumot hozták ki belőle.Korábban 2000-ben mellkas sebészeten feküdt.Dr. Agócs László főorvos úr operálta akiről szintén csak elismeréssel nyilatkozhatunk,pedig erélyesen közölte a férjemmel,hogyha élni akar hagyja abba dohányzást és az ivást.Az ivást sikerült a dohányzást nem:.Köszönet kiváló minkájukért :Szekeres Ildikó

#18 regi69 2009. 10. 23. - 22:02:55

Egyenlöre csak annyit hogy aki csak teheti ne engedje hogy szerettei közül bárkit is a Korányi korházba vigyenek.Felháborito a sebészeti inteziven dolgozok magatartása és hozzá állása mindenhez. :(

#19 oxigensatorka 2009. 05. 24. - 16:48:14

Sziasztok! COPD-s beteg vagyok. Most folynak a vizsgálatok, hogy tüdőtranszplantációra kerüljön sor Bécsben. Amennyiben valaki már volt ott, vagy hozzátartozója, és az utókezelésben is volt része,nagyon megköszönném, ha megosztané tapasztalatait a vass.nikoletta@hdsnet.hu-ra. Köszönöm

#20 galambos.moni 2009. 04. 26. - 14:24:11

Tíz napot töltöttem a Korányi Intézet mellkassebészeti osztályán. Csak pozitívumot tudok mondani. Amennyire féltem az első napon, olyan jó érzésekkel távoztam az utolsón. Azzal búcsúztam a Főnővértől, hogy olyan volt ez a tíz nap, mint egy fájdalmas nyaralás, és hogy büszke lehet az osztályára. Mindenkitől csak szeretetet, odafigyelést és maximális törődést kaptam. Soha nem felejtem el a takarító néninek, hogy a műtét előtt elkísért a liftig a kezemet fogva, hogy ne féljek annyira. Köszönöm, Erzsi Néni!!! A Főorvos Úrnak, hogy minden nap háromszor megnézett, minden rendben van-e. Nem felejtem el a kedves és folyton bíztató szavait. A Nővéreknek köszönöm a megértést, a türelmet, az állandó készenlétet, a segítséget. És a szakácsoknak a finom ételeket, mert még nem hallottam ezelőtt olyan kórházi kosztról, ami finom és kiadós. Itt még a kaja is jó volt. És nem utolsó sorban a Professzor Úrnak köszönöm, hogy rábeszélt a műtétre, mert ezzel az életemet mentette meg. Szóval bárki, aki ebbe az intézetbe jut, tényleg a legjobb helyre, a legjobb kezek közé kerül. Valóban nincs mitől félnie.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: