Házipatika fórum: Januártól szeretnék jónéhány kilótól megszabadulni! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 280 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Januártól szeretnék jónéhány kilótól megszabadulni!

#41 2004. 02. 26. - 12:00:26

Mariannka! Ezt legjobb hétfőn kezdeni. Én már vasárnap rákészülök,hogy mit és hogyan.Már este nem vacsorázok és inkább lelkileg fontos felkészíteni magad,mert akkor elcsábúlsz.Ha felkészíted magad akkor egy hét nem a világ.Hidd el évente négyszer kibirom és nagyon boldog vagyok ha végigcsinálom.Egyszer volt,hogxóy az elsőnap feladtam mert nem voltam elég elszánt.Láttam a februári topikban amit írtatok.Nem lenne baj,ha megcsinálnád de erőltetve nem szabad.Tudod a fejben kell elkezdeni mindent,csak akkor sikerűlhet.A helyes fogyókúra nem zár ki semmit csak a napi megengedettbe férjen bele.A túrógombóc is ide tartozik.Ha megeszel hármat,de nem egy tállal.Próbáld meg így közelíteni a dolgot.Neked nincs annyi felesleged mint pl.nekem.Egy kis önfegyelemmel három hónap alatt leadod,főleg,hogy tornázol mellette becsületesen. Ne kapkodj ide-oda modszereket kersgélni.a sok bába közt elvész a gyerek.Válaszd ki a megfelelőt,fujd fel magad és mennie kell. :d Szia.Majd du.benézek.

#42 kismvity 2004. 02. 25. - 21:30:14

Szia Bobecske! Köszi, hogy leírtad milyen a tisztítókúra. Reggel még tök lelkes voltam, de délben elszúrtam a dolgot. A mama túrógombóca vitt kísértésbe. De holnap bekeményítek, szigorítani kell a dolgon! Az a baj, hogy mama főz minden nap, és finomakat. De tudok én is főzni, majd csinálom a züzüket magamnak, a párom és a csemege pedig egye mama finomságait. Még jó, hogy Ti itt vagytok, és így nem adom fel a dolgot! No, majd holnap ismét géphez ülök, most tornázok kicsit és szundi! Puszi: Mariann

#43 2004. 02. 25. - 13:48:30

Elnézést de vacakol a gépem véletlen kétszer kűldte el az üzit. bobecs

#44 2004. 02. 25. - 13:47:05

Mariannka4 ha én kibirom akkor hidd el kilehet bírni.Ezt a kúrát már négy éve időnként ha úgy érzem meg csinálom. Nem is szabad,hogy éhezzél.Abban a percben,hogy eszembe jut,hogy ja éhes vagyok már is iszom egy pohárral amit épp akarok.Ennél nem az a cél hogy minél kevesebb kaját vigyél be ,hanem,hogy egészségeset. A másodiknap lehet gyümölcsöt,zöldséget egész nap,a harmadikon már lehet párólt zőldséget+párólt rizst.A többi napokon már lehet ezekhez egy kis csirke mellet enni.Délig gyümölcsözöm addígra kész a züzü(én így hívom ezt a fajta kaját) Azután rájárok.Egy kistányérral vagy négy szer is eszem belőle.Hogy lehet így éhezni?Ma gombát párolok,ehez adok egyedűl de csak egy mokkás kanál olajat. Megcsinálom olyan jó hagymás,foghagymás egy kis kaliforniai paprikás szósszal aztán egybe főzőm.Ettől lett züzü.Olyan finom minden nap mást találol ki,hogy ne is legyen unalmas.A csirkmelleshez nem adok már semmi zsiradékot.Nem használok sót,ha nagyon muszály akkor tengerit.A vegetával sózóm mert az is elég.Ha van kérdésed írd csak meg. Puszika bobecs

#45 2004. 02. 25. - 13:46:53

Mariannka4 ha én kibirom akkor hidd el kilehet bírni.Ezt a kúrát már négy éve időnként ha úgy érzem meg csinálom. Nem is szabad,hogy éhezzél.Abban a percben,hogy eszembe jut,hogy ja éhes vagyok már is iszom egy pohárral amit épp akarok.Ennél nem az a cél hogy minél kevesebb kaját vigyél be ,hanem,hogy egészségeset. A másodiknap lehet gyümölcsöt,zöldséget egész nap,a harmadikon már lehet párólt zőldséget+párólt rizst.A többi napokon már lehet ezekhez egy kis csirke mellet enni.Délig gyümölcsözöm addígra kész a züzü(én így hívom ezt a fajta kaját) Azután rájárok.Egy kistányérral vagy négy szer is eszem belőle.Hogy lehet így éhezni?Ma gombát párolok,ehez adok egyedűl de csak egy mokkás kanál olajat. Megcsinálom olyan jó hagymás,foghagymás egy kis kaliforniai paprikás szósszal aztán egybe főzőm.Ettől lett züzü.Olyan finom minden nap mást találol ki,hogy ne is legyen unalmas.A csirkmelleshez nem adok már semmi zsiradékot.Nem használok sót,ha nagyon muszály akkor tengerit.A vegetával sózóm mert az is elég.Ha van kérdésed írd csak meg. Puszika bobecs

#46 2004. 02. 25. - 12:07:59

Sziasztok! Még nem találko9ztunk, így engedjetek meg egy rövid bemutatkozást: 78 kg és 155 cm "magas" (vagyis alacaony) vagyok. Ja, és 51 éves. Egyáltalán nemvagyok megelégedve magammal. Sajnos, már próbálkoztam fogyókúrával, de hiába. Talán az egyik legnagyobb probléma, hogy vacsorát minden nap főzük a család miatt, ők ugyanis nem esznek bent a munkahelyen. Nekem kötelező, mert élelmiszeripari cégnél dolgozom és tilos élelmiszert behozni. Legalább 20 kg-tól kellene megszabadulnim. Kérlek, segítsetek. Köszi, Mara

#47 kismvity 2004. 02. 25. - 08:53:06

Szia Bobecske! Pontosan milyen tisztítókúrát csinálsz? Víz, tea, zöldséglé? És hány napig tart? Ma még csak 1 pohár zöldséglevet, és 2 pohár vizet ittam, enni még nem ettem. Ki lehet bírni, hogy csak iszunk? Mert én piszok éhes vagyok... :p De ha Ti kibírtátok, nekem is ki kell bírni! :d A néni megint láttam, szegény olyan óriási, hogy az ülés se látszódik... Én nem akarok olyan kövér öreg néne lenni! Inkább uralkodok magamon, nem eszek, és tornázok. Majdcsak elindulnak lefelé a kilók! ;) Egyébként már izomlázam sincs annyira! Egyébként az izomláz arra volt jó, hogy tudatosult bennem, hogy a hasam és a hátsóm nem tiszta hájból van, van ott egy kis izmocska is! És ez tök jó érzés volt! ;) Puszi: Mariann

#48 2004. 02. 24. - 16:59:49

Szia Zita,!Szia Viki! Én a kalória számlálást választottam,mert ez már nekeembevált.bevált.Előny,hogy sok mindennek tudom és nem kell kersgélni. A másik előny,hogy nem kell mindenről lemondanom,hanem a minőségén(kevesebb zsiradék és szénhidrát)és a mennyiségen változtatok.Van a neten kalkulátór,ami kiszámítja mennyit szabad enned,hogy fogyj.Ha bár miben segíthetek csak szóljatok. Puszika nektek,még később benézek. bobecske.

#49 2004. 02. 24. - 16:48:27

Szia Mariannka! Örülök ,hogy ilyen ügyes voltál.Fog ez menni,látom nagyon elszántad magad. Nagyon okos vagy,ami a biciklisnénit illeti ;) REmélem ha jó idő lesz mindennap kétszer arra kerekezik. :d Én is ettől rettenek,amikor idős nénikét látok cammogni.Legszivesebben minden lépésnél megállna nem csak a kora,hanem a súlya miatt. Elég mozgékony vagyok és nem szeretnék öreg koromra lerokkanni. Már második napja csinálok egy tisztítókúrát és holnap testmozgás is lesz beütemezve.Majd ha hazajöttem beszámolok róla. majd még jelentkezem. puszi: bobecske.

#50 2004. 02. 24. - 14:55:14

Szia Zita!!! Én is megprobálom az almázást. Sajnos én csak régebben probáltam leadni a kilóimat. Le is ment 10 kg rólam. Csak aztán visszaszedtem. Én akkor nem ettem szinte semmit. Naponta egy nagyon pici főtt ételt vagy volt olyan is amikor csak egy tányér levest ettem. Sokáig bírtam. Most végleg szeretném leadni a kínos kilóimat. Nyárra szeretném ha látszódna rajtam már vmi, mert üdülni szeretnék menni. Van egy kínai tea ami nagyon jó és hasznos. Csak az a baj vele, hogy rettentő rossz az íze. A neve: Anti-adiposis kínai tea. Az a jó benne, hogy rengeteg vizeletet csinál és méreghajtó hatású. Én akkor még a Redusan tablettát is szedtem. Talán ez a kettő segített nekem a fogyásban. Te hány kilót szeretnél leadni? Mi az álomhatár? Szia: Viki ;) ;)

#51 kismvity 2004. 02. 24. - 10:39:00

Sziasztok! Szia Bobecske! Itt vagyok végre én is. Formatálni kellett a gépet, aztán az internetkapcsolattal volt egy kicsi bibi. De mostmár jó a GÉP! :d :d :d Nagyon hiányoztatok! Pont tegnap volt egy hete, hogy elkezdtem kevesebbet enni, és nem iszom a cukros lötyiket. Az eredmény 1,5 kg mínusz. Örülök neki! :d Tornázok is, jó kis izomláz van a hátsómban. Az ad erőt, hogy szokott erre biziklizni egy nagyon kövér öreg néni, és mindig arra gondolok, ha nem vigyázok, én is olyan leszek... :'( No, örülök, hogy itt vagyok veletek! Puszi mindenkinek! Mariann

#52 2004. 02. 24. - 06:57:06

Szia Bobecs! Dicsérő szavaid jól esnek, remélem kitartó leszek. Milyen teákra gondoltál? Szeretném megismerni a te módszereidet, hátha tudok én is hasznosítani valami jó ötletet. Annyira jó, hogy sorstársakra leltem ezen az oldalon! Azt például hogyan lehet megállni, ha a fiamnak palacsintát sütök, ne essek "bűnbe"? Milyen sportot, mozgást űzöl? Arra gondoltam, ha jobb idő lesz, járhatnék biciklivel is munkába, az 2*5 km naponta, de nagyon nehéz még rászánni magamat. Szia! Zita

#53 2004. 02. 24. - 06:33:50

Szia Viki! Nem csak almán élek, igaz az első két nap csak almát ettem. Azóta arra vigyázok, hogy délig csak almát egyek, utána pedig eszem rendesen. Húst, v.krumplit, rizset, tojást, virslit...mikor mit. És persze csak egy adagot. Imádom a salátákat szerencsére, azok laktatnak is. Aztán ha végképp nem bírom, jöhet az almarágás. Ja és a reggeli kávémból kihagytam a cukrot. Ennyi kellett ahhoz, hogy lejöjjön villámgyorsan az az 5 kg rólam. A neheze most kezdődik, ez a 10 kg már keserves lesz, de bízok magamban, és tőletek is sok erőt merítek. És te? Hogyan indultál el? Van valami hasznos tipped? Kíváncsian várom történetedet! Szia! Zita

#54 2004. 02. 23. - 15:49:17

Szia Bobecs!!! Én is szeretném leadni a sok felesleges kilómat. Csak egy baj van nem tudom mit egyek és mit nem. A szénsavas ásványvizet én is csak nagy ritkán iszom. Régebben kínai teát ittam és naponta egyszer ettem egy tányér levest. Te mit eszel? Miből áll egy napi étrended? Szia: Viki

#55 2004. 02. 23. - 15:43:08

Szia Zita!!! Most tudok csak válaszolni neked. Én most 95 kg vagyok és kb 20 kg-tól szeretnék megszabadulni.:$ :$:$Almázás alatt azt érted, hogy csak almát eszel egész nap? Te mennyit szeretnél leadni? Milyen egy napi étrended? Szia: Viki (nyergesv) :d

#56 2004. 02. 23. - 10:08:02

Szia Zita! A szénsavas ásványvíz puffadást okoz,az én tapasztalatom az,hogy étvágyat is csinál a szénsav miatt.A fogyózásban épp ezeket eei akarom kerűlni.Ha nem szereted a sima ásványvizet,akkor teákat is ihatsz ami még egészségesebb ,mertméregtelenít is,ami meg kimondittan megkönnyíti a fogyást. Nagyon ügyes vagy.Amit edíg elértél nagyon szép,ha ez az út járható akkor ezen menj tovább. Én a helyedben -nekem ez vált be-nem a szétválasztást választanám,hanem a csökkentet adagokat,Ezen belűl is kevesebb zsír és szénhidráttartalmú,de vegyes kaját. Ha e mellett egy kis rendszeres mozgást beviszel akkor biztos ,sikerűl azt a pár kilót még leadnod,és nem fenyeget a hiányos étkezés miatti vissza (falás)hízás sem.De azért ha elérted az álom súlyt még oda kell figyelned továbbra is az étkezésre és a mozgásra. írjál csak nyugodtan még később benézek. bobecs.

#57 2004. 02. 23. - 06:44:18

Szia Bobecs! Legyen jó ez a heted! 15 kg-tól szeretnék megszabadulni. A 175 centimhez 80 kg vagyok (azaz csak voltam, mert az előző heti almázásnak, és tudatos táplálkozásnak köszönhetően ma a mérleg 75 kg-n állt) és valóban szeretném meg is őrizni az elért eredményt. Szülés után 63 kg voltam hat évvel ezelőtt. Úgy gondolom, a 65 kg ideális lenne jól érezném magam igy a bőrömben. Összeolvasok mindent, ami a káoszt fokozza bennem. Te hallottál valamit arról, hogy a fehérjéket ne társítsuk a szénhidrátokkal? Van ennek valami alapja? És eredménye? Köszönöm, hogy tartod bennem a lelket! Tanácsaidat szivesen olvasom, ne kimélj, mert valami csak lesz rám is jó. Miért ne szénsavas ásványvizet igyak? Egyenlőre ennyi kérdésem lenne. Szia! Zita

#58 2004. 02. 20. - 17:38:25

Sziasztok! Én is csatlakoznék a NAGY MEGMÉRETTETÉSHEZ és ÉLETMÓDVÁLTÁSHOZ.Hajrá igy együtt. Én 43 éves leszek és kb 20 kg-t kellene leadnom, de egyenlőre kevesebbel is beérném és majd a többi megy utána! :d Nekem már egyszer sikerült, de nem figyeltem oda és 3 év alatt visszajött az egész. De most nektek is megigérem hogy sikerülni fog. Sajnos ha most nem fogyok le igen-igen ronda dagadt vénasszony lesz belőlem. :( Szóval hajrá. Megpróbálok többször jönni, és nem elhanyagolni titeket sem. Én úgy gondoltam, hogy hétfő lesz a nagy változás első napja. Nekem fontosak az ilyen ráhangolódások. Akkortól le fogom írni, hogy mit ettem, és jó lenne ha más is ezt tenné, igy tanulnánk egymástól is. Van ugy hogx teljesen nyilvánvaló dolgok nem jutnak eszünkbe, de ha valaki segít eszünkbe juttatni ugy sokkal könnyebb. Egyébként semmiféle kúrában nem hiszek. Csak attól fogyunk amit nem eszünk meg, de enni mindenképpen kell. Nem mindegy mit és mennyit. A legjobb mindent enni, csak mértékkel. Nem szabad az édességet se kiiktatni teljesen mert egy idő után nagyon kiéhezünk rá ás akkor nem egy kockát, hanem egy táblát eszünk meg :$ A legfontosabb, hogy most egy kicsit legyünk önzők, és magunkkal foglalkozzunk! Sziasztok

#59 2004. 02. 20. - 13:06:49

Szia Mindenkinek! Zita nagyon fontos,hogy ne olyan formát válassz amit később nem tudsz betartani.Ez a lényege annak,hogy utánna ne szedd vissza roszesetben a dupláját a leadott súlynak. Nagyon jó ez az öthetes azért is mert a továbbiakban is folytatható mintát ad. Arra vigyázz,hogy sose koplalj,és sok szénsav mentes,(lehetőleg)ásványvizet igyál!Nem emlékszem mennyit szeretnél leadni? bobecs.

#60 2004. 02. 20. - 06:20:34

Szia Viktória! Még nem vettem részt ilyen programon, kíváncsian várom. Addig is: almázom, meg próbálok mozogni többet, meg szakirodalmat olvasok. Te mennyitől szeretnél megszabadulni? Szia! Zita

• 280 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: