Házipatika fórum: Tüdőgyógyintézet Törökbálint (Törökbálint) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Tüdőgyógyintézet Törökbálint (Törökbálint)

#1 karesz540312 2014. 11. 25. - 19:26:22

Sickratman ellent kell önnek mondanom.Én éppen az ellenkezőleg látom a Törökbálinti tüdő kórházat.Az ápolónők kimondottan rendesek.Én az első emeleten voltam 1.5 hétig.1 rossz szót nem mondhatok sem az orvosokra ,sem az ápolónőkre.A tisztaság is tökéletes volt.ez nem VIP kórterem volt,sima mezei kórterem.Az ételre sem lehetett mondani semmi rosszat. Az elmondottak ugyanúgy vonatkoznak a kemoterápiás részlegre is ,élükön Dr Morocz Éva doktornőre.2012 óta járok törökbálintra.A kórházi bentfekvésem idén 2014 márciusába
n volt.Tisztelettel:Horváth Károly.

#2 karesz540312 2014. 11. 25. - 19:20:40

Üzenet megtekintéseIdézve: sickratman - Dátum: 2014. november 25. - 16:15:45

A mi tapasztalatunk idei, és a 2-es osztályt érinti. Az ápolónők többsége hanyag, szívtelen, közömbös, több közülük kifejezetten undok, pimasz a boríték ellenére is.
A betegszállító rendszeresen elfeledkezik a hozzá intézett kérésről (hordozható oxigén, stb).
Az étel - ahogy más kórházakban is - ehetetlen.
A tisztasággal nincs probléma, időnként viszont a folyosón iszonyatos bűz van a beérkező hajléktalanoktól :(

#3 karesz540312 2014. 11. 25. - 19:19:42

Üzenet megtekintéseIdézve: sickratman - Dátum: 2014. november 25. - 16:15:45

A mi tapasztalatunk idei, és a 2-es osztályt érinti. Az ápolónők többsége hanyag, szívtelen, közömbös, több közülük kifejezetten undok, pimasz a boríték ellenére is.
A betegszállító rendszeresen elfeledkezik a hozzá intézett kérésről (hordozható oxigén, stb).
A tisztasággal nincs probléma, időnként viszont a folyosón iszonyatos bűz van a beérkező hajléktalanoktól :(

Ellent kell önnek mondanom.Én éppen az ellenkezőleg látom a Törökbálinti tüdő kórházat.Az ápolónők kimondottan rendesek.Én az első emeleten voltam 1.5 hétig.1 rossz szót nem mondhatok sem az orvosokra ,sem az ápolónőkre.A tisztaság is tökéletes volt.ez nem VIP kórterem volt,sima mezei kórterem.Az ételre sem lehetett mondani semmi rosszat. Az elmondottak ugyanúgy vonatkoznak a kemoterápiás részlegre is ,élükön Dr Morocz Éva doktornőre.2012 óta járok törökbálintra.A kórházi bentfekvésem idén 2014 márciusába
n volt.Tisztelettel:Horváth Károly.

#4 sickratman 2014. 11. 25. - 16:15:45

#5 szero64 2013. 12. 04. - 23:19:40

Miért nincs új hsz? Senkit sem érdekel a téma?

#6 daniimre 2012. 08. 29. - 18:00:49

Ez év júniusábanhárom hetet töltöttem el, a törökbálinti Tüdőgyógyintézet Rehabilitációs osztályon, de azt hiszem ez a rövid idő is elég volt arra, hogy meggyőződhettem az ott dolgozó szakorvosok és ápoló személyzet lelkiismeretességéről, odafigyeléséről, segítőkészségéről. Jó volt látni, hogy van még olyan szakkórház Magyarországon, ahol nem fásultak, fáradtak bele az ott dolgozók a sok stresszes munkába, abba a sok szenvedésbe, amit ott látnak, hiszen sok a daganatos, kemoterápiás betegek is. Köszönet érte Dr. VÁRDY Katalin főorvosnőnek, aki nagy szakértelemmel és emberséggel foglalkozott velem is, sok kedves fiatal ápolónőnek ápolóknak, akiknek még a kedves beszélgetésekre is maradt idejük!

Remélem még sokáig tud jól és kitartóan működni az Intézmény és osztálya és a Barlang terápia ebben a jelentős stúrktúra változások miatt, ami az egészségügyben zajlottak.
A főigazgató leváltással (ahogy)abszolút nem értek egyet, de sajnos nem rajtam múlik.

2012 08 28
László Imre
OKJ ápoló, jogi asszisztens
Gyömrő

#7 kati_7nw 2011. 12. 28. - 10:46:42

Kellemes ünnepeket, és nagyon boldog új évet kivánok a 2.-es osztály minden dolgozójának, orvosoknak nővéreknek, ás az ápolóknak kiváló munkájuknak, odaadó gondoskodásukért a betegek felé. Gratulálok a sok-sok türelmes munkájukhoz,nagyon tisztelem, és szeretem őket. Zsámboki Jánosné.

#8 kati_7nw 2011. 12. 28. - 10:46:28

Kellemes ünnepeket, és nagyon boldog új évet kivánok a 2.-es osztály minden dolgozójának, orvosoknak nővéreknek, ás az ápolóknak kiváló munkájuknak, odaadó gondoskodásukért a betegek felé. Gratulálok a sok-sok türelmes munkájukhoz,nagyon tisztelem, és szeretem őket. Zsámboki Jánosné.

#9 zsuzskamami 2011. 08. 20. - 11:55:02

Fel szeretném hivni a figyelmet arra,hogy a tüdőgyógyintézet 4 osztályból áll! Ezért nem lehet az egész kórházat általánositani! Én évek óta a 4.osztály/légzésrehabilitáció/ "vendége" vagyok. Állitom hogy ennél lelkiismeretesebb,nagytudású,kedves, szolgálatkész személyzettel még nem találkoztam!!! Ha valami /pl.nehézlégzés,befulladás/ történt az állapotomban,ők mindig mellettem voltak,nem hagytak magamra! Ez nagyon sokat számit amikor bepánikol az ember,és azt hiszi hogy nincs segitség. Ezer hála oszt.vez.főorvosomnak D.Várdi Katalin Borbálának,és osztályos orvosomnak dr. Apatini Annának. Nélkülük nem sikerülhetett volna hogy együtt tudjak élni a betegségemmel! Köszönet érte!!!

#10 mercedes280 2010. 11. 26. - 07:53:05

Gyermekemmel 2009 január óta járunk Dr Simon Noémihez. Az eddigi kezelék során csak jót tudok mondani. Eredményeink folyamatossan javulnak. Köszönet a doktornőnek, és munkatársainak.

#11 rintintinike 2010. 11. 17. - 10:48:27

Önnek talán szerencséje volt !!! Nekünk pontosan az említett két "orvossal" volt NAGYON negatív tapasztalatünk. Embertelenek és nem erre a sokszor embert próbáló pályára valók.Én erről az intézményről CSAK ROSSZAT tudok mondani. Még a kis fiatal tanulóra is rászoltak, ne segítsen a beteg idős embernek,majd megoldja egyedűl.Ez az egészségügy szégyene!

#12 daniimre 2010. 10. 18. - 07:29:50

Ez év áprilisában három hetet töltöttem el, majd augusztusban 1 hónapot mindösszesen a törökbálinti Tüdőgyógyintézet Rehabilitációs osztályon, de azt hiszem ez a rövid idő is elég volt arra, hogy meggyőződhettem az ott dolgozó szakorvosok és ápoló személyzet lelkiismeretességéről, odafigyeléséről, segítőkészségéről. Jó volt látni, hogy van még olyan kórház Magyarországon, ahol nem fásultak, fáradtak bele az ott dolgozók a sok munkába, abba a sok szenvedésbe, amit ott látnak, hiszen sok a daganatos, kemoterápiás betegük! Köszönet érte Dr. VÁRDY VISI Katalin főorvosnőnek, Apathy Anna főorvosnőnek,aki nagy szakértelemmel és emberséggel foglalkozott velem is, Judit dietetikusnak, sok kedves fiatal ápolónőnek ápolóknak, akiknek még a kedves beszélgetésekre is maradt idejük! Üdvözlöm a még ott lévő betegtársaimat és minél előbbi gyógyulást kívánonok Nekik! Remélem még sokáig tud jól és kitartóan működni az Intézmény osztálya és a Barlang terápia László Imre ápoló Gyömrő

#13 rintintinike 2010. 07. 05. - 11:28:14

Érdemes megnézni a hozzászólások dátumát.Nem tudom másnak feltünt- e a vélemények egyre romlanak.Kb 12 éve kezelték,és meg is gyógyították itt a páromat.Köszönet érte Dr Mészáros Imre főorvosúrnak./Azóta már sajnos nem itt dolgozik./ Most egy rokont kezelnek itt,de minden megváltozott azóta,és sajnos nem előnyére.Számomra nagyon elszomorító ez a közönyösség.

#14 rintintinike 2010. 07. 05. - 10:54:25

Örülök neki hogy önnek ilyen jók a tapasztalatai.Sajnos nekem nem.Sem az orvosok sem a nővérek nem úgy állnak a sokszor tehetetlen betegekhez ahogy azt én elvárnám.Úgy tűnik csak közömbösséget éreznek. Ha valakinek nincs türelme a beteg emberekhez akkor ne ezt a hivatást válassza.A betegszállítóról már ne is beszéljek,neki felháborító a hozzáállása,és a türelmetlensége a betegekkel.És végül a takarítónőt is meg említeném.Ilyen kórházba még nem jártam ahol még a takarítónő is kiabálva utasította a beteget mert segíteni próbált betegtársának. Azt kívánom mindenkinek hogy ne kerüljön ide,de ha mégis talán nem lessz ilyen rossz tapasztalata. Remélem olyan is elolvassa írásom aki változtatni tud ezen a hozzáálláson!

#15 ildikoszekeres 2010. 02. 27. - 04:16:16

Sajnos én nem sok jót mondhatok az ottani gyógyitó munkáról.Férjem 2008.őszén tüdőtályoggal 40.2 C lázzal,súlyos fulladásos panaszokkal került oda az intézetbe Dr.Kiss Csongorhoz.Mentő vitte le az esztergomi kórházból,mert sajnos ott nincs tüdőbelosztály.A fogadtatásról jobb lenne nem beszélni,az orvos megjegyzését le sem írom.Az esztergomi kórházban megkezdett injekciós kúrát folytatták,ezzel nem is lett volna probléma ,ha az előírásnak megfelelően jártak volna el.Mint nővér tudom,hogy egy tályogos beteget váltott akár kombinált antibiotikus kezelésben kell részesíteni mindaddig amíg legalább 3 napig láztalan nem lesz.Sajnos ott a kórterembe kint van a lázmérő és a betegek maguknak lázmérőznek,de még ez sem lett volna probléma ha ezek az értékek rákerültek volna a páciens lázlapjára is.A 2 hét alatt 1x kérdezték meg nővérek a férjemtől,hogy volt-e láza?Mivel másfél hétig senki sem írta be azt mondta,hogy akkor már ő sem javítja ki,maradt a lázlapon a 36.5 hőmérséklet.Természetes,hogy a kezelés is ennek megfelelően történt-vagyis sehogy.A kezelőorvosnak nem fordult meg a fejében,hogy egy 40 C feletti láz,absessus esetén nem lesz a beteg egyik percről a másikra láztalan? Elmondhatom hogy sokkal rosszabb állapotban hoztam haza a férjemet mint ahogy elvittem.Otthon két hétig haldoklott a szeptikus állapota miatt, ( természetes ezek után nem akart egyik kórházba sem befeküdni ) már egy korty vizet sem tudott meginni annyira fulladt,hogy inni és levegőt venni nem ment egyszerre.A gyulladásos folyamat átterjedt a másik tüdőfélre is. Amikor a dr-úrtól érdeklődtem ( több alkalommal is ) az állapota felöl csak azt nem mondta ki,hogy vigyem haza és várjam meg míg meghal. Nem vártam meg, egy másik kórházba sikerült egy optimális állapotba hozni és a betegségéhez képest egész jó állapotban van,bár Törökbálinton sikerült csonttá-bőrré lesoványodnia,de nem azért mert nem kapott enni.Lehet,hogy ez az ellátás általánosságban nem jellemző az ottani kórházra csak nem a megfelelő orvos volt akkor ügyeletbe. A környezet szép,a tisztasággal sincs különösebb probléma. Ismerőseimtől sok jót is hallottam az ottani ellátásról.Lehet,hogy nekünk nem volt szerencsénk

#16 kocsog 2009. 02. 01. - 16:01:37

T.Kórház vezetőség! Dicséretes dolog,hogy a dohányzókra gondolva hamutartókat helyeztek el az intézet bejárati ajtói mellet.Csak így akarva akaratlanul is szívjuka füstöt mi nem dohányzók.Hiába van kiírva hogy dohányozni tilos ha a hamutartó éppen alatta van.Ha ezen lehetne változtatni sokan hálásak lennének érte. T.Nemdohányzó

#17 meggyesjanosne 2008. 10. 23. - 14:25:29

Ha egy szóval kellene véleményt nyilvánitani a kórházról, akkor csak a kitűnő jut az eszembe.Kb egy évig rendszeresen látogatója voltam az intézménynek.A férjem sajnos rosszindulatu tüdődaganattal került ebbe a nem mindennapi környezetbe.Sajnos kezelőorvosai magasszintü tudása és hozzáértése sem tudta megakadályozni, hogy a rákot legyőzzék.A kórház személyzete olyan hozzáértésről és megértésről tettek tanubizonyságot, hogy nehéz szavakat találni a kifejezésükre.Sokat köszönhetünk Dr Lantos Ákos főorvos úrnak, aki a betegsége kezdetén kiderítette milyen kezeléssel tudja lelassítani a folyamatot.Későbbiekben Dr Gyulai Márton lett a kezelőorvosa de már Ő sem tudott mást tenni mint a fájdalmát enyhíteni. Az nővérek és ápolók olyan családias és nyugodt körülményt teremtettek ami hozzájárult ahhoz, hogy férjem ne a szenvedés hanem a nyugalom légköre vegye körül a halálra való felkészülésben. Mert tudta, hogy onnan már nem jön haza csak az emléke.Nehéz még mindíg felfogni, hogy megtörtént de azt hiszem Ő már sokkal "jobb" helyen van. A kórház összes dolgozójának hálásak vagyunk amiért mindezt biztosították férjemnek és nekünk hozzátartozóknak. Köszönjük! Meggyes Jánosné és családja

#18 2006. 11. 28. - 14:24:04

Három napot töltöttem el mindösszesen a törökbálinti Tüdőgyógyintézetben, de azt hiszem ez a rövid idő is elég volt arra, hogy meggyőződhettem az ott dolgozó szakorvosok és ápoló személyzet lelkiismeretességéről, odafigyeléséről, segítőkészségéről. Jó volt látni, hogy van még olyan kórház Magyarországon, ahol nem fásultak, fáradtak bele az ott dolgozók a sok munkába, abba a sok szenvedésbe, amit ott látnak, hiszen sok a daganatos, kemoterápiás betegük! Köszönet érte Dr. Pálinkási Szvetlána főorvosnőnek, aki nagy szakértelemmel és emberséggel foglalkozott velem is, Judit dietetikusnak, aki készségesen elintézte a vegetáriánus étkezésemet, és a sok kedves fiatal ápolónőnek, akiknek még a kedves beszélgetésekre is maradt idejük! Üdvözlöm a még ott lévő betegtársaimat és minél előbbi gyógyulást kívánonok Nekik! Reisinger Orsi védőnő

#19 Törölt felhasználó 2005. 08. 29. - 15:14:32

Üdvözöljük a(z) Tüdőgyógyintézet (Törökbálint) fórumán! Ha Ön vagy hozzátartozója az adott intézmény betege volt, ebben a topikban értékelheti a kórházról szerzett benyomásait. Írja le véleményét, cserélje ki betegtársaival a tapasztalatait az ott folyó gyógyító munkáról, a kezelés, az ápolás, a betegellátás színvonaláról, az egyéb körülményekről. Reményeink szerint az Ön értékelése is elősegítheti a kórház hatékonyabb, színvonalasabb munkáját. Megjegyzéseit köszönjük, jó egészséget kívánunk!

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: