Házipatika fórum: Gerincvelő gyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Gerincvelő gyulladás

#21 exploder 2009. 06. 04. - 12:22:30

Hello. Az én kontrollom majd csak egy hónap múlva lesz...kb.. kíváncsian várom. Lábgörcs kérdésben nem tudok túl sokat mondani... nekem utoljára a bénulásom előtti héten görcsöltek be a lábaim, azóta nincs ilyen panaszom, de sok helyen olvastam, hogy ez is általános velejárója lehet ezeknek a betegségeknek. Azt sajnos nem tudom milyen izomzattal rendelkezel jelenleg, és hogy milyen edzésmunkát végeztél a felépülésed alatt...szóval lehet hogy hülyeségeket fogok dumálni. Nálam a rehabilitációmnál a rossz beidegződések miatt nagyon figyeltünk, figyelünk a megfelelő izomhasználatra. Rengeteg területen, főleg a bal lábamon más izmok vették át a túl gyenge izmok szerepét, ezért is volt az hogy bár tudtam már szuperül járni, minden nap őrületesen fájt/gyulladt a derekam és a térdem, főleg bal oldalon. Ezeket a beidegződéseket végül is kiiktattuk, egyrészt minden izmomat túlfejlesztettük, amitől már jobb lett, aztán most finomhangolunk speciális gyakorlatokkal, amik csak egy egy izomcsoportot mozgatnak. Az erősebb izmoknak köszönhetően az edzés mellett újra tudok futni, napi 4-5 km-t és ezek a természetes sportgyakorlatok tapasztalatom szerint automatikusan ingerlik a szervezetet a helyes működésre. A lábégésemen is segít a dolog, ami egyértelműen a bénulás hátraléka. Egyrészt jelenleg alig zavaró mértékű a dolog, másrészt már csak a talpamban jelentkezik. A lényeg hogy ha bizonyos izmok, amik ráadásul nem elég erősek túldolgoznak, attól is lehetnek ilyen panaszok, nekem emiatt voltak, vannak. Milgammát én is szedek, napi hármat, másfél hónapja. Elképzelhető hogy ez a gyulladásos dolog ennek hatására javult, de nem tudom pontosan, mert edzeni is ugyan akkor kezdtem. Mindenesetre 3 hét után enyhültek a panaszaim. Emellett nyugodtan szedhetsz ásványi anyagokat is tartalmazó multivitamint, ártani nem árt. A szívet megbolygathatja sajnos ez a vacak bénulás... az enyémet még a kórházban megnézték de szerencsére nem volt vele baj. mindenjótüdv!

#22 babojak 2009. 06. 04. - 08:57:11

Szia Exploder! Voltam kontrollon, ahol végülis jó híreket kaptam mert eltüntek a foltjaim illetve már csak egy 2mm-es van ami jó. Csak sajnos mindig van valami hogy ne unatkozzak. Nagyon görcsölnek a lábaim ezért elmantem a neurológusomhoz, hogy találja ki mitől lehet mert nagyon rossz. Leginkább északa jön rám és nam tudok aludni mert annyira görcsölnek a lábfejeim meg a vádliaim. Elküldött teljes vérképre, hogy az majd kimutatja ha valami nem oké. Meg is lett az eredmény és nem tudják megmondani, hogy mitől görcsölök. Kaptam c meg e vitamint illetve milgammát. Szedem, de ugyanúgy görcsölök továbbra is. Nos a leletemre visszatérve 2 érték magas a maximumnak a duplája mind a kettő. Mint kiderült szív izommal kapcsolatos értékek, úgyhogy megyek kardiológiára is csak, hogy a szívemet is megvizsgálják, nehogy unatkozzak egy kicsit. Majd ha megvan az eredmény írok, mert azt mondták, hogy lehet van összefüggés a betegségem meg a mostani szívprobléma között ha kiderül egyáltalán hogy van-e problémám. Üdv

#23 exploder 2009. 05. 22. - 10:23:43

Szia. Nem agyi, hanem idegi eredetű? (ezt mondta egy orvos??) A központi idegrendszer akkor nem az agyban van bizonyára...:) Nálam legalább úgy kezdték a találgatást, hogy rögtön MRI re küldtek, ahol soron kívül másnapra megvolt az eredmény (gerinc és agyi is). A Medrol szteroid, ha jól tudom. Én infúzión kaptam egy erős "szteroidlökést" ami hatástalan volt, ezért utána gyógyszeresen sem erőltették a dolgot. Csak gyulladáscsökkentőt szedettek velem 3 hétig, mást nem. A plazmaferezis egyszeri maximális "adagja" 7 alkalom. Ez azért van, mert a 4. 5. alkalom után annyira lecsökken a káros fehérvérsejtek száma (amit "kiszednek") hogy nincs értelme tovább kezelni a beteget, vagyis hatástalanná válik a dolog. Persze ha újra gyulladt az idegrendszere, vagy ha most gyulladt csak be igazán akkor kaphat megint ilyen kezelést. Egy friss gerinc és agyi MRI olyan alapvetőnek tűnne egy ilyen esetben... Én MINDENKÉPPEN kikérném egy másik orvos véleményét, esetleg itt az interneten. Anno nekem is lesorvadt mindenem a bénulás után, egy hét alatt... 73-ról 60kg-ra fogytam, pedig rajtam zsír nem volt... Ha megállt a leépülésben, és hasonló központi idegrendszeri gyulladás okozta a bajt mint nálunk, akkor pár nap múlva el kell kezdenie javulni. Innentől kezdve lutri az egész, türelemjáték, mert mindent újra kell tanulnia az idegrendszerének, és újra kell építeni az izmokat is. Én hat hét után hagytam el a kórházat, saját lábon. Nekem nincs hivatalos magángyógytornászom, csak helyem a gyógytornásznál, ahol minden nap 2-3 órát edzhetek. A torna és a mozgás fontos, és nem csak abban a 15 percben, amikor rá kerül a sor a kórházban. Mozognia kell, (vagy mozgatni kell) Normális esetben az orvosok, és a gyógytornász mindent elmondanak... Engem a délpestiben kezeltek egyébként, szerencsére egy szakmailag tényleg nagyon jó orvost kaptam. (aminek persze "ára van", ha ez így érthető) Kitartás, reméljük hamarosan jó híreket is kapunk rólatok.

#24 Ladybird2 2009. 05. 18. - 20:47:37

Szia! Köszönöm a biztató szavakat! Vizsgálatok voltak bőven:ENG,EMG,izombiopsia,nyaki és gerinc MRI,gerincvízvétel(eredmény 3 hét múlva),rengeteg labor.Egyedül koponya MRI vizsgálat nem volt.A neurológus azt mondta, hogy nem agyi, hanem idegi eredetű a probléma.(Pedig még mindig nem tudnak diagnózist mondani!)Kétszer is kértük, hogy kérjen már egy ilyen vizsgálatot is, de hiába! Október közepétől fokozatosan gyengült az ereje,kb 200 méter után meg kellett állnia, majd ment tovább.Semmije nem fáj egyébként.Decemberben a két keze is elkezdett gyengülni.Reumatológusnál kezdtük a magas CK érték miatt,aztán ideggyógyásznál,aki tovább küldött a belre aztán a nefrológiára innen kerültünk az autoimmun szakrendelésre aztán vissza a neurológushoz.Szóval tettünk egy nagy utat. Március végén felírták a Medrolt(64mg).Elkezdték kezelni ezzel a gyógyszerrel, mintha CIDP lenne, de nem az.Mondta is a doktornő!!Mostanáig még mindig nem tudják!:((Most derült volna ki, hogy nem is jó ez a gyógyszer?Pedig jó nagy dózis, ahhoz képest, hogy nem tudják a betegséget megállapítani.Hízni egy dekát nem hízott, fogyott 18 kg-ot.A Medrolnak a hízás az egyik mellékhatása, nem?Van másik erős gyulladás csökkentő is? Te miket szedtél vagy szedsz? Az első 6 ferezis után 2 hét múlva lement 1 emeletet és vissza,bottal. Négy nap múlva rohamosan romlott mostanáig.Ma már a tolószékbe sem tudott az ágyról beülni, annyira gyenge a keze és a lába.Mi ez? Izomgyengeség,sorvadás,bénulás???Van ebből gyógyulás??Amint írod van, de hosszadalmas!Ma kapta a nyolcadik kezelést.Mennyit kaphat egy beteg ember?Van még egy infúziós kúra, de azt kérvényezni kell talán és nagyon drága(IVIG). Téged hol kezeltek és mennyi időt töltöttél kórházban?Te írtad, hogy magángyógytornászod van?Lehet, hogy nem jól emlékszem! Igazad van, jó ha minél kevesebbet tud az ember a saját betegségéről! Nagyon köszönöm biztató soraidat! Szép estét!

#25 exploder 2009. 05. 17. - 20:59:18

Szia. Mindkettő lehet, nálam is sérvre, lumbágóra gyanakodtak, emiatt időt vesztettem, emiatt meg majdnem megfulladtam, illetve majdnem eldurrant a húgyhólyagom. Ijesztő tudom, azért is írom, NEGATÍV CT EREDMÉNY után azonnal rohanni kell a neurológiára, és ott nem hagyni hogy lerázzanak... Tényleg "jobb" ha az a fránya cété mutat valami eltérést....

#26 exploder 2009. 05. 17. - 20:49:09

Szia babojak! Ezt a választ sajna nem jelezte a freemailem úgyhogy most írok, legalább van mit. 5 hónap telt el. Megpróbáltam dolgozni, gondoltam spontán erősödök, de olyan szinten fájtak az idegeim, hogy nem ment. 1 hónapja járok tornára, a melórol letiltottak. Nekem a bal lábam görcsölt be mindig, gyulladt be, illetve tónustalanodott el. 1 hónap alatt ez elmúlt. A két lábam szinte egyforma. A bal oldalamon a derékégés, fájdalmam szintén megszűnt, már csak a talpam szokott égni. Focizok, újra 15-20 perceket, ennyit bírok egyenlőre szuflával. DE... Képes vagyok úgy mozogni egy focipályán mint régen.... Azért írom ezt az egészet mert mindehhez napi 3-4 óra nagyon kemény torna kell és egy lelkiismeretes gyógytornász... Nyár végéig csináljuk ilyen intenzíven a dolgot, minden nap, szóval még van 3 hónapom. Rengeteg gyakorlatot végeztetnek velem, olyasmit, mind egy béresalexandrakazin, csak láb és kézsúlyokkal. Brutális, nehéz, de ha eleget pihensz hihetetlenül hatásos. Emellett intimtorna gyakorlatokat is végzek, és 2db másfél kg lábsúly van folyamatosan a lábamon..... Szóval én másfél hónap stagnálás után megint elkápráztattam az orvosaimat, aminél nagyobb igazolás nem kell. Fizikailag rohamosan javultam, (ideg-izom reflex szempontjából. Magyarul nem kell már figyelni a mozgásomra, a legextrémebb esetekben sem) és végre az a fránya hólyag-emésztés dolog is elkezdett egyértelműen, és tartósan javulni! Kontrolleredmény? szia!

#27 exploder 2009. 05. 17. - 20:23:45

Hello Nem akarok hülyeségeket irkálni, megpróbálok egyszerű lenni. A CIDP egy autoimun fajta. Önmagában semmit nem jelent, csak kiindulópont. Hogy mi a pontosabb diagnózishoz csak egy átfogó vizsgálat vezet. MRI és gerincvíz az alap, itt megnézik hogy vírus okozta e a dolgot, hogy esetleg szklerózisa van, vagy egyszeri autoimun. Fontos hogy hogyan jelentkeztek a tünetek stb... Nálam egy orvos kivár a diagnózissal (fél év után), kettő pedig egy súlyos lefolyású guillen barré kórra TIPPELT. Vagyis még ma sem tudom mi történt velem. Szóval a pontos okot nehézkesen szokták megtalálni, ennél fontosabb hogy azonnal elkezdjék kezelni. Ha a gerincében nincs vírus, akkor a plazmaferezisnél talán nincs hatásosabb kezelés. Ennek, és a szteroidoknak segíteniük kell, valami lökést kell hogy adjanak a szervezetnek. (Ami itt is megvolt) Nem tudom mi okozta a visszaesést, lefogadom hogy az orvosok sem. Azt sem tudom milyen állapotban került be a kórházba, mert ezeknél a nyavajáknál mindig van egy mélypont, ami után kezd el javulni a szervezet. Ezt a mélypontot lehet ferezissel csökkenteni. Nekem a mélypont a lábfejtől rekeszizomig való TELJES (belső szerveket is érintő) bénulás volt, amibe majdnem belefulladtam, a javulás pedig a 4. ferezistől, kb. 2 hét elteltével kezdődött. Nem tudom hogy a majdnem teljes magatehetetlenség itt mit takar. Először győznie kell a szervezetnek a gyulladás felett... Ez előbb utóbb meg lesz... Aztán meg kitartás kell, akarat, hit, és....sajnos szerencse is. Szerencse ahhoz hogy a gyulladás ne okozzon maradandó "sebeket" a gerincvelőben, ill. az agyban. Ha okoz, akkor nem tud sajnos teljesen felépülni, ami egyébként is majdnem lehetetlen. Bízni kell, főleg neki, elhinni azt, hogy amíg ingert érez a bőrében, ha újra megmozdul a lábujja, vagy akármije, akkor képes lesz a teljes gyógyulásra. Nem hátrány ha nem tud ebben az időszakban mindent a betegségéről az ember, a gyógyulásba vetett hit ilyenkor SOKKAL fontosabb. Bocsánat ha fellengzősnek tűnök itt a végén, csak a tapasztalataimat írom le, én ismajdnem belehaltam, ma meg újra focizok 20 perceket, egyre jobb a kondícióm, tökéletesen mozgok és folyamatosan javulnak a nagyon finom belső szervi gondjaim is. Remélem ez nem frusztráló, A példámon keresztül csak erőt akarok adni másoknak, egy tényleg brutálisan nehéz küzdelemben amit meg lehet nyerni, csak SOHA NEM SZABAD FELADNI.

#28 Ladybird2 2009. 05. 17. - 17:57:47

Sziasztok! Olvasgatom a leveleiteket és nagyon hasonló a férjem betegsége a tiétekhez.Autoimmun betegséget valószínűsítenek nála (CIDP).Hallottatok már erről a betegségről?6 plazmaferezis kezelésen van túl.Javult az állapota 2 hét után, de aztán rohamosan romlott.Most az intenzíven fekszik szinte magatehetetlen már :(.Gerincvizet vettek tőle, hátha ez kimutatja mi okozza a gyulladást.Nagyon köszönöm, ha tudtok felvilágosítást adni, hogy mit érdemes tennünk!?

#29 onlany 2009. 05. 13. - 16:06:05

Sziasztok. Én 3 napja mentem orvoshoz mert zsibbad a jobb kezem és lábam és fáj amelett a hátam is fáj nehezen mozgok,könnyen fáradok. voltam ideggyogyásznál ö gerincsérvre gyanakszik a háziorvosom szerint viszont gerincvelögyulladás.Lázam es fejfájásom nincs. CT-re 20-ára jegyeztek elö. Valaki leirná hogyan kezdödött nálla a betegség? Mert eléggé megijesztett a háziorvosom aztmondta reménykedjek hogy gerincsérv mer az a jobbik eset.

#30 kacsatamas 2009. 04. 20. - 22:07:53

Sziasztok, Nem tudok mindenkinek írni, de átolvastam a problémák zömét. Nálam naponta jönnek az emberek izületi és végtagelégedetlenségi problémákkal. Aki komolyan az okát akarja megszűntetni és nem csak a tünetet akarja kezelgetni a problémájának akkor az idegszálakat kell felszabadítani. A Ceragemben a kar és lábzsibbadás megszűnése mindennapos eset. inkontinencia esetek többségében 10 kezelés alatt javul vagy teljesen megszűnik az állapot. Javaslom menjetek a CERAGEM-be ami a legközelebb van hozzátok és jöjjetek rendbe. A legjobb, hogy a kezelésekért nem kell fizetnetek csak ha megveszitek a terméket az kerül egy kisebb összegbe. www.ceragem.hu és termékforgalmazók alatt keressétek meg a címeket ahová menni tudtok. sok sikert és eredményt kívánok mindenkinek. üdv, Tamás

#31 kacsatamas 2009. 04. 20. - 21:50:17

Szia Babojak! Én nem nagyon szoktam ilyen leveleket irogatni, mivel nincsen nagyon rá időm, de az egyik vendégemnek a betegsége keltette fel az érdeklődésemet. 11 cm-ert ment össze 3 év alatt és nem tudták miért. Beszéltem egy másikkal akinek a férje meghalt és gerincvelő gyulladása volt az oka Ő 10 cm ment össze. Persze Őt is félrekezelték és csak a patológus álapította meg nála. Mondtad voltál mindenhol a gyógyulásod érdekében. A CERAGEM-ben is voltál? Ha még azt nem próbáltad ki akkor én megtenném a helyedben. Én ott dolgozom és tudnák mesélni sokat, mire képes ez az akupresszúrás thermó kezelés. Nem tudom hol laksz, de az országban több mint 30 ingyenes központ működik. Nézz utána www.ceragem.hu és ne habozz, mert az egészsége érdekében ha az ember ezerszer is csalódott mindenben, akkor sem adhatja fel. sok sikert Tamás

#32 babojak 2009. 04. 01. - 16:48:23

Kedves Exploder! Nagyon sajnálom ami veled is történt sajnos áttudom érezni a helyzetedet. A tünetek meg a javulásod teljesen olyan mint ami nálam volt. Azt írtad, hogy mivel még friss nálad a dolog azért vannak izom, izületi és egyéb fájdalmaid sajnos az a helyzet, hogy nálam 2 év után is vannak ezek a tünetek. Állandóan görcsölnek megmerevednek a lábaim. Sajnos nem tudok ellene semmit tenni. Nekem is érintette az emésztőrendszeremet és a hólyagműködésemet sajnos tényleg ezek jönnek helyre a legnehezebben, még mindig szenvedek tőlük hál istennek már csak alig alig, de azért még igen... A terhelés kb. egy év alatt állt helyre teljesen akkor már mindent ugyanúgy birtam csinálni mint azelött. Igen azt mondják, hogy ha nem marad folt a gerincvelőben az a jó, de nekem még mindig voltak egy éve és 2 hét múlva megyek kontrollra akkor majd kiderül, hogy van-e még. Szerintem van mert nem érzem magam még teljesen épnek, de majd kiderül, hogy a folt miatt vagy mástól. Bízom benne, hogy minnél elöbb meggyógyulsz!!!!!!!!!!!!!!!! Remélem még hallok rólad!!

#33 exploder 2009. 03. 27. - 20:47:17

Szia Babojak! (és sorstársak) Az ok amiatt írok, hogy végre találtam valakit az interneten, akinek a példája nekem is nyújt némi reményt. Én most decemberben bénultam le, 24 éves vagyok. Akiváltó ok ismeretlen, jelenleg autoimunra gyanakszanak. Gyulladásom már sehol sincs, fél év múlva kontroll MRI, ha akkor sem találnak szerencsém van, nem sklerozis multiplexem :) Szóval nálam bénulás rekeszizomig, 2 hét SEMMI, lesorvadtak az izmaim, és én is tanulhattam újra járni. A szteroidok nekem sem segítettek, vérferezissel levitték a gyulladást, aztán magamtól kezdtem javulni. 4 hét után újra jártam segítség nélkül, (persze max 10 métert, inogva, de jártam) ma, 3 hónap után napi 8-10 órát dolgozom, könnyű fizikai munkát, kívülröl a mozgásom alapján semmi nem utal már arra, hogy nem vagyok 100%-os . Az "okosok" szerint minden rendben, nagyon jól haladok, és mivel nem maradtak sérülések a gerincidegekben esélyes vagyok a teljes felépülésre. DE. Ezt megélni egyszerre felemelő, és kétségbeejtő. Az ember mindig többet akar. Nálam elég friss a dolog, ezért a mai napig állandó izom, izületi, és egyéb fájdalmaim vannak. Az orvosok szerint ez természetes, a szervezetnek újra hozzá kell szoknia a terheléshez. 8 órát talpon lenni, súlyokat emelni más, mint tornázgatni, aztán pihenni, feküdni. A bőrérzékelésem szintén nem a régi, bár ez is javul, egyre jobban érzem a hideget meleget, és ezek fokozatait is. Nálam a bénulás az emésztőrendszert és a hólyagműködést is érintette. Ez javul a leglassabban, jelenleg pelenkát hordok az inkontinenciám miatt, a bélrendszerem pedig gyengén működik. Babojak tőled azt kérdezném, voltak e ezzel is problémáid (inkontinencia), illetve meddig tartott míg megszoktad a fokozott terhelést, voltak e hasonló kellemetlen fájdalmaid? Egyébként én is úgy tudom, hogy erre sajnos nincs gyógyszer, valaki vagy meggyógyul vagy nem. Jó MRI leletek bizakodásra adnak okot,de még ez sem jelent biztos gyógyulást. Ha a gyulladás után nem maradnak hegek a gerincvelőben az jajjdejó, de ettől sem biztos, hogy az idegek ugyan úgy fognak működni mint előtte. Ezt pl. én is csak hónapok múlva fogom megtudni. Akarni kell, erőltetni a dolgokat mégis megpróbálni türelmesnek maradni magunkkal szemben. (ez talán a legnehezebb) Természetgyógyász és kuruzsló tényleg segíthet, ha másban nem, feltöltődni pozitív energiával, és bizakodással. Ez ilyen, kitartást mindenkinek.

#34 babojak 2009. 03. 10. - 17:45:30

Sziasztok! sajnos az a helyzet, hogy ennek a betegségnek is több fokozata fajtája van. Nekem szerencsém volt és egészen hamar felépültem kb 1 éve. Idén áprilisban lesz 2 éve, hogy megbetegedtem akkor voltam 21 éves. Áprilisban megyek egy controll vizsgálatra, hogy miújség a gyulladással van-e még vagy nioncsen. Én úgy érzem, hogy nincsen, de majd az "okosok" megmondják, hogy szerintük mi van. Gyógytornásznál én lejártam amit lelehetett 10 alkalomból állt, utána meg eljártam megángyógytornászhoz, de szerintem nem segített semmit. Én mindig próbáltam eröltetni a dolgokat sokat sétáltam meg bicigliztem. Sajnos hallottam meg beszéltem olyan emberekkel akiknek nem sikerült meggyógyulniuk. Úgy gondolom, hogyha valaki igazán megakar gyógyulni az meg is gyógyul, én nagyon akartam és mindent megtettem annak érdekében, voltam nindenhol kipróbáltam mindent és nem orvosokra meg az ő segítségükre gondolok. Természetgyógyásztól a kuruzslóig mindenhol voltam , szerintem ők többet érnek. Ja és úgy tudom, hogy erre a betegségre nincsen gyógymód, gyógyszer vagy meggyógyul valaki vagy nem. Bocsánatot kérek, ha tul nyers voltam, de sajnos ez az igazság. Bármi kérdésre válaszolok(ha tudok), ha valakit érdekel még valami. Üdvözlettel: Babojak

#35 ludla 2009. 03. 05. - 20:09:54

Sziasztok! Sajnos én is e betegség áldozata lettem 28évesen , 2009.02.13-án és szerencsémre nem itthon tartózkodtam hanem Németországba voltam dolgozni,így kint alaposan ki vizsgáltak és kint azt mondták hogy 4-5hét és a tünetek elmúlnak,ami jelenleg baloldalam kicsit húzom és a kézfejem zsibbad állandóan,a jobb oldalamon meg nem érzem a hideget meleget. De napról napra könnyebb mozognom. Esetleg tudna valaki felvilágosítást adni hogy mit érdemes kezelést esetleg vállalnom hogy minél hamarabb felépüljek? Sajnos család fen tartó vagyok és pénz nélkül nem sokáig fogjuk húzni. Bármilyen megoldás érdekel szívesen hallgatom meg a tanácsokat. Köszönöm!

#36 hgabi20 2009. 02. 17. - 08:45:57

Szia Babojak! Köszönöm a választ! Te mióta küzdesz a betegséggel? Még mindig jár hozzád a gyógytornász? Mert anyunak már régen lejárt az az alakalom amennyire jogosult volt. Most ismét szteroidokat kap. +fájdalom csillapítót. Így valamennyire jobban viseli. De most már márciusban lesz 1 éve, hogy beteg lett. :( És ami még aggasztó az a vénás elégtelenség a bal lábában. Ha felkel 2 perc alatt betagad a bokája, és elvörösödik a lába. Ez sajnos hosszú távon üszkösödést okozhat. :( Köszi a választ

#37 babojak 2009. 01. 19. - 09:34:16

Kedves Broa és Hgabi20! Nekem is ez a betegségen volt, de már szerencsére meggyógyultam majdnem teljesen. Nekem a lábaim bénultak le. A gerincvelő gyulladásnak is van sajnos több fajtája. Nekem szerencsére nem voltak fájdalmaim. A gyógymód meg sajnos nálam csak az idő múlása volt. Semmijen gyógymód nincsen erre. Én is kaptam steroid kúrát semmit nem ért. Jártam sok féle kezelésre meg gyógytornászhoz is . Az egyetlen ami jó volt az a gyógytornász ő segített újra lábra állni, mert sajnos újra kellett tanulnom járni. Remélem ti is megtaláljátok a legjobb megoldást a gyógyulásra. Nagyon sok jót kívánok. Babojak

#38 hgabi20 2008. 12. 24. - 19:46:43

Sziasztok! Az én anyumnak is ez a betegsége van, immáron 9 hónapja. Neki is lebénult a keze. Ha valaki tud valmit a lehetséges kezelésekről, illetve volt már ilyen betegsége, írjon, mert nem igazán tudjuk mire számíthatunk. Erős fájdalamakkal él már hónapok óta, ráadásul trombózisos a lába. Eddig anyit tettek az orvosok, hogy márciusban kapott egy szteroid kúrát, meg gyógytornász járt hozzá. Köszi a választ.

#39 broa 2008. 12. 23. - 17:12:46

SZiasztok feleségemnek gerincvelő gyulladása van,lebénultak a kezei illetve részlegesen a lábai.Ha valaki tud valamilyen hatásos kezelést kérem irjon.

#40 bogi67 2008. 01. 18. - 09:53:59

Kedves Babojak! Kérlek irj nekem magadról:mióta van ez a betegséged,milyen tüneteid vannak és milyen kezelést kapsz.Köszi SOS. :$ hA ÍRSZ NEKEM AKKOR VÁLASZOLOK MERT SZERINTEM EGY CIPŐBE JÁRUNK!

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: