Házipatika fórum: bulimia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 20 Oldal +
  • « Első
  • 18
  • 19
  • 20

bulimia

#381 ihig97 2003. 05. 22. - 13:56:02

Az, hogy gyengeség valóban az én személyes véleményem. Senki sem tudja helyetted megállni az evést, sem a hányást, stb. Én úgy gondolom, hogy nem betegség a bulímia- mármint nem ez a betegség, hanem a hátterében áll valami olyan pszichés zavar, amit nem tud másképp lekezelni az ember. Kedvenc aerobic-tanárom 15 éve él boldogan "betegen", mert kislány korában duci volt, beleszeretett a tánctanárába és mikor nem jöttek össze, az alakját hibáztatta érte... azóta szálkás, izmos teste van és boldog párkapcsolatban él, csak nem bír felszabadultan enni. Mondanom sem kell, hogy a kedvese amúgy a duci hölgyeket szereti és nem az alakja miatt szerette meg... ;) Nem kötöm az ebet a karóhoz, sok megközelítése létezik a dolognak. Azért azon érdemes talán elgondolkodni, hogy mi lehet a háttérben, ami miatt több figyelmet szeretnél/nem szeretnéd, hogy a testedet figyeljék, stb. Tényleg csak magamból tudok kiindulni, és én mikor rájöttem, hogy mi a bajom magammal, már láttam azt is, mit tehetek ellene. Ekkor már "csak" váltani kellett. Mivel sportolok, mióta az eszemet tudom, könnyebben szabadultam meg másképp a falás következményeitöl, mint egy nem-sportoló, aki esetleg így kezd pl.kocogni, hogy ledolgozza, amit megevett. Na, nem ragozom tovább a dolgot. Minden esetre: kitartás és jobbulást! :)

#382 2003. 05. 21. - 13:53:24

Sziasztok! Én 18 éves vagyok. Nem bulimiás, hanem anorexiás. De furcsa ezt kimondani! Nem, nem is vagyok az. Ha ezt a szót hallod, anorexia, rögtön beugranak azok a csontváz lányok a kifutóról, a betegség, meg a hasonló negatív tévhitek. Hát én nem tartom magam betegnek! Nem akarok segítséget, ez az életvitel nekem tökéletes! Csak a környezetem fújja fel a dolgot. Nem értenek meg. 2 hónapja megy a dolog, már előbb elkezdődött, de időbe tellett, mire észrevették. Azóta szinte napi téma vagyok. 170 centi vagyok, most 49 kiló. És még fogyni szeretnék, 3 kilót minimum! És fogok is. Már nem bírok enni. Néha én is érzek rá vágyat, hogy egyek valami finomat, pár napi koplalás után. De nálam már mást jelent a de sokat ettem kifejezés. Tegnap ettem másfél krumplit. Olyan telítettséget éreztem utána, mint amikor más megeszik egy pizzát. A legrosszabb az volt, hogy bűntudatom lett. Amiért jóllaktam. Nem számított, hogy 100 kalóriát sem tett ki a mennyiség, lelkiismeretfordulás gyötört. Gondolkodom a hashajtón... A lényeg. Olvass utána bulimia címszó alatt. Én elolvastam az anorexiáról szóló cikkeket, és 90 %-ban igaz volt minden. De azt nem írom alá, hogy beteg vagyok! slush

#383 austen 2003. 05. 20. - 11:57:53

Kedves Zsófi, a következő címen találsz cikket a bulímiáról, és ha jobbra fent a keresőbe beirod a bulímia szót, feljönnek azok az üzenetek is, amelyeket hasonló gondokkal szenvedők eddig írtak. Vigyázz magadra, és ha ezek szerint kapcsolatban vagy pszichológussal, mondd el neki is a problémádat! http://www.hazipatik...=20011210140917

#384 2003. 05. 18. - 22:50:19

szia Ági! nem akarok belédkötni, de nem helyes a meghatározásod. a bulimia meghatározása: legalább 3 hónapja fennálló heti legalább 2-szeri falásroham, amelyet hányás, hashajtózás, koplalás, fogyasztó szerek szedése, túlzott testedzés követ.a beteg túl sokat foglalkozik alakjával, ez teszi ki gondollatait. bármilyen tápláltsági állapotban megjelenhet. tehát a testsúlynak, soványságnak semmi köze nincs a bulimiához. és nem csak hányás lehet a "megszabadulás" módja. furcsa, hogy azt mondod beteg voltál, olvass el egy cikket a bulimiáról, és kiderül, hogy igazam van. a bulimia nem gyengeség, hanem betegség! nem én határozom meg, hogy most inkább kihagynám a falásrohamot, nem tudok uralkodni felette. ezt nem lehet olyan egyszerűen abbahagyni, nagyon sokan még 5, 10 év után is betegek, pedig elhiheted, meg akarnak gyógyulni, és ennek érdekében mindent megpróbálnak. egyébként köszi a válaszodat, és bocs, hogy ezt irtam, de nem szeretném, ha más olvasná, és félreértené a betegség lényegét.

#385 ihig97 2003. 05. 18. - 20:41:17

Sza Zsófi! Bulímiásnak akkor tekintenek, ha hányás miatt rövid idő alatt (2-8 hét) testsúlyod 25%-t elveszíted és utána is fogysz. A definíció nem egzakt, de ez a lényege.Nem is az számít tényleg beteg vagy-e, hanem hogy annak érzed-e magad. Te igen, úgyhogy mindenképp el kell gondolkodnod valamin: jó ez neked? Már csak azért, mert fogyni tartósan csak a sporttól lehet, a tested kimerítésétől semmiképp. Ebben segíteni senki nem tud, csak rajtad múlik, hogy megállod-e az evést és sétálsz helyette egyet vagy valami mással foglalod el magad. Akaraterő kérdése az egész. A bulimía gyengeség! Mint ex-beteg mondom ezt, nekem elhiheted. 1-2 évig csinálod, aztán aggódhatsz, hogy lesz-e még normális életed: gyerekekkel, családi főzésekkel, stb. De úgyis hiába írok ilyesmit, amiről nyilván olvastál is már, mert egy reggel majd arra ébredsz, hogy eleged van és kész. Akkor abbahagyod, addig meg felesleges győzködni... Ági

#386 2003. 05. 18. - 01:14:18

Sziasztok! Leirnám Nektek problémámat, remélem olvassa majd valaki, és reagál rá.. én egy 14 éves lány vagyok. már 12 éves koromban elkezdtem fogyókúrázni, alig ettem kb. 1 hétig.. aztán ujra teljesen normálisan, majd fél év mulva megint rájöttem, hogy le kéne fogynom, és megint elkezdtem. tavaly augusztusban (akkor 13 voltam) valami miatt több napig nagyon éhesnek éreztem magam, igy hát nagyon sokat ettem, és fel is szedtem ugy 3-4 kilót. ( 167 cm vagyok és most 53 kg, egy másik mérlegen 57..) utána fogyókúráztam, de 1 hét után jól teleettem magam, nem bírtam tovább.. és onnantól ugyanaz a sztrori, mint mindenkinél. azóta szedek hashajtókat, koplalok, és telezabálom magam..sajnos hánynom sosem sikerült.. viszont ehhez még társul nálam sokféle pszihiátriai alapbetegség. már lassan fél éve ki sem megyek az utcára, annyira gyűlölöm a külsőmet. egész napomat csak a kajára koncentrálás teszi ki.az nagyon nagy dolog, ha 1 napot kibírok zabálás nélkül, olyankor nagyon boldognak érzem magam. viszont amikor eszem, huhh, az valami iszonyatos..vagy eszem, de akkor nem tudom abbahagyni, vagy alig-alig..súlyom volt már 51, de 61 is.. nagyon nehezen fogyom. volt egyszer olyan, amikor 2,5 (!) hétig kibirtam a nemevést, csak aztán elvette a kedvemet az a tény, hogy a 2. hétben már nem fogytam semmi.. anyunak próbáltam elmondani a dolgot, de azt mondta, hogy középiskolás korában Ő , és a testvére is szedtek hashajtókat stb.. és ezzel el van intézve?? Ő nem tekint ezzel kapcsoltaban betegnek. pedig én ugy érzem az vagyok. a tünetek, az érzéseim megegyeznek a bulimiásokéval. viszont már tényleg nem tudom, hogy tényleg az vagyok-e. jó pár pszihiáternél megfordultam már, de erről a problémáról még nem tudtam egyikel sem beszélni. pedig csak ők tudnák megmondani, hogy bulimiás vagyok-e.. vagy szerintetek honnan tudhatom meg biztosan?? Zsófi

• 20 Oldal +
  • « Első
  • 18
  • 19
  • 20
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: