Házipatika fórum: PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika (Pécs) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika (Pécs)

#21 henibaba 2011. 04. 20. - 11:10:54

Én sok pozitív és persze negatív dolgot is tudnék mondani a Klinikáról. Szeretném kiemelni nem az a célom ezzel az írással, hogy bajt hozzak csak ki kell adnom magamból. Nem mondhatom, hogy sokat panaszkodom, mert optimista embernek ismerem magam. Van már egy nagyfiam, de amióta megszületett a kislányom úgy érzem az életem teljes lett a párommal. Mindenünk megvan. Sajnos a kórházba ennek az érzésnek a közelébe se voltam. A terhespathológián feküdtem és nem azért, szerencsére mert baj volt csak nem szeretett volna kibújni a kicsi  , így pár napig vendégeskedtem. Az osztályon véleményem szerint nagyon odafigyelő értő szakemberek dolgoznak, és itt szeretném kiemelni név szerint azokat a nővérkéket akik rólam és a kisbabámról gondoskodtak és akiktől bármilyen tájékoztatást kérhettem . Nagyon ajánlom őket. Krisztina, Reni, Evelin, Andrea. A szülőszobáról csak jót tudok mondani. A szülésznővel maximálisan meg voltam elégedve, minden segítséget megadott annak érdekében, hogy simán menjenek a dolgok. Habár az első szülésem nagyon rossz élmény volt, és úgy gondoltam, hogy nem vállalok 2nél több gyereket, neki köszönhetően hamarosan elkezdünk dolgozni a következő babán. Egyébként a szülésznőt, akiről szó van Noéminek hívják, és remélem lesz arra lehetőségem, hogy a következő terhességemnél felfogadjam őt. Bárcsak több ilyen lelkiismeretes dolgozót alkalmaznának, mert sajnos egy kezemen meg tudom számolni azokat, akik alkalmasak arra, hogy várandósokkal foglalkozzanak. A gyerekágynál kezdődött minden negatív érzés. A nővéreken látszik, hogy fáradtak vagy legalább az, hogy ne zavarjon anyuka! Ez kicsit bántó érzés volt, hisz ez az az időszak, amikor a legnagyobb segítségre lenne szüksége az embernek. Szerintem úgy gondolják, hogy otthon úgyis mindenkinek lesz valaki, aki majd megtanítja az újszülött ellátását. A csecsemőosztályon dolgozó nővérekre nem is pazarolnék sort.

#22 pillow 2011. 04. 15. - 22:35:23

Hasonló "jó" véleménnyel vagyok a Klinikáról, mint az előző hozzászólók. Habár én csak a terhespatológián feküdtem (még van pár hetem szülésig), szinte ugyanezt tapasztaltam. A nővérek közül 2-3 nagyon kedves, aranyos, segít mindenben, nyugodtan aludtam amikor közülük volt valaki az éjszakás, mert tudtam, hogy a babám és én is biztonságban vagyunk. A többi nővér vagy teljesen közömbös, vagy emberszámba sem veszi, lenézi az embert. Látszik rajtuk, hogy utálják az egészet, nehezükre esik, hogy segítsenek bármiben is. Neveket nem szeretnék írni, szerintem mindenki tudja, aki feküdt bent az osztályon, hogy kikre gondolok. A főnővér megint egy külön kategória. Egyik reggel a pultnál álltam amikor műszakváltás volt, és szinte semmi mást nem lehetett hallani, csak azt, hogy minden emberhez van valami hozzáfűznivalója: -ez miért van még mindig itt? -ez úgyis elvetél, remélem minél előbb, -ez nagyon sötét, -ez annyira ostoba, -ezt el kell küldeni mosakodni, mert rosszul vagyok a szagától... És ezek után viziten megkérdezi, hogy "Hogy van, drágám?" Felháborító. Ami még elfogadhatatlan, az a 35-40 emberre jutó 3 zuhanyzó, és 4 WC. Ha már ennyi ember fekszik az osztályon, valamilyen megoldást kellene találni erre a problémára, ugyanis a zuhanyzók közül általában legalább 1 nem működik. Kérdeztem is az egyik nővért, hogy miért vannak itt ilyen állapotok. Kiderült, hogy majdnem dupla annyi ágy van, mint amennyi lehetne, mint amennyit támogat az állam. Egy 20 ágyas osztályon elég ennyi zuhanyzó és WC, de így olyan az egész, mint egy menekülttábor. A kórtermek zsúfoltak, szinte egymás szájában feküdtünk. És ami még megdöbbentő, hogy 40 terhes mellett 1 éjszakás nővér van. :@

#23 player02 2011. 03. 29. - 18:43:07

Sziasztok Hallottam erről az oldalról, és gondoltam én is leírom a véleményemet. A párom néhány hete szült, és nagyon sok pozitív és negatív dolgot is tapasztaltunk a klinikával kapcsolatban. Nagyon nehezen jött össze a babánk, évekig vártunk rá, úgyhogy nagyon örültünk, amikor kiderült, hogy sikerrel jártunk. A terhesség alatt szerencsére nem volt semmi probléma egészen a 37. hétig, amikor egyik este elkezdődtek a fájások. Gyorsan bementünk az ügyeletre, ahogy a műszakban lévő fiatal doktornő nagyon kedvesen fogadott minket. Kiderült, hogy a szülés még odébb van, de a fájások miatt a terhespatológia befektették. Mivel látogatási tilalom volt, hamar el kellett búcsúzni. Pár nap múlva a párom sírva telefonált, hogy reggeli viziten a főnővér ordításától volt hangos a folyosó. Kiderült, hogy némely terhessel problémája volt a házirend miatt, de azok is le lettek üvöltve, akik nem szegték meg a szabályokat. Ilyen hangnem szerintem egyáltalán nem megengedhető senkivel szemben!!!!! Úgy gondolom, hogy emberi hangon is el lehet intézni mindent, és ha valakinek nincs türelme az embertársaihoz, akkor menjen a szántóföldre kapálni, de ne egy egészségügyi intézetben dolgozzon. És főleg ne várandósok között, akiknek éppen elég megrázkódtatás, hogy nem lehetnek a szeretteikkel, esetleg otthon várja őket kisgyermek is, ráadásul még azt a kevés időt sem tölthetik együtt, amire 1-1 látogatás alkalmával lehetőség nyílt. Szerencsére pár napra rá beindult a szülés. A szülőszoba nagyon szépen fel van újítva, barátságos hely. Megint az a doktornő ügyelt, aki a felvételkor is. Szakértelem, tudás, emberség, segítőkészség szempontjából maximálisan meg voltunk elégedve a munkájával, és a vele együtt dolgozó szülésznővel is. Nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy végül mégiscsak pozitív élménnyel zárult ez az egész folyamat. Ez volt az egyetlen oka annak, hogy nem mentünk panaszt tenni az intézmény igazgatójához. Minél előbb szeretnénk még egy babát, csak abban reménykedünk, hogy talán az illetékesekhez is eljutnak ezek a vélemények, és mire megint olyan helyzetbe kerülnénk, a nem megfelelő emberek már nem lesznek ott. Még mindig nem tudom felfogni, hogy egy olyan ember, aki lényegében vezető pozícióban van, és akinek az is a feladata lenne, hogy példát mutasson a viselkedésével, hogyan lehet ennyire tiszteletlen a betegekkel...

#24 agleh76 2011. 03. 22. - 14:38:53

Sziasztok! Ikerterhességnek indult az első terhességem (35 éves vagyok, 2 éve próbálkozunk), de az első Uh-n(7 hét) már látszott, hogy az egyik baba nagyon pici, valószínűleg életképtelen. A hét végén ez a magzat el is ment, nem szívódott fel, hanem a helyén egy nagy haematóma képződött, véreztem, de a haematóma nem csökkent, egy masszív kocsonyává állt össze. Bíztattak, hogy nem lesz gond én reménykedtem. A 11.héten elkezdtem iszonyatosan görcsölni, erős darabos vérzés, derékfájás, nem gondoltam, hogy ez vetélés volt, azt gondoltam most távozik a kocsonyás hematóma. A biztonság kedvéért bementünk az ügyeletre (márc. 15 délelőtt), ahol megvizsgáltak, Veszprémi Béla végezte az uh-t. Nem akart kommunikálni velünk, mikor rákérdeztem, hogy van a baba, annyit mondott lát szívhangot, de túl sok a vér, hogy bármit is mondjon. Pedig a tünetek és az uh-ból tudnia kellett,hogy elvetéltem.Ekkor még mindig reménykedtem másnap ismét görcsök, derékfájás, darabos vérzés.Csütörtökön elmentem a magánorvosomhoz (Dr. PANKA TIBOR-szuperlatívuszokban tudok róla beszélni) és ő közölte a rossz hírt...Még aznap éjjel eü. küretem volt.Borzalmasan fáj a lelkem...Az ápolónők és az orvos Dr. Ifi Zsolt is nagyon rendesek voltak. Azonban nagyon zavaró volt, hogy a nőgyógyászati osztályon egész éjjel babasírást kellett hallgatni. Azért oda lehetne arra figyelni, hogy azok a nők, akik hosszú évek várakozása után végre teherbe esnek, majd elveszítik babájukat a babasírás olyan mintha kést mártanának a szívükbe.

#25 anico61 2011. 02. 14. - 15:58:24

Szia Csajszi! Dr. Göcze Péterről csak jót tudok mondani! 16 éve járok hozzá, a második gyermekemet lassan 15 éve nála szültem, maximálisan elégedett voltam úgy orvosilag, mint emberileg! A nagy lányom aki már 24 éves elmúlt, szintén hozzá jár már évek óta és szintén maximálisan elégedett! Üdv.: Anico

#26 anico61 2011. 02. 14. - 15:43:01

Döbbenten olvastam az egyik hozzászólást . Döbbenetem oka az volt, hogy én is Dr. Göcze Péternél szültem! Maximálisan meg voltam vele elégedve! Megmentette az életünket. Azóta is hálás vagyok neki és azóta is hozzá járok, sőt a nagy lányomat is hozzá vittem, és akinek csak tudom ajánlom, mert nagy szakmai tudású és igazán emberséges orvos! Rám a hangja is nyugtatóan hatott. Első gyermekem 1986-ban szültem, nem nála még. Úgy nyomták ki belőlem, de az akkori ügyeletes gyakornok orvossal is teljesen elégedett voltam. Második gyermekem 1996-ban született. Nagy súlyú baba volt ráadásul sokáig farfekvéssel. Az orvosom császárt jósolt. Én szerettem volna a természetes utat választani. Szerencsére a szülés előtt 3 héttel a baba "befordult". Egy rutin vizsgálatra mentem be a klinikára, ahol elfolyt a magzatvizem. Dr. Göcze Péter akkor tette volna le az éjszakai ügyeletet, de a kedvemért bent maradt. reggel 1/2 8 helyett 22 órakor ment haza. 12 órát vajúdtam, szerettem volna természetes úton szülni, de nem ment. Este 6 felé bejött egy számomra idegen orvos és kiabált velem, hogy én ezt a gyereket nem is akarom megszülni... Szerencséjére nem volt se fizikai se lelki erőm vitatkozni vele... De Dr. Göcze Péter folyamatosan mellettem volt és mindig nyugtatott, a puszta jelenléte és kedves hangja is újabb és újabb erőt adott. Végül a baba méretei miatt, és mert nem tágultam császárra kellett vinni. Alá kellett írnom, hogy milyen vágást szeretnék. Bikinivonalat kértem, de az orvosom Dr. Göcze Péter tájékoztatott, hogy olyan nagy a baba, hogy ott valószínűleg nem fog kiférni és akkor még a hagyományos vágásra is szükség lesz! (magyarul két vágás!) Halkan csak annyit mondtam: Dr. úr ön tudja, bízom önben, tegye legjobb belátása szerint. 20 órakor megszületett a kislányom 4kg75dkg súllyal, 55 cm hosszúsággal és 44 cm vállkörmérettel. Engem az intenzív osztályra vittek. Az orvosom Dr. Göcze Péter számára nem ért véget a munka a baba kiemelésével, megvárta míg felébredek és bejött hozzám a kórterembe gratulálni és elmondta, hogy ha a természetes út mellett maradunk, ahogy a másik orvos javasolta és én is szerettem volna akkor valószínűleg beszorult volna a baba a szülőcsatornába és mindketten meghalunk! :-( Hálapénzt nem fogadott el. Engem egy életre lekötelezett. Míg élek hálát adok neki a saját és a gyermekem életéért, és csak ajánlani tudom mindenkinek! Én a mai napig is az Ő betege vagyok a magánrendelésére járok és már sok hölgy ismerősömnek ajánlottam jó szívvel! :-)

#27 monikaangela 2011. 02. 10. - 11:24:08

Kedves parfum7! Ezeket az elérhetőségeket tudom neked ajánlani. Én is hasonló gonddal küszködők. - Budapesten, a II. számú Nőgyógyászati Klinikán (1082 Bp. Üllői út 78/a) Dr. Bérczi Viktor: 20/825-8091 begin_of_the_skype_highlighting 20/825-8091 end_of_the_skype_highlighting - Pécsett, a PTE OEKK KK Radiológiai Klinikán (7624 Pécs, Ifjúság útja 13.) dr. Harmat Zoltán: 30/9898-817 begin_of_the_skype_highlighting 30/9898-817 end_of_the_skype_highlighting http://harmat.doctor.hu

#28 nyulika3 2011. 01. 31. - 14:37:45

Hát nem is tudom mit mondjak olvasva az előttem szóló kismamák írásait.Gondoltam én is megosztom a tapasztalataim!Az első gyermekem 2006.10.20-án született a Klinikán Dr.Werling József közreműködésével aki azóta sajnos nincs már az élők sorában!Jelenleg pedig 33 hetes kismama vagyok a második lányommal.A múlt héten beutalt az orvos a Klinikára visszatartásra,mert elég erőteljesen nyílok szépen kifelé.Csütörtöki nap be is mentem a nagy batyummal két nap bőgés után ugye hogy a négy éves lányomat otthon kell hagynom.Két és fél óra várakozás után hajlandóak voltak megvizsgálni,mikor már hatodszorra szóltam a betegfelvételin hogy keményedik a pocak elég erősen,és már órák óta várok.Megkérdezte tőlem a kedves doktor úr hogy szültem-e már gyereket,mondtam neki hogy négy éve itt született a lányom.Erre közölte velem hogy mivel úgy is tudom miről szól a szülés így menjek haza,mert nincs hely,tartsam zárva még két hétig a lábam és üljek a seggemen,mert 34 héttől már nem tarják vissza.Én ott abban a pillanatban nem kaptam szikrát!Azóta nem telt el egy hét sem,és én olyan szinten tágultam ki és illeszkedett be a gyerek feje hogy most már csak a tolófájásokra várok!Lassan pisilni nem merek kimenni mert félek hogy más jönne ki!!!!!SZÓ SZERINT KORASZÜLÉSRE ÍTÉLTEK!!!!!!!

#29 parfum7 2011. 01. 24. - 11:50:24

Azt az orvost keresem a Pécsi klinikán aki végez méheltávolítás hely ... embolizációt. Már 2002-ben megjelent cikk a neten erről az eljárásról, de sajnos nem találok olyan orvost aki végez ilyen jóva kisebb műtétet és nem rögtön az egész méhet akarja eltávolítani, hanem csak a gondot okozó miómákat. Nagyon kérem ha tudtok ilyen orvosról adjátok meg nevét ... Már időpontom is van a méheltávolításra, de nem akarok megválni eme szervemtől, mert szerintem a szervezetnek szüksége van rá, főleg ha elkerülhető a nagy műtét.

#30 turul81 2010. 12. 12. - 18:37:39

Nekem viszonylag jó tapasztalatom volt a kórházzal kapcsolatban. 2009. augusztus 14-én szültem a kislányom, viszont egy hétig előtte bent tartottak, mert folyamatosan hol ki akart jönni a lányom hol pedig megszűntek a görcsök. A terhespatológián nagyon aranyosak és közvetlenek voltak a nővérek, és az orvosok is mindig a rendelkezésre álltak. 14-én hajnalban nagyon rosszul keltem a vihar miatt és rögtön szóltam. Igaz hogy hajnal 4-től délelőtt 10-ig kellett várjak, közben vizsgáltak előkészítettek, pakoltam a cuccaimat, de hamar feljutottam a szülőszobára.Nekem nem volt választott orvosom, és nem is csúsztattam zsebbe senkinek. Leginkább engem egy rezidens orvos vizsgált a főorvos felügyelete alatt, és teljes mértékben meg voltam elégedve mindkettőjükkel. Óvatosan vizsgáltak, kedvesek voltak, és mindig mindenről tájékoztattak. Szülés folyamán egyszer "lett rámszólva" ugyanis cseppet behisztiztem illetve majdnem el is ájultam, nem bírtam a fájdalmat, de amint megkaptam a fájdalomcsillapítót, jobb lett, és mindig mondták mit csináljak. A szülés olyan gyorsan lezajlott hogy észre sem vettem(hozzáteszem normál szülésről van szó). Főorvos úr segített kinyomni, könyékkel, de erre gondolom szükség volt hisz elfogyott a tolóerőm, képtelen voltam már erőset nyomni. De hisz azért vannak ott hogy segítsenek, és még mindig jobban jártam a császárnál. A gyermekágyas osztályon vegyes tapasztalataim vannak. Volt aki nagyon kedves türelmes volt, volt aki ... hát nem illetném semmilyen szóval. Igaz én nem sokat találkoztam a nővérekkel hisz napi 3-4 óra hosszát tettem le a kislányt a megőrzőbe, nagyon jól tudtam mellette pihenni(már amennyire egy ilyen helyen lehet). Összességében minden rendben volt és biztos vagyok benne hogy a következő babám is itt szeretném megszülni.

#31 audry83 2010. 11. 02. - 13:43:07

Én 2010 május 19-én szültem meg kisfiamat ezen a klinikán, és sajnos szinte csak rossz élményeim vannak. A fogadott orvosom dr Gőcze Péter a szülésem alatt nem volt a helyzet magaslatán, belőlem is úgy akarták kinyomni a gyereket 10 óra vajúdás után, de nem sikerült. Az éppen ügyeletes szülésznők kocsmai hangvétellel beszéltek hozzám, ha éppen odafigyeltek. Undorító volt az egész. Aztán gondolta behív még egy embert, dr Halvax volt az, mint utóbb megtudtam, akinek szóltam, hogy legyen szíves vigyázzon, mire fölháborodottan és óvodás szinten megsértődve közölte velem, hogy nem muszáj segítenie, ha nem akarom, ezzel sarkon fordulva indult ki a szobából... Merthogy hogy jövök én ahhoz, hogy róla, nagy orvosról egyáltalán ilyet feltételezzek, hogy nem ért a szakmájához... Csak kértem, hogy vigyázzon. No mégis visszafordult, de ő sem tudta kinyomni belőlem, ez után vittek császárra, miután végezvén a fogadott orvosom oda állt mellém az én véremmel szennyezett köpenyében és közölte velem, hogy MAGÁNAK EZT A GYEREKET MEG KELLETT VOLNA SZÜLNIE! Na akkor úgy éreztem én soha többet nem vállalok gyereket. Nekem csak egy kedves szó, egy kis EMBERSÉG kellett volna, semmi több. De emberségből nem diplomáztatnak.... Ez a legnagyobb baj. Fölkerülve az intenzív osztályra sem volt sokkal jobb a helyzet, mert a nővérek szinte megsértve érezték magukat, ha csinálniuk,segíteniük kellett valamit. A gyerekágyas osztályon már jobb volt a helyzet. De én ebben a kórházban soha többet nem szeretnék szülni, mert most már eljutottam odáig, hogy talán vállalok még egy gyereket. Ja és mind ezek még akkor voltak, mikor még a megyeisek nem is voltak ott. Hogy most mi van, hát nem is szeretném tudni...

#32 herba1980 2010. 08. 31. - 10:15:08

HERBALIFE AKCIÓ! -25 % KEDVEZMÉNY A KÉSZLET EREJÉIG! ShapeWorks Shake italpor (csoki, vanília, eper, krémes keksz ízekben): 12.900 Ft helyett 9.739 Ft Formula2 Multivitamin: 5.600 Ft helyett 4.216 Ft Formula3 Fehérje koncentrátum: 9.100 Ft helyett 6.907 Ft Shapeworks Rost tabletta: 5.100 Ft helyett 3.901 Ft Shapework QuickStart : 32.700 Ft helyett 24.765 Ft 25% -os engedménnyel eladnám az összes készleten lévő Herbalife termékemet. Az akció a készlet erejéig érvényes a táplálék kiegészítő és a kozmetikai termékekre egyaránt. Fontos! A kedvezmény más tanácsadóktól nem kérhető számon semmilyen esetben sem! Érdeklődni lehet: herbalife1980@freemail.hu

#33 herba1980 2010. 08. 30. - 15:17:46

HERBALIFE AKCIÓ! -25 % KEDVEZMÉNY A KÉSZLET EREJÉIG! ShapeWorks Shake italpor (csoki, vanília, eper, krémes keksz ízekben): 12.900 Ft helyett 9.739 Ft Formula2 Multivitamin: 5.600 Ft helyett 4.216 Ft Formula3 Fehérje koncentrátum: 9.100 Ft helyett 6.907 Ft Shapeworks Rost tabletta: 5.100 Ft helyett 3.901 Ft Shapework QuickStart : 32.700 Ft helyett 24.765 Ft 25% -os engedménnyel eladnám az összes készleten lévő Herbalife termékemet. Az akció a készlet erejéig érvényes a táplálék kiegészítő és a kozmetikai termékekre egyaránt. Fontos! A kedvezmény más tanácsadóktól nem kérhető számon semmilyen esetben sem! Érdeklődni lehet: herbalife1980@freemail.hu

#34 meszarosjulianna 2010. 08. 19. - 19:59:03

Ebben az évben a megyei kórház összevonása után kerültem a klinikára szülni,hát az maga volt a pokol.A SZÜLÉSZNŐ nem megfelelő hangon közölte velem,hogy itt nem rólam van szó hanem a gyerekről ,mivel az már csak később derült ki belekakilt a magzatvízbe a pici és féltek ,hogy baj lesz.Melesleg 1h órán keresztül felém se néztek,mivel nem voltak tolófájásaim kinyomták belőlem.Azóta zsibbad a lábam ég a nyelvem,szóval minden bajom van.már sok helyen voltam,most még az érsebészetre,mr-re,várok,remélem meg találják a bajok okát.Mellesleg 8 napot voltam bent ,mert besárgult a pici,3 napig nem csináltak semmit ,mikor már csak aludt akkor nagy nehezen betették kék fény alá.A nővérkék egy része nem is vett emberszámba minket,akik a megyei kórházból jöttek át kedvesek és aranyosak voltak,ők tartották bennem a lelket.a 8 nap alatt 3-szor mondták,hogy haza mehetek és amikor harmadszorra tényleg el se akartam hinni,mellesleg vasárnap jöttem haza ,de eredetileg hétfőn kellett volna,de helyhiány miatt előre hozták,amit egyáltalán nem bántam.mire mindent elintéztek du.3h volt ,holott reggel 9h közölték,hogy mehetünk ,akkor körübelül 35C lehetett kint,milyen jó ilyenkor egy picivel utazni.Vasárnap még az volt a hab a tortán ,hogy ebédet is késve kaptunk,mert 10db kevesebbet rendeltek,én nem is ettem alig vártam,hogy egyszer kijöhessek erről a helyről.A mai napig is fáj és bánt,hogy hogy bántak velem,és soha többé nem szeretnék vissza kerülni erre a helyre,és bízom benne,hogy előbb utóbb megtalálják a bajt amit ő hanyagságuk miatt kaptam.az előző szülésem a megyei kórházba volt,de a kettőt össze se lehet hasonlítani,ott semmi rossz nem történt velem.

#35 sziszike80 2010. 08. 06. - 20:54:29

Szülés előtt 3 héttel be kellett feküdnöm a szülészeti klinikára, mert azt mondták fenn áll a koraszülés lehetősége mert kinyílottam. A terhespatológiai osztályra kerültem ahol a nővérek nagyon kedvesek voltak velem . Mivel első babámat vártam és nagyon megijedtem mindenki nagyon segítőkész, figyelmes volt. Mikor nem tudtam aludni, az éjszakák nagy részét a nővérkékkel átbeszélgettük és mindig volt egy kedves, megnyugtató szavuk "ne aggódjak minden rendben lesz". Egyetlen negatív élményem volt ami kissé rányomta bélyegét az ott tartózkodásomra. Épp fürdőszobai felújítás volt az osztályon. Ez nem is lett volna probléma ha a személyzeti mosdó amit használhatunk nem bűzlött volna mint egy kocsma. A tisztaság érzését felváltotta a dohányzás érzése. Csatlakozóm az előttem kinyilvánított hozzászóláshoz, mi szerint én sem hinném, hogy egy terhesekkel teli osztály lenne kijelölve" dohányzó helynek". Én úgy gondolom, Eü. intézmény területén tilos! a" dohányzás". Én nem ítélem el azt aki dohányzik de kisbabát váró osztályon talán nem kellene dohányozni,főleg nem a szakdolgozóknak úgy, hogy a folyóson is érződik. A szobatársakkal sokszor kényelmetlenül éreztük magunkat és a szobaajtót ha mód volt rá csukva tartottuk. Bár volt egy szobatársunk aki dohányzott de még ő is lement az udvarra és még ő is szóvá tette. Ennek ellenére mindent köszönök az ottani nővérkéknek és nem is tudom soha meghálálni azt a sok kedvességet amit én és a születendő babám kaptam. A szülőszobáról nem sok mindent tudnék mondani , inkább csak pozitív dolgokat . Nagyon szépek a szobák főleg ahol én voltam És ezúton szeretném megköszönni Dr. Molnár Gábornak , hogy a kislányomat a világra segítette . Úgy éreztük a párommal, ha fogadtunk volna orvost akkor se kaphattunk volna nagyobb tiszteletet és segítséget. Köszönöm. Olvastam az előttem lévő hozzászólásokat és nagyon meglepődtem mert a gyerekágyon semmi olyat nem tapasztaltam mint amiket leírtak. A főnővér mind emberileg és szakmailag magasan áll, összehangolt munkájának köszönhetően az itt dolgozok jól és pontosan végzik a munkájukat, kicsit hiányoltam ezt a patológiai osztályon. Mind két osztály nővéreinek különösen köszönőm :Magdi Főnövérnek,Mónikának,a két Reninek Noéminek,Evelinnek,Juditnak Orsinak,Krisztinek,Andinak Eszter doktornőnek kívánok minden jót.

#36 stanhopea 2010. 08. 04. - 16:42:44

Kedves Mindenki! Örülök, hogy ennyi hozzászólást találtam a PTE KK Szülészeti Klinikájáról. Viszont lenne egy kérdésem, amire Ti - mint nálam tapasztaltabbak - talán tudtok válaszolni. Párommal babát tervezünk és szeretnénk, ha mind a terhesgondozás, mind a szülés a Klinikán történhetne. Kérdésem: ezt minden további nélkül megtehetem? Biztonytalanságom oka a következő: háziorvosom ajánlott néhány orvost a Klinikáról. A Klinika honlapját olvasva láttam, hogy a speciális esetek mellett ambuláns alap- és szakellátást is végeznek Pécs I. és III. kerületére kiterjedően. Amikor azonban telefonáltam, hogy igénybe vehetek-e nőgyógyászati ellátást; azt mondták, hogy erre nincs lehetőségem. Ők csak ambuláns esetekkel foglalkoznak (pl műtét utáni kontroll). Ezek alapján vagy ott dolgozó orvos magánrendelésére mehetek, vagy a Megyeibe/SZTK-ba? Ha így van, a szülés helye ettől függetlenül megválasztható? Úgy érzem, hogy a kapott és olvasott infók eltérnek egymástól... De javítsatok ki, ha tévedek. Bocsi, ha hosszú voltam. Mindenkinek jó babatervezést/nevelést vagy pocakoskodást kívánok!

#37 76csajszi 2010. 08. 02. - 17:12:16

Sziasztok.Tud valaki Dr Gőcze Péter-röl infót nyújtani? Nekem Őt ajánlották ,de abszolult nem ismerem. A magán rendelése érdekelne. Előre is köszönöm.76csajszi

#38 niki9999 2010. 07. 31. - 16:23:11

Kedves mindenki! A lentiekben olvashattátok kisfiam születése körüli "sérelmeimet", tavaly decemberben megszületett kislányom is és úgy gondolom a tisztesség azt kívánja-és a bennem lelkes kis Öröm is-, hogy leírjam a folytatást is... Mint mondottam, decemberbe, nagyon félve és szkeptikusan feküdtem be a Klinikára, de ami ott várt, az leírhatatlan változás...a csecsemősökhöz felkerülve/persze megint patológia, császár, stb, de ott mindig minden rendben van..most is, szóval nem térek ki rá/, folytatva...felkerültem a rettegett helyre..és láss csodát...: Rögtön az osztályos főnövér jött, elmondta a házirendet, egyben biztosított arról, hogy számíthatok rá és csapatára bármilyen jellegű óhajom-sóhajom lenne...aztán jött egy Hölgy, aki részletesen elmesélte a szoptatással kapcsolatos dolgokat, technikákat stb..ottlétem alatt / most "csak" 8 nap volt/,minden nap bejött valaki és érdeklődött hogylétem felől, van-e problémát, szorulok-e segítségre. A gyermekorvosok / most is sajna lent volt a Picikém az intenzíven/, minden nap tájékoztattak a Babám állapotáról, lemehettem hozzá szoptatási időkbe, kézbe vehettem, etethettem, szerethettem..:) Utolsó nap megint jött a főnövér egy elégedettségi lappal, melyet kitölthettem, kérdezte, hogy mindennel megvoltam-e elégedve, volt-e panaszom, gondom, bajom...ha nagyon ocsmány rosszindulatú akartam volna lenni, SE találhattam volna minimális zavart, vagy hibát...:) Összegezve: Az osztály olyan döbbenetes átalakuláson ment keresztül, hogy egy 5 csillagos wellness hotel is sírva könyöröghetne a receptért.. Én, aki csupa félelemmel, és kétségekkel indultam neki ennek az egésznek, annál nagyobb örömmel, köszönettel és hálával tartozom e kis csapatnak, és nagyon-nagyon sok kitartást és millió boldog kismamát kívánok Nekik! Köszönöm! :D

#39 sweet_sixteen 2010. 07. 29. - 16:33:19

Sziasztok Régóta kerestem egy olyan oldalt, ahova leírhatom a véleményemet, tapasztalataimat a klinikán eltöltött napokról, hetekről. A bent töltött idő alatt volt nagyon sok pozitív dolog, de legalább ennyi negatív is. A terhespatológián és a 3. emeleten lévő mátrixnak nevezett gyermekágyas-nőgyógyászatos egyvelegen feküdtem. A patológián a nővérek nagyon kedvesek, mindent megtettek annak érdekében, hogy könnyebben menjenek a napok. Vigyáztak rám, és a babámra is. Azon kívül, hogy a munkájukat maximálisan ellátták, még arra is volt kapacitásuk, hogy a bent fekvő 25-30 terhes lelkét is pátyolgassák. Minden tiszteletem az övék, nagyon profi az ott dolgozó csapat:)Ezúton is szeretném megköszönni Noéminek, Krisztinek, Evelinnek, Juditnak és Orsinak a sok törődést és bátorítást, amit tőlük kaptam. Rajtuk tényleg látszik, hogy értik a dolgokat. a szüléssel kapcsolatos félelmeimet is eloszlatták, és mindig kedvesek voltak. Sajnos ezen az osztályon is volt 1-2 esemény, ami elrontotta az összképet. Nem egyszer voltam szem- és fültanúja annak, hogy a főnővér minősíthetetlen hangnemben üvölt a nővérekkel, és a fiatalabb orvosokkal. Az egész folyosó hallotta, ahogy bunkó módon, káromkodva kiabál olyanokkal, akikről inkább példát vehetne. Nem gondolom, hogy ez ide illő viselkedés... A szobatársakkal megfigyeltük azt is, hogy elég gyakran eltűnik többedmagával a személyzeti WC-ben, ahonnan egész nap dohányfüst árad a szemben lévő kórterembe és a folyosóra. Néha a gyomrunk felfordult a szag miatt. Ezt a dolgot azért sem értem, mivel a bejárathoz ki van írva, hogy az intézmény egész területén tilos a dohányzás. Gondolom nem éppen egy olyan osztályon jelöltek ki erre alkalmas helyet, ahol kismamák fekszenek. Ennyi volt a szépséghibája a dolognak. Miután megcsászároztak, felkerültem az intenzívre. Itt kevésbé voltak kedvesek, de nem is kellett heteket velük töltenem. Hamar kikerültem normál kórterembe. Na itt alig tudnék kiemelni 1-2 pozitív dolgot... úgy beszéltek a nővérek a bentfekvőkkel... nem értem, hogy hogyan engedhetik meg maguknak. minden szavukból az érződik, hogy az itt fekvők hálásak lehetnek, hogy egyáltalán el vannak látva. Ha kérdeztem valamit, rám se néztek, csak odavakkantottak valami választ. Aki pedig az ebédet osztotta...na nála ellenszenvesebb nővérrel még nem nagyon találkoztam. Nem tudom, hogy van-e gyereke, de azt nem értette meg, hogy ha éppen akkor van ebéd, amikor az újszülött intenzíven látogatás, akkor inkább megnéztem, hogy a kisfiammal mi van. A patológiás szobatársak jöttek volna fel látogatni, de szó szerint ki lettek zavarva az osztályról. Nem tudom, hogy milyen alapon van ez a megkülönböztetés, mert a látogatók bemehetnek az osztályra. Még jó, hogy nem sokáig kellett itt lennünk. A Picúrnak még maradni kellett 15 napig, de szerencsére már itthon van velünk. Nemsokára elkezdünk dolgozni a tesón is:):)

#40 saca86 2010. 06. 13. - 14:09:56

Sziasztok! Nem tudná valaki megmondani, mikor rendel az Pécsen az Édesanyák útján dr. Halvax László???? Fontos lenne!!! Nekem Ő a nőgyógyászom, csak elkevertem valahova a rendelési időpontjait. Egyébként nekem is volt már nőgyógyászati műtétem nála, még évekkel ezelőtt, cisztám volt. Kizárólag jót tudok mondani róla és csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon kedves, okos és jól végzi a munkáját. Előre is köszönöm a segítséget!

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: