Házipatika fórum: chlamydia fertőzés - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

chlamydia fertőzés

#1 kicsihoney04 2012. 10. 02. - 17:04:23

Üdvözlet!
Szeretném megtudni, hogy a chlamydiát egy alkalom után is feltétlenül elkapja-e az ember? Lehetséges-e az, hogy többször is együtt voltunk, de nálam nem jelenik meg a betegség? A partneremnél nem rég diagnosztizálták, én majd csak pár nap múlva jutok be az orvoshoz. Van esély rá, hogy én nem vagyok fertőzött? Nincs semmilyen tünetem, bár tudom, hogy ez önmagában semmit nem jelent.
sing

#2 murphy9 2010. 04. 12. - 00:54:52

Tisztelt Hölgyem/Uram! Sajnos én sem találtam megfelelő tájékoztatást az interneten a Chlamydia trachomatis lappangásával kapcsolatban. A partneremnél előjöttek bizonyos tünetek, mellyel kicsit késve ám (mint tudjuk a férfiak nehezebben mennek orvoshoz), de orvoshoz fordult. Először arra gyanakodtunk, hogy esetleg egy nálam az ő tünetei előtt kiütközött gombás fertőzést kapott el. A vérvizsgálat eredményeképpen azonban a chlamydia volt határértéken. Mint említettem, nála a tünetek az én gombás problémáimat követően 1 hónappal jelentek meg. Nekem már több, mint egy fél éve volt más partnerem, akitől esetleg elkaphattam a chlamydiát, de azóta jelenlegi partneremmel már több alkalommal voltunk együtt. Nem sokszor, de többször, azelőtt, hogy megbetegedett volna. Neki nem volt más partnere. Kérdésem az lenne, hogy az lehetséges-e, hogy a bennem lappangó fertőzést ő csak a sokadik együttlét után kapja el és csak a sokadik alkalom után lesznek tünetei? Esetleg gyanakodhatok arra, hogy volt más partnere? Az is megeshet, hogy a nálam diagnosztizált gombás fertőzés nem is az volt ami, vagy gombás fertőzés volt, amit a chlamydia hozott elő? Előre is köszönöm szíves válaszát, tájékoztatását. Üdvözlettel!

#3 deuxopel 2010. 04. 11. - 00:30:18

Tiszteletem, uj tagkent a Chlamydia Trachomatis miatt regisztraltam, sajnos nem talaltam kielegito informaciot. Franciaorszagban elek, parom egyuttletunk ota panaszkodik "miattam problemai vannak" 2004-ben mindketten csinaltattunk Chlamydia tesztet akkor mindekettonknek negativ lett, kapcsolatunkban nem volt egyinkunk reszerol sem "3. szemely", azonban parom 2010 marciusaban ujabb teszt Magyarorszagon kenetbol pozitiv eredmeny, nekem itt Franciaorszagban vervetel utan negativ. Elkepzelheto-e, hogy evekig lappang a betegseg tunetek nelkul, teszt negativ? paromnak volt rakos daganata, elkepzelheto-e, hogy benne lappango viros volt evekig? koszonom a hozzaszolasokat

#4 1984_kriszti 2009. 10. 13. - 11:53:50

Tisztelettel a segitségét kérném. A párommal clamidiánk van már több mint másfél éve nyüglődünk vele, nekem szinte tünetmentes. Nagyon sok orvosnál voltunk van egy pár negativ véleményem. A debreceni klinikákon nekem negativ lett az eredmény. Pedig akkor elég csúnya volt a helyzet szemmel látható, és pár kenőcsel elintézték a szemmel látható tüneteket, pedig mintát is ettek elléggé megszenvedtem a mintavételt is, és negativ. Barátnőmröl nem irnék sokat ő külföldi állampolgár (román), hát ott is milyen orvosok vannak, felirtak neki egy gyógyszer amit 15 napig szedtünk naponta 2 szemet egyszerre keztük el, és 2 hétre rá megismételtük de semmi, a szextöl tartózkodtunk, maximum egy párszor volt óvszerrel, oralis nem volt. Magamért nem aggódok anyira mert fájdalmakat nem okoz de barátnőmtől még szeretnék majd gyereket és fáj neki szex közbe. Ha ön ajánja Sumamed S tablett akkor én megvenném. Több orcost már nem szivesen szeretnék látni. Ezt ne vegye sértésnek ez csak azoknak szól akiknél én és a párom jártunk. Nekem a tünetek: néha csip a hugycsövem, és 3-4 napja megduzzadt a herém, amikor mintavételen voltam fitymaszükületem volt és bör szét volt repedve nagyon csúnya volt sajnos. Barátnőmnek, fáj mikor pisil csíp neki, fáj a vaginája és folyása is van, fehér. menstruációkor jobban fáj a méhe. Várom mihamarabbi válaszát, még egy kérdés a gyógyszer vény nélkül is kapható ?

#5 1984_kriszti 2009. 10. 13. - 11:50:28

Tisztelettel a segitségét kérném. A párommal clamidiánk van már több mint másfél éve nyüglődünk vele, nekem szinte tünetmentes. Nagyon sok orvosnál voltunk van egy pár negativ véleményem. A debreceni klinikákon nekem negativ lett az eredmény. Pedig akkor elég csúnya volt a helyzet szemmel látható, és pár kenőcsel elintézték a szemmel látható tüneteket, pedig mintát is ettek elléggé megszenvedtem a mintavételt is, és negativ. Barátnőmröl nem irnék sokat ő külföldi állampolgár (román), hát ott is milyen orvosok vannak, felirtak neki egy gyógyszer amit 15 napig szedtünk naponta 2 szemet egyszerre keztük el, és 2 hétre rá megismételtük de semmi, a szextöl tartózkodtunk, maximum egy párszor volt óvszerrel, oralis nem volt. Magamért nem aggódok anyira mert fájdalmakat nem okoz de barátnőmtől még szeretnék majd gyereket és fáj neki szex közbe. Ha ön ajánja Sumamed S tablett akkor én megvenném. Több orcost már nem szivesen szeretnék látni. Ezt ne vegye sértésnek ez csak azoknak szól akiknél én és a párom jártunk. Nekem a tünetek: néha csip a hugycsövem, és 3-4 napja megduzzadt a herém, amikor mintavételen voltam fitymaszükületem volt és bör szét volt repedve nagyon csúnya volt sajnos. Barátnőmnek, fáj mikor pisil csíp neki, fáj a vaginája és folyása is van, fehér. menstruációkor jobban fáj a méhe. Várom mihamarabbi válaszát, még egy kérdés a gyógyszer vény nélkül is kapható ?

#6 Re.Beka 2008. 11. 22. - 22:01:39

Kedves hozzászólok, nekem volt chlamydiám. Remélem már kigyógyultam belőle. 2 hétig szedtem miatta antibiotikumot, de nem hiszem, hogy sikerrel járt, mert most megint fáj az alhasam. Megint ugyanazok a tünetek. Még reménykedek abban, hogy ez csak egy egyszerű felfázás... de félek nagyon. :( Tünetek: Alhasi fájdalom, vérzés szexuális együttlét után. Folyás. Fájdalom szex közben. Rossz közérzet. Vannak akiknek teljesen tünetmentes. Nekem előjöttek a tünetek. Valószínűleg későn vették észre és ezért a vírus megtámadta a méhnyakat, a méhet, stb.... :( Ami még fontos, és talán igaz is, a chlamydia nem feltétlenül mutatható ki egyszeri szűréssel. A páromnak az első tesztje negatív lett, a második pozitív. Fogalmam sincs miért. Neki az orvosa mondta, hogy kétszer kell vizsgálni és igaza lett. :( Egyébként én még 10 hónapja az előző páromtól kaptam meg. Neki volt. Ő "elfelejtette mondani", hogy a múltjában ez megtörtént. Majd mikor a mostani párommal elkezdtünk járni a tünetek szép lassan előjöttek. Volt egy vizsgálatom még 9 hónapja ami negatív lett. 3 hónapja volt az utolsó vizsgálat ami pozitív. ( Ez akárhogy is nézzük 6 hónap tünetmentes állapot, amíg a vírus nyugodtan szaporodhat és károsíthat. :( ) A párommal a párkapcsolat felbomlott, ennek okára. ( Nem igazán deríthető ki, hogy félrelépés útján lehet csak megkapni, vagy akár az uszodában is. Tudtommal csak szexuális együttlét útján terjed. Márpedig a ki lépett félre, hogyha mindketten állítjuk magunkról, hogy egyikünk se kérdés eléggé megrontja a bizalmat két ember között. ) Mindenesetre most újra fáj a hasam és félek. Lehet, hogy az antibiotikumos kezelés nem járt sikerrel??? Egyébként a legtöbb nőnek 1 éven belül a kezelés után újra előjön. Valahogy nem várom, hogy újra lássam a doktoromat. Újra a régi történet. Mire rájött, hogy mi a bajom kismilliószor voltam nála... :'(' És akkor még arról nem is beszéltem, hogy belepusztulnék, hogyha nem lehetne gyerekem. Imádom a kisbabákat. 18 éves koromtól kezdve szeretnék családot alapítani. Legalább 3 gyerek. Remélem nem veszi el tőlem ezt az élet. :'('

#7 Re.Beka 2008. 11. 22. - 21:47:46

Tisztelt doktor, ezt a magyarországi gyógyszert csak recepttel lehet megkapni?

#8 csipkebogyo00 2008. 05. 15. - 10:18:07

Kedves Punkbaby! Én is évekig mindenféle vizsgálatra jártam, mikor Hamvas Ferenctől egyik internetes portálon információkat szereztem a chlamydiáról. Másnap be is jelentkeztem, bár nagyon sok betege van, de azt kell mondanom, megérte. Egyébként ha beírod a neveét a google-ba, beszélhetsz is vele, és megtudhatsz Róla sok mindent.. Hamvas Ferenc (06-20/9442485) Kitartás!!!

#9 ausztralia 2007. 10. 01. - 15:07:42

Kedves clamydiások! Nekem egy célzott vérvizsgálat kapcsán /lyme korral kapcsolatos neurológiai tüneek/ derítették ki, hogy pozitiv vagyok. Igy 52 évesen 2 gyermek felnevelése után már nem rémisztő, főleg úgy, hogy soha semmilyen erre utaló jelem nem olt. S hogy hogyan tettem rá szert, arról véletlen sejtelmem sincs. Viszont kaptam vért. BIZZATOK, hogy Nálatok sem okoz majd semmilyen gondot. Jó egészséget kívánok Mindenkinek Ausztrália

#10 2007. 04. 29. - 18:12:51

Sziasztok Én 2hónap alatt 2szer felfáztam de 3-4nap alatt kigyógyultam belőle. Most ujra jelentkezett ,de nemtudom hogy ez már felfázás-e.Tegnap este óta ha elmegyek vizeletet üríteni véreset pisilek,csíp és ég :( Ez szerintetek chlamydia?Azt olvastam h ez a fertőzés húgycső probléma és felfázásból is jöhet nem feltétlenül sexuális uton. Eddig nem sok intim kapcsolatom volt,és most van egy párom akivel 4hónapja vagyunk együtt.Eddig védekeztünk óvszerrel de egy ideje felhagytunk vele.Ilyen fájdalmas problémáim vizelet közben nem voltak míg mással voltam sexuális kapcsolatban csak mióta új párom van.Lehet hogy vele is baj van?Mert olvastam h a férfiak is veszélyeztettek ebben és akár uj partnernél is kualakulhat a chlamydia.

#11 2007. 02. 28. - 19:58:43

Terhesség alatt is gyógyítható a Chlamydia? Köszönöm.

#12 2006. 05. 31. - 11:24:45

Elolvastam minden cikket,ami itt található a házipatika oldalán a chlamidyával kapcsolatban...a tünetek 90százaléka felfedezhető nálam.hol eljön,hol elmúlik...az orvosok csak antibiotikumot adtak eddig,mert az hitték csak fel vagyok fázva.múltkor már nagyon erős volt a gyanúm,hogy nem.elmentem a nőgyógyászomhoz,aki hozzáteszem Debrecen egyik legjobbja,de ő azt mondta nincs itt semmi csak felfázás.a nővérkének mondtam,hogy szerintem chlamidyia,de ő erre csak annyit válaszolt,'miről beszél,ne kívánja magának azt...'-kedves mondhatom...viszont a tünetek már legalább 2éve vannak. minden vágyam az,hogy 3gyönyörű egészséges gyermeknek adhassak egyszer életet.de a most olvasottak alapján még az életkedvem is elment...elhatároztam,hogy ennek bizony véget kell vetni és pontot kell rakni a dolog végére. olvastam,hogy elég költséges a fertőzés kivizsgálása...sajnálom,hogy a magyar egészségügy ennyire mélyen van...ott tartok,hogy bármi áron,de ezt ki kell vizsgáltatni és azt is felismertem,hogy ez csak magánorvos útján érhető el.az egészség sajnos a mai világban pénzbe kerül... kérédsem az lenne,hogy tényleg ennyire nagy veszélyt jelent a fogamzásra???ilyen egyszerűen lehet valaki meddő??? a jövendőbeli gyermekeim érdekében mindenre képes vagyok!!!bármi áron-mindenáron... Pesten tudna esetleg olyan nőgyógyászt ajánlani,aki nem küld el azzal a kifogással,hogy hipohonder vagyok és túl sokat olvasgatok... Köszönöm válaszát, Orsolya

#13 2006. 01. 20. - 20:23:23

Kisfiamnál,aki 1994-ben koraszüléssel született,9 napos korban kötőhártya gyulladást állapitottak meg A tenyésztés a Clamydia fertőzést mutatott.Kérdésem:KItől vagy hogyan kaphatta el ha sem én sem az apa nem vagyunk fertőzöttek!igaz azóta terhes sem maradokde a tesztek mindig negativak!!! :'('

#14 Törölt felhasználó 2004. 07. 26. - 16:10:21

Tisztelt Asszonyom! A Chlamydia fertőzés az esetek egyrészében nem okoz tünetet, egy jellemgzetessége azonban feltétlenül van: zavarossá, gennyessé teszi a nyakcsatorna nyákját, amit az orvonak észre kell vennie. Ilyenkor vagy laboratóriumi vizsgálatot végez, vagy az olcsbb megoldást választja. Sumameddel kezeljük (Csak egy nap egy adag)és biztos a siker. Ha lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus HaziPatika.com Csoport

#15 2004. 07. 19. - 13:24:11

Hogyan derül ki, hogy valaki chlamidiás? Mik a tünetek?

#16 hemese 2004. 07. 19. - 11:11:04

Tisztelt Doktor Úr! Chlamydia gyanúval küldtek minket a partneremmel szűrésre. Az eredmény még nem született meg, de a szakirodalomban utána olvastam a tüneteknek és 90 %-os valószínűséggel pozitív lesz a szűrővizsgálat eredménye. Több mint fél évvel ezelőtt vettük magunkon észre a betegség tüneteit és jártunk is vele orvoshoz, ahol mindig megállapították hogy semmi bajunk és szinte már szégyelltük magunkat, mert hypohondernek tituláltak minket. Pedig én 2 hónapja még egy csúnya vesegyulladást is kaptam, ami hugycsőgyulladásból alakut ki. Kérdésem az lenne, hogy párommal szeretnénk a közeljövőben gyermekeket, de mint olvastam ez a betegség meddőséget okoz. Ön szerint mennyi az esélyem hogy egészséges úton tudjak megtermékenyülni, úgy hogy ilyen hosszú ideje károsítja a szervezetemet ez a baktérium.

#17 2003. 06. 10. - 07:02:36

Köszönöm megnyugtató válaszát. Ezt a kezelést kaptuk. Még annyi a kérdésem, hogy, ha ez a fertőzés ilyen gyakori, nyílván bármikor ki vagyunk téve neki. Miről ismerhetjük fel, ha újból megfertőződtünk, ugyanis panaszt most sem okozott egyikünknél sem. Orvosom elmondta, hogy ez esetleg problémát okozhat a gyermekvállalásnál. Mi ennek a valószínűsége?

#18 Törölt felhasználó 2003. 06. 06. - 14:36:59

Tisztelt Asszonyom! A Chlamydia fertozés nagyon gyakori, a magyar népesség 20%-a érintett. uszodában éppúgy el lehet kapni, mint nemi aktussal. Ennek nincs is jelentosége. fontos, hogy a megfelelo gyógyszer kapja meg Ön és a partnere is. Ez pedig a Sumamed S tabletta. Egy alkalommal kell két tablettát bevenni, ennek hatása kb. 14 napig tart. Ma pl. az Egyesült Államokban az ebszolút alsoként választandó kezelés. 10 napig csak óvszerben lehetnek együtt, az oráis szexet is kerülve, mert gyakori az ún. ping-pong effektus. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nogyógyász szakorvos, humángenetikus

#19 2003. 05. 16. - 07:37:33

Az éves kötelező nőgyógyászati vizsgálaton chlamydia fertőzés gyanuja merült fel nálam. Azt már tudom, hogy ez egy baktérium, és kaptam rá gyógyszert is. Kérdésem, hogyan fertőződtem meg ezzel, milyen problémát okozhat a továbbiakban? :|

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: