Házipatika fórum: PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika (Pécs) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika (Pécs)

#41 saca86 2010. 06. 13. - 14:09:17

Sziasztok! Nem tudná valaki megmondani, mikor rendel az Pécsen az Édesanyák útján dr. Halvax László???? Fontos lenne!!! Nekem Ő a nőgyógyászom, csak elkevertem valahova a rendelési időpontjait. Egyébként nekem is volt már nőgyógyászati műtétem nála, még évekkel ezelőtt, cisztám volt. Kizárólag jót tudok mondani róla és csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon kedves, okos és jól végzi a munkáját. Előre is köszönöm a segítséget!

#42 77angi 2010. 05. 21. - 10:15:14

Sziasztok! Yvett véleményével Én is egyetértek, akivel egyszerre voltunk a terhespatológián. Olyan odaadással törődéssel sehol nem találkoztam eddig kórházban mint amit ott kaptunk valamennyien. Pedig biztos Nekik is volt rossz napjuk, de ez a munkájukon soha nem látszott! Arra is szakítottak időt, hogy lelkünket is pátyolgatták. Ami sokszor ránk is fért mert többen hetekig hónapokig bent feküdtünk. Az orvosok is figyelmesek rendesek voltak nem számított hogy nem volt fogadott orvosa valakinek. Sajnos a tragédiám miatt a nőgyógyászatot is megjártam szülés után, mert a KISFIAMAT elvesztettük születése napján amit a mai napig nem fogtam fel,hogy miért! Ottmár nem voltak ilyen jó tapasztalataim, röviden annyi, hogy a fejemhez vágták /mert nem volt megigazítva az ágyam/ ,hogy az emberrel nem történhet olyan dolog hogy elhagyja magát! Hát ha az nem elég ok, hogy az ember elveszíti a gyerekét. Szóval nem minden osztályon dolgoztak egyforma mentalítású emberek! Örök hála a nővéreknek /Ági főnővérnek, Niki-,Andi-,Orsi-,Kriszti-,Judit-,Ma rcsi nővérnek./ Remélem nem hagytam ki senkit! Könnyebb dolguk lenne a betegeknek ha mindenhol ilyen nővérek dolgoznának. Köszönet az orvosoknak akik naponta vizsgáltak ultrahangoztak és nem utolsósorban köszönet a koraszülött osztály neonantológusának és az osztályon dolgozóknak mert biztos vagyok benne hogy mindent megtettek, hogy a kisfiam életben maradjon!

#43 virag17 2010. 05. 13. - 11:18:25

Kedves Dviky ! Igen én tudok neked ajánlani egy nagyon jó Dokit!A Halvax Adjunktust,sztem Ő a legjobb a Klinikán,Keresd fel bátran!!Minden szépet és jót kivánok neked!! Üdvözlettel:Virag

#44 dviky80 2010. 05. 07. - 08:36:45

Sziasztok!! Pécsen a klinikán szóltem 4 éve a Wilhelm doktorúrnál.Nagyon meg voltam vele elégedve.Most ismét babát várok,úgy néz ki és sajnos nincs dokim,mert ugye ő már nincs ott.Tudtok valakit ajánlani,aki hasonló jó?Nagyon megköszönném.Jövő héten már el kéne mennem.

#45 noel2010 2010. 04. 28. - 20:42:35

Sziasztok! Eloszor is mindenkitol elnezest kerek, az ekezetek hianya miatt, a gepem nem magyar billentyus, ezert nincsenek rajta ekezetek. A PTE Szuleszeti Klinika vedelmeben irom a hozzaszolasomat. Az elmult evekben, kulonbozo idoszakokban, kulonbozo okokbol fekudtem be a Klinikan, legeloszor 2006-ban. Azota a Klinika szinte osszes osztalyan fekudtem, eloszor a Nogyogyaszaton, aztan az Intenziven is sikerult eltoltenem egy jo ket hetet, most kb. 6 honapot a terhes patologian, majd 4 napot a Gyerekagyon is. Enyhen szolva, felhaborodva olvastam, azokat a velemenyeket (bar tiszteletben tartom mindenki velemenyet...hisz szolas szabadsag van:D es mindenkinek lehetnek rossz tapasztalatai is ), amelyek becsmereltek a korhazat vagy inkabb annak szemelyzetet. Igen, en is talalkoztam egy-ket morcos noverrel vagy nem tul szimpatikus orvossal, de remelem azt mindenki tudja, hogy egy ekkore Intezmenyben nem lehet mindenki kedves, jo fej. A masik az, hogy amikor egy noverre 8 beteg jut az intenziven, es a 8 beteg-2 szoba kozott kell rohangalni es kreativnak lenni (pl.: megoldani, hogy annal az agynal is legyen a beteg szamara oxigen, mert kell neki, ahol nincs felszerlve oxigen palack), akkor nem lehet elvarni, hogy a nover MINDIG mosolyogjon! Fekudtem mar benn azert, mert epp elveteltem, vagy epp mert eltavolitottak a petefeszkem, aztan mert lombik alatt hiperstimu alakult ki, es most vegre szultem is...es elmondanam, hogy azt a torodest es oda figyelest amit ebben a korhazban kaptam a szemelyzet nagy reszetol, meg SEHOL mashol nem tapasztaltam!! A TERHES PATOLOGIANAK kulon koszonet jar:D, hisz ahogy az intenyives noverek kozul is nehany "angyal" , itt is igazi ANGYALOK dolgoznak. Igen, volt olyan , hogy az intenyiven egy nover a hasmutetem utan goromba volt bennem, de akkor a masik 3 meg olyan kedves es megerto, hogy arrol az egyrol el is feledkeztem es csak az O josaguk maradt meg bennem! Az orvosok kozott is volt egy-ket, aki nem volt tul kedves,de a tobbi 8-10 vagy meg tobb:D a 6 honap alatt annyira jo fej volt, hogy egyszeruen csak a poz.elmeny az ami dominal a korhazzal kapcsolatban..pedig meg csak nem is szulhettem a kezelo orvosomnal:(hanem ugy alakult, hogy az egyik rezidens orvos vezette le a szulesemet, akinek szinten halas vagyok:D:D, megsem tudok rosszat irni. Persze, minden eremnek ket oldala van...de en csak azt tudom mondani, hogy ha az ember hosszabbb idot tolt el a korhazban es bele lat jobban a dolgokba, akkor ra jon, hogy ezek az emberek mennyit dolgoznak es tesznek azert, hogy segitsenek rajtunk, annak ellenere, hogy nincsenek megfizetve es a korhaz felszereltsege sem a legjobb! Azon meg ne csodalkozunk, ha neha elfogy a turelmuk...hisz az orvosok es a noverek is CSAK EMBEREK , lehet rossz napjuk, lehetnek betegek vagy csak egyszeruen lehet, hogy belefasuknak abba a sok munkaba, amit ez az orszag meg sem fizet, ok meg a lelkuket is kiteszik!! En azt mondom, hogy ha a Baranya Megyei Korhaz es a Szuleszeti Klinika kozott kell valasztanom, akkor a Klinika mindenkepp az elso helyen all!!!:D A Terhes Patologia Novereinek pedig megegyszer koszonom az oda ado apolasukat, hisz a honapok alatt lelkileg is maximalisan tamogattak:D!! :d

#46 virag17 2010. 04. 02. - 21:47:43

Szia Szaszka!! Igaza van az Yvettnek Pécsett a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán kiváló orvosok vannak,és egyáltalán nem baj hogy vidéki vagy,és is Dombóvári vagyok!!Március 23án műtött Pécsett a HALVAX DR amit mondanom sem kell nagy műtét volt!! 22 éve a fiamat is Nála szültem,és én bátran és nyugott szívvel merem Neked ajánlani!!Ha valóban jó orvost szeretnél válaszd a HALVAX ADJUNKTUST Ő Szülész-Nőgyógyász és Gyermek-gyógyász és Egyetemi Tanár!!Magabiztos határozott és hatalmas önbizalommal rendelkezik,ami egy orvosnál a legfontosabb és persze a betegnél is,hogy bizalma és hite legyen az Orvos felé!!Ha többet szeretnél megtudni léccci írd meg az email címed vagy írj ide!!Minden szépet és jót kivánok Neked!!Üdv Virág.

#47 roccoyvette 2009. 02. 13. - 20:26:14

Szia Szandra ! Bocs de elfelejtetem a jelszavam azért írok most . Szerintem nem baj , hogy nem pécsiek vagytok szoktak vidékről is jönni szülni ide, és olyan párok is akiknek valamilyen okból nem lehet terhes . Szerintem ezt jó kórház . Csáó Yvette .

#48 szaszka08 2009. 01. 09. - 21:45:13

Kedves Roccoyvette! Igazából csak azért vagyok kicsit tanácstalan.mert mi nem pécsiek vagyunk,hanem barcsiak. A honlapjukon pedig azt olvastam,h. elsősorban a speciális eseteket ill. Pécs I. és III. kerületének betegeit látják el. Nem probléma h. mi nem vagyunk helyiek? Kérlek válaszolj mihamarabb! Köszi! Szandra

#49 szaszka08 2009. 01. 08. - 21:21:44

Köszi szépen az infót.A megyei kórház beli nőgyógyászat nem igazán nyerte el a tetszésünket,ezért érdeklődtem. Nálatok már van baba?Szeretnék tőled kicsit több infót ha van rám egy kis időd,szívesen venném ha írnál ide...... Köszke: Szandra

#50 roccoyvette 2008. 12. 29. - 23:20:55

Szia Szaszka ! Én azt mondom, hogy a szülészeti klinikára mennél mert ott nagyon jó orvosok vannak tudokajánlani párat : Dr. Halvax László, Dr. Vizer Miklós, Dr. Csermely Tamás , Dr. Panka Tibor, Dr. Gőcze Péter és Dr. Mánfai Zoltán . Őket nagyon tudom ajánlani neked ha babát szeretnétek . Csáó Roccoyvette

#51 szaszka08 2008. 12. 08. - 20:20:31

Sziasztok!!! Sajnos Nőgyógyászt kellett váltanom és kiváncsi vagyok a véleményetekre,hogy érdemes e ide mennem ezen ügyben. Szeretnék egy olyan helyet találni ahol megflelő körülmények között szülhetek majdha a párommal úgy döntünk,hogy gyermeket vállalunk./5 éves terv/. Köszke :)

#52 erranthis 2008. 11. 19. - 09:19:20

Sziasztok! Talán nem ide kellene írnom, de a dr. akiről szólnék itt szokott ügyeletben lenni. Amúgy az SZTK-ban rendel. Dr.:( H.J. A dolog végül is arról szól, hogy a párom hivatalosan 40 hetes terhes, viszont az otthoni méréseink és visszaszámolásaink alapján 43. Ez az utolsó hetekben már nagyon nem mindegy. Információt egyáltalán nem ad semmiről. A páromat úgy vizsgálja meg, hogy fáj. Több orvosnál is volt már, érdekes, hogy azok tudtak vigyázni. Arrogáns, agresszív, nagyképű. Csak tudnám miért. Talán ezért fizetem a TB-t, hogy ne lehessen normálisan megvizsgálni a párom? Lehet, hogy tényleg 100.000-et kellenne zsebbe tenni havonta. Mindenesetre ezt az orvost (gúnyos vigyor) senkinek sem ajánlom. Amúgy most viszem a páromat kórházba terhességi mérgezzéssel, ám ha nem néztünk volna utána a neten, nem is tudnánk, hogy mi a baj. Kellemes szülést a várandós kismamáknak. Aki még teheti, azért gondolja meg kihez fordul.

#53 Tulipan 2008. 11. 16. - 22:40:17

Sziasztok! Én 2008. áprilisában feküdtem itt sajnos egy vetélés miatt. Nyilván nagyon megviselt a dolog, de nem hiszem, hogy csak ezért lenne rossz élményem a kórházzal kapcsolatban. Ott tartózkodásom alkalmával volt jó és rossz tapasztalatom egyaránt, bár sajnos a második igencsak túlsúlyban volt. A vérvétel alkalmával volt szerencsém találkozni az első emberséges megnyilvánulással, mikor a hölgy meglátva a papíromon vérvételem okát, és könnyes szememet, kedvesen megsimogatott, és megkérdezte, nincs-e szükségem valamire, kérek-e egy pohár vizet... El sem tudom mondani, hogy ez a kis emberi gesztus mennyire jól esett akkor. Ezután kezdődött a betegfelvételi tortúra. Reggel fél 8-tól délután fél kettőig tartott, mikor végre elfoglalhattam ágyamat. Ebből kb. 4 órát töltöttem az osztályon az étkezőasztaloknál ülve csomagommal, ahol is volt időm "figyelni az eseményeket". Megjegyzem, a várakozást egy nagyon kedves nővér gondoskodása tette elviselhetővé. Őt sajnos többet nem láttam, ott tartózkodásom alatt sajnos nem volt többet beosztva. A többi nővér eszméletlenül goromba volt. Az egyik különösen, ott már az ebédeltetésnél közeli szemlélője lehettem a soha nem szűnő hisztijének, akinek már az sem tetszett, ha valaki a tányérját nem úgy rakta le, ahogy ő elvárta. Később szóltak, hogy fáradjak a vizsgálóba. Fent feküdtem, mikor belépett egy "orvos", aki csak félig nézte meg a papíromat, és eszméletlenül bunkó módon, foghegyről odavetette, hogy: "Na, EZ is már 12 hetes" Sajnos a hanglejtését nem tudom így írásban visszaadni. Ezt a megalázó, arrogáns mondat máig visszhangzik a fejemben. A nővér gyorsan megjegyezte, hogy "missed ab", amiből az orvos számára kiderült, hogy nem terhességmegszakítás miatt fekszem ott. Amire szintén foghegyről csak így reagált: Ja, azt hittem másért van itt". Persze az undor ugyanúgy ottmaradt a hangjában. Amúgy is sokat sírtam, de akkor zokogni kezdtem. Legszívesebben pofon vágtam volna, ehelyett el kellett tűrnöm, hogy ez az "ember" megvizsgáljon. Aztán jöttek a vizitek, ezer orvos állapította meg rezzenéstelen arccal ottlétem okát. Szinte már természetes volt. Aztán jött egy orvos, aki ránézett a papíromra, és őszintén azt mondta nekem: Sajnálom! Hát így is lehet! Csak egy szó, és egy őszinte tekintet, mégis szintén nagyon sokat jelentett nekem. Mikor végre túllettem a műtéten (vetélés műszeres befejezése) nem fejeződött be a tortúrám. Rh- vércsoportú lévén műtét után 72 órával meg kellett kapnom az Anti-D injekciót. Műtét után jópár órával rá is kérdeztem a nővérektől, hogy ezt mikor kapom meg. Mire visszakérdezett: "Miért? Rh negatív?" Mondtam igen, de nem látják a véreredményemen? Azt válaszolta, hogy még nincs meg a véreredményem (kb. 30 órával a vérvétel után). Azt válaszoltam, hogy tudom, hogy még ráér, de mégis mire lehet számítani, mikor jön meg a véreredményem? Na, erre a kérdésre soha nem kaptam választ. Közben persze fokozta a hangulatot a másik nővér, aki állandóan panaszkodott, és a szobánkban ágyhúzás közben is csak arról tudott beszélni, szinte kiabálva, hogy neki mennyire tönkrementek az ízületei a sok ágyhúzástól, és ma már ennyi és ennyi ágyat húzott át, és mennyit dolgozik, és a különböző fertőtlenítő szerektől milyen betegségei vannak, stb. Ez senkit nem érdekelt. Egyszercsak szóltak, hogy délután 4 körül hazamehetek. Mire ismét megkérdeztem, hogy az injekciómat mikor kapom me? Erre még mindig nem tudták a választ. Nem vagyok "nehéz beteg", de már kezdett elszakadni a cérna. Nagyon rossz dolgokon voltam túl, lelkileg is nagyon rosszul voltam, szerettem volna az egészet magam mögött tudni végre, elhagyni a kórházat és elindulni a lelki gyógyulás hosszú-hosszú útján. Ezért tőlem teljesen idegen módon úton-útfélen megkérdeztem mindenkit, hogy mikor számíthatok arra, hogy meglesz a véreredményem és megkapom végre az injekciómat. Mindenki átnézett rajtam. Aztán óriási szerencsém volt. Az egyik szobatársam a Bódis professzor urat kérte fel a műtétjére, aki bejött hozzá. Tőle is megkérdeztem azt, amit mindenkitől, aki megnézte a lázlapom, majd kiment. Közben azt elfelejtettem leírni, hogy folyamatosan kétségbe vonták Rh negatív létemet úgy, hogy a véreredményemet nem is látták. Állandóan azt kérdezték: "Biztos benne, hogy Rh negatív?" Mondtam, hogy igen, de a véreredményemből Önök is megbizonyosodhatnának róla. Szóval Bódis prof. távozását követő fél órán belül jött a nővér az injekciómmal. Az Év kórháza 2007 oklevelet betegtársaimmal együtt láttuk a folyosó falán kifüggesztve, de velem együtt senki nem tudta elképzelni, hogy érdemelte ki ez a színvonal ezt a címet. A kórház állapota persze nem az ott dolgozók hibája, és országosan általános probléma, de a közös fürdő igencsak gusztustalan állapotban van. Sajnos egy hónapra rá újabb műtétre került sor, ugyanis a fent leírt műtétem nem sikerült maradéktalanul és vér, valamint szövetdarabok maradtak a méhemben. Az újabb műtétet már a Megyei Kórházban végezték el, ahol összehasonlíthatatlan különbségek vannak a Szülészeti Klinikával szemben pozitív értelemben mind az emberi vonatkozásban, mind a körülményekben.

#54 livicsek 2008. 11. 13. - 16:56:27

Egy lány szomorú tapasztalatai! Kedves olvasók azért osztom meg veletek tapasztalataimat hogy ti ne kerüljetek ilyen helyzetbe mint én. A történtetem röviden: Én egy 26 éves egyedül élő (árva) lány vagyok aki 18 éves kora óta magáról kell hogy gondoskodjon. Az életem során sok megpróbáltatáson kellett keresztül mennem (gerincbaleset, nyírokcsomó daganat stb.) ezekre tetőzött egy nőgyógyászati probléma. Ezt a lakóhelyemen lévő nőgyógyász 2 éven keresztül félre kezelte és lépnem kellett. Ekkor ajánlották nekem dr. Bódis József professzort. Az első talalákozáskor már észre vettem a doktor úr különös stílusát. Értem ezt arra hogy nem engedte hogy elmondjam az egész problémámmal kapcsolatos kórelőzményeket. Amit én fontosnak tartottam volna mivel akkor találkoztunk elöszőr. Ezek után azért megvizsgált felírt egy gyógyszert ami nem használt. Semmilyen diagnózist nem mondott nekem. Ezt is furcsálodtam. Majd 3-4 nap után fel kellett hívnom mert az állapotom nem hogy javult volna hanem még rosszabb lett. Ezek után befektetett a klinkára ami a lakhelyemtől kb. 100 km-re van. A távolságnak későbbiekben jelentősége lesz. Vasárnapi nap feküdtem be és másnap délelőtt megtörtént a laporoszkópiai műtétem. Ezek után még 10 napot voltam a kórházba mert folyamatosan hőemelkedésem volt és nagy fájdalmaim voltak. A doktor úr a műtét napján fel sem jött megnézni hanem csak másnap. Ezt sem tudtam hova tenni. Majd amikor másnap megnézett akkor sem tájékoztatott arról hogy mi történt velem a műtőben. Akkor én úgy éreztem hogy nem foglalkozik velem kellő képpen ezért oda adtam a neki szánt összeget. Ezek után sem változott a hozzáállása sőt a kontroll alkalmával megtudtam hogy a 20.000 Ft-ot kevesellte. 10 nap benntlét után hazaengedtek bár a hőemelkedésem továbbra is fennállt ill. a probléma amivel befeküdtem sem szünt meg. A műtét óta 3 hét telt el de azóta is ugyan azok a panaszaim (görcs,láz,rendszertelen vérzés,genny). Ezek után úgy gondoltam hogy tájékoztatom a doktor úrat és felhívtam telefonon mire ő lerendelt ismét a klinikára. Ahol 5 perc alatt megvizsgált és mielőtt beszélni tudtam volna vele kirohant azzal,hogy őneki műtéte van. Ezek után elvégeztek egy vérvizsgálatot, hüvelyi ultarhangot és hazajöttem. Az eredmények a jótól nagyon messze voltak amire a doktor úr annyit mondott mikor másnap beszéltünk hogy EZ NEM NŐGYÓGYÁSZATI PROBLÉMA. Ezek után én nem sok mindent tudok a dologhoz fűzni. Mindenki vonja le a tanulságot. Az én problémám sajnos nem oldódott meg. Annyit még hozzáfűznék hogy le a kalappal az osztályon dolgozó asszisztensnőknek és szülésznőknek. Nektek köszönök mindent.

#55 roccoyvette 2008. 11. 03. - 15:01:24

Szia Niki ! Miért gondolod azt, hogy védőbeszédet ír az akinek jó véleménye van ? Azért mert te nem vagy megelégedve a nővérekkel azért más meglehet elégedve velük . Én megint terhes vagyok és megint ott fogok szülni . Azért nem minden anyuka gondolja így a nővér gárdárol mind te . Nekem van egy nagyon kedves nővér barátnöm aki nagyon kedvse volt hozzám Gabinak hívják akivel a mai napig tartjuk a kapcsolatot és nagyon kedvelem . Csáó Gaby .

#56 nagyadrienn 2008. 11. 01. - 18:26:38

Nem áll szándékomban védőbeszédeket írnom,mert senkit sem akarok meggyőzni ,csak szeretném elmondani,hogy forgathatjuk a szavakat így is és úgy is,az ilyen "típusú"embereket úgy sem lehet meggyőzni és ez nem is az én feladatom!Azt hiszem én magamról elmondhatom hogy sok kórházat megjártam(sajnos)és messze menőkig ez volt a legjobb!Más helyeken hogy mi van ne akarja megtudni,és keresztül mentem nagyobb dolgokon mint az hogy a nővér mit csinál jól vagy mit nem!Ha lenne összehasonlítási alapja talán másképp vélekedne.De mint mondtam eszem ágában sincs megváltoztatni a tapasztalatait hiszen ezt ön élte meg,de nekem soha nem jutott eszembe hogy fórumokon írkáljam ki magamból a keserűségem,pedig én egy babát el is veszítettem,még sem okolok senkit,nem az volt a fő gondom hogy mikor melyik nővért piszkálhatom,meg volt a magam baja.Különben is max.10 nap és hazamegy az ember és a baba feledtet minden keserűséget,és otthon nővér és orvos mentes minden.Ha már a statisztikáknál tartunk tökéletesen igaza van,de pont a tudománynak és az orvostársadalomnak köszönhetjük azt az előre lépést hogy a halálozás is vissza szorult.Lássuk be azt is hogy nagyanyáink viszont nem egy gyereket hoztak világra,hanem 7-10 is volt a számuk mégis másképp álltak egy két dologhoz.Nem gyűlölködtek és nem hibáztattak senkit a saját problémáikért!Csak tették a dolgukat... Ma már azt gondolom nem csak orvost ést szülésznőt választhatunk szabadon,de azt is kiválaszthatjuk hol kívánjuk világra hozni a babát. Bár,az ilyen típusú embernek véleményem szerint teljesen mindegy,mehetne bárhová mert semmi és senki nem lenne TÖKÉLETESEN JÓ számára!!!Feltenném a kérdést honnan tudja hogy "szegény ápolónénik vígasztalják e a babákat vagy sem ha az éjszaka 99%-át a kórteremben végig alussza? Azt hiszem ha valakinek nincs rendben belül a lelki békéje az kihat a környezetére is és mindent és mindenkit sötéten és borúsan fog látni,úgy ahogyan Ő látni akarja. Én továbbra is azt mondom hogy maximálisan elégedett vagyok minden itt dolgozó orvossal és nővérrel,és nagyon sok sikert és kitartást kívánok nekik és nagyon sok TÜRELMET az ilyen negatív emberekhez. Egy elégedett és boldog anyuka:)

#57 niki9999 2008. 10. 30. - 08:17:30

Aranyos a védőbeszéd, de ugyanarról a kórhátról beszélünk???? Nem az volt a kardinális kérdés, hogy szemetet visz-e az illető, vagy a munkakörbe illeszkedő dolgokat nem hajtja végre.../megsúgom, a szemét kérdés nem idézés, hanem példa volt/. Lehet itt sajnálkozni, hogy jaj szegény nővérkék! Mint mondtam, ugyanezen kórház többi osztályán a nővérkék munkája makulátlan, akik ugyanannyi munkaidőt vállalnak, ugyanazon kicsiny fizetésért és ŐK maximálisan eltudják látni a feladataikat. Itt miért nem??? Szerintetek nincs a kettő közt különbség???? Dehogynem... Itt egyetlen olyan nővérke van, aki törődik a beteggel az Ursi, akiről már szó volt...de a többi....és nem személyeskedem,.... Persze...tudom vannak "anyák" akik az örzőbe hagyják gyermekeiket, és ott a szegény kis ápolónéninek kell vigyázni rá, de a kis ápolót ezért fizetik,...és ottlétem alatt EGYSZER SEM láttam , hogy vigasztalási szándékkal felvettek volna egyetlen babát is!!!!! A gyermekgyógyászok ridegsége sem elfogadható, mert a nap 24 órájában nem "ment életet" és nekünk, akiknek lehet, hogy csak egy picit beteg a babája, és nincs közvetlen életveszélyben, de nekünk egy magas láz is ugyanolyan létfontosságú és a beteg a Picink ugyanúgy kötelezettsége lenne tájékoztatni a betegség fokáról minket, hisz pl. én nem értek hozzá, nem tudhatom, hogy a betegség mekkora horderejű és a legtöbb anya ilyenkor mindíg a legrosszabbra gondol...és igenis kötelezettsége tájékoztatni a helyzetről...és nem vagyok toleráns a másikéval szemben.../de tudod lehet itt álszerénykedni, aki nem így gondolja, hogy a sajátja mindenkinél előrébb való, az talán nem meríti ki az ANYA fogalmát/ És tudod 10 nap alatt EGYSZERSEM!!!!! lehetett vele beszélni!!!!!! Igen a XXI. században élünk...rossz példát hoztál fel a nagyanyáinkkal kapcsolatban...működött????? nézz meg talán egy csecsemő és gyermekhalálozási statisztikát e korból...ezt hívják működésnek???? Na látod....ez van a csecsemősöknél is,.....ez a fajta "működés". Én azt vallom, hogy ha valaki ezt a munkát választotta, vagy csinálja maximálisan JÓL, vagy ne csinálja. Egy gyárba 3 műszakban tán többet is kapna....És igenis csak megfelelő személyzet ápoljon és a rendszer hiányosságait had ne ÉN toleráljam...ha mindenki beletörődik a rosszba, és várja a csodát,vagy strucc módjára bedugja a fejét, vagy örüljünk a kis rossznak a nagyobb rossz helyett nézetet vallja, az vezet a még rosszabb helyzethez...Na ez a tipikus magyar mentalitás!!!! Ezért van az, ami van....sajnos....:@

#58 nagyadrienn 2008. 10. 30. - 02:53:50

Örvendetes ha valakinek újszülött gyermeke mellett gyermekágyas időszakban van ideje és energiája arra,hogy azt figyelje mikor mit csinálnak a nővérek és mit nem.Ők is emberek,és szerintem mindannyian nyújtják a maximumot,nekem segítettek és mindenki másnak is,csak tudni kell intelligens módon kérni tőlük,és nézzünk mi anyák is magunkba mert láttam egy-két érdekes megnyilvánulást feléjük ami nem túl emberi.Ők kinek panaszkodjanak ha hisztis és szemtelen a beteg?Emberségről beszélünk akkor amikor mi sem tekintjük az ott dolgozókat annak?Ők is a rendszer áldozatai akik nagyon sokat dolgoznak és sokmindenről lemondanak a szakmájuk miatt,igen nem kötelező itt dolgozniuk,de ha elhagyja mindenki a pályát ki fog minket ápolni és akkor kit pocskondiázhatunk szabadon? Gondoljunk bele ha nekünk kéne a helyükbe állni mi hogyan csinálnánk?Jobban?Nem hiszem...nekünk jól esne ha mindenféle jelzővel illetnének minket?Ugye nem?Én azt mondom ha v.kinek gondja van a nővérrel álljon oda és beszélje meg vele,ne a háta mögött támadjon amikor meg sem tudja védeni magát,mert ez egy jó magyar szokás minálunk!És ne általánosítsunk,azért mert 1-2 ember nem szimpatikus azért nem kell az egész osztályt lejáratni,mert igen is vannak akik hivatástudatból vannak még a pályán és nem szerelemből vagyunk mi sem itt hanem azért mert szültünk egy vagy két babát,inkább a kicsi ellátásával legyen mindenki elfoglalva szerintem mert benfekvésem alatt a rooming in rendszerrel ellentétben 25 gyerek ordított a csecsemősszobában,amíg az anyuka legédesebb álmát aludta,a nővéren pedig az ő gyermeke "lógott",mert igyekezett elaltatni és vígasztalni a kicsit.Ezt meg viszont én a saját szememmel láttam.Lehetne még ragozni mindkét fél igazát,azt hiszem örülhetünk hogy még ilyen ellátás is van,mert lassan a hozzátartozó fog ápolni és gondozni mert nem lesz nővér aki maradna.Inkább becsüljük meg a meglévőket és ne űzzük el őket,és próbáljunk meg mi is ösztönönből ellátni a babáinkat,nem kell feltétlen mindenhez a segítség,más kultúrákban ez nem is divat hogy idegen nő masszírozzon vagy érjen hozzá más asszonyhoz. Régen nagyanyáinknál miért működött minden?Pedig ők sokszor higéniátlan földön szültek meg,a babát csak akkor látták kibontva ha hazavitték.Akkor a XXI.sz.-ban miért haladunk visszafelé? :s A gyerekgyógyászokról az a véleményem,hogy mindannyian megteszik ami a munkájuk,és hogy rohannak?Lehet épp életet mentenek akinek az anyukája nagyobb hálával tud rájuk gondolni,mint az átlag.1 hetet én is itt voltam és tapasztaltam hogy egyesek az orvosi viziten kint ülnek látogatókkal,vagy épp mobiloznak,vagy egyszerűen arra sem méltatják az orvost hogy ránézzenek mikor hogy szavaival éljek"hitvány gyermekéről "adna felvilágosítást. Egyébként pedig ha jól láttam a szemét hordása nem nővéri munka,nem figyelt elég jól,az már a takarítónő dolga.Talán árgusabb szemmel kellett volna nézni,mert elég egyértelmű és könnyű feladat megkülömböztetni egy ápolót és a takarítószemélyzetet. :d Én pozitív élményekkel mentem haza és nem senkinek neveztem a nővéreket,mert igenis ők VALAKIK,csupa nagy betűvel, és nem egy felvonulás szereplői akikre mindenféle jelzőt és gúnynevet ragaszthatunk.Akkor mi mivel vagyunk különbek? Az intelligenciát nem lehet tanulni,az talán genetikailag vagy van,vagy nincs jelen az emberi életben. Néha köztünk anyák között is szét lehetne csapni,mert otthon hagyjuk a jómodorunkat olykor :@ ami miatt én egyszemélyben is szégyenlem magam :$

#59 roccoyvette 2008. 10. 28. - 20:28:02

Szia Niki ! Mért vagyok figyelmetlen ? Bocs de én az nic-ről írtam hogy aludtak a nővérek . A csecsemős nővérek aranyosak voltak velem . Sőt az egyikkel nagyon jó barátok vagyunk . Csáó Yvette .

#60 niki9999 2008. 10. 26. - 07:33:20

Szia Ivett! Kissé figyelmetlen vagy! Nem a kórházat "pocskondiáztam", -véleményem szerint a kórház nagytöbbségben /90%-ban/ tökéletesen működik, egyedül a gyerekágyas osztály az, ami enyhén szólva változásra szorul, de ezt rajtam kívül többen is leírták itt, és -állításoddal ellentétben-egyáltalán nem tölt el "örömmel" ???!!! Biztosan van nehéz "anyuka" is ...de tapasztalatatom szerint itt nem ez a gond. Sajnos én nem találkoztam szíivet-lelket kitevő nővérkével itt/pedig 10 napot voltam itt és nem vagyok nehéz anyuka/ :) Miután a több osztályukon is feküdtem, biztosan merem állítani, lehet ezt másként is csinálni! A helyi osztályvezetéssel van probléma...tán átkéne vezényelni az intenzívről "keménykezű kisasszonyt" és álom nélkül maradnának a z éjszakás csecsemős nővérkék munkaidő alatt :..:) De Te is ezt írtad az osztályról....Ursit én is ismerem...és valóban aranyos, de 1 fecske nem csinál nyarat..:(

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: