Házipatika fórum: Szent Lázár Megyei Kórház (Salgótarján) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Szent Lázár Megyei Kórház (Salgótarján)

#21 kolompir 2010. 02. 26. - 07:29:08

Kedves Anyuka! Szeretném megkérdezni, hogy mikor és melyik osztályon feküdt a kisfia? Ha jól veszem ki az írásból akkor a gyerekosztályt tippelném.

#22 triton1 2010. 02. 23. - 07:04:26

Szerintem addig amig valaki nem dolgozott korházban addig ne itélkezzen mások felett, nem lehet 2 embernek napi 12 orában 40 betegre ugy odafigyelni hogy senkinek se legyen kifogása. Sajnos nekünk nővéreknek is van egy bizonyos tűrőképességünk és erőbirásunk ezen felül mi sem vagyunk képesek többre.Az hogy itt szidjuk az orvosokat azért mert meghalt a hozzátartozo ugy gondolnám semmi értelme, mert nem hinném hogy akár az orvos akár a nővér ne tett volna meg mindent a beteg érdekében, de ha egy betegségben nincs több gyógymod, csodát nem tudunk tenni. Mi nővérek talán egy kis több megbecsülésre vágynánk és nem sokat kérnénk ha néha megköszönnék a munkánkat.

#23 venczike 2010. 01. 16. - 20:52:53

Az előttem szólóval szeretnék egyet érteni ,hogy vélemény lehet de az ítélet maradjon el. Mindenki tudja milyen ellátottsággal bírnak a kórházak. Azok az emberek akik ott dolgoznak igen is elismerést érdemelnek! Mi lenne például ,ha sztrájkolnának a dolgozók ,és napokig beszüntetnék a munkát ,törődve azzal ,hogy a saját igazukat keresve ők is várnának a sült galambra,és nem utolsó sorban a béremelésre.Amikor máshol évente emelnek béreket itt szűk intézményünkben ezt évek óta nem tapasztaljuk. Mégis csendben dolgozik mindenki ,mert a munkára szüksége van mindenkinek. Ami pedig az ellátottságot illeti a semmiből sok jót nem lehet kihozni. Mindenki arra törekszik,hogy a munkáját ellássa és kifogás ne legyen. Nem kell kedves nővér látszatát kelteni ,legyen a nővér segítőkész ,szakmáját maximálisan ellátó. Szeretni őt is a családja szeresse ,mi pedig tiszteljük mint nővért és legyünk elégedettek!

#24 baba22 2009. 12. 03. - 03:09:02

Nagyon sajnálom azokat, akik könnyen ítélkeznek, mert abba nem gondolnak bele, hogy a kórházban dolgozók is emberek, mint mindenki más!Ezért nem vagyunk egyformák!Mindenkinek van roszz kedve, a bolti eladónak is lehet rossz kedve és nem szól a vásárlóhoz akkor én szaladjak és írjam tele a panaszkönyvet?! És akkor hol van a megértés?-Mindneki hibázik, tudom az egészségügyben egy hiba végzetes lehet, de itt nem ilyen hibákról olvastam!! Én a kórházban dolgozom, higgyék el, hogy nem könnyű(sem fizikailag sem lelkileg)-nem panaszkodni szeretnék-nap, mint nap a sok "hülyességgel" szembeni türelem....-lássuk be vannak nagyon nehéz esetek!!! Véleményt mondani szabad, de ítélni nem.....

#25 mendyke28 2009. 11. 15. - 20:43:01

Nekem a kisfiam nemrég jött ki a Salgótarjáni kórházból.!4 napig feküdt bent,de csak a zárójelentés után tudtam meg mi is a baja ,sajnos nem ért rá velem a kezelőorvos beszélni.A nővérekről annyit hogy a kisfiam otthon mesélte hogy mit mondott neki a drága Móni nővérke idézem"200 kilós vagy élsz,de vénád nincs",Hát kérdem én hogy jön egy nővér hogy ilyeneket mondjon????????????? :@ Mégis ki ő ???Hát igen nem épp pehely súlyú a fiam,de azért ez felháborító!!!Azért ,mert a drága Móni nővérke nem tud normálisan levenni egy vért nem a gyereket kell szapulni!!!Javaslom vegyen leckéket hátha legközelebb jobban megy neki !!!!nem szeretnék vele legközelebb találkozni,de ha még is elbeszélgetek vele egy kicsit.Sajnálom hogy a gyerek nem mondta nekem csak itthon!!!(azt még hozzáteszem nem egyedül mondta a nővér ,volt ott egy másik is aki igazán nem panaszkodhat a súlyára)

#26 tolkri 2009. 10. 13. - 09:24:06

Apukám jelenleg is a kórház vendégszeretetét "élvezi", ezért elég frissek a tapasztalatok. Az Intenzív osztály nővéreiről és orvosairól csak jót tudok mondani. Kedvesek, barátságosak, odaadóak, szakmai tudásuk sem kifogásolható. Maga az osztály, ellentétben a többi osztállyal még felszereltnek is mondható. A Belgyógyászat már kicsit más "tészta". Bár, a nővérekre, orvosokra itt sem lehet panasz, a felszereltség már hagy némi kivánni valót maga után. Kevés a pénz, ezért sok olyan dolgot, amit anno egyértelműen kapott a beteg a kórházban, ma már otthonról kell vinnie. (Gyógyszer, papírvatta, pelenka stb.) Sajnos, már a tv, rádió használatát is megtiltották sok helyen, a takarékoskodás miatt. A látogatásiidőt most nagyon szigorúan veszik a kapukban álló biztonsági őrök, kiszűrve ezzel az egésznapos "busójárást" az osztályokon. Ezzel nem is volna semmi problémám, ha mindenkire egyformán vonatkozna. Kopasz, kigyúrt "állatot" és családját senki sem meri megállítani, csak minket "mazsolákat". Ebből következik, hogy a hangoskodást, ricsajt, nagy evős-ivós családi összejöveteleket ezzel a rendelettel sem sikerült megfékezniük. :(

#27 pinky1 2009. 08. 15. - 10:17:32

Ezúton szeretnék köszönetet mondani a salgótarjáni kórház belgyógyászat1 osztály főorvoszasszonyának Dr. Szőllős Gizella asszonynak, Dr. Koronczi Dániel adjunktus úrnak emberséges hozzállásukért, szakmai tudásukért, mellyet epeműtétem során és kórházi ápolásom alatt tanusítottak. Köszönet továbbá a bel1 minden nővérének kedvességéért és odaadó mnkájáért. Tisztelettel: Fehérvári Györgyné

#28 Modul 2009. 06. 22. - 19:48:29

Sziasztok! Én teljesen egyet értek veled, igaz engem a Bakos Főorvos Úr operált, és mélységesen meg vagyok elégedve vele, pedig nagyon féltem a műtéttől, és magától a szövettan eredményétől. Én is úgy gondolom, hogy nagyon emberséges orvosok dolgoznak a sebészeten, ami sajnos nem mondható el a nővérekről! Én a nővérszobával szembeni kórteremben voltam, és kihallatszott , hogy egyes nővérek ide nem illő szavakat hallattak. Volt olyan, aki csak azzal volt elfoglalva, hogy szép legyen persze a beteget nagy ívben .....!Én úgy éreztem megosztott volt a feladat is, mert voltak akiket csak viziten lehetett látni a doktorok mellett, és beszéltük is a szobatársakkal, hogy a munkát meg kiadták másoknak! Persze nekem is voltak kedvenceim, de ezek a háttérmunkások voltak! Alapjába véve nem volt jó véleményem a nővérekről, és amint hallom más osztályon is ismeretes egy egy sebészetes nővérke neve, az undorító, és elviselhetetlen modoráról. Ja és az sem mellékes, hogy egy egy műszak után a folyosón lehetett vágni a füstöt. Szerintetek hány kórházba engednék ezt meg? Egy volt beteg

#29 anitarig 2009. 02. 27. - 11:45:46

Salgótarján :p Kálváriám a tavalyi év decemberében kezdődött. Nőgyógyászati problém volt, (akkortájt hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését) fájt a hasam, de nem gyengén. Elmentem hát egy okos nőgyógyászhoz, megállapította, hogy medencegyulladásom van. Jó ok. Szedtem rá gyógyszert, de valahogy nem múltak panaszaim. Ezután egy hétre rá, annyira begörcsöltem, hogy a kórházba kellett menni a sürgősségire, mivel gondoltam hogy a medencegyulladás nem játék. Nagy kegyesen az ügyelő "orvos" behívott, mi a panasz, elmondtam. Nagy nehezen vettek tőlem vért ami semmilyen gyulladást nem mutatott ki. Ok. Ezután felküldött a belgyógyászati vizsgálóba, megtapogattak ott is, ultrang, semmi. Újabb bunkó nőgyógyász tapogatott meg és kioktatott hogy hogyan kellett volna szednem a gyógyszereket, amiket az egyik kollégája írt fel, mert szerinte azért görcsöltem be, mert nem szedtem rendesen. (Megjegyzem, hogy nemi betegségre való gyógyszert írt fel). Ok. Ezután nem történt semmi, enyhültek panaszaim, hazaküldtek. Rá egy pár napra, újból el kezdett fájni a hasam, visszamentem a nőgyógyászhoz, újabb kivizsgálás, ultrahang, tökéletes eredménnyel. Ezek után azt mondta drága ovosom, ha nem múlik el megműt, megnézi, hogy mi fájhat. Ezek után már besokalltam és kutakodni kezdtem a neten, hogy mi lehet ez és a fogamzásgátó abbahagyása mit okozhat, hát kiderült, hogy egyszerű peteérésem van ún. középidős fájdalom volt, amit az itteni orvosok speciális vizsgálat és egyáltalán erre irányuló vizsgálat nélkül meg akartak műteni. Kérdezném, hogy hány ártatlan, az orvosokban bízó embernek kell átesni műtéteken és idegeskedésen,....? Ez tragédia, hogy mi van ebben a kórházban és városban. Nagyné

#30 ilidko 2009. 01. 12. - 16:29:52

Sziasztok!Én most jöttem ki a kórházból, és engedjétek meg,hogy megcáfoljak 1-2 véleményt.Az igaz,hogy a sebészeten a nővérek( 1-2 kivétellel ) nem a legkedvesebbek.Ezt sajnos magam tapasztaltam,de ami az orvosokat illeti, nem értek egyet.Engem a Juhász D.r.-úr műtött,és el kell ismernem,hogy fiatal kora ellenére nagyon lelkiismeretes,és jó szakember.És ami nem mellőzendő, hogy kedves.Egy kifejezetten "emberszámba vevő" orvos.És ha már itt vagyok( amennyiben olvassa ezt a portált) szeretném megköszönni a munkáját, biztatását,a jó humorát,amivel elterelte a gondolataimata fájdalmaimról.Szerintem ők is csak emberek, és ahogyan mindenkinek, biztosan nekik is vannak borús napjaik.Szerintem ezért nem kellene leírni az egész sebészeti osztályt. Ildikó

#31 Belya31 2009. 01. 04. - 14:32:57

Nekem két hozzátartozóm is a Salgótarjáni Szuperkórházban halt meg tavaly nyáron.A férjem nagypapája 73.éves volt,végbéldaganatát műtötték.Tudtuk,hogy kockázatos,de ő ragaszkodott hozzá.Vaslószínű,hogy bármely más kórházban,is meghalt volna,de az az eljárás,ami a halála után következett,megdöbbentő!Szombat reggel ment be.Minden adatot leadtunk,mobilszám,vezetékes szám.Vasárnap még meglátogattuk,hétfőn műtötték,orvos javasolta,csak kedden reggel menjünk be.A Papa műtét közben meghalt,ők pedig kedd reggel küldtek egy távirat!!!!!!!Mi a Radai rossebnek kérték el akkor a telefonszámokat? Miért csak akkor értesítettek?

#32 blablanna 2008. 12. 28. - 12:30:04

Apropó!Mit keres egy másfél éves gyerek a kórházban,mint látogató????????????

#33 navik70 2008. 11. 04. - 14:22:21

Bár csak egy epekőműtét miatt voltam a kórházban(tehát komolyabb véleményem nem alakulhatott ki), ennek ellenére szeretném megköszönni elsősorban Dr. Gál Sándor főorvos úrnak valamint a sebészeti osztály többi dolgozójának a segítségét. Nekem semmi panaszom nem volt és nem is hallottam olyan hangokat, hogy másoknak lett volna. Köszönettel Nagy Viktor

#34 gyozo70 2008. 10. 17. - 11:34:34

Nagyon köszönöm kyky hozzászólását, de én inkább a sebészetről szeretnék tudni, valamit.

#35 Kyky 2008. 10. 17. - 06:42:41

Ha szeretnél megmaradni nézzél más korházat ne a Salgótarjánit.Ebbe a Kórházban minden megtörténhet.Sajnos!

#36 gyozo70 2008. 10. 16. - 17:45:52

Szeretnék érdeklődni,hogy valakinek van-e mostani tapasztalata, a kórház sebészeti osztályáról Nemsokára kisebb műtétem lesz ott, és érdekelne, hogy mire készüljek. Előre is köszönöm. :|

#37 Kyky 2008. 10. 16. - 09:46:13

A Salgótarjáni Szent Lázár kórház az év korháza?Nevetséges :d Nekem csak rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban és nem hinném ,hogy én lennék az egyetlen ilyen véleménnyel rolunk.Én Pesten votam kórházban a 2 számu nöi klinikán és nem lehet összehasonlitani a két korházat,az orvosok hozzáállását ,a szaktudásukat,türelmüket,a növérek kedveségét és ezt mindeszt elhivattotságbbol teszik nem a boritékért.A salgótarjáni Korház segitségnyujtásbol és emberségböl is O-ra vizsgáztak,ugyanis mikor az ember élete a tét és hozza szeretne jutni az amúgy is hiányos leletekhez akkor sem segitenek,hanem megalázzák az embert és mégjobban belerúgnak.A fogadott nőgyogyász aki fűt-fát ígért ,amikor szükség lett volna rá nem volt elérhető,mert az igazak álmát aludta.Minden betegnek ajánlom,hogy olyan korházat válasszon ahol emberszáma is veszik nemcsak egy ujabb strigulának a statisztikában.

#38 tanitas 2007. 11. 02. - 22:17:15

Közeli hozzátartozómat fél éven belül négy különböző osztályon kezelték.A sebészeten folyó betegellátásról nagyon rossz véleményem alakult ki.Sajnos ugyanezt mondhatom a krónikus belgyógyászatról is.Leginkább az ápolói személyzet munkájának színvonalát, erkölcsi tartását nehezményeztem, de a sebészek sem voltak toppon. Viszont minden elismerésemet és hálámat szeretném ezúton is kifejezni a 2-es belgyógyászat orvosainak, ápolóinak magas színvonalú, emberközpontú, odaadó, gyógyító munkájukért. Szakmailag maximálisan megtettek mindent a betegekért és a legnehezebb pillanatokban is erőt adtak a hozzátartozóknak. :)

#39 cedis 2007. 10. 26. - 20:05:10

A hátsó bejáratnál kb. 3 hétig volt egy vödör, abba csöpögött a vízvezetékcsövekből a víz. :( Társadalmi munkban biztsan lett volna egy segítőkész ember, aki megcsinálta volna szegényeknek! ;)

#40 2006. 10. 15. - 13:38:30

Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást a kórházzal kapcsolatosan. :d Nem tartott sok ideg Biztosan állíthatom,hogy országos szinten ez a régió salgótarján a legcsövesebb város. Messzenőleg mindenben. Ehhez képest, lassan elkészül a teljesen felújított kórház, ami szerintem eléggé színvonalas! Lehet panaszkodni, hibát keresni nem nehéz! Megoldást találni rá, sokkal nehezebb. én nagyon ritkán betegeskedek hálistennek! Pénteken voltam az SZTK-ban a fül orr gégészeten. Akkor vettem észre mekorra változáson is ment át a kórház, és a rendelőintézet. Majd sorom kivárva fogdott az orvos, akit nem igazán nevezhetnék szimpatikusnak, de legalább értette a dolgát. Kiderült a füldugulásom oka, ami egy kb 2éve betokosodott vattadarabnak köszönhettem. Ugyanis kb éve gyöngyösön a kórházban kimosták a fülem, megállapították,hogy tiszta, majd mondták,hogy nem szabad vattával tisztína, mert az ott keletkező zsír védelmi szerepet játszik, amit nem szbad eltávolítani. Na azóta nem is nyúltam hozzá csak ahogyan az orvos javasolta, addig ameddig az ujjam befér, untig elég. Innen tudtam,hogy ez még akkorról maradt benne, mert iszonyatosan kellemetlen volt a fülmosás,ezért vattával többet nem nyúltam bele, amit soha többet nem szeretnék. Különben az orvosnak egy szóval sem említettem,hogy afülem be van dugulva, mert a anaszom teljesen más volt. Én valami torok problémára gyanakodtam, de kiderült,hogy orrpolipom van. Majd a műtét utánni tapasztalatom is megosztom.Ha kíváncsi rá valaki. Egyébként, meg teljesen mindegy,hogy melyik kórházban van az ember, mert ha látják,hogy van pénze, akkor mindenkivel sokkal kedvesebbek.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: