Házipatika fórum: látástréning, szemtorna - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

látástréning, szemtorna

#1 acsbihajnal 2009. 06. 05. - 12:55:00

Bocsi ,de elmondanám, hogy Ozsváth főorvos asszony, aki a látáprevencióból készíti a nagydoktorit pontosan ismeri az orvosi és természet gyógyászati módszereket is. Úgy tudom, hogy Ő a Honoris Causa szemtréner is. a rendelőjéről nem is beszélve milyen korszerű műszerekkel és milyen precízen dolgozik.Addig nem kezd el senkit kezelni akupunktúrával , ameddig nem vizsgálja meg szemorvosként. lenne még amit tanulni bőven Tőle.Tisztelet a kívétel, de sok helyen úgy beszélnek a beteggel , mint a kapcaronggyal, és azt hiszi a Seres Doki, hogy Ő a világ közepe, de azt nem tudja, hogy más is ember Magunkról-FÁJDALOM MENTESEN VIZSGÁLUNK Tudja-e Ön, hogy mivel foglalkozik az alternativszemdr? Prevenciós Látás gondozással. Hogyan? Úgy, hogy ötvözi az orvosi módszereket, a képesített szemtrénerek módszereivel és a látszerészek tudásával. !!! SZEMÉSZETÜNK COMPUTERIZÁLT--VIZSGÁLATAINK FÁJDALOM MENTESEK !!! VIDEO-BEMUTATÓ A DR. SZEM EGÉSZSÉGKÖZPONTRÓL SZEMORVOSI RENDELŐNK Duna TV - Család-Barát 2009. március 4., szemorvosunk a Duna Tv Család-Barát műsorában FUNDUSKAMERÁVAL IS DOLGOZUNK, A SZEMFENÉK SÚLYOS MEGBETEGEDÉSEIT SZŰRJÜK MINDEN HÓNAPBAN EGY SZOMBATON INGYENES SZEMTORNA a Szt. István parkban . Mindkét esetben bejelentkezés szükséges 06205457940 vagy 06209805472 telefonon

#2 acsbihajnal 2009. 02. 25. - 12:11:12

FUNDUSKAMERA A funduskamera a szemfenék korszerű diagnosztikáját teszi lehetővé azzal, hogy a pásztázó lézerfej szűk pupilla mellett is rendkívül pontos képet ad a szemfenék állapotáról, amely a számítógép segítségével azonnal megjeleníthető. A készülékkel megbízható módon kimutathatók a szemfenék elváltozásai: a szemfenéktrombózis, a cukorbetegek esetén a szem ereiben a megváltozott viszonyok, a makula-degenerációk (éleslátás, sorvadás), zöldhályogos betegség esetén a látóidegfő-károsodás. SZEMAKUPUNKTÚRA A szó hallatán sokakban ellenállás alakulhat ki: ugyan ki engedné, hogy hegyes tűkkel szurkálják a szemét? Ám erről szó sincs: a szemakupunktúra során más testrészeinkbe szúrt tűk révén alakul ki a szemre gyakorolt gyógyító hatás. Léteznek olyan szembetegségek, amelyekkel szemben a modern orvostudomány tehetetlen. Idetartoznak például a krónikus progresszív megbetegedések és az agyműtétek, balesetek és mérgezések után kialakuló látászavarok. A szemakupunktúra segítségével azonban az eddig gyógyíthatatlan szembajok is sikeresen kezelhetők. A sikerek skálája a további romlás megállításától a teljes látás-helyreállításig terjed. A terápia ára viszonylag kedvező. Nem mindenki gyógyul meg, de sok emberen lehet segíteni ennek a módszernek a segítségével. www.akupunktura.5mp.eu PREVENCIÓ Prevenciós szakorvosunk és a szemtrémnerek közösen hozták létre a szembetegek és szemészeti problémákkal küszködők klubját, hiszem "megelőzni jobb, mint gyóygítani"illetve akinek már van szembetegsége annak a "lmaradvány látás megtartásában segítenek" A Látásklub az első olyan kezdeményezés, amely nem elsősorban a gyerekek és vakok, hanem az időskori látásproblémával szenvedőket karolja fel. Klubdélutánjainkon mindig egy aktuálisan kiválasztott téma kerül feldolgozásra, ezzel kapcsolatban a résztvevők kérdezhetnek, értékes és hasznos információkhoz juthatnak. Szemtorna és egyéb tornagyakorlatokat tanulhatnak, melyet otthon is önállóan végezhetnek. A szemtrona, a testorna a tesmozgás fontosságának bemutatása és betanítása mellett,a szemet állandó munkára késztető foglalkozásokat indítunk. A táplálkozásra nagy hangsúlyt fektetünk, és rendszeresen odafigyelünk az ügyfeleink egészségességének legkissebb változásira is./ellenőrizzük nemcsak a szemüket, hanem a vérnyomásukat, vércukor , koleszterin szint változásait is/ A LÁTÁSKLUB LÉNYEGE, hogy szembetegségben szenvedő pacienseinket állandó figyelemmel kísérjük /mármint a betegségük alakulását javulását vagy romlását/ és állandó segítséget nyújtsunk a felmerülő problémáik megoldásában. Foglalkozásokat tartunk igény szerint vidéken is, Művelődési Otthonokban előzetes megbeszélés és időpontegyeztetés alapján. 30/2007./Vl.22/ EüM rendelet Vl.kapcsolat a természetgyógyászattal Vl.1A természetgyógyászati és a nem-konvencionális gyógyító eljárásokkal/a továbbiakban együtt nem konvencionalis gyógyító eljárások/kapcsolatos jogszabályi rendelkezések vétkes megszegése egyben etikai vétségnek is minősül. Vl.2.Az orvosnak a nem-konvencionális gyógyító eljárások alkalmazásakor is be kell tartania az e rendeletben foglalt etikai magatartási szabályokat. Vl.3.A konvencionális gyógymódokat alkalmazó orvos köteles a hozzá forduló,nem -konvencionális eljárásokkal kezelt beteget mindennemű megkülömböztetés nélkül kezelni.nem jelenttik a beteg megkülönböztetését ezek az eljárások.barmoni1Vgmail.com Hozzászólások: 37 funduskamera@gmail.com

#3 acsbihajnal 2008. 09. 11. - 09:22:04

A szemtréning nem magyar találmány, a félre értések elkerülése miatt írom csak, mert nagyon sokan azt gondolják, ez valami újabb hülyeség. A hivatásos szemtrénerek tanulnak és szakvizsgát tesznek azért, hogy a szakmát gyakorolhassák. Tájékoztatásul csak a szemmel foglalkozó foglalkozásokról leírnám a következőket: A szemorvos orvosi egyetemet végzett, szemet vizsgál és gyógyít, kezel,operál, szemüveget, kontaktlencsét ír. Az optometrista főiskolát végzett szakember, aki szemet vizsgálaht, de nem kezelhet.szemüveget ír és kontaktlencsét illeszt. A látszerész szakmunkás érettségi után tanul egy kettő éves iskolában, ahol megtanulja szemüveg készítésének módját A szemtréner érettségi után tanul kettő évet, és megtanulja azokat a technikákat, életmód és életviteli korrekciókat, amivel a látást lehet tehermentesíteni .A szemtréner szakma csak 1997 óta látezik, ezért kevesebb a képesített szakember ebben a szakmában, mint a többi szemmel foglalkozó szakmában.. SZEMTRÉNING ELJÁRÁSOK OKTATÁSA A szemtréner -iriszdiagnoszta :nem más , mint a látást tehermentesítő életmód és életviteli módszerek szakembere, a látás trénere, azaz szemtréner. Szemtréner- iriszdiagnoszta képzés -ETI szakmai vizsgára felkészítés Röviden csak néhány szóban szeretném vázolni, hogy mennyire összefügg minden mindennel. hiszen a "szem a lélek tükre és a test ablaka "/Ozsváth M/ Szemtréning eljárások összefüggése a táplálkozással A kínai filozófia szerint a máj meridián a szemre nyílik. Ebből következik, hogy minden májat, epehólyagot érintő betegségnek a szemen is megjelenhetnek vagy már meg is jelentek.. Az utóbbi időben a tudósok és a természetgyógyászok is egyre nagyobb figyelmet fordítanak a szembetegek, különösen a szemfenék meszesedésben szenvedő embertársaink betegségének javítására, karban tartására. Mi, alternativ szemészek különösen odafigyelünk a fent leírt tényre, hiszen a szemfenék meszesedés a tudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan betegség. A hagyományos kínai orvoslás "szervórája" szerint az epe fő működési ideje éjjel 11 és 1 óra között, míg a májé ezt követően 1-3 óra között van. Nem véletlen, hogy a különféle máj- és epepanaszok zömmel erre az időre korlátozódnak. Májunk mintegy 4-500, mások szerint közel 1000 élettani funkció koordinálásáért és végrehajtásáért felel. Bár ötszörösen túlméretezett, s igen gyorsan regenerálódik, mégis tönkre lehet tenni. A kezdet visszanyúlik a méhen belüli életre, amikor a kismama rendszeresen dohányzott, alkoholizált, esetleg a szükségesnél több gyógyszert vett be. Tovább rontja a helyzetet a csecsemőkorban a cumisüvegbe adagolt cukros tea vagy gyümölcslé, a kisgyermekkorban adott szintén cukros tea, kakaó, üdítők, sütemények, nagy mennyiségű lekváros kenyér, és cukorkák, melyek mind erjedést idéznek elő a szervezetben. A máj a cukrot alkohollá bontja le, s a gyermek mája csaknem egy alkoholistáéhoz hasonlatos. Nem is beszélve a felborult sav-lúg egyensúly miatt elszaporodó gombák toxinjainak májkárosító hatásáról. A belgyógyászati megbetegedések közül kiemelkedően magas a máj és epe betegségek aránya. Sok bőrgyógyászati, migrénes, mozgásszervi és egyéb betegség hátterében is a máj és epe elégtelen működése állhat. Milyen jelek, tünetek hívják fel a figyelmet az esetleges rendellenességre, betegségre? Első a jobb bordaív alatti állandósult nyomásérzet, esetenként görcsös állapotot, ami hányásig fokozódó migrént eredményezhet. Ilyenkor a hányás végén epe ürül, s a görcs egy csapásra megszűnik. Ezután ájulásszerű álom következik, s néhány óra múlva már nyoma sincs a rosszullétnek.,. Emésztésünk egyensúlyba hozásához szükségünk van a Candida gombára, melynek mennyisége nem haladhatja meg a hasznos bélflóra 2%-át . Ennél nagyobb mennyiség esetén a gombák által termelt méreganyagok különböző kellemetlen tüneteket (puffadás, gyomorégés, gyomorfájás, rossz lehelet, hasmenés, székrekedés stb.) produkálhatnak Erősíteni kell az immunrendszert (lehetőleg szervezetbarát ,gyógynövény alapú szerekkel); Segíteni kell a szervezet tisztító-méregtelenítő mechanizmusát (szintén gyógynövény-készítményekkel); Olyan természetes gomba elleni szereket kell alkalmazni, amelyek nem terhelik a szervezetet (a májat); Candida elleni diétát kell tartani többek között a cukor, csokoládé, egyéb könnyen oldódó szénhidrátok, élesztővel készült termékek (kenyér pirítással fogyasztható) erjedéssel, penészgomba struktúrával előállított élelmiszerek teljes kiiktatásával. A szervezetben túlszaporodott gombák tápanyagelvonásukkal, méreganyagaikkal állandó stresszben tartják a védekező rendszert, így könnyen kialakulhat a glukóz-, laktóz- és a glutén intolerancia, illetve az allergia. A gabonafélék, illetve a glutén különleges helyet foglalnak el a táplálkozási allergének sorában, mert nemcsak allergiás, hanem általános gyomor-bélrendszeri tüneteket okozhatnak (pl. hányinger, hányás, hasmenés, felszívódási zavarok, bél eredetű vér- és fehérjevesztés, hasfájás, puffadás). Hajlamosító tényezők csecsemő- és kisgyermekkorban: a szervezet immunológiai éretlensége, az anyatejes táplálás korai elhagyása, idegen fehérjék (pl. tehéntej) korai bevezetése, a hajlam öröklődése első fokú rokonoktól, atópiás hajlam. A táplálékallergiák (glutén- és lisztallergia is) gyermekkori előfordulása szerte a világon emelkedik, jelenleg 0,5-7,5%-ra becsülhető. Ennek magyarázata az iparosodás, a növekvő környezetszennyezés, a növényvédő- és tartósítószerek fokozott alkalmazása. Csecsemő- és kisgyermekkorban a fehérje-allergia (tehéntej, tojás, szója, gabona) a leggyakoribb. A glutén -, illetve a lisztérzékenység és allergia kezelése és megszüntetése érdekében a betegnek teljesen és véglegesen ki kell iktatnia étrendjéből a négy gabonafajtát (búza, árpa, rozs, zab) és azok származékait - helyettük rizs, kukorica és szója fogyasztható. Tapasztalatok szerint a Candida elleni terápia és diéta során a táplálékallergiák (beleértve a gluténallergiát is) tünetei néhány hónapon belül legalább 70-75%-ban megszűnnek. Ne feledje, a megelőzés mindig fontosabb a kezelésnél! A kiegészítő terápiaként alkalmazott természetgyógyászati javallatok elsősorban a helyes étrendre vonatkoznak. Bőséges, hidegen sajtolt olajat, tojást vagy olajos tengeri halat, egyéb zsiradékot tartalmazó "epehajtó" reggeli (a meleg nyári hónapok kivételével helytelen délig csak gyümölcsöt enni). A hasnyálmirigy kímélése érdekében fogyasszunk rendszeresen friss zöld kaprot! Délben zöldségleves, kifőtt tönköly tészta, kásafélék, párolt zöldségek, leveles nyers saláták, burgonya, hal (étkezés után szopogassunk el egy kiskanál hidegen sajtolt olajat). Vacsorára lényegileg ugyanez a választék, de kisebb adagban, egyedül a saláták mennyisége lehet több. Tavasszal a tyúkhúr és pitypang saláta remekül kiegészíti ezt a rendszert. Használjuk erjedésgátló fűszereket is: kakukkfű, borsika , ánizs, kömény, majoránna, szurokfű stb. Teánkat készíthetjük többek között apróbojtorján, ezerjófű, katáng, pitypanglevél és gyökér, menta, ánizs, kömény, tyúkhúr vagy körömvirág felhasználásával, de sohasem édesítve. Dr. Szem alternativszemdr.hu

#4 acsbihajnal 2007. 12. 07. - 11:07:42

Szemünk védelmében Növekszik a szemorvoshoz forduló fiatalok, köztük a gyerekek száma, és az esetek többségében a szakember úgynevezett szárazszeműséget kénytelen megállapítani. Dr. Ozsváth Mária szemész - aki szemtréner is egyben - mindezt azzal magyarázza, hogy egyre több időt töltenek a fiatalok képernyő előtt, beleértve a számítógépet és a televíziót is. A szemnek nincs ideje a pihenésre, és bekövetkezik a látásromlás. Nem véletlen, hogy jogszabály intézkedik a képernyő előtt végezhető munka időtartamáról, a kötelező pihenőidőről, de mindez elsősorban a felnőttekre vonatkozik. Azt senki sem ellenőrzi, hogy az iskolai számítógépezés után odahaza még hány órán át nézik mereven a gyerekek a monitort. Az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézettől kapott tájékoztatás szerint ebben az évben átfogó ellenőrzést kezdenek a képernyős munkahelyeken, hogy betartják-e a jogszabály előírásait. Ozsváth doktornő mindazonáltal arra is figyelmeztet, hogy elsősorban az ötven éves életkor fölötti korosztályban nagy a szemfenék elmeszesedésének veszélye, ami csökkent látással, de akár vaksággal is járhat. A korai felismerés után nyomban megkezdett kezelés megelőzheti a komolyabb károsodást. Ezért szükséges a rendszeres szemorvosi ellenőrzés, nem elég az üzleti szemészet kategóriájába tartozó számítógépes vizsgálat. Elkerülhetetlenné válik, hogy a munkahelyeken működő foglalkozás-egészségügyi szolgálat - amelynek hivatalból kötelessége a képernyő előtti munkavégzés szabályainak ellenőrzése - a munka-alkalmassági vizsgálatokat kiegészítse a szemészeti kontrollal is. Az optikai látáshibák kialakulásának megelőzésében nagy szerepe van a szemtréningnek, ami hazánkban 1997 óta jogszabályban elismert természetgyógyászati tevékenység. Munkahelyen és otthon egyaránt elvégezhetőek az egyszerű gyakorlatok, de ma már hivatásos szemtrénerek is segítenek jó látásunk megőrzésében. Az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet _________________ Örülök, hogy ÍÖnökre találtam, hiszem szemmel és egészséggel foglalkozó orvos nagyon kevés van, mert az orvosok nem érnek rá tanácsot adni alternativszemdr.hu

#5 acsbihajnal 2007. 08. 02. - 09:19:06

a ww.alternativszemdr.hu oldalon tájékozódhatsz, hogy milyen jó ha egy helyen kiszolgálnak, szemüveggel, kontaktlencsével, szemtronával, táplálék kiagészítővel és szemorvosi tanácssal tel 06205457940

#6 acsbihajnal 2007. 06. 26. - 11:10:07

a www.alternativszemdr.hu honlapon keresgélj.szokott lenni ingyenes szemtorna is a Szt. István parkban, ott megtalálod, hogy mikor.

#7 2007. 06. 12. - 11:28:10

icsisee kérdése arra vonatkozott, hogy hol lehet szemtorna gyakorlatok, szemtréning után nézni és ezzel lehet-e segíteni elhagyni a szemüveget. Sajnos nem találom a választ!

#8 Törölt felhasználó 2006. 08. 30. - 14:27:53

Kedves "icsisee", kedves Látogatóink! Orvosaink felé a következő oldalon tudnak kérdéseket intézni: http://www.hazipatika.com/services/faq A "Kérdések" oldalon belül ki kell választani , hogy mely betegségcsoporttal kapcsolatos a kívánt tudnivaló, majd a honlapon található aktuális orvos arcképe melletti "kérdés-feltevés" gombra kattintva már írható is számára a kérdeznivaló. Orvosaink: http://www.hazipatika.com/doctors/hp a HáziPatika.com szerkesztősége

#9 2006. 08. 29. - 21:32:53

sziasztok eloszoris nem tudom hogy hogy tehetek fel kerdest az orvosnak. A kerdesek oldalon csak a masok kerdeseit tudom olvasni.. Kerlek ha lehet igazitsatok utba. Szeretnem kitarto szemtreningel ltenni vagy legalab kevesbe szuksegesse tenni a szemuvegemet. ha tudtok valmi konyvet vage oldalt legyszi irjatok meg. elore is kosz mindent icsisee

#10 2006. 08. 09. - 12:38:25

A kisfiamnak -0.5-ös szemüvege van. Hogyan előzhetem meg a szemromlását? :o

#11 2005. 11. 30. - 19:08:41

Kedves Péter! Olvastam, amit a lyukszemüvegről írt. Szántam rá negyedórát és papundekliből csináltam egyet, ahogy javasolta. Teljes meglepetésemre, azon keresztül nézve az újságot, ugyanúgy élesen láttam, mint a lencsés szemüveggel! Vajon mi történik ilyenkor a szemmel, hogy élesen lát? Milyen fizikai magyarázata lehet ennek?

#12 2005. 11. 23. - 09:30:18

Nem értettem pontosan: Mit kezdegessek el otthon? (A szemüveg nélküli létet?) >igen és a szemtornát.< Bocsánat, de ezt sem vágom: Mit is ért az új alatt? (Amelyik gyengébb a kelleténél? Amelyiktől könnyezik a szemem?) >igen, az új szemüvegre, amit most váltott ki< Ezek szerint ne menjek most csütörtökön, nem látja értelmét? >de, irtam, hogy egyetlen előadásnak is van érteelme ( minden gyakorlatot át-meg átveszünk< Sajnos hétfőnként iskolában kell lennem (esti suli: H, K és Cs esténként) 16h-22h között, végig. Fizetek érte, és a laborok látogatása kötelező, egyszóval kihagyhatatlanok, máskülönben megbukom. Úgy látszik, mégsem nekem találták ki a szemtréninget... > nézze, én csak azt tudom felajánlani, ami van. Önnek kell végigmenni a rögös úton. Be kell illeszteni a tornát a mindennapi életébe. Ez az élet, ez az igazi csiki-csuki.< Szemüvegem van. Írtam h. sajnos semmi értelme visszavinni, ugyanis nem ott csináltattam a lencsét (egészen más cég) mint ahol lemérettem a szememet. Ez a gáz! A lencse tökéletes (megmérettem máshol). Egyszerűen rosszul mérték be a szememet az első cégnél. Reklamálni nem lehet így. (ők nem szúrtak el semmit, pontosan annak a papírnak az alapján dolgoztak amit én vittem oda nekik) >értem< Jó volna ha el tudnám adni az egész szemüvegemet... Végülis egyenként 11 ezer forintos, szuper lencsék vannak benne, elegáns kerettel. Lát erre esélyt? >nem< BigaCsiga >minden kezdet nehéz, fel a fejjel< V.P.

#13 2005. 11. 22. - 23:45:30

Nem értettem pontosan: Mit kezdegessek el otthon? (A szemüveg nélküli létet?) Bocsánat, de ezt sem vágom: Mit is ért az új alatt? (Amelyik gyengébb a kelleténél? Amelyiktől könnyezik a szemem?) Ezek szerint ne menjek most csütörtökön, nem látja értelmét? Sajnos hétfőnként iskolában kell lennem (esti suli: H, K és Cs esténként) 16h-22h között, végig. Fizetek érte, és a laborok látogatása kötelező, egyszóval kihagyhatatlanok, máskülönben megbukom. Úgy látszik, mégsem nekem találták ki a szemtréninget... :-( Szemüvegem van. Írtam h. sajnos semmi értelme visszavinni, ugyanis nem ott csináltattam a lencsét (egészen más cég) mint ahol lemérettem a szememet. Ez a gáz! A lencse tökéletes (megmérettem máshol). Egyszerűen rosszul mérték be a szememet az első cégnél. Reklamálni nem lehet így. (ők nem szúrtak el semmit, pontosan annak a papírnak az alapján dolgoztak amit én vittem oda nekik) Jó volna ha el tudnám adni az egész szemüvegemet... Végülis egyenként 11 ezer forintos, szuper lencsék vannak benne, elegáns kerettel. Lát erre esélyt? BigaCsiga

#14 2005. 11. 21. - 23:14:27

ne vegye le szemüveget, ha tanulmányai vannak, de kezdegesse el otthon. szoktassa az újhoz. egy szemtorna ea.-t is érdemes meghallgatni. a következő (fizetős) ea-saim hétfőnként lesznek a Margit hidnál, budai hídfő. az "Életerő" havilap szervezi. 1.500.-/ előadás. az első hétfő nov.28.-án du. 5 h., ha jól emlékszem. 4 alkalom lesz, egymás után. érdeklődjön a 06/26/315854-on reggel v. este . a lyukszemüveg nem gyógyit, mint mondottam. k.lencséje, v. szemüvege van? ne csináltasson újat, de vigye vissza, mert lehet, hogy a bolt szúrta el és nem a felírás szerintit rakták bele. ( Ingyen kicserélik, ha igy van). várom kérdéseit és az 1. eredményeket. többször olvassa el a honlapot. Üdv: Vén Péter

#15 2005. 11. 20. - 21:17:20

Kedves Péter! Köszönöm a válaszát. Nem kevertem a két fogalmat, tudom h. létezik -mint fogalom- szemtréning, a polcomon egy könyv is van a témában, beleolvasgattam már. A lyukszemüveget nem értem miért írja le - van annak is haszna, nem? Én legalábbis ezt olvastam (nem azoktól akik árulják). Annak apropóján írtam a múltkor, hogy nemrég elszúrtam a szemüveglencse készíttetést (azt hittem végre helyesen mérik le a szemem és jó lencséket kapok), s ezzel egy rakás pénzt kidobtam az ablakon. Így most van ugyan két pár klassz lencsém - ráköltöttem negyvenezret, de mégsem jó egyik se. Az egyik túl erős (-5.50, és őrülten fáj a fejem 2 perc után) a másik túl gyenge (-4.75, és őrülten könnyezik sőt bevérzik a szemem 5 perc után) Mit tegyek a jelenlegi helyzetemben? Megint csak lencséket kell csináltatnom, nem? (Sajnos nincs annyi pénzem, a mostaniakra is hónapokig gyűjtöttem.) Vagy megúszhatom valahogy? Azért azt nem javasolja hogy rögtön tegyem le a szemüvegemet ? (-5.00 rövidlátó vagyok, iskolába járok (nagyteremben előadások), valamint monitor előtt töltök naponta 6-8 órát.) A honlapot -egyelőre csak- átfutottam. Most csütörtök (nov. 24.) este elmennék szívesen, bár az eddig alkalmakkor nem voltam, és a jövő 7en sem tudok menni, mivel iskolában leszek. Részt lehet venni így is? Villámgyors üdvözlettel: BigaCsiga

#16 2005. 11. 19. - 05:42:01

Kedves Biga, a válasz nem ennyire logikus. a szem nem a lineáris logika szerint javul. Ugy romlik-látszólag-, de nem úgy javul (mint ahogy más betegség sem. ha természetes úton látsz a gyógyításhoz, az okot is meg kell szüntetni, nem csak a tünetet). ha tornásztatod a szemed, akkor a pillanatnyi lazítás mértékében áll be a jobb állapot, ami mindig más és más. majd, amikor a helyes nézési szokások már gyökeret vertek a fejedben, akkor lesz a minőségi és a tartósabb javulás. Ezért nem létezik olyan, hogy feljavitás a gyengébb szemüveghez.ezért nem mérhet objektiv eredményt a szemorvos, bár már rég sokkal jobb a látás. Stb. a második kérdésre nem tudom a választ. mi az a szemtréner? ja látom , küldött egy linket. hát ez a szemtréner? ügyes. a neve különösen. azt hittem mi vagyunk a szemtrénerek. viszont, ha egy ilyen "készüléket" is igy neveznek, akkor a szemtornával javulni akaró is azt hiheti, hogy csak egy puszta efféle izé elegendő a szemtornához. és máris megveszi. Na ennyit az etikárol, a mindent a pénzért szemléletről... Nos a szemtréner, azaz a lyukszemüveg, egy fizikai törvény alapján működő segédeszköz, ami ugyanolyan, mint a lencsés szemüveg. Nem gyógyít, csak könnyebbé teszi a látást. Papundekliből-fekete kartonból is csinálhat 5 forintért, nem muszály ezreket költenie. Hangsúlyozom, ettől gyógyulni nem fog, ugyanúgy, mint a szemüvegtől. Üdvözlettel: Vén Péter szemtréner (és nem szemüveg). Javaslom, hogy a látástréningről szerzendő tisztább képhez látogassa meg a sajnos még csak egyetlen komolyabb weboldalt-, a www.szemtorna.hu-t

#17 2005. 11. 18. - 23:42:43

Kedves Péter! Szeretnék kérdezni. ( Lehet!? ) Az első kérdés konkrét problémával kapcsolatos: Két hete csináltattam a szemüvegembe két új lencsét (-4.75 mindkettő, Cyl: 1.0). Sajnos pénzkidobás volt (23ezer Ft), ugyanis nem látok velük rendesen, valójában -5.00 lencsék kellenének. (Ezt elszúrtam:máshol csináltattam a szemüveget mint ahol a szemem vizsgálták.) Nincs pénzem megint új lencsékre. (újabb 23-35 ezer forint) Mennyi idő alatt tudom a szememet "feljavítani" a meglévő lencséimhez? (0.25 dioptria a különbség, ami viszont elég ahhoz hogy folyamatosan szenvedjek, két perc után fájjon és vérezzen a szemem az erőlködéstől) És mi ennek a módszere? A második kérdésem: Hasznos nekem a szemtréner ? (Vegyek v. sem?) Pl. itt látható: http://www.drfocus.hu/termekek.html Tájékozatlan vagyok, tudom, de most ez van. Üdv.: BigaCsiga

#18 2005. 10. 15. - 10:43:59

Sajnos kevesen tudják, hogy majdnem minden szembetegségen lehet segíteni alternatív, szelíd módszerrel is.Az összes szemüveges problémán, az ideghártya betegségein, a hályogokon, stb. Ráadásul korhatár nélkül. Kár, hogy kevés szemorvos ismeri a dolgot, és aki ismeri az sem rukkol ki vele, mert a hivatal nem ismeri el. Pedig kollégát kritizál, aki a szemtréninget bírálja. Dr. W.H. Bates, a lehetőség kidolgozója szemorvos volt, módszere 100 éves. Milyen jó volna közzé tenni és nem fékezni ezt a ma is bevált lehetőséget, amelyet hivatalosan meg lehet tanulni, az ETI-ben vizsgát lehet tenni... Már rég klinikai tesztekkel kellett volna erősíteni ezt a zseniáli módszert. Az az alapja, hogy a rossz nézési szokásokat a civilizáció akasztja nyakunkra, tehát a szemüveg ilyeténképp funkcionális zavar. Bizony , hogy az. Magam is szemtréner vagyok, és szemorovosok mellett dolgozom. Azért szeretnék itt is jelentkezni, mert mindenkinek szabad joga, hogy természetes úton is javíthassa látását, és ne csak szemüveggel, k. lencsékkel. Mi a szakorvosi kezelés mellett, vagy annak befejeztével sokat tehetünk Önökért, szemproblémásokért. Teszünk is, nem kevés eredménnyel. Tisztelt Idősek és Fiatalok! Komplikált esetek és könnyű kis szemüvegesek! Megelőzésre, vagy szuper látásra vágyók! Színtévesztők, mesterelövészek, pilóták! Szemtrélningezzetek! Működik! Ne a szemüveg legyen az első reakció! Próbáljátok a bár nehezebbik, de egyetlen utat a gyógyuláshoz, javuláshoz! Vén Péter szemtréner

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: