Házipatika fórum: Toldy Ferenc Kórház-Rendelőintézet Egyszemélyes Nonprofit Közhasznú Korlátolt felelősségű Társaság (Cegléd) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Toldy Ferenc Kórház-Rendelőintézet Egyszemélyes Nonprofit Közhasznú Korlátolt felelősségű Társaság (Cegléd)

#21 zsokaanya 2010. 02. 04. - 01:03:56

Nekem is szinte csak rossz tapasztalataim vannak a ceglédi Toldy Ferenc korházzal.Terhesgondozásra Albertirsára jártam,oda járt le Nyilas doktor úr havonta egyszer,vagy nem is jött,mert dolga volt.39 héten voltam nála szerdai napon.megvizsgált,adott beutalót a korházba,hogy pénteken reggel hétre menjek be,de valószínű már éjszaka megszülök,mert szerinte teljesen kitágultam.Vártam,de semmi.Pénteken reggel bementem,adtak egy ágyat,de nem mondtak semmit,csak hogy öltözzek át és menjek a folyosó végére,ott egy orvos megvizsgál.Meg is vizsgáltak,fel is vettek a korházba,úgy dél körül.Aztán mondtam mit mondott a Nyilas doktor úr.Kiröhögtek engem,hogy lemaradtam a saját szülésemről.egy hétig feküdtem a nőgyogyászati osztályon.Közben egyik nap találtak valamit a köldökzsinorón és a kisfiammal is volt valami,viszont másnap egy másik doki,viszont azt mondta minden rendben.Ez ment egy hétig.Közben folyamatosan tágultam.Egy vizsgálat során közölték,másnap megindítják a szülést.Másnap reggel le kellet mennem a szülészetre.Nem volt orvos,mert az ügyeletes doki épp dolgát intézte.Végül megjelent,majd összevesztek a növérek és a dokik,hogy mit is kéne velem csinálni.Végül burkot repesztettek,aztán vért vettek,nekem kellett tartani a kis vérrel teli üvegcséket.Amikor már a tolófájások jöttek jött Deáki doktor úr,aki rendes volt,közben kisfiam szive kezdett leálni,jött drága nyilas doktor úr.Szoltak neki,hogy kéne segíteni,mert baj van,De ő közölte,hogy neki 2 perce le járt a munka ideje,megy haza,oldjuk meg.Végül jött Kopár doktor úr.Én fogtam az egyik térdem,férjem a másikat,Kopár doktor úr nyomta ki a gyereket,Deáki pedig vákummal kihúzta.A másik fele,kisfiam besárgult 2. nap,szoltam,mert ugye látni lehetett,de csak a 3. napon tünt fel nekik.kékfény meg minden,felvitték a csecsemőosztályra,3 óránként jártam fel szoptatni nem nagy sikerrel ,mert nem volt tejem,de azt mondták nem jól csinálom.közölték,hogy nem tudnak tovább ellátni az osztályon,mert kell a hely,de menjek fel a csecsemő osztályra,hátha ott van egy ágy.felcuccoltam.sárgaság elmúlt,de kijöttek valami pöttyök.addig is mindig azt mondták még egy napot maradjunk.még egy nap után kiderült ezek olyan szokásos pöttyök az erős mosószertől.A növérek nem segítettek,nem bírtam felálni,de nem foglalkoztak velem,a növérhívó nem működött,a kaja pocsék volt.Végül két növér rendes volt,mint kiderült a férjem osztálytársai voltak.2 hétig voltam,bent,minden nap a szülésig,sírtam.Örültem,hogy végre hazajöhettem.A gyereket hintőporozzam mondták,és elmúlnak a pötyik.Szorgalmasan poroztam,nem használt.abbahagytam,pöttyök elmúltak.Csupa negatív élmény!!!!!!A következő babám Pesten szülöm!!!Még annyit,hogy a fogadott orvos persze,hogy rendes a kismamával,hisz tőle kapja a pénzt.

#22 helena31 2010. 02. 03. - 13:13:30

Én mindkét gyerkőcömet Cegléden szültem.Volt fogadott orvosom(dr.Harmos Csaba).100%-ig meg voltam vele elégedve.Az első gyerekemnél toxémiás voltam.Nagyon odafigyelt rám,a vérnyomásomat többször ellenőriztette ABPM-el.Bármit kérdezhettem tőle,válaszolt,türelmesen elmagyarázott mindent.Végülis császárral született meg a kisfiam.A sebem nem gyógyult szépen,többször hívtam már itthonról telefonon,fogadott is soron kívül,türelmes volt velem. Második gyerkőcömmel hál isten elkerült a toxémia.Az AFP-m viszont alacsonyabb volt egy picikét a kelleténél.Nem küldött második vérvételre,a biztosra ment,rögtön Pestre küldött kivizsgálásra. Ha a rendelőjében nem látott mindent rendben a pici uh-al,rögtön küldött a kórházba,hogy ott is nézzék meg a nagy uh-al.Szóval én egy alapos,megbízható orvosnak ismertem meg.Én mindenkinek csak ajánlani tudom. A szülésznők tündériek voltak,és a csecsemős nővérek is.Megmutatták a szoptatás fortélyait,ha kérésem,kérdésem volt válaszoltak.Kisfiamnál(első gyekőcös anyukaként),megmutattk a pelenkázást,hőmérőzést,és hogy hogyan kezeljem le a köldökcsonkot. Az étel hát az már más,de hát mindenki tudja,hogy nem egy 5 csillagos szállodában szálásolják el. A zuhanyzó....császárosként elég kellemetlen volt állandóan nyomva tartani a csapot,hogy jöjjön a víz... Na és a Wc-k tisztasága is hagyott néha kívánni valót maga után,de ez nem csak a takarítónők számlájára írható.Illenék mindenkinek rendet tenni maga után....ennyi Köszönöm ha végig olvastátok

#23 csepet 2009. 09. 08. - 13:48:36

Elismerés illeti a gyermekosztály minden dolgozóját..legfőképpen dr Jójárt György főorvos urat, aki nemcsak szakmailag, hanem emberileg is a beteg gyermekek és szüleik mellett áll.

#24 mancsusz 2009. 08. 06. - 19:47:53

Szintén a ceglédi kórház nagyszerű ápolóit szeretném reklámozni. Családi problémák miatt a pszichiátrián kötöttem ki, ahol olyan bánásmódban részesültem, amilyet az ott dolgozóknak szeretettel kívánok, ha ők maguk is egészségügyi ellátásra szorulnak majd. Ezen az osztályon a betegeket barbár vadállatokként kezelik, beszélnek róluk és velük. A segédápolók kihasználják az emberek elesettségét, valamint azt, hogy a gyógyszerektől nincsenek maguknál. Bizonyítani nem tudom, mert nem tudom, hogy ki és mikor, de önkívületi állapotban ott erőszakolt meg a kórházban. A segédápoló még azt sem engedte meg, hogy felöltözzem, amikor az orvoshoz tolókocsin odatolt: egy szál köntösben kellett lennem. Gondolom ő gondoskodott a vetkőztetésemről, talán ő lehetett az is, aki rajtam élte ki vágyait.

#25 gerbera28 2009. 02. 13. - 11:16:00

Látom kicsit akadoik ez a fórum, de sebaj, amit elmesélni akarok az úgy gondolom ha akár egy emberhez is eljut már jó....Ceglédi kórház!!!nőgyógyászat!!! Lassan mindenórás kismama vagyok, Pesten fogok szülni, de a hugom ceglédi és a minap sajnálatos módon spontán elvetélt, az orvos aki beküldte(Dr Habony Pál)elfelejtette mondani mire is kell itt készülni, csak annyi infót kaptunk másnap 7kor jelenjen meg az osztályon.Persze tudtuk mi fog következni, befejezik amit a természet elkezdett, ezzel nincs is semmi gond.... Hanem ami ezután jött....maximális elutasítás, és megaláztatás, egy egyébként is összetört lány, amúgy is kiszolgáltatott helyzetben. Kérdést nem illik feltenni egy kórházban???? Senki nem mond semmit, ha kérdezel megdorgálnak, ha pedig mersz mégis kérdezni elhitetik veled,hogy hülyeséget kérdezel, és a magas lóról rád böfögnek valami válaszfélét!!! Miután végeztek a műtéttel du 1 körül, otthagynak egy szó nélkül a kórteremben, találd ki mit tehetsz és mit nem, majd este 7kor a viziten kérdezhetsz, ha mersz... Másnap megkapod a zárót, ha táppénz kell, szerezz magadnak, az utógondozást pedig szintén találd ki!!! Ha pedig Te mégis szeretnél valamit kérdezni, mondjuk Dr Pusztaitól, akkor sajnos az újabb megaláztatás ötször elmondja ugyanazt, mintha annyira értetlen lennél, pedig nem is azt kérdezted. Tisztában vagyok vele, h a magyar egészségügy, hagy kivetnivalót maga után, de kérdem én ha nem csúszik a juttatás, tényleg nincs emberség??a kérdés költői...de szívesen hallgatnám meg a két említett, mélyen tisztelt doktorurat. Mindenkinek azt javaslom kétszer gondolja át megismerkedik-e a ceglédi kórház nőgyógyászati osztályával!Ezek az én tapasztalataim,akinek nem inge ne vegye magára...

#26 csilluska27 2008. 10. 24. - 14:35:31

Sziasztok! Én mind a két fiamat a Ceglédi korházban szültem, az egyik 8 éves a másik 2 éves múlt úgy hogy még friss az élmény. Mind a kettővel fogadott orvosom volt /Dr. Deáki Jenő/ nagyon meg vagyok elégedve a doktor úral bár már több rosszat is halottam felőle. Mind a két fiam születésénél nagyon kedves segítőkész volt. A szülésznők is nagyon kedvesek voltak és mindenben segítettek amiben csak tudtak.Mivel a kissebbik fiamat túl hordtam 7-ke helyett 20-án születtet meg és még így is indották a szülést így elég sokáig élvezhettem a korházi dolgozók ápolását. Amire csak anyit tudok mondani hogy az öregebb nővérek nagyon kedvesek voltak , de a fiatalabb nővérek beképzeltek, bunkók és semmi segítő kézség nem szorúlt beléjük csak azt nem értem az ílyenek minek mennek ápolónak. :@ "Tisztelet a kivétel" A kaja hát elég pocsék volt, nem egy étterem az biztos:d Hát a tisztaság elég türhető de a szülészeten a zuhanyokat kicserélhetnék bár én mind két gyerekemet simán szültem ,de aki császáral szült igen nehézkesen nyomta folyamatosan a gombot hogy jöjjön a melegvíz. Viszatérve a szülésemhez a doki 19-én este 8-kor indította a szülést azt mondta 100-ból 1 nek indul be a szülés ettől a géltől úgy hogy haza megy majd szóljonak neki ha van valami. A férjem végig velem volt nagyon jó volt mert a nagyobiknál nem lehetett ott így nagyon élveztem. Már úgy 10 körül lehetett mikor egyre erősődtek a fájások olyan 11 körül a szülésznő megvizsgált és hívta a dokit hogy be indult a szülés jöjjön mire oda ért addigra a beöntésen stb-in már túl voltam.Fél 12 kor burkot repesztett és olyan fél 1 körül mentünk át a szülőágyra. Akkor már nagyon álmos voltam és fáradt de azért ki tartottam egyre erősebbek voltak a fájások jöttek a tolófájások 1000-el mire 3óra 53 perckor megszületett a kisfiam 4kg 10dkg- val. Nagyon boldogok voltunk a férjemel és hát csak azt tudom mondani hogy a doktor úr nagyon kedves volt végig meg a szülésznők is és csak a jó élmény maradt bennem. :d :d :d Köszönöm hogy elolvastátok!!! :d

#27 verocssecret 2008. 10. 22. - 16:05:29

Sziasztok:) Én is ebben a kórházban szültem tavaly novemberben, volt fogadott orvosom ,szülésznőm és még protekcíós gyermekorvosom is a szüléshez( eü. dolgozó vagyok). Túlhordással be kellett feküdnöm, szülésznőm welintézte, hogy a gyerekágyra kerüljek egyágyas szobában. Ica nővér nagyon segítőkész volt, és kedves, a többiek semlegesek. No de az első esti viziten megjelent a Dr. Bihal Gabi, aki nagyon okos akart lenni és felvilágosított, hogy jót nevetnek rajtam a Kopár főorvos úrral, hogy most meg a Deáki Drúrhoz járok és hogy biztos hogy nála fogok-e szülni(előzményekben Gabi állapította meg a várandósságom)elmondta, hogy nem voltam vele korrekt, hogy nem szóltam neki, hogy nem az ő zsebébe teszem a szülésért a nagy lóvét és ez nem vall igaz emberre:// Hozzá teszem előtte évekig egy rendelőben dolgoztunk a terhesgondozáson és együtt gondoztuk a várandós anyákat, tehát kérdezem én milyen ksebbségi kompleszusokkal és más problémákkal küzködő orvos az ilyen, aki megvárja, hogy az egyik kollégája beteg státuszba kerüljön és akkor eszi meg.....////// :s :s :s :@ :@ _. A szülésem rendben zajlott orvosommal, szülésznőmmel nagyon meg voltam elégedve, örülök, hogy őket választottam eme fontos állomásomhoz:)))) verocssecret

#28 abagilina 2008. 08. 04. - 16:02:42

Nem rég Budapestről költöztem Ceglédre. Az első gyermekem még Pesten született. Most nem sokkal később újra terhes lettem és párommal úgy gondoltuk, hogy a helyi kórház és annak rendelőintézete megfelelő lesz mind a gondozásra, mind a szülésre. Aztán, ahogy egyre inkább tellik az idő és közeleg a szülés ideje, már nem akarunk itt szülni. Máshoz szoktam hozzá. Pesten a terhesgondozáson nem kellett fél napokat ücsörögni, mint itt. A kisgyermekemet vinnem kell magammal mindenhova és most akárhova megyünk, étel, ital bőségesen, emellet játékok, mesekönyv, stb is jönnek velünk, hogy a várakozási időt valamivel elüssük. Nem fogadtam orvost, mert senki sem garantálta, hogy amikor beindul a szülés, akkor épp a fogadott orvosom lesz az ügyeletes és akkor másnál kell szüljek. Az ultrahang vizsgálatra 11:00 kor volt időpontom, de amikor odamentem fél órával a megadott időpont előtt, akkor kiderült, orvos sehol, illetve van valahol, talán a műtőben, egyéb helyen. Helyettese nem volt, így még a 08:20- as időpontra berendelt gondozott is a váróban ücsörgött. Az egyik orvos viselkedése (dr. Harmos Csaba) kifejezetten idegesít. Nagyon bunkón beszél velem, lenézően, megvetően "ereszkedik le a szintemre". Semmit sem tettem, amiért ezt érdemelném. Az egyik ultrahangon elirták a terhesség idejét pár nappal és szinte üvöltött velem, mintha az én hibám lenne. Minden vizsgálata fáj, még az ultrahangos akármit is hasamba nyomta. Mikor felszisszentem a fájdalomtól, rám rivalt, hogy ne nyavalyogjak, terhesnek lenni nem nyárvogtam? Volt, hogy két napja nem modult bennem a pici és én pánikolva rohantam a gondozóba. Reggel nyolctól fél egyig ültünk kisgyermekemmel a váróban. Majd mikor bekerültünk (megint csak a Harmos doktorhoz), elküldött a valahova, hogy én mit képzelgek, meg ingyen élősködöm az orvosi ellátáson stb. Holott van munkahelem és fizetem is a tb-t. A másoktól halott vélemények alapján én úgy gondolom, visszamegyek Pestre szülni. Az első szülésem nem volt komplikáció mentes és ha nem kórházban szülök, túl sem éltem volna. Így én nem akarok veszélybe kerülni. Amíg Pesten csak a kedvességet, a figyelmet kaptam, addig itt csak várakozás, megvetés, megalázás jár. :'(' :'('

#29 Pepita78 2007. 12. 11. - 11:22:11

Én csak jót tudok mondani a kórházról, legalábbis a terhespatológiáról és az egész 3. emeletről :-) Kisfiam túlhordtam, így be kellett feküdnöm 1 hétre a kórházba. Próbáltam kérni hogy ne kelljen befeküdnöm, de hallani sem akartak róla, mivel így figyelemmel tudnak kísérni. És meg kell hogy mondjam nem bántam meg. Mindenki nagyon kedves segítőkész volt. A kérdéseinkre válszoltak, ha bármi probléma felmerült (kétes CTG, UH) rögtön reagáltak. Az orvosok (dr. Bihal Gabriella, dr. Kopár, dr. Nyilas) mind nagyon kedvesek, és figyelmesek. És a csecsemőosztályról is csak akkor engedtek haza bennünket (5 nap után), amikor minden rendben volt. Más pesti kórházból viszont 3 (!) napos csecsemőt hazaengednek azzal, hogy menjenek vissza 2 nap múlva a BCG oltásért?!?! A szülőszoba szerintem korszerű, és a szülésznők is nagyon kedvesek. Kisfiam 6 hónapos, köszönet Dr. Bihal Gabriellának és Szabó Lászlóné, Katinak hogy a szülésre mint kellemes dologra emlékeszem vissza. :d

#30 ady85 2007. 10. 17. - 10:55:33

Jó napot kÍvánok.Én csak jót tudok mondani.An kisfiammal aki 8 hónapos,bekerültünk a kórházba mert kiszáradt.Adoktornő aki felvett minket nagyon rendes volt és egyből mondta(kérés nélkül),hogy bennt maradhatok a babával.Kaptunk egy külön szobát.A nővérkék is nagyon rendesek és figyelmesk voltak.Nem csak a babával hanem velem is.Mivel a párom csak munka után tudott jönni ezért elég későn ért oda.Már vége volt alátogatásnak,de ez nem jelentett problémát mert kimehettem hozzá.Ami még említésre méltó,hogy szép tiszta volt minden.Ezúton köszönök mindent.Üdvözlök mindenkit. :d

#31 zsumcintyre 2007. 10. 06. - 08:08:45

Tavasszal újra vendége voltam a kórháznak, egy nagyon sajnálatos esemény miatt. 9 hetes terhességem elhalt méhen belül, és egy elhalt terhességet igazoló UH lelettel álltam kétségbeesve a nőgyógyászat folyosóján. Egy kedves nővérke sietett a segítségemre, és pontosan elmondta hogy ilyen estebe mi a teendő. Másnap reggel kellett jelentkeznem felvételre. Válaszott orvosom nem volt, nem is ismertem senkit. A főnővér vette fel az adataimat és hihetetlenül kedves és barátságos volt, de nemcsak velem, hanem minden felvételre váró betegtársammal. Aztán dr.Jakobovics Ákoshoz kerültem ő vizsgált meg, ő végezte el a küretet is. Afféle csendes, türelmes doktor úr ő, de ha kérdeztem bármit is készségesen válaszolt. A kórterem a mosdók hihetelenül rendezettek és tiszták voltak. A műtőben már nnyira féltem mint még soha életemben, ott várakoztam az abortuszosok között, pedig én nem önszántamból voltam ott és mégis akivel csak találkoztam odabennt nagyon barátságos és kedves volt. Mintha mindenki átérezte volna hogy nekem mennyire fájó dolog, hogy elhalt a terhességem. Csodálatos a személyzet, minden ragyog a tisztaságtól, ha vizsgálatra küldtek, pontosan részletesen útbaigazítottak. Most újra babát várok 12 hetes vagyok, áprilisban fogok szülni és már bátrabban fogok ott állni a szülészet-nőgyógyászat folyosóján ha eljön az idő, mert tudom hogy nem kell félnem és biztonságban leszek. :)

#32 angyal2 2007. 10. 03. - 09:00:38

Sziasztok! Nekem is van jó és rossz élményem. Én három gyermekem szültem a kórházban. A 3. gyermekem idén augusztusban született és elmondhatom le a kalappal azokkal akik akkor dolgoztak amíg a kórházban feküdtem. Mindenki emberséges és segítő kész volt és nem csak velem de a többi anyukával is. Mégegyszer szeretném megköszönni a segítségüket. Mind 3 szülésem feledhetettlen maradt számomra mert jó kezekben voltam. Nekem csak a laborosokkal van rossz tapasztalatom, de ez is egyszeri.

#33 2006. 12. 19. - 13:43:27

Sziasztok! Azt hiszem én több pozitív, mint negatív élményről tudnék beszámolni. Igaz a kisfiam már kétéves, de azért a szülés örökre bennem marad. Dec. 8-ra voltam kiírva, s a dokim (nem fogadott) mondta, hogyha addigra nem indul meg, menjek be a kórházba. Így is tettem. 8-án bementem. Ott megvizsgált egy doki (Dr. Deáki) és ő közölte, hogy elírták a szülés napját, 22-e a napja, úgyhogy maradjak egy napot, másnap ultrahang, és ha minden rendben hazamehetek. Másnap uh-ra mentem nagy boldogan, mondván megkérdezem, hogy fiú lesz e vagy lány, mert még azt sem tudtam. Amikor bementem s meg kérdeztem a doktor urat (Dr. Jakobovics), közölte bunkónk, hogy én nem azért vagyok most ott, meg különben is tudom-e hogy a gyerek feje fenn vagy, tehát nagy lazán közölte, hogy császár lesz. Nagyon lekezelő volt, elvette az élettől is a kedvem :( Úgyhogy ennyit a hazamenetelről. Két hétig feküdtem benn, mondván, hogy amíg nem lesznek jóslófájásaim, addig nem császároznak. A napok jól teltek kedvesek voltak a nővérek, meg az orvosok is :) 17-én este bejött a kórterembe az egyik doktorúr (Dr. Kopár), és behívott a rendelőbe, hogy másnap reggel megműtenek, mert nem akarja, hogy háttérbe szoruljak, így ünnepek előtt nagy a hajtás, sokan szülnek, stb. Nagyon rendes volt, másnap fél 12-re lett meg a kicsi baba, de le a kalappal a doktor úr előtt (Dr. Kopár), meg mindenki előtt, aki a műtőben benn volt. Pedig nem volt fogadott orvosom, de mindenki úgy bánt velem, mintha cukorból lettem volna. Nagyon jól esett. Inkább csak pozitívak az élmények. Az az egy két negatívum eltörpül a jók mellett. A köv. kisbabámat is ott szeretném megszülni. :d

#34 2006. 12. 13. - 02:16:11

Én a terhespatológiáról és a gyermekágyról is tudok jót is rosszat is írni. Teljes mértékben elégedett voltam a választott orvosommal,következő gyermekemet is nála szeretném majd szülni(dr.Habony) Hálával tartozom neki,mert súlyos toxémiámat 37 hetesen császármetszéssel szakította meg terhességemet,a baba és az én érdekemben.A műtétről mindent elmondott,teljeskörűen tájékoztatott. Még a takarítók is nagyon kedvesek voltak velem,mivel 3hetet voltam bent,még a tavalyi Szilvesztert is ott töltöttem. Negatívumok:az étel,a diétát nem lehet betartani,mert az ember éhenhal. Ágy:funérlemez tartott,amikor nem éppen versenysúlyomban vártam a kisbabámat. Zuhanyzó a gyermekágyon:nyomva kell tartani a víz folyásához.Lehet,hogy takarékoskodni kell a vízzel,de frissen császározott anyukának pokol ott a zuhanyozás. Nővérek:kedvesek,aranyosak,de mikor segíteni kellene pl.szoptatni,akkor senki nem segít.Műtét utáni éjszaka hangos nyihogásuktól hangos az egész gyermekágyi osztály. Köszönetet szeretnék ezúton mondani orvosomnak:dr.Habony Pálnak,Anna nővérnek,Klári nővérnek,Lonci nővérnek,Piroska nővérnek,Andi szülésznőnek(bocsánat,ha kihagytam valakit!)önzetlen mukájukért és további sok sikert kívánok nekik!!!!!!!

#35 2006. 11. 22. - 14:00:25

Üdv Mindenkinek! Sajna nekem is csak negatív tapasztalatom one a Ceglédi Kórház terhespathológiai osztályával kapcsolatban. Feleségem 8 ónapos terhesen került oda egy péntek délutáni napon epegörcs szerű panaszokkal. Egy idősebb orvos fogadott minket, aki még köszönni sem tud (mit akarunk mi pór nép az istenekkel szemben??). Megvizsgálta feleségemet, aki sírva jött ki a vizsgálóból. Elmondása szerint elképesztően durva volt a "doki". Feleségem szintén orvos, csecsemő és gyermek orvos Budapesten. Ezt tudta a vizsgálatot végző kolléga. Feleségem kérte - mivel a vizsgálóban volt UH készülék - , hogy nézzék meg a gyereket, illetve az epéjét, mivel ott érez fájdalmat. "Mit képzel, ez csak ügyelet!!" -hangzott a válasz, éreztetve,h neked itt KUSS!!Az aznap éjszakás nővér viszont tünemény volt. Azonnal adott görcsoldót, és feleségem jobban lett. MÉG PÉNZT SEM AKART ELFOGADNI!! Le a kalappal előtte. Másnap az osztályvezetőtől kérte feleségem, hogy vizsgálják meg UH-val, hogy kizárják az epekő lehetőségét. Természetesen elutasító volt a válasz. Majd hétfőn. Már nem is csodálkoztunk azon, hogy hétfőn sem történt meg a vizsgálat, ezért feleségem kérte, hogy engedjék haza, mivel már panaszmentes. A kiállított zárójelentés szerint epeköve one nejemnek. Ezúton szeretnék gratulálni a röntgen, illetve UH szemű orvosoknak, akik egy vizsgálattal nem megalapozott diagnózist állítottak ki. Feleségem bevitte a kétsoros zárójelentést a munkahelyére, ahol jót mosolyogtak rajta, mivel az ötödéves medikusok jobb zárójelentést írnak. Hát ennyit a hírhedt ceglédi kórház (hentesüzem) szakmai hozzáértéséről. És még egy kis csemege: hétfőn egy anyuka sírva rohangált orvost, vagy nővért keresve, mivel a terhes lánya erősen vérzik. Természetesen az osztályon sehol egy orvos vagy nővér. Feleségem betegtársai is nemtörődömségről számoltak be az orvosokkal kapcsolatosan,akik le se sz.rták mi folyik az osztályon, illetve nem világosították fel a kismamákat. Amikor nejem szobatársai megtudták, hogy feleségem szintén orvos tőle kértek segítséget, magyarázza el nekik ezt-azt.

#36 2006. 10. 20. - 09:59:19

Sziasztok! Nekem negatív véleményem van. Tavasszal vesztettem el a kisbabámat. Az orvosom, akihez évek óta járok, a magánrendelőjében olyan volt, mint a vaj. Na persze, nem kevés pénzt hagytam ott neki. Aztán a kórházban, amikor a műtétet végezte, a két nap alatt (amíg bent voltam) öszesen harminc másodpercet szánt rám! Az első esti viziten, még a műtét előtt egy másik doktor úr azt hitte, hogy abortuszra jelentkeztem, és hogy azt már el is végezték, és haza akart küldeni. Szörnyen lenézően beszélt velem. Mondtam, hogy spontán vetélésem volt, és hogy még nem csináltak semmit. Értetlenül nézett rám, mert neki fogalma sem volt az egészről. A saját orvosomat meg egész nap nem is láttam! A többi orvos meg rán se bagózott. Másnap nyolc órakor az ajtóból bekiabált a doki, hogy öt perc múlva műtét, mert neki még aznap a szekrendelésre is ki kell mennie. Siessek hát átöltözni! Azt se tudtam, hogy mi a menete egy ilyen műtétnek. Az egyik nővér adott egy beteginget, hogy azt vegyem fel. Kérdezni akartam tőle, de flegmán közölte, hogy ő azt se tudja, hogy én ki vagyok, és mi a fenéért vagyok bent. El akartam menni a mosdóba, de nem engedték, mert már meni kell, sietni. Akár a vágóhídra. Azt se tudtam, hogy hova is kell menni. Csak szaladtam az altatóorvos után, aki gyors léptekkel haladt. (Ja, az orvos a nevemet nem tudta kiolvasni a papírról) A műtét után pihenhettem pár órát, majd délután jött az orvosom, meg se kérdezte, hogy hogy vagyok, csak újfent ajtóból közölte, hogy hazaenged, két hét múlva keressem meg szövettani eredményemért a magánrendelésén. A válaszaimra válaszolt ugyan, de mivel újfent nem kapott borítékot, hát gyorsan elköszönt. Én nem a magánrendelésre mentem, hanem vissza a kórházba, ahol persze nem adták ki a szövettani eredményt, holott a zárójelentére rá volt írva, hogy mikor kell érte jelentkeznem. Kiderült, hogy az már nincs ott, mert a mélyen tisztelt doktor úr elvitte a magánrendelésére, majd ott fogja odaadni. Nagyon bepörögtem rá! Ezek után elhatároztam, hogy most már nem is fogok neki hálapénzt adni. Én úgy gondolom, hogy a hálapénz olyan, mint a borravaló: ha meg vagyok elégedve a szolgáltatással, akkor fizetek, de ha a kiszolgálás sz.., akkor meg nem. Egyébként a kórház tiszta, rendezett, az étel is ehető. Néhány flegma nővértől eltekintve az ápolószemélyzet udvarias.

#37 ibia 2006. 07. 21. - 21:16:34

Sziasztok! Februarban szultem meg kislanyom Cegleden. Az orvosom (Jakobovits) nagyon kedves volt. Jol vagyunk. :) :)

#38 zsusa 2006. 04. 19. - 15:24:34

Sziasztok! Na, újra bekerültem eme híres helyre. Hát nem győztem csodálkozni! Az ablakok kicserélve, kívülről a nagyépület felújítva. DE ami nem változott: az a liftek állapota (igaz, akkor írták ki, hogy felújítják ezeket a régi szerkezeteket) Csak nehogy mindegyik hívógombos legyen! Mert akkor a liftek le-fel szaladgálnak üresen, a beteg, mentős, és a többi személy pedig káromkodik. Aki a hívórendszert eltalálta, kérem beszéljen olyan emberrel a városból, aki a 10 emeletes házak valamelyikében lakik. Hallgassa meg, és fogadja meg a tanácsát. Erről ennyit. Az osztályon levő orvosok, nővérek, takarítónők, beteghordók, mindent megtettek a gyógyulásért (de igazán). Itt találtam olyan orvost, aki meghallgatja a beteget (arcizom rándulás nélkül!) mégha nagy hülyeséget is mond. Elmagyarázza a betegségét, killátásait, szóval mintha egy másik világban lettem volna. Hát ez volt a gégészet. Mindenkinek gyógyulást

#39 2006. 02. 04. - 07:29:03

Már írtam a terhespatológiáról, hogy negatív élményeim vannak de a ceglédi kórházról vana pozítív véleményem is, mégpedig a csecsemő osztályról.Mivel a kisbabám koraszülött lett, 3 hetet pesten, 3 hetet pedig még a ceglédi kórházban töltött.Itt a nővérek rendkívűl készségesek voltak, nagyon elégedett voltam.Mindenki egytől egyig a gyerekek körül pörgött.Köszönet érte!!! Nem felejtem el Jójárt doktor urat aki szerintem nagyon jó orvos és ember is egyben.Talán ő az aki ember tudott maradni ebben a világban. Köszönet Megyeri doktornőnek is is szintén nagyon készséges és kedves volt.Remélem megmarad az osztály és segíetenk továbbra is a beteg gyerekeken, mert ilyen orvosok kellenének.

#40 2006. 02. 03. - 22:55:29

Sziasztok! Én sajnos a ceglédi kórházba mentem amikor kiderült,hogy várandós vagyok.Egy nőgyógyásznőt választottam orvosomnak,mert úgy voltam vele,hogy ez "csak" egy terhesség nem kell máshová menni.A nőgyógyásznőt meg azért választottam ,mert úgy gondoltam ,hogy egy nő aki már szült is máshogy áll a dolgokhoz, mint egy férfi aki nem élte át a szülést.Terhességem 31. hetéig minden rendben is volt de aztán egy szerdai délután hirtelen bekerültem a kórházba toxémia gyanújával ami be is bizonyosodott,sajnos.Azon a délután nagyon csúnyán bántak velem.A vizeletem "túrós" volt a sok fehérjétől.Mindenki megriadt és amikor a nővérke szólt az ügyeletes orvosnak az nem ért rá velem foglalkozni,mert ügyeletben fogadta a magánbetegeit.(Nyilas doki).Ezután Egy másik doki (Jakobovits) elvitt ultrahangra aki közölte, hogy szép kis toxémiát szedtem öszze.Mintha direkt tettem volna.Én is meg voltam rémülve ,mert magas volt a vérnyomásom már és napok óta fájt a mellem alatt ami arra utalt,hogy a májam is kezdte feladni a harcot.(Nekem ezt mondták Pesten később.)Rohammentővel vittek a II. sz. női klinikára ahol császármetszést hajtottak végre.De ez egy másik történet.Én azt tapasztaltam,hoy a sotén sokkal nagyobb az információ áramlás az orvosok megosszák egymással a tapasztalataikat és nem féltik a zsebüket, mint cegléden.A dokinő nem volt alapos velem és elsiklott dolgok felett.Később meg sem hallgatott igazán,hogy mi történt velem.Nem haragszom rá, mert tévedett hiszen aki nem dolgozik nem hibázik.Az fáj, hogy nem hallgat,hallgatott meg és nem ossza meg az információt más dokikkal,hogy tanuljanak az esetemből.A kisbabám egy nagyon ritka betegség áldozata lett a tévedése miatt amit talán ki lehetett volna kerülni.Úgy néz ki tudnak rajta segíteni de folyamatosan kell kontrollra járni egyenlőre a Tűzoltó utcába.Ott nagyon készségesek senki nem pénzéhes. Remélem nem jár így senki.Én biztos, hogy többet nem megyek a ceglédi nőgyógyászatra.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: