Házipatika fórum: holyaggyulladas - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

holyaggyulladas

#1 elinda 2013. 09. 13. - 21:59:42

Sziasztok! 3 gyermekes anyukaként nekem is van némi tapasztalatom a témában. Rengeteget szenvedtem hüvelyi és húgyúti fertőzésektől. Szeretném megosztani veletek azt a pár dolgot, ami igazán segített, és őszintén remélem, hogy nektek is megkönnyíti az életeteket . Sajnos nincsen időm az összes hozzászólást elolvasni, így elnézést, ha valakit ismételnék. 1. A fehérneműket fertőtlenítős áztatás után 60 fokon öblítő nélkül mosom. Az öblítő olyan vékony réteget képez a ruhán, ami nem engedi rendesen szellőzni. 2. Együttlétek alkalmával Lactofeel gélt használunk. Teljesen természetes összetevőket tartalmaz, babára várva is biztonsággal használható. Ezt használom bármilyen intim diszkomfort esetén, másra nincsen szükség, amióta a nőgyógyász ezt ajánlotta. 3. Sokan (köztük én is) allergiásak a fogamzásgátló kúpok, hüvelytabletták fertőtlenítő, spermicid anyagára és az óvszereket bevonó hasonló anyagokra. Ha Te is köztük vagy, akkor egy állandó, főleg az együttlétek után fellobbanó felfázásos, hólyaghurutos tüneteket tapasztalsz. A kúpokat, hüvelytablettákat ne használd tovább, az óvszer talán elmegy Lactofeel-lel. 4. Felfázásra pár hónappal ezelőtt találtam rá egy kiváló készítményre. Walurinal Max a neve. Eddig is próbálgattam a tőzegáfonya tartalmú szereket, de sajnos nem használtak, és mindig az orvosnál kötöttem ki, aki egy jó adag antibiotikumot becsületesen föl is írt. A Walurinal Max-ban rengeteg a tőzegáfonya, és sok folyadékot fogyasztva nem lesz szükség antibiotikumra. Remélem, használnak a tippek. Mindenkinek jó egészséget kívánok!

#2 darknesszi 2012. 09. 27. - 09:25:40

Üzenet megtekintéseIdézve: kiskert2 - Dátum: 2012. február 26. - 08:13:27

A szexuális életem rendszeressé válása óta küzdök visszatérő felfázással ami konkrétan az aktusokhoz köthető. Ez már 15 éve megy így. Az orvos véleménye az első 5 évben: a, majd megszokja a szervezet b, csináljunk egy erős antibiotikum kúrát... Mint mostanra kiderítették, az antibiotikum csak elősegíti a felfázás könnyebb fellángolását. Sajnálom h ezt kell mondjam, de megoldás a tapasztalataim szerint nincs, olyan nem lesz h mint egy normális nő szexelhetnék és hátradőlhetnék nyugodtan... nem, jöhet az aggódás. Most az a rendszer állt be hogy a hüvelyflóra egészségére nagyon vigyázok, tőzegáfonya(csakis magas proantocianidin tartalommal), aktus után rögtön egy szem nitrofurantoin. Aki hasonló cipőben jár: javaslom felkeresni Dr Tenkét a Jahn Ferenc kórházban, az egyetlen urológia ahol a nőgyógyászattal karöltve, együtt kezelik a problémát, az egyetlen urológus aki nem nézett rám hülyén amikor elmondtam hogy a fertőződés a szexhez kötődik hanem azonnal értette és felelősen kezelte(nem csak felírt egy 500mg-os mérget).http://videoklinika.hu/video/tenke_kronikus_felfazas_urell

szia kiskert2!

látom, hogy már nem mostani a bejegyzésed, de engem nagyon érdekelne, azóta hogyan alakul az egészséged, olyan tájt:) sikerült a tőzegáfonya kúra? nagyon várom válaszod!!! előre is köszi!
sing

#3 CateRina28 2012. 02. 29. - 22:53:55

Szia Mozsi! Előfordulhat, hogy vulvar vestibulitis okozza a panaszokat. Nézz utána a neten. Ha azután úgy gondolod, hogy vestibulitises van, akkor kérd meg a nőgyógyászod, hogy kenje le a fájó pontokat 50 %-os triklór ecetsavval. Ne félj, ez nem káros, nem lesz semmi bajod tőle. Szóval menj nőgyógyászhoz, és kérd meg, hogy erre a betegségre vizsgáljon.

#4 mozsi000 2012. 02. 29. - 13:33:18

Sziasztok! nemtudom hogy tud e nekem valaki segíteni,vagy tanácsot adni...A problémám hasonló, de mégsem olyan amiket sokan leírtatok! Hónapok óta felvan pűffedve a húgycsőnyílásom,és környéke,a hónapok alatt néha fájdogált de mára egésznapossá vált hogy zsibog és fáj kellemetlen az ülés is, és az együttlét sem kellemes! ezért régóta szünetel!A vizeléskor nem fáj és nem is csíp! voltam ezzel nőgyógyásznál nem egynél ,urulógusnál! nem egyfajta gyógyszert felírtak már antibiotikumokat, Betadinos kúpot! de semmi változás!Valakinek ilyesféle panasza volt már? Hallottam erről a Tőzegáfonyás kapszuláról,még nem próbáltam!nem tudom h segítene e?

#5 kiskert2 2012. 02. 26. - 08:13:27

A szexuális életem rendszeressé válása óta küzdök visszatérő felfázással ami konkrétan az aktusokhoz köthető. Ez már 15 éve megy így. Az orvos véleménye az első 5 évben: a, majd megszokja a szervezet b, csináljunk egy erős antibiotikum kúrát... Mint mostanra kiderítették, az antibiotikum csak elősegíti a felfázás könnyebb fellángolását. Sajnálom h ezt kell mondjam, de megoldás a tapasztalataim szerint nincs, olyan nem lesz h mint egy normális nő szexelhetnék és hátradőlhetnék nyugodtan... nem, jöhet az aggódás. Most az a rendszer állt be hogy a hüvelyflóra egészségére nagyon vigyázok, tőzegáfonya(csakis magas proantocianidin tartalommal), aktus után rögtön egy szem nitrofurantoin. Aki hasonló cipőben jár: javaslom felkeresni Dr Tenkét a Jahn Ferenc kórházban, az egyetlen urológia ahol a nőgyógyászattal karöltve, együtt kezelik a problémát, az egyetlen urológus aki nem nézett rám hülyén amikor elmondtam hogy a fertőződés a szexhez kötődik hanem azonnal értette és felelősen kezelte(nem csak felírt egy 500mg-os mérget). http://videoklinika...._felfazas_urell

#6 lolcsa 2011. 06. 15. - 17:56:08

Sziasztok! Hasonló problémákkal szenvedek!Eleinte csak candida tüneteim voltak,amelyet nőgyógyász segítségével sikerült csillapítani! A legjobb megoldás számomra a borax glycerin volt este fecskendőbe 10ml, fel a hüvelybe!Ezt kádban kell csinálni a felesleg lejön, de estére egészségügyi betét kell!Kb 1 hét ami elegendő, de ezalatt és az ezt követő min.3 napban az intim együttléteknek lőttek. Ez a módszer csillapította a kezdetleges vizelési problémáimat is,mivel sok esetben a candida a bűnös!Sex után sem jelentkeztek problémák (ekkor még csak kellemetlen volt a vizelés)! Egy éve azonban nagyon felfáztam, ekkor tudtam meg mi az igazi fájdalmas vizelés! Az orvos Cifrant írt fel, nem rossz hamar megvan a hatása sírós pisilést 1 nap alatt nekem tünettelenített! De mivel pár hónap múlva ismét elkezdődött a fájdalom nőgyógyászhoz fordultam ő a Monural port ajánlotta, ami nagyon hatásos jelenleg 7 hónapja nincs problémám!Sex után sincs semmi kellemetlenség!! Ezek a gyógyszerek vénnyel kaphatóak és szerintem mindannyian ismeritek azt az érzést amikor nem tudtok mozdulni a lakásból, még a patikáig sem, nemhogy a kórházba sort várni !!!Erre az esetekre az Urogin nevű gyógykészítményt ajánlom, nem árt ha tartottok mindig egyet a lakásban! Szörnyű izű folyadék amit 2-3 dl vízben kell feloldani napi 3szor, de segít annyira, hogy az orvosig eljuss!! Mivel gyógykészítmény, gyógyboltokban, gyógyszertárban, de még a Dm-ben is megtalálható! Valamint a sex utáni fájdalmas dolgokra van még egy tippem a hüvelyzuhany rendszeres használata! Mióta orvosi segítséggel kikúráltam magam és még ezt a kis eszközt is használom a sex utáni tisztálkodás folyamán, jól vagyok! Remélem segítettem és nektek is sikerül elérni a tünetmentességet :D Ui: Komolyabb esetekben nincs mese orvoshoz kell menni, mert ami egyikünk jó nem biztos hogy másnak is

#7 andifeher 2011. 06. 09. - 14:51:26

Ez az:http://www.intimflora.hu/termekek/protexin-candid-plus.html

#8 andifeher 2011. 03. 01. - 11:01:18

Szia! A tőzegáfonya amit én hallottam hogy ajánlanak én is azt szedtem anno meg probiotikumot ami candidára van, mert nekem azért volt mindig hólyaggyulladásom mert felfáztam kaptam antibiot attól lerobbant az immunrendszerem és előjött a candida. Na szóval egy kálvária volt.

#9 elzsabo 2008. 12. 14. - 13:42:03

Lányok én nem akarok akadékoskodni de azt olvastam a Wikipédián, hogy a tőzegáfonya meg a vörösáfonya nem ugyanaz...de mindkettő jótékonyan hat a hólyagbajokra, én is szedem viszonylag rendszeresen a Cran-C-t, a tőzegáfonya kapszulát, esetleg ismeri-szedi valaki? Kiváncsi vagyok hogy másnak hogy jön be. A szex utáni pisi nálam alap, már csak azért is mert így is elég sokat járok pisilni éjjel-hajnalban, és ezzel is ki van pipálva egy :) Tényleg, ismeritek azt a dilemmát, hogy azért kell pisilni mert sokat ittam vagy azért mert baj van a hólyaggal??Mert én ugyan sokat iszom, napi 3 liter megvan, nyáron 4 is, mert jólesik de ha meg nem iszom eleget, bedurran a hólyagom...puff neki. A tangabugyit én is elfelejtettem már, de a csípőnadrágot is rég. Hordok viszont vastag harisnyát vastag zoknival bélelt bakancsban, derékmelegítőt és nem pisiliek a hideg kőre :d

#10 Szillamilla 2008. 12. 09. - 19:55:57

Szia Sheyenne, Meg tudnád adni nekem annak a homeopata orvosnak az elérhetőségét, aki segített a gyógyulásodban? Ő milyen szakterületen praktizál? Nőgyógyász? Előre is köszi!

#11 Sztike89 2008. 10. 31. - 17:14:19

Te jó ég lányok, soha nem gondoltam volna hogy ennyien kűzdenek ezzel a problémával...Nekem kb egy éve kezdődött a dolog, nagyon megilyedtem hogy mi ez az egész...soha nem hallottam róla hogy a pisilés ennyire fájdalmas is lehet, azt hittem valami nagyobb bajom van...aztán megtdutam hogy !"csak"! felfázásról van szó...sajnos azóta mindig visszatér és egyre nehezebben múlik el.Most megint előjött, 3 napja...1 hónapja vesztettem el a szüzességemet(18 vagyok) és eddig minden rendben volt, de most viszont biztosan attól jött elő mert semmitől nem fázhattam fel...de most ez életem végéig így lesz???akkor soha nem fogom élvezni a szexet ha mindig ezen rágódom...:(viszont tőzegáfonyát vettem ma kezdtem el szedni remélem ez segít...beírtam a netbe, így találtam ide, és látom nem egy embert lendített át a nehéz napokon...szóval akkor azt mondjátok ne adjam fel, ez segíteni fog??nem szeretnék egy életen át szenvedni szex után...köszi mindent...

#12 tanilla 2008. 10. 08. - 20:21:22

Sziasztok! Azt én is több helyen is olvastam már, hogy szeretkezés után pisilni ajánlatos, igen pont azért, amit Dorka leirt. És erre a problémára a tőzegáfonyát is nagyon ajánlják, a proantocianydin tartalma miatt, amiből 36 mg kell kapszulánként ahhoz, hogy a baktériumok megtelepedését megakadályozza a hüvelyben és a hólyagban. Én az Urell EXPRESS-ről tudom, hogy biztosan tartalmazza a 36 mg proantocianydint. És sokat kell inni.

#13 huldra 2008. 10. 05. - 04:19:53

Sziasztok! Egy jó ötletem van amit én is úgy hallotam egy ismerősömtől és nekem úgy tűnik bevált. Akinek szeretkezés után alakul ki a hólyaggyulladása, arra figyeljen, hogy minden együtlét után menjen el pisilni! Még akkor is ha úgy érzi hogy nem kell!!! Így a húgycsőbe bekerült kórokozókat kiöblíted még mielőtt azok fel tudnának jutni a hólyagba. Próbáljátok ki! Dorka

#14 GabyG 2008. 09. 24. - 15:23:57

Sziasztok, én is gyerekkorom óta szenvedek ettől a betegségtől, nagyon sok mindent kipróbáltam már (főleg gyógyszereket), de havi rendszerességel kiújul, és már nagyon elegem van belőle. Most megkísérelem a tőzegáfonyát bevetni. Olvastam több helyen is, hogy az E. coli ellen a proantocianidinek segítségével lehet felvenni a harcot, és találtam egy terméket (a Pharmaforte Kft. Antioxant kapszuláját), amiben (figyeljetek :o) 56,8 mg/kapszula proantocianidin van! Ismeri valaki ezt a táplálékkiegészítőt, van róla tapasztalat? Örülnék minden infónak. Ma vettem egy csomag SupHerb BioCran kapszulát, de csak később vettem észre, hogy hiába 250 mg a tőzegáfonya tartalma, a proant. mennyiség csak 5 mg kapszulánként. Azért szedem szorgalmasan és várom a csodát. :) (Egyébként amikor nagyon fáj a hólyagom, "gyorssegélyként" nekem a Monural szokott segíteni. Receptre kapható egy adagos por, egy éjszaka alatt elmulasztja a fájdalmat, de sajnos kiújulás ellen ez is hatástalan.)

#15 Bernike88 2008. 09. 18. - 11:01:01

Nagyon el van tünve mindenki.... Én megkaptam kedden az első Gynevac szurit és iszom az aloe berryt.Néha jobb néha nem.Nekem még a tünetmentesség sem sikerül... :'('

#16 mytemple 2008. 09. 14. - 07:59:48

Sziasztok, nagyon sok ötletet vettem innen tőletek, hogyan lehet ebből kigyógyulni, vagy tünetmentesnek lenni egyáltalán. (a kigyógyulás mindig sikerül, a folyamatos tünetmessség még nem, sajna havonta előjön) nekem még a tözegáfonya ital is segített... http://shop.unas.hu/...k=NetBio_397794 beutelsbacher bio tözegáfonya ital Hátha másnak is segít.

#17 Sheyenne 2008. 07. 14. - 16:45:28

Sziasztok! Csak hozászólnék itt az áfonyás témához, mindenképpen szerezzétek be ha tudjátok, én a saját magamét herbáriában vettem, és vörösáfonya név alatt is fut. Onnét tudom, hogy az orvosom mondta, hogy tulajdonképpen ugyanaz. Én is rengeteget küszködök hólyaggyulladással, másfél év szünet után márciusban jött ki újra, és úgy tűnik, hogy így négy és fél hónap után kezdek kimászni belőle, nem túl könnyű. Rengeteg antibiotikumot kaptam a négy hónap alatt, egy némelyik igazi lórugás volt, úgyhogy sejthetitek mi következik ebből, friss a párkapcsolatom, de a szexuális életem akadozottá vált a szinte folyamatossá váló gombás fertőzésektől. Szóval visszatérve, nem mondom, hogy mostmár makkegészséges vagyok, de lényegesen tünetmentesebb, mint másfél hónappal ezelőtt, ésmost leírom, hogy nálam mik azok a szerek, amik eredményt hoztak: az első, ha megtehetitek, keressetek fel egy homeopátiás orvost, ne higgyétek, hogy sarlatánok, az enyém nagyon érti a dolgát, nem túl olcsó vele kezeltetnem magam, de tulajdonképpen ha folyamatosan gyógyszerekre költeném azt, amit neki adok pénzben, ugyanott tartanék. Ő lelki oldaldról vizsgálja a dolgokat, és rendíkvül megértő, egy egy kezelés nála inkább arra emlékeztet engem, mintha pszichológusnál ülnék, nem pedig orvosnál! Nah ezen kívül amit szedek: 1.vörösáfonya kapszula(tőzegáfonya ugyanaz) 2.grapefruit mag csepp(napi 2X15 csepp, lehetőleg valami jó édes lötyiben, mert mocskosul keserű :D ) 3.hagymácska csepp (herbáriában beszerezhető, az összes háztartási hagyma kivonata megtalálható benne, ami többekközt a hugyúti fertőzések, és a gomba ellen is védelmet nyújt! Napi 2X12 csepp) 4.Echinacea csepp (csak az immunerőstésért, és akutt fertőzések ellen ajánlott! Napi 1X20 csepp, akutt fertőzés esetén óránként 10 csepp 3 napig) 5. Mezei zsurlófű tea(Az E-coli bacik utálják, mi ezért szeretjük :D, minden drogériában kapható, csomagja 140 forint, naponta 3 deci forrásban lévő vízbe egy evőkanál tea, aztán tea kihül, mi megisszuk. :D ) 6. Néha Lapacho teát is, de emellet igyatok sok csipkebogyó, kamillateát, és ásványvizet. A zöld teával óvatosan, mert vízhajtós, nekem egyszer begörcsölt tőle a hólyagom, nem vicces. Próbálkozzatok minél többet inni, igyatok akkor is, ha nem kívánjátok már a folyadékot, én rászoktattam magam napi 3, de minimum 2 és fél liter folyadékra! Lehetőleg ne citrusfélékből igyatok sokat, hanem teákból, egyetek sok vitamint, és testmozgás sem árt, én például azóta elkedztem görkorizni, és talán negyedannyit dohányzom, mint annakelőtte. Leszokni sajnos még nem sikerült. :P És ami a hüvelyi témát illeti, vegyetek proboitikus hüvelykúpot, és a gyógyszeres kezelések után használjátok, az segít rendbentartani ott benn is a dolgokat, a külső tisztlkodásra pedig laktózos szappant! És semmiképp se hüvelyöblítsetek, maximum hetente egyszer! Nekem akkor kezdődtek a gombás bajaim, hogy elkedztem irrigálni! Nah nagyvonalakban nekem ez vált be, ne haragudjatok, nem kioktatásképpen írkáltam le mindent, de hátha valakinek segítettem vele! Jahés ami fontos, próbáljatok pozitívak maradni! :D

#18 bruno12 2007. 11. 23. - 11:23:33

Próbáld ki az Urell Express tőzegáfonyakivonat kapszulákat. Ez francia termék, patikában kaphatő. Azért jobb, mint a többi, mert kimutatott PAC (Proannthocyanidin, 36mg) tartalma van és klinikailag bizonyitott, hogy a PAC csökkenti a colibacillusok tapadását. A többi készitményre nem irják rá mennyi a PAC tartalma, ezért nem biztos, hogy hatásosak.

#19 Julcsi81 2007. 11. 17. - 15:22:14

Sziasztok! Vidéki lány vagyok, a barátom Bp-i. így hamar rájöttem, hogy az eggyütlétnek van köze a "felfázáshoz"! Az orvos azt mondta, hogy minen alkakom után antibiotikum. Köszi nem. Én is olvastam a tőzegáfonyáról és az CRAN-C (ROSSMAN KB 2700 FT 60 DB) nevűt szedem napi kétszer, eggyütlétkor hármat. Lekopogom, az utóbbi alkalommal nem tapasztaltam semmit! Remélem így is marad és másnak is bevállik.

#20 O.Szilvi 2007. 10. 04. - 09:07:53

Szia Antschi! Nekem egyenlőre úgy tűnik bevált.Legalábis mióta szedem azóta nem voltak ilyen panaszaim.Elötte már ott tartottam,hogy minden együtlét után (orvosi tanácsra) 1 szem antibiotikum. Most mindennap eszek egy tőzegáfonya kivonatot ,ha együtt voltunk akkor kettőt.Sok folyadékkal kell használni. Neked egyébként mi a panaszod?olvastam a másik hasonló fórumot is ,ott valami tablettára panaszkodnak a lányok. Remélem beválik neked is és végre meggyógyulunk!! Szia Szilvi

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: