Házipatika fórum: Gégerák - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gégerák

#1 csillanimi 2012. 04. 12. - 10:48:09

Sziasztok! Csak most találtam rá erre a fórumra véletlenül.Soha nem fórumozok,de segíteni szeretnék olyan embereknek akiknek gégerákjuk van,vagy egy családtagjuknak. Az én apukám 42 éves volt ,mikor kiderült nála ez a kegyetlen betegség. Ez 1997-be volt. Harmadik stádiumú gégerák.Teljes gégeeltávolítás történt,majd míg lábadozott a kórházba kétszer bevérzett a torka ,a másodiknál újraélesztették.Aztán annyira helyrejött ,hogy igaz az eredeti szakmáját nem folytathatta( kamionozás)de jó pár évig vadőrként dolgozott.14 évig élt így ,merem kijelenteni ,hogy teljes életet.Volt próbálkozás hangprotézis beültetéssel,de neki mindkétszer kiesett. Én úgy gondolom hogy ,nem is volt rá szükség,mert mindenki tök simán megértette.Ő hihetetlenül erős ember volt mindig a megoldást kereste.Ha az orvos azt mondta volna neki hogy ugorjon a kútba,mert csak akkor gyógyulhat meg ,megtette volna. Ha bárkinek tudok segíteni nyugodtan kérdezzetek

#2 lajosmatyi 2012. 01. 21. - 13:44:43

Sziasztok! Nekem kb:fél éve jobb oldali nyelési fájdalmaim vannak.Tud valaki segíteni,hogy minek lehet a tünete??Kedden megyek a gégészetre,mert most vettem rá magam hogy elmenjek orvoshoz.Megköszönném ha valaki tudna segíteni,hogy mi lehet.

#3 norci23 2011. 10. 10. - 18:49:53

Szia Zsusztike. Elmentettem ezt az oldalt a kedvencek közé,hogy én is lássam a hozzászólásokat, mert az én apukámnak is kivették a gégéjét. Sajnos neki nem igazán megy a nyelőcső beszéd.Én hiszem,hogy meg fognak gyógyulni. Ha gondolod írj priviben érdekelne mi van a te apukáddal is. Üdv:norci.

#4 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:32:26

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#5 zsusztike 2011. 07. 18. - 07:55:53

Sziasztok, Egy kis bíztatásra lenne szükségem... Apukámnál tavaly gégerákot diagnosztizáltak, nagyon hamar ismerték fel. Hangszálát csonkították, úgy volt, hogy vissza is zárják. Se sugarat, se kemót nem kapott. pár hónappal a műtét után a gégéjén kifele türemkedő csomót vett észre, ami már teniszlabda nagyságúra nőtt meg. Az orvos közölte, hogy a pajzsmirgye működik rosszul. Mi nem nyugodtunk ebbe bele, kiderült, hogy valszeg szórás volt a műtét után és a rákos sejt kitört a gégén kívűlre. Most teljes gégeeltávolításon van túl, a műtét utáni szövettan pozitív lett, a rák a környező szöveteket és az izmot is érinti. a státusza T4 volt a daganat mérete, kiterjedése miatt, de nincs áttét sehol. Most sugarat fog kapni és kemot, kombináltan 7 héten keresztül. Szeretném tudni, hogy volt e valakinek ismerőse, rokona ilyen helyzetben, van e még remény a gyógyulásra. Szerencsére édesapám optimista, meg akar gyógyulni, a nyelőcső beszédet is ügyesen gyakorolja, már sok mindent értünk amit mond. Remélem valaki bíztatni tud egy szerencsés gyógyulásról szóló történettel. üdv, zsüszti.

#6 szuzym 2011. 06. 09. - 16:19:23

Szia! Ha az MR nem mutatott semmit, akkor talán nincs gond. De ha aggódsz, keressetek fel egy orr-fül-gégészt, Ő kizárja 100%. üdv.

#7 adamm19966 2011. 05. 03. - 15:24:50

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék felétek hogy apukám egy csomót érez a torkában már MRI -n is volt de nem találtak semmit így a gégerákot kilehet zárni vagy nem? Előre is köszönöm a válaszokat!

#8 szuzym 2011. 03. 18. - 10:11:34

Kedves Erika! Szeretném megkérdezni, h mi van édesapáddal? Sikerült más megoldást találni? Ha igen mit és hol? Mi ugyanezzel szenvedünk apuval, ő sem engedi a gégéjét, viszont ő már nem tud nyelni. Köszi és kitartás. Zsuzsy

#9 szuzym 2011. 03. 18. - 09:30:59

Kedves Gaben! Nagyon sajnálom, h ilyen fiatalon ezzel kell küzdened! Sajnos édesapám is ezzel küzd tavaly július óta. Azóta kapott kemot+sugarat. Sokat fogyott és most műtét előtt állunk, de félünk attól, h kiveszik a gégéjét, amit Ő nem nagyon szeretne. Te hogy vagy? (bocsi, a tegezésért) Szedsz vmi kiegészítő terméket? Sajna apu nagyon elhagyta magát, egész nap csak fekszik. Vmi tanácsot tudnál adni? Nagyon ingerült és olyan mintha fel akarná adni? Köszönöm és jobbulást: Zsuzsy

#10 ggabi24 2011. 02. 25. - 09:52:20

Remélem azóta már túl vagy az utolsó kezelésen és mind fizikálisan, mind lelkileg kezdesz jobban lenni! A testvérem ugyanígy arra panaszkodott nagyon, hogy nem érzi egyáltalán az ízeket - bár ez volt a legkisebb problémája akkor : Nagyon jó dolog, hogy számíthatsz a családod támogatására. Fontos dolog ez, az ilyen nehéz időkben. És hidd el, tudják, hogy nem akarod őket megbántani, mégis olykor - ahogy írtad is - rajtuk csattan az ostor. Saját tapasztalatból tudom, mert mi is masszívan tápláltuk lelkileg a testvéremet és nagy örömmel töltött el, hogy sokat segített ez neki. Most koncentrálj a felépülésre. Töltsd fel a szervezted vitaminokkal, ásványi anyagokkal. Ráakadtam erre az oldalra is, itt írnak és beszélnek a kiegészítő kezelésekről is: http://videoklinika...._betegsegekrol/ Kitartást kívánok neked és gyors felépülés! : )

#11 iagainsti 2011. 02. 17. - 10:02:34

Sziasztok, sajnos nagyapámat sem kímélte a "kór". Rengeteget dohányzott élete során, aminek meg is lett az eredménye. Habár azt olvastam manapság már nem is számít olyan nagy mértékű kockázati tényezőnek a dohányzás a gégerák szempontjából, ugyanis a cigi mellett számos más negatív tényező is van, ami közvetett módon gégerák kialakulásához vezethet. Számos kemoterápiás kezelés után, hál'Istennek a nagyapám mára majdnem teljesen meggyógyult. Azt hiszem most már hiszek a csodákban! Ami viszont elég problémát jelent, az a kezelések okozta általános étvágytalanság, hullámzó kedélyállapot és legyengült szervezet. Nos az lenne a kérdésem felétek, hogy milyen vény nélkül kapható, akár homeopátiás jellegű szerekkel lehetne javítani a nagyapám étvágyát, mivel lehetne javítani az általános közérzetén? Munkahelyről írok, sajnos nincs időm átolvasni az egész fórumot, de majd otthon igyekszem olvasni a kedves válaszaitokat. Köszi előre is. :)

#12 Gaben01 2011. 02. 09. - 09:44:02

Köszönöm Gabi a kedves szavakat, bizakodó vagyok, már csak egy kezelés van hátra. Sajnos az ízeket már egyáltalán nem érzem, és egyre inkább fogy az erőm. De abban bízom, hogy amikor vége a kezelésnek, gyorsan javulok majd. De nagyon nehéz, annyira nincs erőm, egyre többször kiborulok. Ez sajnos a családomon csattan :( de vannak jobb pillanatok is, ezek tartanak még életben. Van kiút, de olyan nehéz végigjárni ezt az utat. Ugye az evés még mindig nagy gond, minden nyelés hatalmas fájdalommal jár. Sok jó dolgot leírtatok és ezeket be is tartom, a cseppek is sokat segítenek, de kezdek türelmetlenebb lenni. Remélem, hogy jövőhéten már jó híreket tudok mondani. :) Nagyon várom ennek az egésznek a végét, gondolom sokan így vagytok ezzel, végre teljes életet szeretnék újra élni.

#13 ggabi24 2011. 01. 31. - 12:20:26

Legyen kitartásod a gyógyuláshoz. Szerintem meghozza a gyümölcsét. A sugár mindenkire ilyen hatással van...az egyik testvérem is nagyon rosszul érezte magát tőle, szóval megértem. Az, ha a család melletted áll mindenképp egy nagyon pozitív dolog. Mi is próbáltunk a lehető legtöbbet a testvérem mellett lenni, és erősíteni benne a hitet, hogy a gyógyulás akarat kérdése is, és hogy ne adja fel a reményt. Szerintem az egyik legfontosabb tényező a gyógyulásnál az, ha a beteg hisz magában, és abban, hogy képes legyőzni a rákot. A Béres csepp nálunk is sokat segített, de a nyers cékla, a tejtermékek, kevés hús és sok hal is nagyon fontos. Mindenképpen figyelj oda a táplálkozásodra is...Remélem, hogy mihamarabb visszatérsz a régi súlyodhoz, és már nem fogod sajnálni, hogy ugyanannyi kiló vagy, mint voltál korábban :) A testvérem is sikeresen felépült, szóval van kiút ebből a betegségből.... ;)

#14 Gaben01 2011. 01. 31. - 09:38:05

Sziasztok! Már elég régen nem írtam. Sok minden átmentem az elmúlt hónapban. Csinálom a sugárkezelést teljes erőbedobással, igaz, hogy annyira legyengített, hogy alig birok menni. De a fekvést már nagyon unom. Nemsokára vége a kezelésnek, már csak 2 alkalom van. Próbálok kitartani még egy kicsit. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyulnom. A családom rengeteget segít, tényleg nélkülük nem tudom, hogy lenne bennem erő, hogy küzdjek a betegség ellen. Én is sok mindent kipróbáltam, az orvosom nagyon segítőkész és szerencsére be is váltak a tanácsai. Béres cseppet iszogatom és hozzá a rengeteg C-vitamint, ami nagyon fontos az immunrendszerem megerősítésében. Reggel egy meleg citromos vízzel kezdem a napot, ami nagyon jót tesz. Csak a kemo utáni hányingerem ne lenne. De szerencsére az étvágyam is egész jó, mondta a doki, hogy ezt a Béresnek köszönhetem. Hiába igaz a mondás, hogy a rák a legjobb fogyókúra... Gondolom ti is rengeteget fogytatok a betegségetek alatt... Nem hittem volna, hogy eljön az az idő mikor visszasírom a kövér korszakom :)

#15 lorcia 2011. 01. 27. - 19:17:45

A Tafedim teáról pedig még annyit, hogy Apu háziorvosa mondta, hogy neki volt egy nőbetege, nem tudom, hogy daganata volt-e vagy más nőgyógyászati betegsége, de az orvosok már nem tudtak vele mit kezdeni. Szóval már legalább egy orvos van, aki elismeri a hatását.

#16 lorcia 2011. 01. 27. - 19:12:32

Hát nincs is ilyen, mint orvosom... Az a viszonylag fiatal doki már vagy 8 éve volt, hogy mondta, hogy látja, hogy krónikusan gyulladt a mandulám, előbb utóbb ki kell majd venni... Ez a másik idősebb orvos azt mondta 3-4 éve, hogy ráérünk arra még. Most a gégegyulladások jobban izgatnak... De most a legeslegkomolyabban elkezdtem és csinálom a gégekímélő diétát, mindenképpen javult a gyulladás a gégémben, és elkezdtem inni a Tafedim teát... ma... Keresek majd egy orvost mindenképpen, mert kontroll nélkül nem akarok maradni.

#17 kavics4 2011. 01. 27. - 14:35:40

Lorcia sajnos ebben nem tudok segíteni, nem Budapesten élek. Ha nem bízol a mostani orvosodban, esetleg tapasztaltál már hiányosságot, vagy csak nem találtad megfelelőnek az ellátást, mindenképp szerezz egy újat. Az ember észreveszi, ha valami nem tetszik a másiknak, és csak rosszabbul fog ellátni a doki. Főleg azért is válts , mert nem szabadna megvárni a betegségek súlyosabb tüneteit, mint a hajhullás, vagy szívizomgyulladás, főleg utóbbi elég csúnyának elrettentőnek hangzik. Furcsállom hogy ezek után nem mentél el azonnal egy másik orvoshoz és kértél újabb vizsgálatot. Alma: a Béres tényleg hatásos, mint írtam lentebb. Vagyis kiegészítésként. Kívánok a barátodnak mihamarabbi gyógyulást és kitartást!

#18 pirosalma99 2011. 01. 27. - 09:44:28

Az egyik legjobb barátomnál nagyon fiatalon diagnosztizáltak gégerákot (24 évesen). Először el sem hittük, hiszen olyan fiatal volt, és nagyon egészségesen élt. Rengeteget sportolt, és a táplálkozására is mindig odafigyelt. Soha nem volt beteg, még influenzás sem. Szerencsére hamar felfigyeltek a betegségére, és már elég kezdeti stádiumban kapta a kezeléseket. Ennek ellenére ő is és mi is (a barátai) nagyon aggódtunk, hogy hogyan fog reagálni a kezelésekre. Persze utána néztünk a lehetőségeknek, gyógyszertárakban, orvosoktól érdeklődtünk és az interneten is kutattunk különböző kezelések, gyógymódok és gyógyszerek iránt. Nagyon sok gyógyszer kipróbáltattak vele az orvosok, sajnos a legtöbbtől nagyon rosszul volt. Olvastam, hogy említették többen a bérest, ő is próbálta. A közérzete jobb lett tőle, még mindig szedi...ártani biztosan nem árt. Kiegészítő kezelésként bevált (immunrendszer erősítő hatása észrevehető). Reméljük, hogy meggyógyul, most már bizakodóbbak vagyunk. Ő nagyon pozitívan kezeli ezt a helyzetet, bízik a felépülésben, hatalmas akaratereje van, szóval reméljük a legjobbakat.

#19 lorcia 2011. 01. 25. - 20:39:49

Próbálok válaszolni a kérdéseitekre. 36 éves leszek. Gyerekkoromban azért nem akarták kivenni a mandulámat, mert semmi probléma nem volt vele. 19 éves koromban volt egy tüszős mandulagyulladásom, igazából szerintem azóta vannak problémák vele. A mandulámat egyetlen orvos mondta, hogy ki kell venni, egy idősebb tapasztalt orvos azt mondta, hogy ha majd szövődmények lesznek, hullik a hajam, szívizomgyulladás, akkor vegyük ki. A tea, amit írtam nem túl drága és általánosan más daganatokra is jó állítólag, de persze nem bizonyítottan. Apukám sajnos nem élte túl a betegségét, de valószínűleg nem maga a gégerák volt a végzetes. Én próbálom tartani most a gégediétát, egész jól kijöttem már a gyulladásból, folytatom tovább, és reménykedem. Mindenképpen úgy gondolom, hogy kontrollra kellene járnom valahova, de a helyi szakrendelő gégészetére nem akarok visszamenni, mert nem bízom bennük... Szerintetek az jó ötlet lenne, ha a budapesti fül-orr-gége klinikára kezdenék el járni, jó kezekben lennék?

#20 Borka8 2011. 01. 20. - 15:13:33

Lorcia nem tudom hány éves vagy, és ilyet illetlenség is kérdezni, de egy bizonyos kor után, kb. kamaszkor után elég kockázatos kivenni a mandulákat, lehet ezért nem került erre sor, csak ezt veled nem közölték, ami elég kellemetlen. És mellette az is, hogy elvétve lehet kifogni egy normális orvost, aki mindent elmagyaráz, és a helyére rakja a dolgokat. Én már találkoztam olyannal is, aki a kérdéseimre azt a választ adta, hogy keressek rá interneten, mert ott minden fent van, átfogóan. Persze ha új orvoshoz mész, akkor meg gondok vannak a leletek, eredmények kiadásával, mert a doki megsértődött. Sajnos nehéz megállapítani, sőt lehetetlen, hogy mi okozza a rákot. Már olyan sok káros anyag vesz minket körbe, hogy nem is lehetne választani. Mint előttem is írták, tényleg a megelőzésre kellene odafigyelnünk (bár ez is nehéz, ha mondjuk örökletes a betegségünk). Vannak olyan csodás esetek, amikor nem tudják megmagyarázni még a legjobb professzorok sem a gyógyulást, de én nem hiszem, hogy a tea lett volna a mentőangyal. Bár ki tudja, egy próbát minden megér. A méregdrága csodaszereken kívül vannak olyan hagyományos módszerek, amik sokkalta hatásosabbak, mint amikre próbálnak rábeszélni minket, ilyen a Béres, vagy más ehhez hasonló készítmény, de ezek inkább kiegészítésként szolgálnak, teljes gyógyulást ne várjunk.

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: