Házipatika fórum: Pest Megyei Flór Ferenc Kórház (Kistarcsa) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Pest Megyei Flór Ferenc Kórház (Kistarcsa)

#41 nikimama 2008. 11. 24. - 22:34:52

Kedves Sorstársaim! Az elmúlt napokban (ide is tartozunk) ismét az intézet (Flór kh.) látogatója voltam. Ambuláns vizsgálatra volt szükségem, ahol ahogyan arra számítottam, eléggé sokan voltak. Viszont a betegirányítás kitűnő, nagy segítség ez a betegeknek és a személyzet is jól kezelte a várakozókat, és nem is tűnt hosszúnak a sajnos már mindenütt álatlánossá váló sorbanállás! Rokonom másik (BP-i) kórházban dolgozik és szörnyű állapotokról mesél! :( Vizsgálat után felmentem meglátogatni egy ismerősömet, és meglepődve vettem észre az új, és elképesztően modern ágyakat a kórteremben! Állítólag minden osztályon van belőle és a nővérek szerint a főnökség minden ágyat szeretne ilyenre cserélni! Minden beteg távvvezérlővel irányítja az ágyát, a legkényelmesebb pózokba! ;) Szerintem sokat fejlődött az elmúlt 1-2 évben a kórház, de azt láttam, hogy hiába festik le a falakat, sok lábnyom van a lépcsőházban rajtuk, és hallottam, hogy eléggé szigorú rendészetük van, ami miatt a lkórtermi lopások is minimalizálódtak! Az egyik nővér mesélte, hogy ez a vezetés minden évben többször is fizet jutalmat! Nem semmi! :) Szóval, én szavazok a Flórra! :d

#42 torani13 2008. 11. 24. - 21:13:11

Kedves Kórházszavazók! Hála istennek nem sokszor voltam eddig kórházban csak mikor szültem, és amikor a gyermekemmel kerültem kórházba. A szülészeten nagyon sokat feküdtem és mondhatom le a kalappal előttük, mind a nővérek, mind az orvosok előtt. Mindenbe segítőkészek, kedvesek, és törődnek a betegekkel. Személy szerint én az orvosommal is meg vagyok elégedve (dr.Sz.F.) A szülés egy álom volt, minden tiszteletem a szülésznőké, a nővéreké, és az orvosoké. A gyermekosztályon is nagyon kedvesek voltak, törődtek velünk, és türelmesen magyaráztak. Nekem szükségem is volt rá, mert nehéz azt kivárni, mire egy kisgyermek jobban lesz. Mivel mellette lehettem, így azért könnyebb volt. Szóval nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak. Mindenkinek ennyi szerencsét és gyors gyógyulást kívánok!

#43 Mirella78 2008. 11. 23. - 17:47:02

Nekem balesetből kifolyólag történt egy kézműtétem. A Kézcentrumban jártam lemez eltávolítás céljából. Nagyon rendezett tiszta környezetet találtam. A személyzet figyelme és szaktudása kiemelkedő. Az orvosi ellátás gyors, megnyugtató, ami fontos a beteg számára. Köszönöm Dr Czinke Zoltán adjunktus úr és kollegái munkáját. Sok sikert! Enikő

#44 nikimama 2008. 11. 23. - 15:55:53

Szerintem ez nem igaz! :s Mert mi is van a te általad látogatott beteggel??? Azt ellátják, a másikat meg nem??? Szerinted amikor téged majd meglátnak az ápolók, akkor rohannak pont a beteget rendbe rakni??? Ezer másik beteg mellett? Pont a látogatási (látogatásodI idejére kellene időzíteni a ténykedésüket??? Vagy tán neked kéne elmondaniuk, hogy ilyen gyógyszert kap a beteg, a szomszéd beteg??? Mi vagy, ki vagy te? Tán orvos, aki titokban a másik beteg gyógyszereléseit figyeli??? Viccelsz, ugye?? Jé, és pelenkázzák??? Ugye, pelenkázzák! És foglalkoznak mindenkivel! Én láttam, tudom, mert amikor látogatóban jártam, volt alkalmam beszélgetni az orvosokkal és a nővérekkel is, és láttam, milyen megfeszítő munkát végeznek, ezért a rendkívül alacsony bérekért, amivel az egészségügyet nyomasztják! És szerintem kár valótlant állítani még a reggelivel kapcsolatban is, hiszen 10 órára már régen elvitték a reggeli maradványait, egy lebénult nénit pedig etetni kell, és azt még a te késő délelőtti látogatűásod előtt megtették a álatalam jónak ítélt nővérek! S szerintem pedig menj másik kórházba!!! :@

#45 nikimama 2008. 11. 23. - 15:47:35

Ledves "hazugorvos"! Azt hiszem, érdemes elolvasni a blikk nevű szennylapban megjelent írást, amelyben éppen egy valótlant állító és rosszindulatúan vádaskodó nő hazugságokat ír le a kórházról, az ott dolgozók áldozatos és lelkiismeretes munkájáról! Szerintem te ne is menj abba a kórházba, ne bántsd meg a lelkiismeretes dolgozókat és ne riaszd el azokat a betegeket, akik gyógyulást és szeretet várnak el az ottani dolgozóktól és azt is kapják! Te el tudnál képzelni Mo-on egy olyan kórházat, amit te itt leírtál??? Hát állj az osztélyvezető elé, nyilvánosan és ott beszéld meg a panaszaidat! Vagy keresd meg a betegjogi képviselőt és neki kondd el a "rossz hír terjesztésed" helyett!

#46 gynenzsuzsi 2008. 10. 03. - 21:26:50

Üdvözlet minden kedves fórumozónak! Már két éve hogy közelebbi kapcsolatba kerültem a kórházzal mint beteg, és úgy néz ki hogy egyre "szorgalmasabb" látogatójuk leszek, vagyok. Rendszeresen kell járnom nőgyógyászati, gasztroenterológiai és haematológiai szakrendelésekre és a hozzájuk kapcsolódó vizsgálatokra, ez pedig nem kevés .Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert Isten áldotta jó orvosaim vannak, GYÓGYITANAK, nemcsak kezelnek.Olyan emberek, akik megértenek betegségemben és együttéreznek velem.Azt hiszem a gyógyitásnak ez a legfontosabb pillére.Ezt tetőzik magasszintű tudásukkal. Ami még nagyon fontos, elhihetem amit mondanak, mert jót mondanak, és kedvesek és aranyosak a nővérekkel, asszisztensekkel együtt! :) Nagyon sajnálom azokat akiknek rossz élményben volt, van részük! :'(' Sajnos nagyon feszült és ideges világban élünk, ahol a tolerancia, az emberség egyre inkább háttérbe szorul. Próbálunk küzdeni ellene , de nagyon nehéz! Búcsúzóul kivánok mindenkinek örömteljes boldog napokat, jó egészséggel együtt! Szeretettel.Gynenzsuzsi :) :) :) :)

#47 hazugorvos 2008. 07. 28. - 11:36:30

A Flór Ferenc kórház urológiája szuper jó, tisztességes, preciz, türelmes orvoshoz kerültem ( Dr. Sziklafy Csaba ). Róla csak a legjobbakat tudom elmondani. A nővérek Sajnos a neurológián csak hazug, a beteggel nem foglalkozó dr. nő és hasonló főorvossal találkoztam. Oda soha többé nem mennék !!! 6 napi bentfekvésem alatt azt sem tudták, hogy miért vagyok ott, a leleteimet meg sem nézték, semmiféle vizsgálatot nem végeztettek el,- amiért elvileg beutaltak oda-.miközben én fájdalmaktól szenvedtem, adták azokat a gyógyszereket amiket otthon is szedtem. Hatodik napon , amikor közölte velem a dr. nő, hogy egy nap múlva mehetek haza, akkor kezdtem utánajárni, hogy egyáltalán miért nem csináltak, terveztek kivizsgálásokat. Kiderült, hogy a leleteimet meg sem nézték. Nem is tudták miért fektettek ott hat napig. Ekkor úgy döntöttem, hogy nem várom meg még azt az egy napot, egy nap alatt már úgysem csináltak volna semmit, nem volt tervezve semmiféle vizsgálat arra az egy napra. Saját kérésemre hazajöttem. Akit részletesebben érdekel ez a történet elolvashatja a www.orvosimuhibak.tvn.hu oldalon. ( Be kell másolni a linket )

#48 2008. 06. 10. - 12:08:00

Sajnos nem tudok semmi jót mondani erről a kórházról.Negyedik napja megyek be egy beteget látogatni, de a gyomrom összeszorúl, ha belépek a kórterembe.Az idős néni 10 órakor még sem a reggelijét, sem a gyógyszerét nem kapta meg.Folyadékkal sem kínálták...szóhoz sem tudtam jutni.A néni félig le van bénulva,mozgásképtelen, pelenkázzák.A betegek elmondása szerint senki nem törődik velük, néha benéz valaki..ennyi.Nem tudják, kinek milyen gyógyszer kell, össze-vissza adagolják.Az injekciót, amit kora reggel kellett volna kapnia , 1o óra 30-kor még nem kapta meg, pedig többször kérte.A nővérek arrogánsak, durvák.A doktornő azt mondta nekik jó hangosan, :-nyugodtan jelentsenek föl,itt ez a szokás,feljelenteni a dolgozókat , engem nem érdekel!-Nem is sorolom tovább, mert rosszul leszek...az Isten segítsen mindenkit, hogy ne ide kerüljön, ha valamikor bajban lesz!!!

#49 MOM 2008. 06. 05. - 11:01:03

Üdv Mindenkinek Én ebben a kórházban születtem és mindkét gyermekemet itt hoztam a világra, még a kórházi felújítások előtt. Fantasztikus volt. Minden segítséget megkaptunk, többet is, amennyit el lehetett várni! Itt estem át egy sebészeti műtéten is. Az orvost imádtuk, a nővérek többségét szintén. Édesapám tavaly novemberben és idén januárban szintén itt gyógyulgatott. Voltak negatív és pozitív élményeink ami törvényszerű, hiszen mindenkinek más-más igényei és elvárásai vannak, pláne ha önmaga, vagy közeli hozzátartózója gyógyulásáról van szó. Véleményem szerint betegként egy ekkora kórházban igyekezni kell nagymérvű toleranciát gyakorolni mindenki felé (orvosok, ápolók, nővérek és betegek felé egyaránt)! Egy kis beteg etikett alapfokon még nem ártott meg senkinek. Ha pedig valaki alkalmazza is, valószínű értékelik az ott dolgozók és viszonozzák! Ily módon elérhetjük, hogy ne keserű szájízzel töltsük az amúgy is keserű, betegen töltött napokat. 7 éves kisfiammal most készülünk befeküdni egy kisebb műtétre. Felkészültünk rá, hogy nem csak mi leszünk ott és bizonyosan lesz, aki nehezebb helyzetben lesz tőlünk, valószínűleg lesz náunk komolyabb beteg is, és igyekszünk nem minden aprósággal terhelni majd az ott dolgozókat. A műtét és a lábadozás folyamatairól, esetleges veszélyeiről alapos tájékoztatás után ez nem hiszem, hogy nehézséget okoz majd. Hiszem, hogy amikor kell és szükség lesz rá, mellettünk lesznek az nővérek és az orvos is! Kívánok mindenkinek jó gyógyulás

#50 petenetimi 2008. 02. 16. - 18:55:27

Sziasztok! Gratulálok a picihez,nagyon édes! Mostmár egyre jobban izgulok a szülésel kapcsolatban,megmondom őszintén (mivel nekem ő az első félek is,mint mindenki álltalában az ismeretlentől) de össze fogom szedni magam abban biztos vagyok. Megkérdezhetem ki volt az orvosod? Ő végig veled volt, vagy csak a szülésnél? Hát igen nagyon úgy fest ennek a kórháznak is van jó és rossz oldala,de ez mindenütt így van,most gondoltam az érzéstelenítőre. Mondjuk én nem szeretném igénybe venni, de sose lehet tudni. :s Mégegyszer gratulálok! Szia!

#51 betty78 2008. 02. 16. - 07:12:28

Sziasztok!! február 12. 14ó 44p 3650g,56cm megszületett Marcell Milán fiunk!! A kh-ról is-is a véleményem! Szülésnél nincs fájdalom csillapitásra lehetőség,csak a gerincbe való ha császis vagy.Ha simán szülsz nem kapsz!! Szülőszobák nagyon igényesek,ágy-kád-sz-szék,sz-hinta is van benne. Te vagy egyedül egy szobában.Kedvesek voltak a szülésznők is. A szülés utáni elhelyezés gondba voltal.kevés a hely.A sima szoba 6 ágyas,nem tul igényes szobák.Csecsemősök segitőkészek,csak kérdezni kell tőlük,mert maguktol nem segitenek!! Ha bármilyen kérdésed van,nyugodtan irj!! Kitartás mindenkinek.Pusszim

#52 Belinea 2008. 02. 12. - 13:10:08

Nagyon örülök hogy rátaláltam erre az oldalra! A kórház maga hagy némi kivetni valót de az orvosi ellátás jó, azt nem mondanám hogy gyors mert rengeteg a beteg és mint már többen is írták túlterheltek az orvosok. Én szeméj szerint csak a szülész-nögyógyászatot tudom dicsérni. 2005 januárjában ismerös által kerültem Várkonyi Péter föorvosúrhoz , szimpatikus volt és páromal megbeszéltük nála szertnk hogy világrajöjön kis lányunk. a terhesgondozás egy egésznapot vett igénybe :s ez szörnyen bosszantto tudot lenni :o ! Szülészet maga nagyon szép és kedvesek a szülésznök sajnos a nevekre nem emlékszem de sokat segítettek és biztattak. sajnos a vajúdás nagyon el húzodott igy császáral kellet világra segíteni kislányom a mütétrendben zajlott én csak azt saj nálom hogy elszalattak az én kismanommal, a csecsemösnövérek egyik fele segítökészvolt masik felét inkább nem kommentálnám!Növerkék kedvesek és nagyon ügyesek az inyekció be adásában is :) De sanos egyedül nem gyözik a munkat kb 5-6 szobára jutott egyetlen ápoló ,olyan növér is volt aki két napig egy folytában bentvolt :'(' szörnyü!!!!!!!! Jó volt végre irnom erröl a korházrol és remelem következö babám is itjöhet majdan világra :) :) :) :) Min denjot minden kinek! Belinea

#53 Csiba77 2008. 02. 11. - 13:12:06

Nagyon köszönöm...Utána érdeklődöm...

#54 betty78 2008. 02. 11. - 08:10:25

Sziasztok!! :d CSIBA77!!! Nekem nincs fogadott dokim,mivel probléma mentes terhességem van! SURÁNYI dokit nagyon dicsérik a FLORBA. Érdeklődj utánna. Remélem tudtam segiteni. Én sem szültem még meg,van még 10 napom ;) Szép és könnyü szülést kivánok. Szia!

#55 Csiba77 2008. 02. 10. - 17:08:42

Szia nekem most közölték 30-31 héten Flórban kell szülnöm.Mindegy csak senkit nem ismerek,de Szabó László elérhetősége érdekelne,ill h fix vagy ahogy én gondolom alapon működik.Aggódom mivel 2 császárom már volt,s nem ok nélkül,de simán már nem merek.Úgyhogy most SOS keresek dokit ebben a kórházban.Segítséged előre is köszi. Csiba77

#56 Csiba77 2008. 02. 10. - 16:51:01

Szia veronika23! Örülök h találtam ezt az oldalt én kezdő vagyok,bár gyakorlott anyuka.Harmadik szülésem lesz április elején és most tudtam meg nem szülhetek annál akinél eddig...Nos az érdekelne hol találom ezt a Szabó Lászlót illetve h bármennyire is ciki de fix vagy amennyit gondolok alapon működik?Flórban kell szülnöm és senkit nem ismerek,így eléggé aggaszt mert az első kettő császár volt s most már nem szeretném másképp.Kérlek adj róla infót.Köszike :)

#57 gizus79 2008. 02. 04. - 16:51:44

Én erről a kórházról illetve a belgyógyászatáról csak borzalmas dolgokat tudok írni. A nagymamám a mai nap is ott fekszik SAJNOS!!!! Az ápolónők hanyagul végzik a munkájukat, az orvosok hát szerintem azok is dettó. Azt az emberrel nem igazán közlik mi a baja. Kivéve ha ez egy elfekvő kórház. A mamám egy olyan szobában van ahol 6 ember helyett 9!!! ember fekszik. Csupa magatehetetlen ember között. Akik sajnos pelenkázásra szorulnak. Amit ebben a "kórházban" sajnos csak naponta egy alkalommal tesznek meg a "kedves nővérek". Mert őket nem zavarja az elviselhetetlen vizelet szag. De ha az ember szól nekik szájhuzogatva ugyan de elvégzik a munkájukat. Gondolom úgy vannak vele napi 300 ft ért ez bele fér!!!! Mert ez nem szálloda. A betegek az ételüket az erkélyen hűtik mert hűtőszekrény nincs. Más kórházakban (Pl.: Honvéd) szobánként tv, hűtő. De ez biztos luxus. Szóval, ha valaki az én véleményemre kíváncsi nagy ívben kerülje el ezt a kórházat!!!!!

#58 betty78 2008. 01. 29. - 07:38:01

Szia! Mizujs veletek? :d Jol birod a várandóságot?? Án már a 38 hétbe lépek szerdán. majd kapsz beszámolót,és remélem csak jót. Szép napot. pussz szia ;)

#59 petenetimi 2007. 12. 21. - 14:08:27

Szia! Előre is köszönöm a tájékoztatást. És a gratulációt is köszönöm. :) Én is gratulálok a pici lányodhoz is,látom nem első gyermeket fogod szülni. Hogy hol lakom? Mondhatni szomszédok vagyunk Gombán. Hát,az AFP csak meg kell ismételni,mármint az UH.-ot van egy pici eltérés,megis ilyeszettek, bár az orvosom bíztatott hogy ő szerinte ez nem fog okozni problémát.Januárban megyünk mégegy Uh.-ra,csak most szakképzett genetikushoz,ő mondja ki véglegessen mi várható. De én igyekszem pozitívan felfogni,bár nehéz,de tudom hogy nem lesz semmi baj.Nos, mégegyszer Áldott Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet nektek.Sziasztok!

#60 betty78 2007. 12. 19. - 06:41:27

Szia.Nektek is nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok :d És gratulálok a babához.Ne izgulj minden rendben lesz :) Megkérdezhetem merre laksz??Én Monoron.Majd,mert én szülök elöbb,megirom neked a korházrol tapasztaltakat,igérem ;) Vigyázz magatokra.Puszim.Jelenleg 30+6 hetes.

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: