Házipatika fórum: Palotahosp Kft. (Várpalota) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Palotahosp Kft. (Várpalota)

#1 sznekrisztina 2010. 05. 10. - 15:41:19

Jó napot!Én segítséget szeretnék kérni! Nagymamám 89 éves,agylágyulása van,minket sem ismer meg.Nővéremmel ketten vagyunk neki,mi vagyunk az örökösök is.Mind a kettőnek családja,van dolgozunk egész nap.Fogadtunk mellé "bébiszittert",de teljesen kiszámíthatatlan,éjszakára egyedül hagyja.Milyen módon tudna bekerülni önökhöz az intézetbe?Esik kel,24 órás felügyeletre szorulna.Pont ma voltunk vele veszprémben,mert reggel megint elesett,de hazaengedik,mondván nincs hely a kórházban.Kérem segítsenek az elhelyezésében.Előre is köszönöm Szalainé Krisztina

#2 kingasim 2009. 11. 22. - 14:20:30

Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy dr. Tollas Ferenc mikor rendel Várpalotán??? (magánrendelés) vagy ha vki tudja a veszprémi rendelés idejét kérem írja meg! nagyon fontos!!! előre is köszönöm

#3 kingasim 2009. 11. 22. - 14:20:03

Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy dr. Tollas Ferenc mikor rendel Várpalotán??? (magánrendelés) vagy ha vki tudja a veszprémi rendelés idejét kérem írja meg! nagyon fontos!!! előre is köszönöm

#4 julvil 2009. 07. 01. - 10:21:57

Sajnos én sem tudok pozitívan nyilatkozni a kórházi ellátásról. Az igaz, hogy szép, tiszta. A betegellátás azonban nagyon hiányos volt. Édesapám combnyaktörés utáni rehabilitációra került az intézménybe. Első este se vacsora, se gyógyszer. Hétvégén orvos se nézett rá. A felfekvésével többszöri külön megkeresésre foglalkoztak érdemben. Gyógytornász -külön kérésre - egyszer sétált vele a 10 nap során. Történt mindez emelt szintű ellátás keretében, egyhavi nyugdíj fejében. Horváth Hedvig

#5 ibolyka65 2008. 12. 28. - 14:05:25

teljes mértékben eggyet értek az ÖN véleményével!Utókezelésre vittem édesanyámat ebbe a kórházba sok pénzért. Az állapota csak romlott amióta ott van!Nyugtatókat kap amitől csak alszik még etetni sem lehet pedig Veszprémből kétszer megyek hogy etessem mert állítólag tőlük nem fogadja el az ételt se a folyadékot!. Így gondolom sokkal könnyebb mert nincs vele gond csak én azért vittem ebbe az intézménybe hogy a combnyak töréséből felépüljön nem pedig hogy fekvőbeteget csináljanak belőle. már annyira legyengült hogy nem képes egyedül a poharat felemelni.Kértem ne adjanak nyugtatót neki de hiába.Most ott tartok hogy másik helyet keresek de eddig nem jártam sikerrel.Ide igaz a közmondás: kívül ragyog belül rohad

#6 Emi65 2008. 01. 20. - 13:29:22

Tisztelt "treq"! Sajnálom, hogy ilyen rossz véleménye volt kórházunkról, remélem a "kedvezőbb megoldás"-sal megoldódtak a problémáik. Viszont:magam és kollégáim nevében visszautasítom az általánosítást. Nem vagyunk egyformák, előfordulhatnak ilyen esetek,de... Aki a jelen helyzetben kitart a betegek mellett,egyáltalán nem biztos,hogy csak kényszerből teszi /én legalábbis még nem hallottam "megélhetési ápolóról!".20-30éve a pályán levő dolgozókat becsmérel,-akik bár a kórház profilváltása miatt teljesen másfajta munkát végeznek,mint eddig-,az a többségnél a legmesszemenőbb lelkiismeretességgel és empátiával /vmint OKJ-s végzettséggel/ társul. A betegek és hozzátartozóik körében végzett Elégedettségi vizsgálatok eredménye -szerencsére-nem az Ön véleményét tükrözik. Üdvözlettel: Vincze Edit

#7 treq 2008. 01. 18. - 10:27:39

Sajnos én nemtudok ilyen elismerően írni a nővérek munkájáról. Hozzátartozóm az új épület 3. emeletén feküdt. Szerencsére csak rövid időt, mert sikerült számára kedvezőbb megoldást találnunk. A nővérek még a hozzátartozóknak is csak arról panaszkodtak, hogy mi nincs ( pl.: gumikesztyű, kötszer, gyógyszer). A nővérek a beteggel és a hozzátartozóval mézes-mázasak, csak akkor hull le az álarc amikor úgy gondoljáknincs ott senki aki láthatja őket. Ha egy kis ajándék, vagy netán a zsebbe csúszik valami, akkor mindent ígérnek a hozzátartozónak. A modoruk egyszerűen szörnyű, kiabálnak a beteggel, rendreutasítják csak,de egy jó szóra nem tellik tőlük. Hallottam, hogy a legtöbb nővér csak kényszerből végzi,ezt a munkát. Se képesítése hozzá, se empatikus hozzáállása nincs. Miért nem megy máshova dolgozni aki nem ért ehhez? Dehát mindig a fejétől bűzlik a hal.

#8 Csizmazia 2007. 12. 30. - 17:47:17

A " C " épület Dolgozóinak szeretném megköszönni áldozatos munkájukat, kedvességüket,szeretetüket amit édesanyám ápolása során tapasztaltam. Minden elismerésem az Önöké! Kívánok Önöknek: Boldog uj évet! Kivánom,hogy a nehézségek ellenére őrizzék meg az emberekben való hitüket. Jó szívvel ajánlom Önöket ismerőseimnek. Mégegyszer köszönök mindent! Csizmazia Lászlóné Tihany

#9 szolgalat 2007. 12. 08. - 20:22:40

Kedves Öreg Palotai! Szeretnék reagálni számomra is sértő sorai.Önnel ellentétben én vállalom a nevemet,Németh Angelika vagyok és a várpalotai kórházban dolgozom,én vagyok annak a bizonyos C épületnek az osztályvezető főnővérre.Szerintem az épületben történő dolgogat és eseményeket én jobban ismerem ,mint Ön,mivel nap mint nap ott vagyok és dolgozom.A C épületben tényleg feküdtek egynapos sebészeti betegek,de soha nem fekvő(krónikus osztályos,talán igy érthetőbb vagyok) betegek után.Ezt addig tudtuk megoldani amig volt üres ágyunk az osztályon.Ön szerint a Szakértő Asszony nem engedélyezte az egynapos sebészeten az éjszakás nővért,szerintem az országban sehol sincs olyan hely ahol két,három betegért egy nővért biztositanak.Ez igazságtalan lenne a többi részlegen dolgozó nővérekkel szemben is akik 30 fekvő beteggel vannak éjszaka.Nem vagyunk matrac mosó gyár sem ez igaz de igenis tisztábban vagyunk a higiéniás szabályokkal és ezeket be is tartjuk,a matracokat pedig fertőtlenitjük.MRSA:Ön valószinüleg nincs tisztábban ezzel fogalommal.Vannak ugyanis MRSA hordozó betegek és vannak MRSA fertőzők,nálunk ilyen betegek nincsenek mivel nem olyan osztály vagyunk,nálunk hordozók vannak,de ilyen betegeket minden más kórházban találhat és semmi problémát nem jelent mert tudjuk mi a teendőnk az ilyen betegekkel.A sebészeti betegekre sem jelent veszélyt mivel külön kezeltük őket teljesen.Azt irta,hogy ne érje semmi baj a Szakértő Asszonyt a kórházban mert nem lenne aki ellátná,erről pedig az a véleményem,hogy mi egészségügyi dolgozók esküt tettünk arról,hogy mindenkit elláttunk legyen az egy hajléktalan,idős,elesett vagy a Szakértő Asszony ha baj van akkor ezt nekünk nem teszi lehetővé a letett eskünk,hogy különbséget tegyünk .Ennyit szerettem volna csak Önnel tudatni,mint a kórházban dolgozó,jó lenne ha időnként szót kapna a másik oldal is és nem csak vagdalkoznánk,hogy mi milyen jól tudjuk a kórházi dolgokat! Számomra viszont sokkal többet jelent a nap mint nap látott elégedett beteg és hozzátartozó aki szóban el is mondja nekünk a köszönöm szót ez minden internetes fórumnál többet ér!Sajnos ezt a forumot nem arra használják amire ki lett találva!

#10 Szakerto 2007. 12. 05. - 21:16:52

Egy öreg Palotai lakosnak, aki nevét nem vállava mocskolódik. Nos, én Dr Tóth Ildikó szeretnék egy-két dolgot Neki elmondani, hátha sikerül azt a sötétséget, ami a fejében van, valami fénnyel megvilágosítani. 1. az, hogy mi kórház, és mi nem, törvény szabályozza, és nem az intézmény tulajdonosa. Ezért a Palotahosp Kft által működtetett intézmény kórháznak minősül, és ezt nem szeretné az Öreg Palotai, akkor kérem kezdeményezze a Parlamentben. 2. egynapos sebészet: ismerős az a kifejezés, hogy TVK? nos ez az a felső határ, amit kifizet az OEP, és aki ennél többet operál, gyógyít, az hiába végzi el, fizeti ki a gyógyszereket, orvosokat, ápolókat, nem kapja meg az OEP-től a pénzt. Ezért, bármennyire is szeretnénk többet operálni, nem tududnk, mert nem kaptunk több lehetőséget az OEP-től Ezzel nem vagyunk egyedül, ha veszi a fáradságot a mocskolódó Öreg Palotai, akkor ezt Ő si ugyanúgy tudja, mint én, de hát ez már miért érdekelné. Meg fog lepődni a Tisztelt Öreg Palotai, ha tudná, mennyi orvos operálna szívesen a várpalotai kórházban, de ezzel nem kell törődnie, hiszen az nem illik bele a mocskolódó, személyeskedő hozzászólásába. 3. szakrendelés: a sebészeti szakrendelésre, ahogyan a többi járóbeteg szakrendelésre is kért a Palotahosp Kft 2006. októberében többlet kapacitást, és meg is nyerte a pályázatot. A pályázat szerint meg is kezdtük a működést, majd az Egészségügyi Minisztérium döntése szerint le is kellett állatínia. Mivel a döntés az volt, hogy nem járúl hozzá a kapacitás növekedéséhez, és nem ad hozzá német-pontot. Ez azt jelentette, hogy havi fél millió forintot nem kapott meg a Palotahosp Kft az OEP-től, azonban a vállalkozókat, és asszisztenseket kifizette. Nos, mivel a Kft türelmesen várta a fellebbezést, de választ nem kapott, ezért megszüntette azokat az órákat, amiket nem fizetett ki az OEP. Sebészeti ügyeletet nem kell tartania a Kft-nek, ezt azért tette, hogy a tisztelt Öreg Palotai-nak jobb legyen a közérzete. De ez sem lesz sokáig így, mivel az OEP ezt sem fizeti ki. De majd az Öreg palotai ezt az összeget is elő fogja teremteni, és ki fogja fizetni. Valószínűleg a szakrendelőben dolgozó Öreg Palotai nem tudja, hogy a szakrendelőben nem kell gyógyszert tartani, a szakrendelőknek nem finanszírozza meg az OEP azokat az anyagokat, amiket eddig számolatlanúl ingyen használtak. Igen, fel kell írni őket, a betegnek ki kell váltania. Ezt teszik mindenütt az országban, mivel ez az előírás. De mivel mindent tud az Öreg palotai, ezért kérem vegye át tőlem a kórház vezetését, szívesen átadom. És akkor majd nyit egy kesztyű gyárat, egy banknyomdát, és még mindazt, amit a kedves Öreg Palotai köré gyűlt mocsokolódó, embernek nagyon nem mondhatók majd kérnek tőle. Mert nekem annyi pénzem van, amit most is felél a kórház. Nincs több. Jókívánságát egyébként nagyon köszönöm! Tapasztalatom az, hogy eddig még aki a másiknak rosszat kívánt, alőbb érte utol a másik embernek kívánt "jókívánság", mint ahogyan azt a legrosszabb álmában sem gondolta volna. Tehát kedves Öreg Palotai: kit érdekel, hogy mit és hogyan gondol, ha véleményét ilyen primitív módon nyilvánítja ki? Nyugodtan lépjen ki a sötét fejéből, és nyiltan vállalja a véleményét. Egyébként ha a kórház alkalmazottja, akkor ezért az egyért szégyellem magam. Szégyellem, hogy egy ilyen ember foglalkozik azokkal a betegekkel, akik hisznek az egészségügyi dolozókban, és hisznek a várpalotai kórház egészségügyi dolgozóiban is. Ha nem a kórház dolgozója, akkor a többi, 150 dolgozó nevében szeretném Önnel közölni, hogy nagyon sok becsületes, a munkáját jól végző dolgozó próbál a mostani nem egyszerű helyzetben megfelelni. Egyébként ha rosszúl lesz, én sem kívánom, hogy a várpalotai kórházban kezeljék. Merthogy erre a várpalotai kórháznak nincs lehetősége. és bármennyire is szomorú, de ezt tudomásúl kell vennie. Igaz, az elmúlt évtizedekben nagyon sok betegséget nem tudott volna a várpalotai kórházban gyógyítttania, pusztán egyetlen okból kifolyólag: nem volt csak 4 szakma a kórházban, amiről tudjuk, hogy nem nevezhető széles spektrumnak a medicina területén. Én nem kívánok Önnek semmi mást: egyszer nyissa ki az újságokat, és olvassa el, hogy milyen problémákkal küzd az egészségügy a világon, kicsi haznánkban. Nem nekem kell olyan kérdéseket megvitatnom, amik egyébként sok ember számára nyilvánvaló, és érthető. üdvözlettel: Dr Tóth Ildikó

#11 Palotai27 2007. 11. 28. - 17:59:09

Tisztelt felhasználók! Több észrevételem is lenne én alapjában nem értem mért beszélgetünk a Várpalotai kórházról mint kórház. Tudomásul kell venni mint kórház nincs várpalotán van rendelő, elfekvő, rehabilitációs intézet és elméletileg egynapos sebészet. Na ugye egynapos sebészet palotán hétfőn és szerdán lenne, ha orvos is lenne.( A KEDVES SZAKÁRTŐ ASSZONYON MULIK) Ha nics esetleg meg a beteg létszám akkor az ugynevezett fölszinti betegszobákból a betegeket átviszik a C-épületbe, volt rá példa,hogy a betetgeket olyan szóbába helyezték el ahonnan a magatehetlen beteget 1 órával előbb vitték át másik kórterembe ezek a betegek pelenkás betege magyarul ott végzik el a dolgukat a pelenkába az ágyba, a lényeg nincs matrac mosó az intézménybe ebből következtetve nincs meg a megfelelö higénia nem beszélve arról MRSA-ás beteg is azon a színten feküdt. ( SZÍNTÉN A SZAKÉRTŐ ASSZONY UTASÍTÁSÁRA VITTÉK A BETEGEKET ÁT MIVEL NEM FIZET ÉJSZAKÁS NŐVÉRT.) Fegyegeti az orvosokat az ápolókat nem egyszer írásba és elég sértön de volt példa felmondással való fenyegetére is. Napközben a sebészet 19-óráig volt most az csak 16-óráig van mivel nincs ápolónő mert a SZAKÉRTŐ ASSZANY nem hajlandó 16-óra után fizetni ápolónőnek, de az orvos az marad 19-óráig csak akkor már az ügyeleti helységben van. Na igen ez a beigért szakellátás Várpalotán. Szintén a SZAKÉRTŐ ASSZONY utasítása az orvos irja fel a kötszert a betegnek mivel ő nem hadja jóvá a szakrendelés gyógyszer rendelését vagy nem mindenre ad engedéjt, és itt nem csak a sebészetet értem hanem a többi rendelő kérelmét is. Na ennyit a rendelőkről az oszályokon sem jobb a helyzet gumikesztyű hiányba szenvednek a nővérek saját gumikesztyűt (OLYANT AMIT MÁSOK FELMOSÁSRA HASZNÁLNAK)vettek, hogy tudjanak dolgozni. Minden elismerésem az övék és nem a SZAKÉRTŐ ASSZONYÉ KIVÁNOM MEGJEGYEZNI AMIT EDDIG ELÉRT AZ SIRALMAS NEM FEJLŐDÉS HANEM LEÉPÍTÉS A BETEGEKET ÉS A DOLGOZÓKAT SEMMIBE VESZI. UGY LÉTSZIK TELJESEN CSŐDBE VISZI AZ INTÉZMÉNYT ÉS EZT A POLGÁRMESTERI HIVATAL NEM TUDOM MÉRT TŰRI. NEM SZOKTAM SENKINEK ROSSZAT KIVÁNI ISTEN LÁTJA LELEKEM DE NEM LENNÉK A BÖRÉBE A SZAKÉRTŐ ASSZONYNAK HA ITT ÉRNÉ VALAMI BAJ MERT SZERINTEM A VISELEKDÉSE ÉS A MAGATARTÁSA MIATT INKÁBB MÉG ÁTLÉPNÉNEK REJTA NEM SEGÍTENÉNEK. NA ENNYIT A DOKTORI ÉS KŐZGAZDÁSZ VÉGZETSÉGRŐL, EGY ÖRÖK MONDÁS NEM AZ ISKOLA TESZI AZ EMBERT! ÉS NYUGODTAN MEGLEHET SÉRTŐDNI LEHET FENYEGETNI ÉN TUDOM BÍZONYITANI AMIT IDE LEÍRTAM! Egy öreg Palotai

#12 Altorjay3 2007. 11. 21. - 18:31:38

Tisztelt Hozzászólók! Előző hozzászólásomat (Altorjay2, csak nem tudok belépni) szeretném korrigálni azzal a megjegyzéssel, hogy a kórházakkal kapcsolatos vélemény nyilvánítások között nagyon sok nevesítés, kritika fogalmazódik meg. Ez naplainkban az élet minden területén bevett szokás, különösen az interneten. Az általam elmondottakat elmondásokra, a városi közbeszéd információira alapoztam, utólag átgondolva helytelenül. A kórház személyzetére, orvosokra vonatkozó állításaimat visszavonom, azokért elnézést kérek, a fórumon tovább nem kívánok véleményt nyilvánítani, úgy gondolom erre ez a forma nem alkalmas. A legjobb ítélő úgyis a beteg. Ha bármelyik kórház a jövőben sikerrel vagy kudarccal szembesül, az maga a vélemény vele szemben.

#13 audis 2007. 11. 11. - 22:50:16

Tisztelt LaVerna! Meköszönöm megtisztelő sorait, válaszát. A hipotézise nem helytálló, ugyanis felelősséggel állítom, nem a "Tisztelt Szakértő Asszony" az "egy búzaszem"! Ezért sem alkalmas ez a levelezési Fórum arra a célra, hogy értelmes eszmecserét folytassunk, természetesen egymást nevesítve, már érdekesebb lenne.( csodálkozom, hogy ezt Ön nem vette észre, hisz az intézmény vezetője adta nevét az előző megszólalásában) Ezen levelezési oldalon jó ha tőlem tudja semmi nem biztos! Ebből következik, hogy az Ön által leírt "biztos a Szakértő Asszony" az érintett, egyértelműen nem igaz! Az "egy búzaszem" nem a kórház alkalmazottja, független, pártatlan személyt takar! Nekem nem lehetnek tapsztalataim, mint Önnek az intézményt illetően? Azt viszont feltételezem, hogy Ön orvos, szakmabeli és sértett, valamilyen szinten. Az egészségüggyel kapcsolatos általános és konkrét nézeteinek kifejtése nem erre az oldalra való. Egyébként én sem folytatom ezen oldalon a levelezést, mert egyértelműen értelmetlen. Az viszont igaz, hogy jobb lenne racionálisan szoritkozni arra tényre, hogy egy adott intézménnyel kapcsolatosan aról essék szó, ami az intézmények működésével kapcsolatos jobbító szándékról tesz tanúbizonyságot, avagy segít abban, hogy jobbá váljék a betegellátás. Azzal, hogy 200 forinttal több lesz az étkezési finanszírozás, az megoldja a mindennapos étkeztetés nehézségeit Ön szerint? Az országos problémák nem erre az intézményre tartoznak, ezt Ön is ugynúgy tudja, mint én. Ön sem tudja megváltoztatni azt a helyzetet egymagában, ami megoldaná az egészségügyben lévő krízis helyzetet. Azért azt nem lenne rossz, ha észrevenné, hogy a szakmán belül és kívül is elveszett a kohézió. Talán az együtt gondolkodással természetesen egymást Tisztelve többre mehetnénk. Nem hiszem, hogy Ön is úgy kel és fekszik, hogy ma kinek tegyem tönkre a napját? Egy orvos, egy szakdolgozó, egy gondolodó ember nem hiszem, hogy naponta arra törekedne, hogy kit tegyen tönkre, kit alázzon meg, sorolhatnám. Lehet, hogy van ilyen is. Összegezve! Megismétlem, a cél lenne a fontos, az eszközöket sajnos ismerjük, de talán azon is lehetne változtatni megfelelő gondolkodással. A tanmesét azért nem lenne rossz mégegyszer elolvasni, hátha ma már másképp látja és el tudná helyezni saját gondolatait, annak tartalmát önmagában. Nagyon elmentünk egymás mellett, a líraiság nem ismertelen fogalom, magam részéről azt gondoltam, hogy ha valakinek sérelme van ismeri a megoldáshoz vezető utat. Elnézését kérem, de nem fogok többet sem Önnek sem másnak írni igen egyszerű oknál fogva. A Fórumban történő disputa szintjével bizonyos beírások okán, nem kívánok azonosulni. Nagyon sajnálom, hogy ez nem az a hely, ahol az értelmes együttműködő, egymást segítő, építő kritika kerül megfogalmazásra, az intézménynek, az abban dolgozóknak, az ellátottaknak érdekében, védelmében. Őszinte Tisztelettel mind Önnek, mind a Fórum minden olvasójának: "egy búzaszem".

#14 kiskuka1 2007. 11. 11. - 16:17:11

Tisztelt Hozzászólok és olvasók! Teljesen szakmán kívül vagyok, de a kórházban "belül". Ez azt jelenti, hogy október 1. óta 84 éves budapesti lakosú édesanyám az új épület 2. emeletének valamennyi dolgozójának gondoskodását élvezi. Sajnos sok kórházban, egészségügyi intézményben megfordult már, húsvét óta folyamatosan, ezért úgy gondolom, hogy a saját bőrünkön tapasztaltak alapján --hangsúlyozom, hogy nem szakemberként -- már lehet véleményünk. Bár pedagógus sem vagyok, de valahogy ahhoz a területhez tudom hasonlítani a helyzetet. Azaz: mindenképpen mindkét fél (tanuló esetében a pedagógus és a szülők) maximális együttműködése, toleranciája, türelme szükséges az eredmények eléréséhez. Ahhoz, hogy a beteg (jelen esetben édesanyám) állapota elfogadható legyen, netán javuljon, azaz a hátralevő életének minősége emberhez méltó legyen, természetesen szaktudás (eseteünkben a Medicomplex dolgozói) és gondoskodás (esetünkben a dolgozók és a hozzátartozók is!!!) szükséges. Hugommal azért hoztuk őt ide, mert 24 órás, sok esetben szakszerű ellátást igényel, melyet munkánk mellet és szakértelem hiánya miatt sajnos nem tudunk biztosítani. A tisztaságról, körülményekről felsőfokon beszélhetünk. Az osztályt ellátó doktornő (Sebestyén dr.) és az ápoló személyzet gondjait sose éreztük, pedig biztos számtalan van. Többször tapasztaltuk az idős, beteges édesanyánk nagy szeretetünk mellett is nehezen elviselhető "háklijait", amivel ők többszörösen, napi 24 órában szembesülnek. Szeretettel, türelemmel gondoskodtak ezidáig róla, amiről mi is csak hálával beszélhetünk. Legjobb reklám (persze negatív értelemben is) amit az emberek megtapasztalva egymásnak átadnak. Mi az intézmény jóhírét keltjük, hasonló helyzetben lévő embertársainknak ajánljuk. Nem tudjuk, meddig lesz itt édesanyánk, de szívből remélem, hogy ez a vélemény később is ilyen lesz. Ehhez pedig semmi mást nem kívánok, mint a Medicomplex dolgozóinak jó egészséget és minden értelemben vett megbecsülést!!! Az eddigi lelkiismeretes gondoskodát (ami bizony nem csak pénzkérdése!) megköszönve, tisztelettel kérdése BZS :)

#15 kiskuka1 2007. 11. 11. - 16:14:32

Tisztelt Hozzászólok és olvasók! Teljesen szakmán kívül vagyok, de a kórházban "belül". Ez azt jelenti, hogy október 1. óta 84 éves budapesti lakosú édesanyám az új épület 2. emeletének valamennyi dolgozójának gondoskodását élvezi. Sajnos sok kórházban, egészségügyi intézményben megfordult már, húsvét óta folyamatosan, ezért úgy gondolom, hogy a saját bőrünkön tapasztaltak alapján --hangsúlyozom, hogy nem szakemberként -- már lehet véleményünk. Bár pedagógus sem vagyok, de valahogy ahhoz a területhez tudom hasonlítani a helyzetet. Azaz: mindenképpen mindkét fél (tanuló esetében a pedagógus és a szülők) maximális együttműködése, toleranciája, türelme szükséges az eredmények eléréséhez. Ahhoz, hogy a beteg (jelen esetben édesanyám) állapota elfogadható legyen, netán javuljon, azaz a hátralevő életének minősége emberhez méltó legyen, természetesen szaktudás (eseteünkben a Medicomplex dolgozói) és gondoskodás (esetünkben a dolgozók és a hozzátartozók is!!!) szükséges. Hugommal azért hoztuk őt ide, mert 24 órás, sok esetben szakszerű ellátást igényel, melyet munkánk mellet és szakértelem hiánya miatt sajnos nem tudunk biztosítani. A tisztaságról, körülményekről felsőfokon beszélhetünk. Az osztályt ellátó doktornő (Sebestyén dr.) és az ápoló személyzet gondjait sose éreztük, pedig biztos számtalan van. Többször tapasztaltuk az idős, beteges édesanyánk nagy szeretetünk mellett is nehezen elviselhető "háklijait", amivel ők többszörösen, napi 24 órában szembesülnek. Szeretettel, türelemmel gondoskodtak ezidáig róla, amiről mi is csak hálával beszélhetünk. Legjobb reklám (persze negatív értelemben is) amit az emberek megtapasztalva egymásnak átadnak. Mi az intézmény jóhírét keltjük, hasonló helyzetben lévő embertársainknak ajánljuk. Nem tudjuk, meddig lesz itt édesanyánk, de szívből remélem, hogy ez a vélemény később is ilyen lesz. Ehhez pedig semmi mást nem kívánok, mint a Medicomplex dolgozóinak jó egészséget és minden értelemben vett megbecsülést!!! Az eddigi lelkiismeretes gondoskodát (ami bizony nem csak pénzkérdése!) megköszönve, tisztelettel kérdése BZS :)

#16 Szakerto 2007. 11. 10. - 10:41:10

"Kedves"Hozzászóló! Én, Dr Tóth Ildikó írom ezt a hozzászólásomat. Eddig sem bújtam ál nevek mögé, most sem teszem. Véleményem markáns, és sohasem titkoltam, ami a várpalotai kórházzal kapcsolatos. Az az orvosi gárda közül többen, akik korábban a kórházban dolgoztak, és akinek a véleményét most megfogalmaztad, számomra nem jelent semmit. A tudásuk, és emberi viselkedésük a nullával egyenlő. Így az, amit leírtál, egy önmagadat áltató, hamis képzeten alapuló tézisek sorozata. Persze egy vélemény, a sok közül, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. De nem ez a kórházban dolgozó többség véleménye, bármennyire is fáj ez neked. Mondataid hamisak, mintahogyan már az első mondatod is az: nem én írtam a hozzászólást, báérmennyire is meglepő számodra. Lehet, hogy van más vélemény is, mint neked, és néhány mocskolódó társadnak? De ezeket a sorokat viszont én írom, és figyelj rám. Többször nem fogom leírni: gyalázkodó véleményedet kifejtésére, ami személyes sérelmedet takarja, ne ezen a honlapot akard megoldani. Nem erre való. Egyszer és mindenkorra be lehet fejezni azt a gusztustalan, személyeskedő vitát, amit folytatsz. Nekünk, akik most küzdünk a talpon maradásért, nagyon fontos, hogy a betegek elégedetten távozzanak az intézményből, és ezért mindent meg is teszünk. A nővérek dolgoznak, és nem is keveset. De a finanszírozás csökkenését sajnos nem tudjuk kompenzálni, nem tudunk több pénzt fizetni,. Pedig megérdemlik! És nagyon szeretném, ha az egészségügyi reform lehetővé fogja tenni, hogy ne ezen a gyalázatos finanszírozással kapják a kórházak a pénzüket, és a dolgozóknak lehessen több pénzt adni. Olvastad a kórházak pénzügyi helyzetéről szóló sajtó híreket? kár, hogy nem, mert akkor tudnád, hogy milyen forráskivonás volt a rendszerből, ami 50 milliárd forint! Gondolod, hogy ez bennünket elkerült? vagy pénzverdét működtetünk? Kérem, hogy csak azok nyilvánítsanak véleményt, akiknek személyes tapasztalatuk van a kórház működésével kapcsolatban. Azokra szívesen reagálok. üdvözlettel. Dr Tóth Ildikó

#17 Laverna 2007. 11. 10. - 00:24:20

Kedves "egy búzaszem"! Figyelmesen elolvasva és analizálva a nov.5.-ei eszmefuttatását, arra a megállapításra jutottam, hogy ennek szerzője nem lehet más, mint a "szakértő Asszony". Emberileg érthető, hogy körömszakadtáig védi a mundér becsületét, ez - mint az Önt foglalkozató tulajdonos érdekeinek megfelelően - érthető is. De szabad legyen néhány megjegyzést fűzni az Őn által leírtakhoz: 1. A búzaszemekkel kapcsolatos eszmefuttatása nagyon lírai, azonban a búza mellett konkoly is nő (érthető lesz a megjegyzésem, ha szíveskedik elolvasni az ide vonatkozó bibliai fejezetet), azaz a búza csak akkor fogan meg, akkor bújik ki a földből, akkor tör az ég felé, és akkor érik be, ha megfelelő, befogadó termőföldet talál. 2. És milyen ez a jó "termőföld"? - a "mezei munkások" emberszámba vétele - az orvosok szakmai véleményének meghallgatása - nem ragaszkodni mindenáron, de bebizonyítottan rossz elképzelésekhez - a nem tudható mennyi profitból a dolgozóknak morzsákat juttatni - a mindennapi szakmai ellátás alapfeltételéhez szükséges tárgyi felététek zavartalan bihztosítása - az orvosok díjazásának diszkriminativ megszüntetése - és egyáltalán tessék már emberszámba venni ezt a sok szerencsétlen, megfélemlített egészségügyi dolgozót, akik mukkani sem mernek, mert féltik ezt a kis minimálbéres állásukat. 3. És mivel a mai "magyar ugar" termőföldjét a neoliberális ámokfutók szántják keresztül-kasul - a bibliából tanulva - ebből csak a konkoly és a dudva nőhet ki. (És sajnos Önök - az új idők szeleit megorrontva- befeküdtek ennek a gőzhengernek.) Javaslatom: mentsük, ami menthető - a járóbeteg szakellátás újragondolása, de az érintett orvosok bevonásával - az egynapos sebészet feltételeinek meghatározása, de az érintett orvosok bevonásával - a krónikus osztályok ápolószemélyzetének növelése, mert a jelenlegi helyzet türhetetlen - A város önkormányzata, mint tulajdonos. és mint a szerződő egyik fél, számoltassa el a rábízott vagyon helyzetéről a működtetőt. Kedves "búzaszem"! Biztos vagyok abban, hogy komoly tanulmányokat folytatott a vezetéselmélet területén. Éppen ezért, hogy ha az autokrata és demokrata vezetői stílus közötti különbségeket tudja, javasolhatom, hogy változtasson a stílusán, talám akkor megyünk valamire. LaVerna (itt kapta meg Szent Ferenc a stigmákat)

#18 patientright 2007. 11. 05. - 19:05:36

Kedves Altorjay2! Megdöbbenve olvasom sorait. Hihetetlen milyen magabiztonsággal bírál olyan személyeket, ellátást, amiről semmit sem tud.Szerény ismereteim szerint csak arról lehet írásban, szóban nyilatkozni, állástfoglalni, amiben az ember szakmailag teljeskörűen tájékozott, felkészült. Én őszintén sajnálom Önt. A konkrét panaszügyét nem ismerem. Azzal, hogy kezdi az épülettel és mindjárt a harmadik mondatában a sebészeti ellátást bírálja és annak képviseletében eljáró szakembert azt elítélem. Milyen jogon teszi? Ön is talán sebész és nem meri vállalni a konfrontációt? Azzal, hogy meg is nevezi a szakembert és azt nem restelli még minősíteni, azzal végképp nem tudok egyetérteni. Mi lenne akkor, hogy ha az érintett szakember precedens értékű pert indítana Ön ellen, mondjuk hamis vád vétsége miatt, a Tisztelt Bíróság előtt. Tiszában van-e Ön azzal, hogy amennyiben nem tudja bizonyítani Ön az írásban nagy nyilvánosság előtt írását, esetleg a Btk. szerint akár öt év büntetési tétellel is jutalmaznák? Nem lenne jobb talán végig gondolni mit írok, ugyanis nagyon könnyen nyomozható lenne a személye. Mire alapozza, hogy írásában, hogy az Ön által megfogalmazottak szerint a két fél "útálja" egymást? Ön talán az egyik fél? Vagy mondták? Önnek panaszkodtak a Nővérek, Ápolók, stb. miért rokkannak le, számolnak fel, szüntetik meg munkaviszonyukat? A Szakértő Asszony munkáját is bírálja. Ezek szerint Ön igazi polihisztornak hiszi magát, ugyanis egyszemélyben orvos, közgazda, jogász sorolhatnám a levele tartalma alapján mindazokat a foglalkozásokat, amelyhez Ön kíválóan ért. Gratulálok Önnek, nekem nem sikerült még ennyi ismeretre szert tennem. Bízom abban, hogy mielőtt következő levelét megfogalmazná, egy kicsit átgondolja, milyen tartalommal tölti meg. Egy tiszteletteljes ajánlattal szeretnék élni Ön felé, nevezetesen: ha Önnek valós, vagy vélt sérelme van, azt meg is lehet beszélni az érintettekkel, hiszen Ön is tud kommunikálni a levele tanúsága szerint. Meg kellene próbálni személyesen eljutni oda, hogy nem a Fórumon formáljon véleményt, mert még Ön is lehet abban a helyzetben, amikor nem lesz más megoldása, mint azokhoz az emberekhez kell fordulnia, akiket most csúnyán, alattomosan megalázott, hangsúlyozom nagy nyilvánosság előtt. Én biztos, hogy nem ezt az utat vlasztottam volna sérelmem orvoslására, ha egyáltalán ez volt a célja. Egyébként utolsó gondolatként engedje meg, hogy arra predesztináljam, hogy a jövőben nyitottabban nézzen körül akkor, amikor konkrét intézményt, személyt bírál, mert egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy az Ön által érintettek egyáltalán felelősek bármiért. Ha igen, akkor arra van megoldás, de az nem az, amit Ön ezzel a levél magírásával el kívánt érni. Van egy régi történet, Önnek ezzel valószínűleg újat fogok mondani igen röviden: A búzaszemeket amikor elvetik és megfogan, kibújik a földből, egyre magasabb szárral az ég felé tör. Egyre jobban a búzaszemek duzzadnak, a kalász nő, lassan beérik, egyre jobban a föld felé hajlik szinte a súlyos búzaszemek a földet súrolják, jöhet az aratás. Mi ennek a kis történetnek a tanulsága? Igen egyszerű a válasz: akinek a fejében több van, annál szerényebb, közvetlenebb, megértőbb és sorolhatnám a pozitív tulajdonságok sokaságát. Talán ezen a kis tanmesén kellene Önnek is elgondolkodnia mielőtt vicsorogva, szitkozódva, villámokat szórva leül számítógépe elé. Őszinte Tisztelettel: egy búza szem.

#19 Krimo 2007. 10. 26. - 15:11:27

Kedves Altorjay2! Pataki doktor úr még mindíg operál, csak egy másik kórházban. Én csak jót tudok mondani. Engem úgy látott el hogy felállt az íróasztalától és megvizsgált. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy bármelyik orvos úgy rendelne és látna el betegeket hogy nem áll fel az íróasztaltól. Egyébként sok múlik a beteg viselkedésén is. De azért van a betegjogi képviselő, hogy panaszait elmondhassa. Sem mellette sem ellene nem szeretnék szólni a várpalotai kórháznak, mert nem sok tapasztalatom van. Nem akadékoskodni szeretnék, és még kötekedni sem, mert én nem igazán vagyok ezekkel a dolgokkal tisztába amit ön írt. Pl a szakértő asszonnyal kapcsolatban. Talán ismeri? Mesélt önnek erről? Az ott dolgozó nővérek miért számolnak le és roppannak össze? Ismeri a nővéreket is? Ha mindezeket csak hallomásból ismeri, akkor azzal is legyen tisztába hogy a rossz hír és ahhoz hasonlók sokkal de sokkal gyorsabban terjednek.Azt én is tudom hogy küldtek el embereket a laborból és máshonnan is de azért mert átszervezték az eü.-t. Az hogy nincs sok nagytudású új orvos, és miért nem üzemel az új műtő (volt a raktárban is?), miért nincs sürgősségi?Szó mi szó az egészségügyet jól megkavarták, de szerintem ez utóbbiak a pénzhiánnyal magyarázható és azzal hogy a várpalotai kórház nem kiemelt kórház ( más a támogatás módja) és csak egynapos műtéteket végezhetnek.De lehet hogy nem jól tudom.Ha tévedek akkor elnézést kérek. Ha valaki valójában tudja ezeket a dolgokat akkor tájékoztathatná a lakosságot, hogy ne húzzuk le mégjobban a kórházat. Köszönet a tájékoztatásért.

#20 altorjay2 2007. 10. 22. - 20:39:17

Még egy érdekesség. A műtősök ( akik ma márcsak nevükben azok, újabban egy személyben traktorosok, tetőfedők ) új szobát kaptak. Dr. Tóth Ildikó szakértő asszony jóvoltából megkapták a volt boncmesteri "irodát", 3 méterre a prosectura ajtajától, közvetlenül a boncterem mellett. Igaz, hogy ott van legtöbb dolguk, hiszen a kórház halálozási mutatója az egekben van, de azért ez mégis valami másra utal: a dolgozók megbecsülése idegen fogalom a Palotahospnál.

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: