Házipatika fórum: Gerincvelő gyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Gerincvelő gyulladás

#1 peterviasz5 2015. 02. 28. - 10:02:49

Sziasztok!Nálam Guillen-Barre szindrómát állapítottak meg.Volt valamelyikőtöknek ilyen betegsége?

#2 remenyke 2014. 06. 05. - 13:49:38

Illetve keresem Ladybird2 nevü felhasználòt, NAGYON!!!!!

#3 remenyke 2014. 06. 05. - 13:48:17

Sziasztok, SOS keresek mindenkit akinek sajnos szemèlyes tapasztalata volt a CIDP nevü betegsèggel. Egy kètsègbeesett 37 èves kisgyerekes felesèg vagyok ès sajnos a fiatal fèrjemnèl diagnosztizálták ezt 1 ève:((( segítsetek már alig tud járni, mi lesz így velünk? Köszönöm

#4 kovacsandrasne 2012. 09. 03. - 17:17:47

Fizió terápiáknak is köszönhetem, mindég felveszem a kezeléseket egy évben kétszer .Igaz nem mindég tudom végig csinálni ,elfáradok a be járástól is. Zsibbad a két karom a szem nyomás magas lehet néhastb:Millgammát szedek néha.Ajánlotta ezt is orvos, meg egy kis nyugtató sem árt sajnos.Jó egészséget kívánok mindenkinek!:):):)
sing

#5 kovacsandrasne 2012. 09. 03. - 17:07:36

Kedves sors társak!
Ha lehet így megfogalmazni.1982-ben kezdődött egy borzasztó gyomor viszketéssel ,izom gyengeséggel a problémám.
Be kerültem az iszámú bell klinikára ,onnan vittek már át az idegre hogy se jáni semmit nem éreztem deréktól lefele.Bélműködés nem volt, tűvel szúkálták a talpam nem éreztem.Felse fogtam mi történt velem.Gerinc festés geinc viz vétel infúziók,nem beszélve (ágytál) újra tanultam járni.Sokáig elindulási problémám volt bélműködési zavarok egyszerűen szörnyű volt.De én erős voltam küzdöttem nem hagytam el magam.Úgy jó 3 hónapig tanultam járni hogy mégis teljes értékű legyek.Fel vettem a munkát félév után.Debreceni Kötötbe dolgoztam darabérbe, végűl Technológiára kerültem ,de se űlni se állni nehézen éltem mint most is.De élek.De már 2012-tőt írunk.Nem sok erőm van most már, de ez is családi okok miatt.Mert ahol szeretet van akkor egészség is.1984-ben egy drága kislánynak életet adtam ami nagyon boldoggá tett.Értelmet adott az életnek. Nem maradtam tünet mentes.János kórház MRI ki mutatta az agytörzsnél apró gócok.Máv kórházba is felkűldtek .Nem hittek nekem mi fáj ,hogy nem jól vagyok.Debrecenben is ugyan az.Végül 1989-ben leszázalékoltak Szlerózis múltiplex diagnózissal.Vártam évekig mikor épülök le.Milesz a gyermekemmel.SM klubba jártam.Rengeteg gyógyszert szedtem.1997-ben megálapították leukémiás vagyok.Csonvelő vétel, csont biopszia vétel.Kemoterápiák, vért kaptam.3 évig Intron a- val injekcióztam magam.Végül 2002-ben lép kivétel és oly sok mindent írhatnék.Fájnak a csontjaim.Most újból ugyan azok az érzésk jöttek elő mint 1982-ben.Megyek majd a Klinikára nem -e a gerincvelővel van megint baj.Se űlni se feküdni az üllő részem ég fáj ha leűllök fel nyilal.De van űllő gerinc sérvem is nyaki sérvem is.De ha rám néznek azt mondják !Hát maga egészséges úgy néz ki!Nem szabad feladni fiatalon tornázni kell mindég lekötni magát valamivel még ha fájdalmas is.Mert mostmár én 61 éves vagyok.Gyerekeim elszáltak a háztól.És talán a lelki bajok miatt hatalmasodott megint el rajtam a fájdalom.Van remény mindég!
Nem bénultam le teljesen, leukémiából meggyógyultam ,2004 óta tünet mentes vagyok.szklerózis múltiplexnek nyoma nincsen eddig.Kitartást kívánok nem feladni fiatalon!1982-2012 A jó ISTEN ajándéka meg a drága gyermekemé de főleg a 28 éves kislányomé!Megosztottam ki kürtölném a világnak amit én szenvedtem és élek!De most már gyenge vagyok lelkileg a fájdalom ellenére.Tanulságos amit leírtam!!!:):):)
sing

#6 xlitee 2012. 06. 06. - 21:29:36

Sziasztok! 23évesen lett gerincvelő gyulladásom védőoltástól... Az itt jelenlévők közül tudok valakivel esetleg telefonon beszélni? Nagyon el vagyok keseredve... Januárban kaptam a védőoltást, utána pár héttel néha felébredtem arra h a 4.5. ujjaim zsibbadnak,ezen kívül semmit. Utána rá durván egy hónapra elkezdtem érezni h gyengülnek a lábaim. Az otthoni kórházba persze pszichiátriai kezelést javasoltak...Ismerős révén bekerültem a sote neurologiára, ott Debreczeni Róbert adjunktus úr jött rá tulajdonképpen az egészre. Vettek gerincvizet,mr-eken voltam, kaptam medrol infuziót. Pár héttel ezután sokkal jobban lettem, szinte normális állapotba kerültem. Most 1-2hete megint gyengébbnek érzem a lábaim, bár zsibbadás az egyáltalán nincs. Érdekes módon nagyobb izommunka(sétálás) utáni napon a comb izmom elől és hátul bemerevedik. A Dr. úr szerint magától kell helyreállnia a dolgoknak,erre nincsen semmi gyógyszer... Esetleg megosztanátok velem a tapasztalataitokat? Előre is köszönöm

#7 Ladybird2 2011. 09. 16. - 15:22:28

Szia! Sajnos nagyon régen jártam erre,de látom,hogy te is! Nagyon örülnék annak,ha fel tudnánk venni a kapcsolatot egymással! Addig is nagyon jó egészséget kívánok neked és főleg kitartást!

#8 broa 2010. 05. 12. - 07:54:48

Szia!Örülök hogy hallok rólatok és hogy javul a férjed állapota.Én tudom milyen nagy küzdelem azt elérni hogy mozogni tudjunk.Medrolt szedi még a férjed?Kezei is gyengébbek?Én is kedden megyek az orvoshoz.Nekem a gyulladásnál a gerincvelő elkeskenyedett most akarom megkérdezni hogy mit jelent.Nekem a kezem a fő gond végül is a javulás nem állt meg de olyan lassú hogy nehéz észre venni.Bal kezemen még mindig csak a mutató és középső ujjam tudom mozgatni de erő nincs benne.Jobb kéz mozog ujjaknál az izom talán fele így ez is gyengébb.Balnál az alkarba épült fel szépen izom.De végeredményben ha hosszabb időre tekintek vissza sokat javult.Nagyon sok erőt és kitartást kívánok a férjednek hogy minél előbb meggyógyulhasson.Szia!

#9 Ladybird2 2010. 04. 26. - 14:20:33

Szia! Nálunk a tavalyi év nagyon rosszul zárult!Férjem dec.23-2010.jan.4-ig kórházban volt,ahol 5 napon keresztül kapott IVIG kezelést.Tünnek még el izmok,de épülnek is vissza!Már tud bot nélkül közlekedni,de csak a lakásban.Pénteken megyünk vissza kontrollra. Naponta használja a szobabiciklit és tornázik is rendszeresen.A gyógytornász által összeállítottakat,ami kb 3/4órai mozgás.Néha már lépcsőzik is,de az még fárasztó. Veled mi van?Állapotod milyen?Remélem te többször benézel erre az oldalra és hamarabb írsz mint én! Mielőbbi gyógyulást kívánok! Szia!

#10 broa 2010. 03. 07. - 11:19:54

Szia! Örülök hogy neked sikerült meggyógyulnod.Nekem azért van izomsorvadás mert a kezeim teljesen lebénultak.A bal kezem félévig meg sem mozdult .Most már úgy gondolom maradandó a károsodás.Mennyi idő múlva múlt el a gyulladás?Mekkora volt a kiterjedése és hol?Nekem a nyaki csigolyáknál most voltam Mr-I vizsgálaton és még mindig van csak kicsit elkeskenyedett.Milyenek a tüneteid?Hogyan kezdődőt a betegség nálad?Várom válaszod .Kata.

#11 makacska 2010. 02. 16. - 10:59:44

Szia Nekem 2007 ben volt egy gerincvelő gyulladásom ami után szerencsére visszatudtam menni dolgozni! Eddig legalábbis azt hittem minden okés de 3 hete a tüneteim erősödtek ismét . Most olvasgatom hogy ez egy idő után izomsorvadással jár?? Kérdésem csak annyi lenne minden esetben így van ez?? Válaszodat előre is köszönöm Ancsa

#12 makacska 2010. 02. 16. - 10:58:21

Sziasztok Nekem 2007 ben volt egy gerincvelő gyulladásom ami után szerencsére visszatudtam menni dolgozni! Eddig legalábbis azt hittem minden okés de 3 hete a tüneteim erősödtek ismét . Most olvasgatom hogy ez egy idő után izomsorvadással jár?? Kérdésem csak annyi lenne minden esetben így van ez?? Válaszotokat előre is köszönöm Ancsa

#13 hallerkata 2009. 12. 16. - 15:30:51

Hello. Azt szeretném megkérdezni, h. megosztanád-e velem a gyógytornászod elérhetőségét? A páromnak valószínűleg GBS-e (eddig ezzel kezelték) vagy CIDP-je van, és szeretnénk keríteni neki egy jó gyógytornászt. Előre is köszönöm a válaszod! K.

#14 broa 2009. 12. 03. - 13:50:39

Szia!Sajnálom hogy a férjednél nem állt meg az izom sorvadás .De nálam is úgy volt mint a férjednél.Először mint egy kis cérnaszál és innen fejlődik vissza.Most már tudom hogy nálam is évek kérdése.Nem hallottam még olyan betegségről mint ami a férjednek van.Milyen a fizikai állapota?Én megpróbáltam kerékpározni ,de nagyon elfáradtam.De muszáj lenne mozognom mert 10 kg-ot meghíztam . És akkor még ott van a medrol mellékhatása . Pécsre járok PTE Neurológia klinikára.Most tudtam meg hogy mi is 72 vagyunk ilyen betegek. Most hasonlítják össze az eredményeinket.Ti hova jártok vizsgálatra?Ha már nem beszélnénk az ünnepek előtt akkor :Kellemes Ünnepeket és Boldogabb Új Évet .

#15 Ladybird2 2009. 11. 25. - 21:36:10

Szia! Örülök,hogy neked megállt a sorvadás! További javulást kívánok! Sajnos a férjemnél nem állt meg.:( Nála CIDP betegséget diagnosztizáltak,ami ritka mint a fehér holló.Sajnos nem tudtam felvenni a kapcsolatot ilyen betegségben lévő emberrel.Fél évig ő is 64mg Medrolt szedett, most 34mg-ot.Kálium,Pantoprazol,Neuromult ivitamin.EP,Furosemid,Syncumar,Contr amal,Frontin.Ezek a gyógyszerei még pluszba.:( Gyógytornász járt hozzá 1 hónapig, most én segítek neki a tornában.Vannak olyan helyek,ahol valamennyi kis izom vissza épült.Nála is tavaly decemberben kezdődött és mire kivizsgálták április lett, addigra szinte magatehetetlenné vált.Előző hsz-ba írtamis róla. Hol kezelnek téged? Szép estét!

#16 broa 2009. 10. 31. - 09:50:42

Szia!Köszi kérdésed a kezem lassan de javul az izom sorvadás megállt és az izom épül vissza. December 17.-én lesz 1 éve a betegségem.Medrolal kezdtem 64mg -al most 20 mg ot szedek.Ezenkívül Refluxon ,kálium ,calcium.Kiegészítő kezelésként Imuránt 50mg-ot 8 hetet de a vérképem nagyon rossz volt így 2 hónap szünet .Most kell ismét szednem.Februárban megyek a leszázalékolásra lejárt az egy év.De a gyulladás olyan lassan gyógyul hogy még több mint egy év.Férjed hogy van?Milyen gyógyszert szed?Jobbulást kívánok és kitartást.

#17 Ladybird2 2009. 08. 30. - 20:26:58

Szia! Milyen gyógyszereket szedsz? Mennyit javult az állapotod?Megállt a sorvadás? Jobbulást kívánok!

#18 Ladybird2 2009. 07. 15. - 16:43:22

Szia! Bocs, hogy így eltűntem, de nem volt erőm írni!:(( Az orvos a Romberg háromszögre hivatkozva nem küldte koponya MRI vizsgálatra. 12 plazmaferezis és egy mély vénás trombózis után végre itthon van a férjem. :) Jelenleg a gyógytornász sem járhat 1 hónapig.Szigorú fekvés és láb fel polcolás, kéthetente laborvizsgálat.Két hete csökkentjük 4mg-mal a Medrol mennyiségét.A gerincvíz és vérsavó eredménye nem mutat eltérést.Az állapota vmennyit javult, de az is jó, hogy nem romlott.A második ferezist nagyon rosszul viselte,mind testileg mind szellemileg.Együtt sírtunk, mert akkor ott volt a mély pont. :'(' Orvosunk megindította a leszázalékolást! :'(' Mindenkinek nagyon jó egészséget és kitartást kívánok!

#19 broa 2009. 06. 24. - 18:35:57

Sziasztok!Sajnos nekem is gerincvelő gyulladásom van .2008.12.17 -én kezeim teljesen lábaim részlegesen lebénultak 7 óra alatt.Másnap megállapították a gyulladást mely annyira agresszív volt hogy később tumornak is gondolták.Így teltek el az ünnepek.Családomon kívül mindent elveszítettem munkámat a régi életemet.Nagy fájdalom volt a hátamban és a görcsök végig a testemben.Lábra álltam 5nappal később kerettel jártam de görcsök miatt nehezen közlekedtem egyedül.Mai állapotom lábaim gyengék instabil a hátfájástól és mellkasszorítástól függ.De rövidebb távolságot megteszek.Kezeim a jobb gyenge az ujjak erőtlenek az izomsorvadás miatt.A bal még ennél is rosszabb az ujjak kifelé nem mozognak az erő minimális. Itt tartok most .Lassan elvégzem a dolgom itthon a lakásban a béna embernek sokszor az eszét kell használni.Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.

#20 2727 2009. 06. 13. - 10:28:22

Sajnálatos módon lehet,hogy mi még csak az út elején vagyunk? -már ahogy itt elolvastam a hozzászólásokat... Férjemnél már évekkel ez előtt mutatkoztak bizonyos jelek,amikről nem tudtuk,hogy JELEK..-ill.ő nemigen vette komolyan,hogy orvoshoz fusson. Elvizesedett dagadt lábfej...ill.boka... Kézfej uaz.. -aztán mindenféle vizsgálat,s az eredmény NULLA. Volt egy szemgyulladása is,amikor ezzel kezelték azt már akkor is megtudták állapítani,hogy valahol a testében gyulladás lehet,ami ezt is okozhatta. Na kiderítették,hogy a mandula lehet az oka. Tavaly már olyan fokon volt az általános közérzete,ill.állapota,hogy túlzás nélkül beszéd közben képes volt pl.elaludni..-ugyanakkor éjszaka állandóan felébredt...gyakori pisilés miatt. Arról volt szó,hogy ha kiveszik a manduláját,holtbiztos,hogy megszűnik ez a dagadt lábfej... Kivették,s nem szünt meg..de az orvos nem foglalkozott vele különösebben.Igaz elküldték még x db.számú vizsgálatra ahol szintén azt állapították meg,hogy kutyabaja... A dereka gyakran fájt,ill.úgy érezte,hogy a veséje... MIvel engem porckorongsérvvel műtöttek 4éve...-arra gondolt,hogy lehet,hogy neki is ez lesz... Most az utóbbi hetekben már ordított a fájdalomtól,levélszámra szedte a fájdalomcsillapítót... és elképesztő módon nem tudta tartani a vizeletét...és napi rendszerességel álmában bepisilt..-majd kiment a wc-re s szó szerint órákig ott bírt aludni... (mondjuk ez a wc-n való gyakori elalvás ez már a mandulaműtét előtt is meg volt...) Mindenhol mindenféle időpontra várni kellett..míg nagy nehezen sikerült bekerülni egy MRI-re. Na azt még1x meg kellett ismételni..-mert valamit találtak a gerincvelőben.... Megismételték a felvételt. Ezt követően be kellett jelentkezni x intézmény x orvosához. Ez sem 1ik napról a másikra ment..-mondanom se kell. Végül x orvos megállapította,hogy gerincvelő gyulladása van,s mindjárt ajánlotta is egy másik x kórház másik x neurológusát. Odament a Férjem. Doki mondja hát igen,de ő most nyaralni megy,tehát keres valakit aki elvállalná a kedvesbeteget... Férjem előtt kérdezte az orvos a másikat,hogy -ez és ez van..stb..stb.. erre a Férjem füle hallatára másik orvos válasza:-nem vállalom...! Na ekkor a Férjem eljött az x kórházból. Ekkor jutott eszünkbe a neurológusunk aki már kezelt a családunkból nem is egy embert..-sajnos- Felhívtam,elmondtam mi is van.... Azonnal berendelte a Férjemet,beutaló sem kellett a rendelésére. Hosszas várakozás után..végre ránk került a sor. Doktornő nagyon részletesen kikérdezte,és megvizsgálta a Férjemet..akinek a járása mostanra igencsak darabossá vált..-igaz nem is kistestalkatú,de egyre nehezebben jár mostanában. 30perces vizsgálat után azzonnal kórházba utalta,még aznap este be kellett mennünk. Ez tegnap előtt történt. Tegnapra viszont...alig tudott már lábra állni...hirtelen,nemhogy csak a jobb,de a bal lába is igencsak bedagadt...úgyhogy nem tudjuk hogy most mi is ez??? Az ügyeletes orvos azt mondta,hogy egy évek óta húzódó betegségtől nem lehet elvárni,hogy hipphopp helyre álljon minden... -úgyhogy eléggé félve nézek bele a jövőbe,mert aktív élsportóló volt a Férjem 30éven keresztűl s ez elég durva váltás lenne... A gerincvelő gyulladás részleges vagy teljes bénulással is járhat? Vagy..mi ez?

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: