Házipatika fórum: Erős korpásodás, gyulladással, néha viszketéssel - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Erős korpásodás, gyulladással, néha viszketéssel

#1 vale46 2009. 09. 19. - 11:56:55

Sziasztok! Nekem a korpásodással kapcsolatos gondjaimat a Betadine oldat szüntette meg. Egy gyógyszerész ajánlotta, hogy hajmosás előtt fél órával kenjem be a fejbőröm vele, hagyjam fél órát állni és utána mossak hajat. Kb. 3 alkalommal kell ezt megcsinálni, utána pedig egyszer, egyszer ugyanezt megcsinálni. Nekem már több, mint egy éve nincs gondom a korpával, pedig előtte le tudtam volna vakarni a falat. :)

#2 ghostrider 2009. 08. 15. - 12:51:02

Van egy nagyon hatásos sampon , bár nem olcsó. A seborrhea ellen is hatásos , de mindenfajta korpásodást is megszüntet mert többféle anyag is van benne ami gombaölő és faggyútermelés csökkentő. Az amerikai Dandrene sampon Mióta ezt használom , egy új fejezet kezdődött számomra... Akit érdekel utánanézhet a neten

#3 oliver60 2009. 05. 19. - 09:36:26

Sziasztok Kinek milyen tapasztalata van aLoceryl5 % körömlakkrol ? Irjatok

#4 Lolo872 2009. 05. 15. - 13:38:46

Sziasztok! Nagyjából egy hete írtam ide,és most szeretném megosztani a tapasztalatimat. Ugye igen erős korpásodás miatt kerestem fel a fórumot, és végül arra jutottam először vmi olcsóbb féle sampont próbálok ki.. és láss csodát, 1 hét alatt láthatóan javult a helyzet. A Head&Shoulders mellet döntöttem,sok helyen olvastam jókat róla így gondoltam megér egy próbát. Persze még nem szűnt meg teljesen de érzem a javulást,és már ezt már a környezetemben is észrevették! Köszönöm az előző hozzászólásokat! sziasztok

#5 Borka8 2009. 05. 12. - 13:45:07

Hát ha tényleg ennyire rossz a helyzet ami a korpásodást illeti, akkor sztem ne a legolcsóbb megoldást keresd hacsak nem akarod,hogy elhúzodjon a dolog hónapokig.. érdemes egy bőrgyógyászt is felkeresni esetleg,mert ha az általad preferált olcsóbb szerek nem válnak be, valószínű egy gyógyszertári samponra lesz szükséged

#6 tibibp44 2009. 05. 08. - 09:44:28

Nem is az én dolgom meggyőzni téged :) De én szerintem mindig a legésszerűbb utat kell járni, megnézed, nagy kockázatot nem hiszem, hogy vállalsz ezzel, hogy kipróbálod a hagyományosabb módszereket, és ha az nem vállik be, akkor mész szakemberhez... Majd írj az eredményről!

#7 Lolo872 2009. 05. 07. - 15:18:24

köszi a gyors választ! nem győztél meg teljesen,de mivel ez a legolcsóbb megoldás ilyennel kezdek aztán majd meglátjuk..

#8 tibibp44 2009. 05. 07. - 14:40:52

Attól függ, mennyire makacs. Meg ezt így látatlanban szerintem nem lehet biztosra mondani... helyedben próbálkoznék az olcsóbb, bárhol beszerezhető samponokkal (pl amiket írtál), majd ha azok nem okésak, felkeresni egy patikát, ott tudnak szakvéleményt is mondani rá... gondolom én.

#9 Lolo872 2009. 05. 07. - 13:19:43

sziasztok! azt szeretném kérdezni, hogy viszonylag erős és makacs korpásodás ellen jók e a reklámokban látott olcsóbb,"egyszerűbb" samponok mint pl. head & soulders, fructis stb. , vagy érdemes egyből patikából vásárolni vmi erősebbet?

#10 fabys 2009. 03. 23. - 10:14:51

Elárulnád ennek a termékcsaládnak a nevét? Előre is kösz.

#11 2007. 01. 23. - 17:38:03

Sziasztok! Hihetetlen számomra, hogy miért nem jut el az emberekhez a híre annak a termékcsaládnak, amelynek a samponja és egy Spray / amely gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és antibakteriális hatású/ meghozza az áhított tünetmentességet. Természetesen nem árt a szervezetet belülről is támogatni mert a bőrön jelentkező dolog az csak tünete valaminek! Bővebb információval szívesen segítek: Zsóka vilkne@chello.hu 06/20/4999-751 :d :-D

#12 mormyka 2007. 01. 12. - 14:43:27

Sziasztok! Ilyen problémával én is megjártam a hadak útját (epehólyag-gyulladásból eredően erős hámosodás indult be a fejbőrömön, olyasmi mint a korpa). Iszonyat mennyiségű sampont kipróbáltam már, és általában a leghiperszuperebbről is kiderült az első használat után, hogy nem ér semmit. A bőrgyógyászos kotyvalék sem volt igazán gyere be. Pár hónapja viszont olvastam az interneten, hogy néhány csepp ecetet kell tenni a samponba, és mivel az ecet fertőtlenít, megoldás lehet a dologra. Na, nagy nehezen rábeszéltem magam a dologra. Ha hiszitek ha nem bevált! Pedig olyan samponba tettem ami előtte egyátalán nem használt. A hajam szép, csillogó, selymes lett és nem viszketek. Persze, gyulladt fejbőrre gondolom nem nagyon ajánlott, hiszen fertőtlenítés ide vagy oda, az ecet mégiscsak mar, ha nyílt sebbe kerül. Aki kedvet érez hozzá, próbálja ki, az ecet szagát nem lehet érezni mosás után, de a pár csepp az igazából akár fél deci is lehet egy flakon samponba 10%os ecetből. Gondolom ez is egyénfüggő, ki kell kisérletezni.

#13 2006. 08. 12. - 10:39:43

szia Krisztián! én is voltam hasonló helyzetben. súlyos, egész testre kiterjedő atópiás dermatitiszem, asztmám, szénanáthám, élelmiszer allergiáim voltak, és persze súlyos korpás tüneteim is. azt tudnám neked javasolni, hogy természetgyógyász-homepata orvost keress fel a tünetekkel, aki képes OKI terápiát alkalmazni. a fenti betegségeimet egy ilyen orvos mulasztja éppen el, már szinte alig van tünetem, teljesen jól vagyok, tekintve, hogy egyéb járulékos betegségeim is vannak! ÉN IS PRÓBÁLTAM A HOSSZÚ ÉVEK SORÁN MINDENFÉLE BŐRGYÓGYÁSZATI KENCÉT, OLDATOT, TABELTTÁT, SAMPONT. TEHÁT TAPASZTALATBÓL TUDOM, HOGY EGYSZERŰEN NEM HASZNÁLNAK!!!!sőt, a tünetek idővel egyre súlyosabbá válnak és egyre erősebb gombaölőet és szteroid- származékokat fognak neked a bőrgyógyászaton felírni! Sikeres gyógyulást! :)

#14 2005. 11. 03. - 22:52:47

Szia Jasmyn! Megkérdezhetem, milyen samponról írsz? Én már végigzongoráztam megannyi sampont, és már nagyon elegem van!!! Neutrogéna T-gél, Nizoral... mindent! Mondjuk a Nizoral valamit javított, de nem az igazi! Köszi! Vio

#15 jasmyn 2005. 10. 03. - 19:30:57

Sziasztok! Én is sokat szenvedtem kamaszkoromban,aztán egy gyógyszertári sampon segített. Most viszont egy kis darabon megint kezdődik,pedig folyamatosan azt a sampont használom évek óta. Szakavatott anyák szerint koszmó,csakhát ekkora hajat olajozni szinte esélytelen.

#16 2005. 09. 11. - 20:42:56

Szia! Valószínüleg tudok neked segíteni. Ha adsz egy email címet kuldök neked írásos anyagot. rusko@citromail.hu

#17 Krisztian18 2005. 09. 08. - 20:33:16

Sziasztok ! Az imént találtam rá erre az oldalra. 18 éves vagyok 5 éve küszködök erős korpásodással. Életminőségem ( önbizalmam ) elég erősen megcsappant, de nem vagyok elveszett, csak rengeteg gond van a fejbőrömmel. Amikor kezdődött az egész akkor a sipcsontomon, a terdem felett is volt ilyen. Most leginkabb a homlok es haj talalkozasanal a fulek mogotti reszen es elvétve itt-ott van. A bőrgyógyász adott már rengeteg szert. Kenőcsöket, folyadékokat, stb... Tudom, hogy ez itt nem lelkisegély, de már nem tudok hova fordulni. Egyszerűen nem akar elmúlni... Kérem, hogy akinek van ilyene vagy hasonlója az irjon és együtt talán többre jutunk. üdv: Krisztián

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: